Takmicenje iz srpskog jezika

Ne znam zaista kad je okruzno. 8. je opstinsko. Da li mozda neko zna vec nesto o testovima,cega ce biti najvise? Koliko mogu da primetim,najvise ce biti morfologije i sintakse.Jel zna neko u kojoj skoli ce se odrzati opstinsko takmicenje za opstinu Novi Beograd? Ima li nekoga ovde sa NBG? Ja sam iz skole "B.Pekic" na Bezanijskoj kosi.
 
Ne znam zaista kad je okruzno. 8. je opstinsko. Da li mozda neko zna vec nesto o testovima,cega ce biti najvise? Koliko mogu da primetim,najvise ce biti morfologije i sintakse.Jel zna neko u kojoj skoli ce se odrzati opstinsko takmicenje za opstinu Novi Beograd? Ima li nekoga ovde sa NBG? Ja sam iz skole "B.Pekic" na Bezanijskoj kosi.
Hm,meni se čini da ima najviše iz razvoja jezika.:)


@bbubbiccaa
Tnx na linku. :)
 
Ja sam prosao imam 18 bodowa!pogresio sam u prwom podwukao sam wrlo i u nekom ne znam tacno kom napisao sam da je namerna recenica a ne izricna!7 razred sam!sad ce biti pripremanja........da li neko zna gde mogu kupiti onu zbirku sa swim testowima u nowom sadu?
 
Okružno (gradsko) takmičenje za osnovne škole je 13. aprila (tako piše u publikaciji Društva za srpski jezik i književnost), a za srednje škole je 12. aprila (za Beogradski okrug u IX gimnaziji, kao i prošle godine).

Zbirka se kupuje u skriptarnici Filološkog fakulteta, 350 dinara košta.

Čestitam svima koji su prošli (i sebi :lol:) i želim nam da se plasiramo na Republičko!
 

Back
Top