Takmicenje iz srpskog jezika

Ninche mache

Zainteresovan član
Poruka
312
Zdravo svima.Idem u sedmi razred i zelela bih da idem na takmicenje iz srpskog jezika.Srpski mi je omiljeni predmet i zaista mi dobro ide.Oduvek sam imala "sluha" za gramatiku.Knjizevnost mi je,doduse,jaca strana ali i sa gramatikom dobro stojim.Molila bih vas da mi napisete licna iskustva i ako mozete da mi posaljete neke testove od proslih godina na pp ili nikolinab@gmail.com.
Unapred hvala.
 
Uffff ja imam knjige s testovima, to ti bash i ne znachi puno... a za osnovnu shkolu mi chak i nije ovde nego kod sestre. (:

Lichna isqstva su super... ishla sam na takmichenje od petog do kraja srednje, pet puta bila u Trshicju i tri puta uzela diplomu... a i druzhenje je super, i super je filing biti tamo :)
Kreni polako da se spremash, dobro predji gramatiq, obrati pazhnju na istoriju srpskog jezika (ako sam dobro zapamtila da se to radi u sedmom... ili ranije), nabavi shto vishe testova i kad pogreshish, zadrzhi se na tim zadacima da skontash u chemu je kvaka...
Dobro je shto kazhesh da si imala 'sluha' za gramatiq, obichno ljudi misle da su takmichenja iz srpskog mnogo laksha od onih iz recimo matematike, ali upravo zbog toga ljudi i 'padaju', potrebno je imati tu 'zhicu' i osetiti najfinije tanane nijanse koje chine ovo ili ono reshenje tachnim. ;)
Srecjno... ;)
 
E pa super onda,rekla sam kevi da pogleda na F.F. da li ima.
Hvala. Nadam se da cu postici neki znacajniji rezultat. Bas je bezveze sto se poeni koji se racunaju pri upisu u srednju skolu dobijaju samo ako se osvoji neko od prva tri mesta na nivou republike. Sto znaci da,ako npr. budes cetvrti u republici ipak ostajes bez ijednog poena,mislim da je to nepravedno.Uostalom i ta tri poena koja se dobijaju za prvo mesto su zaista sramota za ministarstvo. Bilo bi,po nekom mom misljenju,realno da prvih deset dobijaju poene po principu: 10. mesto 1 poen,9. mesto 2 poena,8. mesto 3 poena....1. mesto 10 poena. To bi verovatno bio jos veci podsticaj deci da se takmice. Ovako,mozda se ni ne vredi truditi,izuzev ako neko,kao ja, zaista voli srpski jezik pa mu to bas i nije najbitnije. Nazalost,takvih je malo. Kod mene u skoli,u principu,u svakom odeljenju ima najvise jedan do dva ucenika koja su zeljna da idu na takmicenje.
 
Mislim da nije dobro da se poeni daju npr. nekom ko je osvojio deseto mesto.
Deseto mesto realno nije nishta.
Zavisi u kom si fazonu, ali vremenom shvatish da izreka 'vazhno je uchestvovati' sluzhi tome da se teshe gubitnici.
Ja sam odlazila da pobedim.

Enivej, dve godine pre nego shto sam ja upisala srednju shkolu josh se oslobadjalo od prijemnog, i mislim da je to okej. Ovi bodovi su zaista sicja. Besmisleno je izjednachiti trecje mesto na republichkom sa jednim zadatkom na prijemnom. Ali, shta sad.

Ako se budesh takmichila i u srednjoj i odluchish da upishesh neki fax gde se polazhe srpski (filoloshki, novinarstvo, pravni... ne znam ima li josh neshto), diploma te oslobadja prijemnog. Odnosno, dobijash maximum bodova bez i da izadjesh. :)


I da, josh neshto. Jesam odlazila da pobedim, ali samo zato shto sam srpski obozhavala. Glupo je takmichiti se takmichenja radi. Zashto uopshte mislish da treba vishe ljudi da se takmichi?
 
I da, josh neshto. Jesam odlazila da pobedim, ali samo zato shto sam srpski obozhavala. Glupo je takmichiti se takmichenja radi. Zashto uopshte mislish da treba vishe ljudi da se takmichi?

Takodje,obozavam srpski.Pa mislim da ima dosta onih koji zaista vole srpski,ali mozda jednostavno shvate da je to mozda i gubljenje vremena (jer je zaista tesko doci i do tih nekoliko poena)s obzirom na to koliko imamo predmeta.
Kupila mi je keva juce tu knjigu sa testovima.Meni ne izgledaju nesto bas tesko. Ako ce zaista ovako biti mislim da imam velike sanse da se plasiram i na republicko,a mozda,ako Bog da,i da pobedim. ;)
 
Molim nekoga ko je upucen gde moze da se nabavi ta zbrika testova sa takmicenjima za osnovce... Obecao sam sestri svoje stare testove sa takmicenja, a sad ne mogu da ih nadjem a ona mi pojede dzigericu, ako moze vec danas neka dobra dusa to da postavi ovde da ne bi morao da se selim iz kuce...
Hvala svima sa razumevanjem za nas stariju namucenu bracu...
 

Back
Top