IŽ ili TOZ

Ja imam IŽ 12 kal.12/70, i IŽ 153 kal.12/76. Prva mi je nasledstvo a druga moj izbor, odlične su mi i jedna i druga.Brat mi je nasledio TOZ-63 položaru-orozaru u kal.12/70, odlična je ne žali se jedino se žali na oroze, ali dobro nije to on mogao da bira. E a sad ono ali: IŽ 12 je kupljena veoma malo pre TOZ, ali je TOZ u lošijem stanju (mislim da je lošije održavana).Cev je više izgrižena i spolja je više propala. Doduše i bivši gazda je manje vodio računa a i imao manje para i vremena nego predhodni vlasnik IŽ-a. U decembarskom broju kalibra ti je isti takav TOZ repariran. Sve u svemu mislim da je IŽ zastupljeniji kod nas.
E a zaboravio si da napišeš koji IŽ i koji TOZ ?
Uglavnom šta god odabereš nećeš se prevariti ;-)
 
POzdrav od Valde iz Valjeva,Uparvu je kolega NLOvac,koju da uzmes neces pogrsiti.
Ja sam pre neki dan kupio TOZ MC 21,sa izmenjivim cokovima,i nisam se pokajao,rus je rus
 
Hvala kolege lovci, mislim da je dilema rešena.I pored svih dobrih osobina IŽ i TOZ se nikad nece moci izjednaciti sa jednim Blaserom F3 (moj nedostižan san) . Ostaje mi samo da odlucim da li ce biti IŽ bokerica ili položara.
 
Lično ne volim bokerice pa bih se odlučio za IŽ -43 sa belom glavom fiksnim čokovima,ejektorima,dve obarače( za sada se samo Ižova položara može naći kod nas u prodaji)!!! Mada ako bi mi neko ponudio i Tozov MC-111 uopšte se ne bih bunio :) :) :)
 
Moja IŽ-12 bokerica (stara oko 30 god),u super stanju i ja sam prezadovoljan sa njom. Pre dve godine sam joj brunirao cevi i glavu sam joj hromirao (pošto je puška nasledjena). Inače spoj glave i cevi ključ drži kao da je zavareno kada se puška zatvori, iako je pucano sa svim i svačim, uglavnom ručno PREPUNJENJE,ćaletov ručni rad (a i sam kaže da se vraćao iz lova sa plavim ramenom). Cevi su u veoma dobrom stanju, sem početak duše cevi (3-4 cm od ležišta metka) koji je nagrižen verovatno sa starim korozivnim kapislama.
Ako imaš gde da probaš, probaj i položaru i bokericu, ja sam probao i lično sam više za bokericu.
DOBAR POGLED!
 
Ja imam IŽ 27E iz 1980 godine... Jako dobra puška, lepo leži, dobro je kao veslo, jer smo jednom zaboravili u Bečeju vesla kući pa smo koristili puške... :oops:
ne mora se čistiti posle svakog izlaska, samo cevi, zbog baruta i vlage, kod udarnih igala i to je to... :D
 

Back
Top