Nominacije za Oskar 2008
Prikazujem rezultate 1 do 2 od 2

Tema: Nominacije za Oskar 2008

  1. #1
    Domaćin MasterYoda (avatar)
    Very Far Away from Anywhere Else
    Reputaciona moć

    Podrazumevano Nominacije za Oskar 2008

    Kompletan spisak nominacija. Ima li tu nešto iz naših žanrova (osim Transformersa)

    Performance by an actor in a leading role
    George Clooney in "Michael Clayton"
    Daniel Day-Lewis in "There Will Be Blood"
    Johnny Depp in "Sweeney Todd The Demon Barber of Fleet Street"
    Tommy Lee Jones in "In the Valley of Elah"
    Viggo Mortensen in "Eastern Promises"

    Performance by an actor in a supporting role
    Casey Affleck in "The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford"
    Javier Bardem in "No Country for Old Men"
    Philip Seymour Hoffman in "Charlie Wilson's War"
    Hal Holbrook in "Into the Wild"
    Tom Wilkinson in "Michael Clayton"

    Performance by an actress in a leading role
    Cate Blanchett in "Elizabeth: The Golden Age"
    Julie Christie in "Away from Her"
    Marion Cotillard in "La Vie en Rose"
    Laura Linney in "The Savages"
    Ellen Page in "Juno"

    Performance by an actress in a supporting role
    Cate Blanchett in "I'm Not There"
    Ruby Dee in "American Gangster"
    Saoirse Ronan in "Atonement"
    Amy Ryan in "Gone Baby Gone"
    Tilda Swinton in "Michael Clayton"

    Best animated feature film of the year
    "Persepolis": Marjane Satrapi and Vincent Paronnaud
    "Ratatouille" : Brad Bird
    "Surf's Up": Ash Brannon and Chris Buck

    Achievement in art direction
    "American Gangster": Art Direction: Arthur Max; Set Decoration: Beth A. Rubino
    "Atonement": Art Direction: Sarah Greenwood; Set Decoration: Katie Spencer
    "The Golden Compass": Art Direction: Dennis Gassner; Set Decoration: Anna Pinnock
    "Sweeney Todd The Demon Barber of Fleet Street" : Art Direction: Dante Ferretti; Set Decoration: Francesca Lo Schiavo
    "There Will Be Blood": Art Direction: Jack Fisk; Set Decoration: Jim Erickson

    Achievement in cinematography
    "The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford": Roger Deakins
    "Atonement": Seamus McGarvey
    "The Diving Bell and the Butterfly": Janusz Kaminski
    "No Country for Old Men": Roger Deakins
    "There Will Be Blood": Robert Elswit

    Achievement in costume design
    "Across the Universe" Albert Wolsky
    "Atonement" Jacqueline Durran
    "Elizabeth: The Golden Age" Alexandra Byrne
    "La Vie en Rose" Marit Allen
    "Sweeney Todd The Demon Barber of Fleet Street" Colleen Atwood

    Achievement in directing
    "The Diving Bell and the Butterfly", Julian Schnabel
    "Juno", Jason Reitman
    "Michael Clayton", Tony Gilroy
    "No Country for Old Men", Joel Coen and Ethan Coen
    "There Will Be Blood", Paul Thomas Anderson

    Best documentary feature
    "No End in Sight" A Representational Pictures Production: Charles Ferguson and Audrey Marrs
    "Operation Homecoming: Writing the Wartime Experience" A Documentary Group Production: Richard E. Robbins
    "Sicko" A Dog Eat Dog Films Production: Michael Moore and Meghan O'Hara
    "Taxi to the Dark Side" An X-Ray Production: Alex Gibney and Eva Orner
    "War/Dance" A Shine Global and Fine Films Production: Andrea Nix Fine and Sean Fine

    Best documentary short subject
    "Freeheld" A Lieutenant Films Production: Cynthia Wade and Vanessa Roth
    "La Corona (The Crown)" A Runaway Films and Vega Films Production: Amanda Micheli and Isabel Vega
    "Salim Baba" A Ropa Vieja Films and Paradox Smoke Production: Tim Sternberg and Francisco Bello
    "Sari's Mother" (Cinema Guild) A Daylight Factory Production: James Longley

    Achievement in film editing
    "The Bourne Ultimatum": Christopher Rouse
    "The Diving Bell and the Butterfly": Juliette Welfling
    "Into the Wild": Jay Cassidy
    "No Country for Old Men" Roderick Jaynes
    "There Will Be Blood" : Dylan Tichenor

    Best foreign language film of the year
    "Beaufort" Israel
    "The Counterfeiters" Austria
    "Katyn" Poland
    "Mongol" Kazakhstan
    "12" Russia

    Achievement in makeup
    "La Vie en Rose" Didier Lavergne and Jan Archibald
    "Norbit": Rick Baker and Kazuhiro Tsuji
    "Pirates of the Caribbean: At World's End": Ve Neill and Martin Samuel

    Achievement in music written for motion pictures (Original score)
    "Atonement" Dario Marianelli
    "The Kite Runner": Alberto Iglesias
    "Michael Clayton" James Newton Howard
    "Ratatouille" Michael Giacchino
    "3:10 to Yuma" Marco Beltrami

    Achievement in music written for motion pictures (Original song)
    "Falling Slowly" from "Once" Music and Lyric by Glen Hansard and: Marketa Irglova
    "Happy Working Song" from "Enchanted": Music by Alan Menken; Lyric by Stephen Schwartz
    "Raise It Up" from "August Rush": Music and Lyric by Jamal Joseph, Charles Mack and Tevin Thomas
    "So Close" from "Enchanted": Music by Alan Menken; Lyric by Stephen Schwartz
    "That's How You Know" from "Enchanted": Music by Alan Menken; Lyric by Stephen Schwartz

    Best motion picture of the year
    "Atonement" A Working Title Production: Tim Bevan, Eric Fellner and Paul Webster, Producers
    "Juno" A Mandate Pictures/Mr. Mudd Production: Lianne Halfon, Mason Novick and Russell Smith, Producers
    "Michael Clayton" A Clayton Productions, LLC Production: Sydney Pollack, Jennifer Fox and Kerry Orent, Producers
    "No Country for Old Men" A Scott Rudin/Mike Zoss Production: Scott Rudin, Ethan Coen and Joel Coen, Producers
    "There Will Be Blood" A JoAnne Sellar/Ghoulardi Film Company Production: JoAnne Sellar, Paul Thomas Anderson and Daniel Lupi, Producers

    Best animated short film
    "I Met the Walrus" A Kids & Explosions Production: Josh Raskin
    "Madame Tutli-Putli" (National Film Board of Canada) A National Film Board of Canada Production Chris Lavis and Maciek Szczerbowski
    "Même les Pigeons Vont au Paradis (Even Pigeons Go to Heaven)" (Premium Films) A BUF Compagnie Production Samuel Tourneux and Simon Vanesse
    "My Love (Moya Lyubov)" (Channel One Russia) A Dago-Film Studio, Channel One Russia and Dentsu Tec Production Alexander Petrov
    "Peter & the Wolf" (BreakThru Films) A BreakThru Films/Se-ma-for Studios Production Suzie Templeton and Hugh Welchman

    Best live action short film
    "At Night" A Zentropa Entertainments 10 Production: Christian E. Christiansen and Louise Vesth
    "Il Supplente (The Substitute)" (Sky Cinema Italia) A Frame by Frame Italia Production: Andrea Jublin
    "Le Mozart des Pickpockets (The Mozart of Pickpockets)" (Premium Films) A Karé Production: Philippe Pollet-Villard
    "Tanghi Argentini" (Premium Films) An Another Dimension of an Idea Production: Guido Thys and Anja Daelemans
    "The Tonto Woman" A Knucklehead, Little Mo and Rose Hackney Barber Production: Daniel Barber and Matthew Brown

    Achievement in sound editing
    "The Bourne Ultimatum": Karen Baker Landers and Per Hallberg
    "No Country for Old Men": Skip Lievsay
    "Ratatouille": Randy Thom and Michael Silvers
    "There Will Be Blood": Christopher Scarabosio and Matthew Wood
    "Transformers" : Ethan Van der Ryn and Mike Hopkins

    Achievement in sound mixing
    "The Bourne Ultimatum" Scott Millan, David Parker and Kirk Francis
    "No Country for Old Men" : Skip Lievsay, Craig Berkey, Greg Orloff and Peter Kurland
    "Ratatouille": Randy Thom, Michael Semanick and Doc Kane
    "3:10 to Yuma" : Paul Massey, David Giammarco and Jim Stuebe
    "Transformers": Kevin O'Connell, Greg P. Russell and Peter J. Devlin

    Achievement in visual effects
    "The Golden Compass" (New Line in association with Ingenious Film Partners): Michael Fink, Bill Westenhofer, Ben Morris and Trevor Wood
    "Pirates of the Caribbean: At World's End" (Walt Disney): John Knoll, Hal Hickel, Charles Gibson and John Frazier
    "Transformers" (DreamWorks and Paramount in association with Hasbro): Scott Farrar, Scott Benza, Russell Earl and John Frazier

    Adapted screenplay
    "Atonement", Screenplay by Christopher Hampton
    "Away from Her" , Written by Sarah Polley
    "The Diving Bell and the Butterfly", Screenplay by Ronald Harwood
    "No Country for Old Men" , Written for the screen by Joel Coen & Ethan Coen
    "There Will Be Blood", Written for the screen by Paul Thomas Anderson

    Original screenplay
    "Juno" , Written by Diablo Cody
    "Lars and the Real Girl" , Written by Nancy Oliver
    "Michael Clayton" , Written by Tony Gilroy
    "Ratatouille" , Screenplay by Brad Bird; Story by Jan Pinkava, Jim Capobianco, Brad Bird
    "The Savages" , Written by Tamara Jenkins

    Pošto naš film nije prošao u završni krug, navijam za Mihalka i njegov "12"

  2. #2
    Domaćin DeMeNtOr (avatar)
    Forum Enemy Number One
    Reputaciona moć

    Podrazumevano Re: Nominacije za Oskar 2008

    Ja navijam za No Country for old Men
    Koeni treba da pobede

Slične teme

  1. OSKAR 2008
    Autor sarabubasara u forumu Film i video
    Odgovora: 91
    Poslednja poruka: 03.02.2009., 20:40
    Autor sarabubasara u forumu Film i video
    Odgovora: 198
    Poslednja poruka: 06.05.2008., 15:10
  3. Turnir filmova - NOMINACIJE
    Autor lee van cleef u forumu Film i video
    Odgovora: 20
    Poslednja poruka: 12.03.2008., 16:17

Pravila za slanje poruka

  • Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku