Legalni Windows

E odlična tema.Imam ortaka koji radi za neku firmu i radi kao IT pa treba da celoj firmi legalizuje softver pa sad juri Win XP i Office 2007.Naime dobio je informaciju i nije siguran da je tako a to je da kada kupi Win XP ili Office kod nekog distributera navodno nije legalan prema inspekciji.Tačnije npr.za 20 računara kupi 20 licenci i kao opet nije legalan.Ja mislim da to nije tačno.Da li neko od vas ima neku tačnu informaciju?
 
Pa koliko sam ja skontao u Win-u može da se vidi serijski broj (nisam lično siguran-tako mi je rekao ortak) pa tako proveravaju.A navodno traže i disk instalacioni da vide licencu ili šta već.
 
Verovarno imaju neke "pouzdane" distributere,tj. ako od njih kupis nema frke a ako odes i kod cika Bila pa ti on proda to nemoze.
U svakom slucaju treba se raspitati.Pitati nekog inspektora sa kojim distributerima imaju dil,da nebude problema kasnije.
 
Gazda hotela u kome radim u Grčkoj, a pripada međunarodnom lancu Grekotel, N E Ć E da kupi legalan softver ! Ona standardna grčka logika: '' Navukao se Gejts već dosta para, ne mora i od mene....''
Kaže da ima jakog advokata koji mu je rekao da je sve to obično zastrašivanje, i da ako dođe do suda, mogu samo da mu duvaju ....
 
NIje da nesto podrzavam legalan softver, ali da mi je da tom tvom gazdi neki turista kaze "navato si se para ove sezone dovoljno, ja necu da ti platim za ovih 15dana letovanja..."

Pa prosisto bi na usi:mrgreen:
 
To si u pravu, ali poenta je u tome da imaju prava da spreče ilegalnu preprodaju, a ne i ilegalno korišćenje. Šta bi bilo kada bi Levi's počeo da naplaćuje kazne onima koji nose farmerice sašivene u Novom Pazaru. Procena je da je u Grčkoj svega 3% Levis farmerica original.
ZAŠTO bi Microsoft bio jedini privilegovan da prinudno naplaćuje svoj brend ?

Jednostavno, advokat tvrdi da na sudu NE MOGU da dobiju spor. Samo plaše ljude da bi kupili original.
Pa koliko god u tome uspeju, biće prezadovoljni .....
 

Back
Top