omiljena cokolada i stosta pride...s cokoladom

The One Who

Zainteresovan član
Poruka
429
Ovako, vec nekoliko puta kupujem one kutije sa po kilogram kolaca... I uvek se nadje jedan odlican cokoldni rolat tu. Meni treba recept za njega.
E sad, koliko ja mogu da procenim, sama kora je crna-braon, oseca se aroma cokolade...
Ne bih rekao da je pecena, tako da je rolat najverovatnije neki nepeceni.
Fil je neki beli... Ukus bas nisam najbolje razaznao...

Pa ako neko zna o cem' se radu, a jos ima i recepat - puna saka (brade)
 
Zamesiti 300gr. mlevenog keksa, 100gr. secera u prahu, 3 stangle omeksale cokolade, 3solje hladne crne kafe. Podeliti na dva dela. Prvi deo rastanjiti na masnom papiru i filovati.
Fil: umutiti 150gr. margarina 150gr. secera i 1 zumance.
Preko fila staviti onaj drugi cokoladni deo.
Uviti u rolat i staviti u friz da se stegne.
Prijatno!
 
Znamo da je cokolada zdrava, ali goji...
Moze i obrnuto: znamo da cokolada goji, ali je zdrava!

evo sta kazu :
Cokolada "deluje stimulativno na nervni sistem, korisna je kod stanja zamora i neraspoloženja – deluje stimulativno i popravlja raspoloženje. Čokolada sadrži materiju – feniletilamin koji deluje na krvni pritisak, ritam srca, nivo glukoze i izoštravanje čula – sve ono što organizam poziva na vođenje ljubavi, te se smatra blagim afrodizijakom.
Naučno je dokazano da se konzumiranjem slatkiša popušta napetost i čovek se oseća bodrije i veselije. To se objašnjava tako što kada se jede slatko, onda proradi hormon koji dovodi do brzog osećaja blaženstva i zadovoljstva.
Nedavno je ustanovljeno da kakao i čokolada štite od čira na želucu i dvanaestopalačnom crevu, jer ubijaju bakterije Helicobacter pylori koje u najvećem broju slučajeva inficiraju sluzokožu i izazivaju čir"

Pretpostavljam da svako od nas ima svoju omiljenu, nesto sto se voleli kad dete, i posle, kad ste odrasli.
Ja i danas ne mogu da odolim cokolanim bananicama. Onim pravim, "starinskim", belim unutra... ne volim one ofarbane, zute, usecerene. I, jos, ovo volEm iz sve snage :



Cololada je zdrava i kada se unosi:


a i kada se nanosi :


A moze da se kupi i komlet za body painting ( :) ) pa da bude ovako:





(Na zalost, nisam nasla fotku cokoladnog decaka, pa ako bi neki dobri forumas hteo da namaze bar nožicu cokoladom, slika, pa okaci ?)

Po meni, ukoliko je covek zdrav (nema zatvor, alergiju i pokvarene zube) mora da voli cokoladu, bar kockicu, u prolazu :)...
Koja je vasa oooomiljena , i kako, uopste, koristite cokoladu?

npr: cokoladne bombice:

Potrebno je :

1. 200 g rastopljene čokolade,
2. 200 g prah šećera,
3. 200 g krupno seckanih oraha.
Čokolada se rastopi sa malo vode, dodaju se prah šećer i orasi. Sve se dobro zamesi, kašičicom se vade mali zalogaji i formiraju bombice. Bombice se poređaju na podmazan pleh i ostave da se stegnu. Kad se ohlade, preliju se otopljenom čokoladom i ređaju u papirne korpice.
 
kada smo kod naucno zdravstvenog pristupa - crnu(sa 60% i vise kakaoa) danas kardiolozi preporucuju svakodnevno (doduse samo po dve stanglice) zbog ocuvanja elasticnosti krvnih sudova. tako kazu!

a sad moj stav.
kad uspem da se skinem sa cokolade - mogu bez nje. al` to je proces dugotrajan i bolan..

volim je u svemua moze i sama..
kad mogu da izvoljevam - vrh mi je lindt..

nepca su mi uzivala i u onoj crnoj sa cilijem - fenomenalna..

pa chery soko starkov - mmmmmmmmmm...crna pa sa socnom visnjom iz likera...
kad nemam zalihe tog greha, odlicna zamena je i menaz sa gornje ilustracije..uglavnom je uvek imam u kuci zbog kolaca..

a ako zakazem sa nabavkom - moze i dno dna - milka..

ovih dana, posle ovih silnih praznika totalno sam navucena na slatkise..a knjigovodja me maltretira pa nemam snage da im se oduprem..samo da povratim pdv iz prethodne god i istrpim torturu inspekcije pa cu da budem karakter!

a do tada..sa lesnikom, bez, milke, simke, galebovi..ma sve moze..
 
ako nekoga zanima zimi volim cokoladu ovako:
na raznjice nanizati komadice voca,najbolje kobinovano npr kolut banane pa kriska mandarine pa banana,mandarina etc
mogu se nizati i jabuke,ananas,kruske
istopiti cokoladu(ja dodam i mrvu putera i malo mleka) i preliti voce
cekati da se cokolada osusi
super je susret kiselkastog voca i slatke cokolade,a deca obozavaju
 
tu se vidi kako cokolada moze da se...obuce :)

http://www.filmmagic.com/ItemListing.aspx?cgl=144903&EventI=0&navtyp=CAL&ym=200510

a ovde se nisam narocito potrudila, ali moze da se pogleda:)...Ko nema jagode moze i prst u toplu cokoladu... svoj, na primer :)





a ovde jednostavan recept :
" Topla cokolada

200 g što crnje čokolade za kuvanje, izlomljene u komadiće
2 dl hladnog mleka
3 dl slatke pavlake
1 kašičica vanilinog ekstrakta
Staviti komadiće i 1 dl mleka u šerpicu. Poklopiti, i na slaboj vatri zagrevati dok se čokolada ne razmekša, jedno 3 minuta. Mleko nikako ne sme da provri. Skloniti s vatre i izmutiti žicom za jaja.
Dodati ostatak mleka, slatku pavlaku i vanilin ekstrakt i kuvati nad srednjom vatrom, mešajući sve vreme dok se svi sastojci ne sjedine i napitak ne postane hot.. hot... "
 
obozavam cokoladu...to je nesto najlepse sto postoji...i definitivno je tacno da blagotvorno deluje na organizam, na raspolozenje....dok jedem sva cula uzivaju :) tesko da neki dan prodje a da ne jedem cokoladu, bar neku malecku...volim sve... cokoladne bananice (stark);kinder cokoladice;schogetten;bounty,twix,snickers; mlecne i punjene od nekih nasih proizvodjaca; milku sa sumskim vocem sam kupovala tokom celog leta....ja bolje da napisem sta ne volim...nisam neki ljubitelj cokolade sa rizom, nju nisam kupila godinama...uopste me ne zasladi....

naravno kvalitetna cokolada sadrzi min 50% kakaa, one su zdravije i skuplje...od njih volim nestle sa pomoranzinom korom, ona je lepa i nije mnogo jaka jer ima 50 % kakaa a kupila sam i jednu belgijsku cotedor, 65% kakaa sa kandiranim vocem i trajala mi je 3 dana sto je za mene nenormalno...bila mi je prejaka...od takve cokolade pojedem samo 2-3 kockice dnevno..a postoje cak i sa 99% kakaa, mogu da zamislim kako je tek to jako..takve cokolade verovatno nisu predvidjene da se odmah cele pojedu.... nemam neki lep cokoladni recept,ali svidjaju mi se raznjici sa vocem i preko cokolada..probacu ...a ove jagodice su predivne :)







 
oho, sta sam nasla!
nesto stvarno netipicno :)





kaze:
Ovo je originalani recept Pjera Hermea (francuski guru pasti)., pa nam ga daje jedan... Englez? Amer? (pise strana na fotki, pa moze da se pogleda)
COKOLADNE TAGLIATELE
200 gr ostrog brasna (tj seminola) i 3 jajeta, 50 gr secera u prahu i 50 gr kakao-praha. Jaja malo ulupati, dodati brasno i ove „praskove”. Mesati prvo viljuskom a zatim rukama u glatku masu. Uviti testo u foliju i ostaviti u frizider na 90 minuta.
Na radnu povrsinu posuti malo secera u prahu i kakaa (to umesto brasna ). Testo podeliti na tri dela. Razvaljati ( na debljinu rezanca), svaki deo posuti prah secerom i kakaom, da se ne lepe kada se sloze jedan na drugi, urolaju i iseku na rezance. Seci NAJOSTRIJIM nozem u domacinstvu . Nezno rastresti tagljatele, jednu po jednu... Kuvati u vecoj kolicini vode (kao i svaku testeninu) par minuta. Kada izadju na povrsinu, gotove su.

a ovo izgleda kad se skuva
[/
 
KOLAC OD COKOLADE LE NEGRE
(kaze, francuska kuhinja)

200 gr cokolade za kuvanje (tj. "crne")
200 gr putera
200 gr secera
4 jajeta

Na pari -znaci :) u lonac sipati vodu,. kada provri gore staviti ciniju sa izlomljenom cokoladom i puterom. Dok se topi mesati da se sjedini. Skloniti sa pare.
Umutiti zumanca sa polovinom secera. Dodati cokoladnoj masi. Umutiti belanca sa drugom polovinom secera u cvrst sneg. Lagano umesati u masu.
Podmazati pleh puterom,sipati cokoladnu masu, i peci oko 40 minuta na 180 stepeni.

Kazu : ne cudite se sto je peceno testo prilicno nisko, a kora mu je popucala...Ukus mu je izvanredan.
Narocito preporucuju da se jede sa slatkim od ribizle sa tracicama kore od pomorandze. (dakle, nesto slatko-kiselkasto. Mozda i dzem od visanja, pomorandze...
Ja bih sad, dok pijuckam kafu sa mojim drugom kompom, to da probam. :) )
 
Ja bih zabranila postavljanje ovakvih slika...

Ova mi je anjbolja
Smarties%2056g.JPG
 
Milka cokolada ja za mene neprikosnovena,a evo recepta za mmm Milka tortu:
Kora:7 belanaca,200gr secera,100gr mlevenih lesnika,1 kasika brasna.
Fil:1l mleka,3 pudinga od vanile,6 kasika brasna,100gr secera,21 zumance,1 margarin,2 slaga,300gr crne Milka cokolade,300gr bele Milka cokolade.
priprema:
Kora:ulupati 7 belanaca,200gr secera,100gr mlevenih prepecenih lesnika i 1 kasiku brasna.Peci 15 min.na 170 stepeni u zagrejanoj rerni.Tako ukupno tri kore.
Fil:Skuvati 3 pudinga od vanile u 1l mleka,6 kasika brasna,100gr secera i 21 zumance.Kada se fil ohladi dodati 1 margarin i 2 slaga.Fil podeliti na dva dela.U jedan deo staviti otopljenu crnu Milka cokoladu a u drugi deo staviti otopljenu belu Milka cokoladu.
Filovati:kora,crni fil,beli fil,kora...
 

Back
Top