Takmicenje iz srpskog jezika

Pa zar vas ne spremaju nastavnici? Obicno posle tezeg opstinskog ide nesto lakse okruzno, bar je tako nekada bilo... a republicko je naravno najteze. Jel osmi razred i dalje prvi razred, sto se tice srpskog, gde se ide na republicko?
Ne, sedmi je i u moje vreme bio prvi.

Što se tiče gradiva, obično je greška da svi spremaju sve - uvek. Postoji, od strane Društva za srpski jezik i književnost, tačno određeno šta se radi na kom nivou koje godine. Kuriozitet je da to čak ni nastavnici/profesori ne znaju. Pitajte svoje, ako neko zna, bilo bi lepo da iskuca ovde u amanet budućim generacijama. :P

A što se literature tiče... pa dosta je Žuta gramatika i Pravopis, koliko se sećam.

Auuu, za osnovnu već ne znam... ja sam se svojevremeno spremala iz onih jezičkih priručnika što se dobijaju u kompletu knjiga, zovu se valjda Srpski jezik i kultura izražavanja, pa iz Bez po muke ide nam od ruke... ako imate nekog srednjoškolca u blizini, pitajte ga da vam pozajmi Gramatiku za srednje škole (tzv. Žutu), mada nema potrebe da je uopšte uzmete u ruke pre spremanja za republičko, ako i tad.
 
Ne, autori su samo Stanojčić i Popović, a pun naziv joj je Gramatika srpskog jezika za gimnazije i srednje škole. Prozvana Žutom zbog žutih korica :) ali ako neko hoće da kupi najnovije izdanje - korice su postale sive :lol:

izdavač je Zavod, a košta nekih 300-500 dinara, ne sećam se, ja sam u oktobru kupila najnovije izdanje.
 

Back
Top