Takmicenje iz srpskog jezika

Ja sam se kao srednjoškolac takmičila i uvek me nerviralo što su pitanja šablonska i zahtevaju bubanje. Moja drugarica koja je uvek išla na republičko otkrila mi je svoju tajnu: "Ja sve lepo od reči do reči naučim i onda znam šta treba da odgovorim."
Jeste da je po nekome moralo da puca, ali zar nije dobro što je prekinuta ta tradicija? Uostalom, zar nije spušten prag, tako da sad svejedno idu najbolji?

Pozdrav za Tusenfryd, glas razuma na ovom forumu. :)
 
*Profesorka.
I dalje je bilo neverovatno drugacije.
Ko je mogao da pretpostavi da ce biti sasvim nova struktura testa sa 6 zadataka tipa podvuci reci koje... :O
Inace, ono SAV je mogla da bude i zamenica po novoj gramatici.
Elem, vise ne postoje Palatalizacija i Sibilarizacija, sada su to Glasovne alternacije suglasnika K:Č G:Ž H:Š K:C G:Z H:S ... : O
 
Kao da nikad nije bilo zadataka podvuci reči koje.... :neutral:


nema potrebe da palatalizaciju i sibilarizaciju pišeš velikim slovima

inače to danas kanda i jesu glasovne alternacije; glasovne promene su ono što je dovelo do č, ž, š, c, z i s i one više ne važe, vršile su se pre više vekova. A sibilarizacija je ionako nov naziv, to su sve bile palatalizacije :) komada tri :)
 
*Profesorka.
I dalje je bilo neverovatno drugacije.

Inace, ono SAV je mogla da bude i zamenica po novoj gramatici.

Koja je to nova gramatika, majke ti?

Uostalom, SVE može biti zamenica ili pridev, što se uvek vidi iz konteksta, ali je u onoj rečenici to bio pridev, i to jedini pridev!

To je kao kada bi rekao da nisi prepoznao subjekat u rečenici zato što ta reč (prema gramatici :D) može da bude i objekat (u nekoj drugoj rečenici). :rotf:
 
I meni je jedini netacan odgovor bio iz pravopisa,cetvrta sam godina…nama I nije bilo bas toliko tesko,cini mi se da su testovi od proslih godina tezi,al ce nas verovatno docekati na republickom. Kada je republicko I da li mi iz Beograda imamo neki organizovan prevoz I kako to sve funkcionise?
 
Ja sam prvi u regionu,imam 18 poena,i prosao sam na republicko!!! :)))
Ove godine sam se najvise potrudio,i to mi se isplatilo. ;)
Test za moju (drugu) godinu je bio mnooogo tezak,i sa puno zackoljica.Dali su homoforme koji se rade tek u trecoj godini!Kreteni -.-

Svaka cast!Test je zaista bio pretezak.Inace, ja sam imala ludu srecu i pogodila homoforme, ali nisam dobro citala druga pitanja, (a nisam pojedina ni znala) tako da nisam prosla.Ipak, bila sam najbolja u svom okrugu.:) Srecno na republickom! :)
 
Pa zar u Zlatiborskom okrugu nije bilo dvoje ucenika drugog razreda sa po 15 poena?
Vi ste cuveni po znanju iz srpskog... :-)

Tačno je,ja sam imala 15 poena,a toliko je imala i moja drugarica...
Test je bio odvratan,a ja sam tri tačna zadatka obrisala..Mogla sam već biti na putu za Tršić...
Čuveni smo po znanju iz srpskog,ali definitivno ove godine se nije dalo...
 

Back
Top