Takmicenje iz srpskog jezika

Poshto zhivim u jednom raspalom gradu, i idem u jednu raspalu shkolu, josh uvek ne znam kada je republichko takmichenje za srednje shkole... Direktor MISLI da je u subotu, a ja se setjam da je takmichenje, pre 2 godine, bilo odrzhano u nedelju... Nadam se da tje neko da naleti na ovo, pa mozhda i saznam... Hvala unapred :mrgreen:
 
Nije bilo potrebe, dovoljan broj djaka je bio uspesan vec na okruznom, sto nije bio slucaj sa osnovcima! Postoji podatak da je sedmaka na pocetku, bez spustanja kriterijuma, bilo samo pet sa plasmanom na nivou Republike! Javite kako ste prosli, ako su vas pozvali u medjuvremenu! Sedmaci su odneli sedam nagrada, dve dvadesetice, a osmaci preko trideset, takodje dve dvadesetice!

P.S.
Novost je da je zamenica NICIJI (ne vicem) prisvojna, takodje! Objasnjenje nije najjasnije!:worth:
 
Ja sam iz Novog Sada. Bio sam u Tršiću i osvojio treću nagradu. I dalje mi nije jasno kako je ničiji prisvojna zamenica, ali neka im bude.

Kod nas u okrugu je bilo nas šestoro sa 18 i više bodova (jedna sa 20, dvoje sa 19 i troje sa 18).

Zna li neko gde ima na internetu rezultata za srednje škole?
 
Cestitam, Nikola!
Stvarno, nek im bude, to je neko uproscavanje glomaznog sistema pridevskih zamenica, pa je niciji u grupi prisvojnih i njima odgovarajucih zamenica, sto ne postoji u osnovnoskolskim udzbenicima ili prirucnicima!
Rezultata trenutno nema, a najpre ces ih naci na sajtu neke skole, ako se ko seti i smiluje da to postavi!
Srecno!
Pozdarv iz nisavskog okruga!
 

Back
Top