DA LI SE NEKO ZAPITAO ???

Cairne

Aktivan član
Poruka
1.178
... tema foruma ... misterije ... pa teo bi da vas pitam sledetje ...

DA LI SE IKO IKAD ZAPITAO , KAKO JE NASTAO SVEMIR , KO GA JE NAPRAVIO i ShTA JE BILO PRE STVARANjA SVEMIRA i VREMENA ???

to me uvek interesovalo , tako da molim vas odg.
 
:-D:-D:-D to me je podsetilo na moje tripove dok sam jos isla u skolicu i u nize razrede osnovne skole. Znaci mala balava lujka sa cudnim idejama. Imala sam obicaj da kad sam sama pocnem da razmisljam otkud ljudi u ovom nasem svetu? E onda otkud svet u svemiru, ej a otkud svemir??? I tako sam pokusala da zamislim kako bi izgledalo da nista ne postoji. Svaki put kada bih to pokusala osecaj bi me prestravio i nekoliko puta sam se rasplakala:lol::lol::lol: Probaj da zamislis jedno veliko nista! Haos! :grin:

Nemam pojma kako je nastao svemir i ko ga je stvorio. Iz cega, kako, zasto, sta je bilo pre toga i postoji li vreme uopste! Eno ga, opet onaj uzasan osecaj! :-o

Mozda je sve bilo kao sto pise u Silmarilionu :lol: ne, ozbiljno! Interesantna prica. Tolkin je genije! Kakav Stephen Hawking!:-D
 
Ma ne lupam ja glavu s time ... nego jednostavno mi palo na pamet ... a Svabov je u pravu ... onda stvarno dolazi ko je stvario Boga i koje stvorio toga kogi je stvorio Boga ... mislim ... ide u nedogled ... Inache ... jel ima josh neko tako zanimljivo pitanjtze ???
 
stvarno ti je glupo pitanje, to niko ne zna niti ce znati, to mogu biti samo predpostavke.
prije nego st postavis pitanje vidi jeli glupo ili nije..........nemoj da postavljas tako glupa pitanja kao sto je ovo.;););)
pozzzz!!!!
 
stvarno ti je glupo pitanje, to niko ne zna niti ce znati, to mogu biti samo predpostavke.
prije nego st postavis pitanje vidi jeli glupo ili nije..........nemoj da postavljas tako glupa pitanja kao sto je ovo.;););)
pozzzz!!!!

svestan sam toga da je pitanje za debilanu ... al te sam da vidim da li je ikome drugome ovo palo na pamet ... a , za sada se mozhe videti njima par .... :) ...
 
i onda dolazi logicno pitanje, ko je stvorio boga.....

Zašto sve mora da ima tvorca pa i sam Bog.Jesi li se to zapitao?
Do duše,nekako te i razumem.Naša svest ne navikla da sve mora početi ili nastati nečijom idejom,tj.rukutj,čega već.:-)

Cairne, tebi bih posavetovao da pročitaš dela Stivena Hokinga.Mislim da je on jediek na svetu koji može da najbolje objasni teorije kosmosa,naravno sa naučne strane.Ipak, i on gotovo posle svake teorije pominje Boga kao tvorca jer neke stvari ipak nećemo saznati u ovom životu.
 
Bog ne postoji...Kako odvukao onaj lonac i odakle mu onda onaj sumpor da bi kuvao ljude u paklu? Da ga ne drzi mozda u dzepu? Kako mu nije dosadno kada toliko dugo stoji gore? Odkud mi znamo i sigurni smo da on uopste postoji? Da li ide u bioskop? Jel ima devojku? Kolike su generacije do sada umrle,radi se o milijardama i kako za sve da ima mesta i na nebu i u tom cabru de se kuvaju gresnici? Gde onda zavrsavaju duse zivotinja,koje se nisu molile i klanjale bogu i nisu sahranjivane ni kao muslimani,katolici ili kako god? Sve su to najlogicnija pitanja na koji vernici nemaju odgovor,a u to veruju...
 
Bog ne postoji...Kako odvukao onaj lonac i odakle mu onda onaj sumpor da bi kuvao ljude u paklu? Da ga ne drzi mozda u dzepu? Kako mu nije dosadno kada toliko dugo stoji gore? Odkud mi znamo i sigurni smo da on uopste postoji? Da li ide u bioskop? Jel ima devojku? Kolike su generacije do sada umrle,radi se o milijardama i kako za sve da ima mesta i na nebu i u tom cabru de se kuvaju gresnici? Gde onda zavrsavaju duse zivotinja,koje se nisu molile i klanjale bogu i nisu sahranjivane ni kao muslimani,katolici ili kako god? Sve su to najlogicnija pitanja na koji vernici nemaju odgovor,a u to veruju...

... I shta je pisac 'teo da kazhe ???
 

Back
Top