ЖИВОТ СРБА У НЕМАЧКОЈ ДАНАС!

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

eremita

Zaslužan član
Poruka
117.180
Поштовани форумаши прочитајте веома интересантну исповест наших људи који раде у Немачкој и истинитог односа према њима. У питању је

брачни пар интелектуалаца који су изложени разним притисцима и понижавањима, јер сваки Шваба ВЕРУЈЕ БЕЗ ОСТАТКА онима који преко
њихових медија лансирају невероватне лажи.



Život u Nemačkoj ili šta nas čeka u budućnosti!

streit2.thumbnail.jpg

Treba izdržati



Pre desetak dana, šetajući psa, suprug i ja smo započeli razgovor na temu politike i naše budućnosti ovde u Nemačkoj. Moje mišljenje je da za nas ovde neće biti mesta u najskorijoj budućnosti i to govorim o periodu od samo nekoliko godina.


Odgovor mog supruga je bio da se to nece dogoditi jer Nemackoj nedostaje otprilike jos 1 milion inzinjera, a to je upravo njegova profesija.
Samo par dana kasnije dolazi kuci sa informacijom da je izvesni nemacki politicar predlozio da svaki stranac koji kaze “Scheiss’ Deutsche” bude automatski proteran iz Nemacke. Sa druge strane o reperkusijama za onoga ko izjavi “Scheiss’ Aussländer” se ne govori, naravno. Sve ovo je izinicirano “ucestalim” napadima stranaca na rodjene i genetske Nemce. Ovo je informacija koju je mom suprugu doneo kolega Francuz, ozenjen nemicom, uz komentar: “Nas (strance) ovde izgleda bas ne vole.”
Pre manje od sat vremena suprug mi se javio sa posla, vidno uzbudjen, jer ga je kolega verbalno napao zbog “situacije” u Srbiji. “Situacija u Srbiji” je izraz za rezultate na izborima i srpske odlucnosti da ne dozvoli otcepljenje Kosova i njegovu predaju u ruke albanskih terorista. Pomenuti gospodin jako dobro zna sta se desava u Srbiji i ko su Srbi, jer cita ISKLJUČIVO nemačke novine posto samo njima veruje.


Po njemu, Kosovo je albanska teritorija od davnina (?) a Srbi su krvožedni narod i to vidi ceo svet (verovatno smo zato i započeli toliko ratova i imamo osvajačku istoriju. Ne, čekajte! To je Nemacka istorija…)! A Ako se Srbija odluci za G-dina Tomislava Nikolica, to će se, prema ovoj “veoma dobro informisanoj” osobi, i potvrditi. Na pitanje mog supruga da li u nemačkoj može da se studira na Turskom, Poljskom ili Ruskom, njegov kolega odgovara:
“Ovo je Nemačka! Studira se na Nemačkom!”

Interesantno, a kod nas tako rigidnih i divljih je moguće studirati na jezicima nacionalnih manjina. Ovde termin “nacionalne manjine” ne postoji. Ovde su to “Aussländer”. Ako imas nemačko državljanstvo, drugih moras da se doreknes. Ili neces bití nemac. I kao zavrsni udarac, ovaj neimenovani pojedinac je “bacio” u lice izjavu:
“Pa sta ces onda ovde?! Vrati se u Srbiju!!!”.
Uz lakonski osmeh, moj suprug mu odovara (parafraziram): “I to je tvoje vidjenje demokratije?! Ti odlucujes ko ce biti na vlasti u mojoj zemlji, a ako se ja sa tobom ne slazem, treba da se vratim?! A informacije dobijas iskljucivo iz nemackih novina, dozvoljavas da drzava formira tvoje misljenje bez ikakve radoznalosti i zelje da udjes dublje u probleme?!”
Inače, pošto smo izgleda mi u zabludi, Nemačka nije učestvovala u NATO bombardovanju Srbije 1999. godine.
U ostalom da li je čudno sto Nemačka podržava namere Albanije, svog starog saveznika iz I i II Svetskog rata?
Pre par dana sam sedela sa jednom mladom Nemicom (24 godine, samohrana majka, bez posla i frustrirana jer joj drzava pomaze sa samo cca 100EUR mesečno) koja, želeći valjda da me impresionira svojom informisanoscu, izjavljuje: “Ali Srbija nije u Evropi, jel’ tako?” Moje objašnjene da Srbija jeste u Evropi, ali nije u EU ju je najblaže rečeno, šokiralo.
  • - “Pa jel vi imate EUR?”
  • - “Ne”
  • - “Pa kako ste onda u Evropi?!”
  • - “Lepo: Evropa je kontinent, a EU je politicka tvorevina! I to neprirodna.”
Ništa joj nije bilo jasno. I nikada joj neće biti jasno, jer i ona, kao i većina nemaca prima samo ono sto joj državni mediji saopšte. Zato je Nemačka savršeno tlo za jednog Hitlera i sve buduce Hitlere koji će se ovde pojaviti. I zato, za nas nema budućnosti ovde. Pogotovo ne, za mene i mog supruga, koji ne umemo da držimo jezik za zubima i dozvoljavamo Nemcima da nas tretiraju kao gradjane drugog reda.
Kada nas upitaju zasto smo ovde, uvek ih šokira odgovor: “Zato što je vaša, Nemačka, firma nudila posao mom suprugu i to pod daleko povoljnijim uslovima nego što bi Nemcu ponudila, a ne zato što smo uvek sanjali da dodjemo ovde.”
Niko normalan ne sanja o tome da zivi u Nemačkoj samo da bi bio okružen Nemcima!


Nina G.; 2008. januar
 
Pricao mi ortak koji studira u Svabiji: metro i na stanici ortak i tamnoputi mladic, Turcin valjda. Odjednom, pojavljuju se skinsi, obaraju garavog i onako 'erojski, kako samo oni mogu, krecu da ga pune cokulama u glavu dok je lezao. Verovatno bi ga ubili (ortak se, naravno, sasro i vodio se logikom "ne mesaj se, mozda izvuces bulju."), da nije uleteo covek od svojih sezdesetak godina i krenuo stapom da udara celave nakaze i da se dere:"Polizei!" Skinjare zbrisale, ne prija im otpor.

E sad Eremita, da li mozes da zamislis da srpski dekuta tako spasava Cigu koga biju skinsi na, recimo, stanici 29-ke? Ja ne mogu.
 
Pricao mi ortak koji studira u Svabiji: metro i na stanici ortak i tamnoputi mladic, Turcin valjda. Odjednom, pojavljuju se skinsi, obaraju garavog i onako 'erojski, kako samo oni mogu, krecu da ga pune cokulama u glavu dok je lezao. Verovatno bi ga ubili (ortak se, naravno, sasro i vodio se logikom "ne mesaj se, mozda izvuces bulju."), da nije uleteo covek od svojih sezdesetak godina i krenuo stapom da udara celave nakaze i da se dere:"Polizei!" Skinjare zbrisale, ne prija im otpor.

E sad Eremita, da li mozes da zamislis da srpski dekuta tako spasava Cigu koga biju skinsi na, recimo, stanici 29-ke? Ja ne mogu.

Шта лупеташ, човече, па сети се (додуше било је давно али то ми прво паде на памет) да је у сред Београда погинуо човек који је јурио лика који је пуцао на Турског дипломату... а био је у питању обични пролазник... таквих примера има безброј.

п.с. И какве благе везе има ово твоје скретање са теме - осим патолошке жеље да опљунеш Србе?
 
Pricao mi ortak koji studira u Svabiji: metro i na stanici ortak i tamnoputi mladic, Turcin valjda. Odjednom, pojavljuju se skinsi, obaraju garavog i onako 'erojski, kako samo oni mogu, krecu da ga pune cokulama u glavu dok je lezao. Verovatno bi ga ubili (ortak se, naravno, sasro i vodio se logikom "ne mesaj se, mozda izvuces bulju."), da nije uleteo covek od svojih sezdesetak godina i krenuo stapom da udara celave nakaze i da se dere:"Polizei!" Skinjare zbrisale, ne prija im otpor.

E sad Eremita, da li mozes da zamislis da srpski dekuta tako spasava Cigu koga biju skinsi na, recimo, stanici 29-ke? Ja ne mogu.


Upravo sinoć sam negde videla prilog gde jedna starija žena priča, kako se zapalila u crkvi, nisam upratila gde i kojoj, a iza nje je bilo oko 60-tak, uglavnom MLAĐIH muškaraca, od kojih NI JEDAN nije priskočio da pomogne ili da je upozori...NEČUVENO !!!!!

Pomogla joj je žena koja prodaje sveće, iskočivši kroz prozor crkve...:confused:

Toliko o herojima kod nas...cyber pogotovo !:roll:
 
п.с. И какве благе везе има ово твоје скретање са теме - осим патолошке жеље да опљунеш Србе?
Dobro je patolog, dobro je

Samo hocu da kazem da je ovo gore sranje, nista drugo. Svabe su uslovljene, ali pazi uslovljene, jos u ranoj mladosti, da postuju ljude drugih nacionalnosti. Probaj da odes tamo i da kazes da se holokaust nije desio ili nazovi Turcina pogrdnim imenom, nahebaces k'o zuti. Oni bukvalno osecaju krivicu svojih oceva i dedova, do te mere da su opsednuti da sprece da se to ponovi za njihova zivota, pa tako i postupcima nalik ovom chiletu iz price mog ortaka.

S druge strane, kod nas je prezir prema Ciganima, takoreci tradicija, uz onu gorepomenutu filozofiju "ne talasaj, izvlachi bulju".

Je l' ti sad jasno sta je autor hteo kasti?
 
Citav jedan odnos si bazirao na jednom primeru, jednoj prici. A kao sto je poznato, tako se ne mogu izvoditi pouzdani zakljuchci. Mozda je tacno da su Nemci najveci nacionalisti, ali oni itekako vide korist u stranom doprinosu u vise razlicitih situacija i poslova. Mislim da je ovo jedan cudan, svakako negativan primer- ali zaista nisam spreman da izvucem isti zakljucak kao i ti. Ipak, ne iskljucujem mogucnost da si u pravu.
P.S. A to sto se mi tretiramo kao gradjani drugog reda- nije nista neobicno. Tako je sa svim stranim drzavljanima u svim konkretnim maticnim drzavama. Samo se mi pravimo ludi. Za mene je ispravno, ako smo normalni, da postavimo Crnogorce (bez ikakve mrznje prema njima) kao i sve druge strane drzavljane, a ne da im i dalje pruzamo povlastice na najrazlicitije moguce nacine.
 
Citav jedan odnos si bazirao na jednom primeru, jednoj prici. A kao sto je poznato, tako se ne mogu izvoditi pouzdani zakljuchci. Mozda je tacno da su Nemci najveci nacionalisti, ali oni itekako vide korist u stranom doprinosu u vise razlicitih situacija i poslova. Mislim da je ovo jedan cudan, svakako negativan primer- ali zaista nisam spreman da izvucem isti zakljucak kao i ti. Ipak, ne iskljucujem mogucnost da si u pravu.
P.S. A to sto se mi tretiramo kao gradjani drugog reda- nije nista neobicno. Tako je sa svim stranim drzavljanima u svim konkretnim maticnim drzavama. Samo se mi pravimo ludi. Za mene je ispravno, ako smo normalni, da postavimo Crnogorce (bez ikakve mrznje prema njima) kao i sve druge strane drzavljane, a ne da im i dalje pruzamo povlastice na najrazlicitije moguce nacine.


Bravo...odlično rečeno...i sama se pitam, KO i KADA će odlučiti da strane državljane , a cenogorce postavi na mesto koje im pripada, a ne kao sada...da se zauzimaju mesta na fakultetima, gde bi pravo prvenstva imali naši građani...pa...ima primera koliko hoćeš...:evil:
 
prvo.....kada si u stranoj zemlji,ima da se ponasas shodno njenim zakonima i propisima...znaci,ako su vec sisli sa drveca u tim svojim zemljama,odakle su napunili nemacku,i tamo dobili od nemacke drzave,naroda i banaka mogucnost a kupe kuce,kola,imaju cak i privatne biznise,a decu salju u inostranstvo u skole..ima da cute,budu manji od makovog zrna i rade...bez da misle mnogo
jer u svojim selendrama odakle su dosli,ni nemaju struje,a kola bi videli tek 2245

drugo.....ako im nevalja neka se vrate...ovde ih bar niko nece "muciti"....a ko sto vidis,niko se nevraca...svi samo idu i dalje..da trpe te muke tantalove...daj mi jedan slucaj gde se neko vratio iz nemacke i engleske....posto ajd da kazemo,nemci i englezi pogotovo bas nevole strance

trece.....vidim,baja je tamo inzinjer...daj mi jedan slucaj,da je neki strani drzavljanin ovde u srbiji mogao ikada da dobije takav posao u nekoj nasoj firmi...mislim da u srbiji jos uvek nije reseno pitanje zaposljavanja stranaca..tacnije...ni nemoze da konkurise na neki posao...jednostavno,kod nas nema tih radnih dozvola....doduse,mogu na crno da idu o njivama istocne srbije i kopaju

cetvrto....skinsi u nemackoj...da se kladimo,da nemacka ima manje procenata nacionalista na njihovih 70 miliona ljudi,nego srbija na 7
koliko se ja secam,skoro su ovde ubili decaka na ulici,skinsi,a ne u nemackoj

peto...zasto nemci nevole strance...zato sto neznau jezik,nikada ga ni ne nauce kako valja,pritom su vrlo primitivni,i jos uvek kao da su na tom gore pomenutom drvetu.....e sad vec,njihova deca,koja su tamo rodjena,tamo skolovana,odgajana po njihovim standardima,znaju jezik...oni se vec druze sa nemcima i ostalima,jer se uklapaju tu...i niko h nikada ne odbacuje,vec su ravnopravn u drustvu..dok se takvi tesko uklope ovde,kada dodju na odmor u svoje selo,neprija im ovdasnji "mentalitet" (kako neki zovu primitivno ponasanje

znaci,suma sumarum,nikoga nemacka ne kinji,nikoga ne proteruje,nemacka jednostavno ima red i disciplinu,ako se ne uklapas...nece ti prijati...ali opet ces ostati do svoje 65 god....a kada se vratis u svoje selo u kucu od 4 sprata sa lavovima ispred,u luksuznoj mecki,pljuvaces po njima i govoriti sve najgore...jer su verovatno djubrad kad su ti omogucili da izgradis sve to,pritom ostavis i deci kucu ili stan u toj istoj nemackoj,gde si ih ostavio da se muce i zlopate na milost i nemilost zlim nemcima,koji ih onao zverski gadjaju evrima svakih 7 ili 15 dana
 
Ваша искуства
Ми се враћамо. А ви?
Србији, с љубављу


Hакон свих ових тужних и чамотних година странствовања, слећем на београдски аеродром, сагињем се да бих пољубила земљу по којој ходам и плачем од радости – коначно у својој земљи, јединој и најрођенијој иако у њој нисам рођена.
Рођена сам у туђини, у Хрватској, где су ми отели прошлост, садашњост и будућност, опустошили најлепше пределе моје душе. Али, како негде неко рече, човекова душа је врело које не може да усахне, па тако није ни моја – нашла је нову наду и веру у живот. Та нада се звала Српска Крајина, место где сам веровала да могу да почнем из почетка. Ту, на тој светој земљи, родила сам своју децу и искрено се надала да ће то бити мој нови дом. Нажалост, дођоше и овде они исти да нас још једном пониште и да нам пренесу поруку тог великог западног света да за нас више нема места у реинтегрисаној земљи хрватској. Очајни, окружени безнађем, ни моја деца а ни ја нисмо успели остати мирни у простору којим су сваку ноћ путовали они језиви звуци смрти из Мађарске, преко Хрватске, у Србију. Осећам, проклетство се понавља, а милосрдни анђели обећавају да ће се побринути за нас који смо постали прогнаници у земљи својих предака, где су нам куће, имања, сећања…


И, заиста, учинише што и обећаше. Одведоше нас у њихову сиву, стерилну земљу да уживамо у њеним благодетима и, кажу, да нађемо нови живот, ако већ не за нас, а онда бар за нашу децу. А тај живот су ови овде дефинисали као експеримент глобализованих националитета. Укратко речено, бродоломници (углавном заслугом нових господара света) из бивше Југославије, Ирака, Авганистана, Африке и осталих - како их домаћа бирократија зове “disadvantaged people”, несретни људи, обухваћени су пројектом мултикултурализма чији је крајњи резултат- потпуна асимилација или потпуна денационализација. Следећа карактеристика овог живота овде је константно присуство страха, рационалног или ирационалног, јер сви живе у страху једни од других и од система у целини. Увек си под присмотром колега с посла, комшија, шефова, камера на свим могућим и немогућим местима, јер си, како се овде верује, увек у прилици да прекршиш закон, нарочито ако си имигрант.

Звучи интересантно и то да у обичном свакодневном животу, у школама, на улицама, у аутобусима, у продавницама преовладава шутња, живот тече без речи, осмеха, музике, и где год кренеш окружен си тишином и осећајем да живот полако, али сигурно, губи људски смисао. Оно једино што остаје је немилосрдна трка за сертификатима, дипломама, пословима (нема бирања) и, наравно – доларима којима све више опада вредност тако да се бојим да би многи имигранти могли доживети катастрофалан крах кад постану свесни свог материјалног сиромашења у ситуацији кад су духовно већ одавно поробљени. Или, можда је још тачније и то да кад једном изгубиш свој идентитет више и није битно колико новаца зарађујеш. Неминовно, после краћег или дужег времена у туђини, схватиш да живиш у дехуманизованом друштву, окружен људима који према потреби и у складу са строго утврђеним нормама понашања стављају осмех на лице померајући само углове усана, док у очима и на лицима нема ни трага радости и срдачности.

Напросто, живот је “a straight line”, равна линија, и само уколико је стриктније и ревносније следиш, утолико си бољи грађанин овог система, али у исто време губиш себе, своју слободу и интегритет, и оно највредније што имаш – своју децу. Наставнике овде сматрају заљубљеницима у своју професију, оданим, пожртвованим и свестраним људима. А ти исти људи почињу од малена да деци ломе кичму и испирају мозак припремајући их за будућа занимања статиста и послушника, који и не треба да размишљају својом главом јер постоји домаћа елита, образована у приватним школама, која је ту да размишља и доноси одлуке уместо њих. У оним другим, такозваним, паблик школама (које похађају они који нису католици) децу не уче готово ништа или врло мало (ако се у учење убраја огромна количина штампаних материјала које им редовно деле), али зато од њих траже изузетно знање. Нормално, деца нису у стању да савладају тешко градиво, па ако их родитељи не уче или не могу да им плате туторе, деца су осуђена на неуспех, тако да већина њих завршава на улици, користећи дрогу, бавећи се криминалом или радећи најслабије плаћене послове у продаји или испоруци робе.

Понекад се човеку учини да то и јесте циљ овог друштва – регрутовање јефтине радне снаге из редова имигрантске деце. Занимљиво је да у тим школама, у којима је 90% ђачке популације из азијских и муслиманских земаља, углавном предају белци, католици, нема наставника имиграната иако је добро познато да је ово итекако имигрантска земља. А нема их зато што их се овај систем плаши; плаши се њихове стручности и њихових људских квалитета. Али зато ова земља има највише високо образованих таксиста, конобара, разносача новина, продаваца, једном речју – најобразованије мануелне раднике на свету. И, онда, ако након ових тешких послова, прозебли, неиспавани и исцрпљени, немају довољно времена ни снаге да подучавају своју децу, једно је сигурно – заувек су их изгубили. И то на какав начин – у трци за голим опстанком у земљи у којој ћете често чути да људи, имигранти, остају овде због добробити своје деце.

Због тог истог разлога – због добробити своје деце – ја одлазим да живим у најслободнијој, најдемократскијој и најхуманијој земљи на свету – мојој Србији. Хоћу да својој деци покажем како је лепо кад знаш ко си и коме припадаш, да им подарим светлост тог откровења и помогнем да нађу смисао свом животу.

Желим да живе ту где ће их волети и они који им нису родбина када нас, родитеља, више не буде било. Хоћу да живе у својој земљи – Великој Србији, по свему великој – хисторији, култури, и пре свега људима, онима који је сачуваше за нас који се враћамо.
Ми се враћамо у августу, 2008. А Ви?



Весна Станић, Отава, Канада
[објављено: 25/01/2008]



----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Da pospeshim malo temu o krvavom zapadu :) :) :)
 
Citav jedan odnos si bazirao na jednom primeru, jednoj prici. A kao sto je poznato, tako se ne mogu izvoditi pouzdani zakljuchci. Mozda je tacno da su Nemci najveci nacionalisti, ali oni itekako vide korist u stranom doprinosu u vise razlicitih situacija i poslova. Mislim da je ovo jedan cudan, svakako negativan primer- ali zaista nisam spreman da izvucem isti zakljucak kao i ti. Ipak, ne iskljucujem mogucnost da si u pravu.
P.S. A to sto se mi tretiramo kao gradjani drugog reda- nije nista neobicno. Tako je sa svim stranim drzavljanima u svim konkretnim maticnim drzavama. Samo se mi pravimo ludi. Za mene je ispravno, ako smo normalni, da postavimo Crnogorce (bez ikakve mrznje prema njima) kao i sve druge strane drzavljane, a ne da im i dalje pruzamo povlastice na najrazlicitije moguce nacine.

У том случају једва чекам да ПРИХВАТИМО јЕВРОПСКЕ ВРЕДНОСТИ И ПРАВИЛА, онда ћемо се најзад ослободити сталних пљувачина по Србима и свакоме коме се не свиђа Србија има да добије шут-карту а не да се годинама свима шета по ганглијама.
 
“Pa sta ces onda ovde?! Vrati se u Srbiju!!!”.
Kad Nemac to kaže i nije strašno... Ipak su ti ljudi imigranti, u stranoj državi... ali kad jedan Srbin to kaže drugom Srbinu (Krajišniku, Bosancu, Kosovaru), e to je zabrinjavajuće...

“Ali Srbija nije u Evropi, jel’ tako?” Moje objašnjene da Srbija jeste u Evropi, ali nije u EU ju je najblaže rečeno, šokiralo.
  • - “Pa jel vi imate EUR?”
  • - “Ne”
  • - “Pa kako ste onda u Evropi?!”
  • - “Lepo: Evropa je kontinent, a EU je politicka tvorevina! I to neprirodna.”
Srbija nije u Evropi. Evropa je prvenstveno politički, a tek onda geografski pojam. Ako bi se rukovodili drugim, onda bi Kazakstan bio Evropska država, a Kipar ne bi, a Evropa bi bila poluostrvo ili podkontinent, pre nego kontinent...

U ostalom, i kad se kod nas kaže Evropa, niko ne misli na Srbiju, Kuban, Belorusiju, Bugarsku, Ingermanland, Polotsk... već na Nemačku, Švedsku, Francusku...
 
Постоји 6 континената. Евроазија је један од њих.

И ако те особе немају држављанства поменутих држава оне заиста јесу грађани другог реда. Бити грађанин другог реда не значи да је опрвадано шиканирање истих на овакав начин.

Ако су ова сведочења истинита неразумем зашто се неко буни против тога.

Мој коментар је да су земље запада велики "лицимури". Такви у овом тренутку кроје судбину нашег народа.

Р.С. Ограђујем се од генерализације. Такође бих и раздвијио власт и народ у тим државама.
 
Ova tema bi imala smisla, kad bi Srbi bili narod koji oberučke prihvata sve različitosti, koje karakterišu neke druge narode koji žive ili samo kratko borave u Srbiji.

S obzirom na to da sam nebrojeno puta, od postavljača teme, a i od mnogih drugih forumaša, uglavnom radikalno opredeljenih, čula raznorazne ksenofobne izjave, teško da mogu da prihvatim ovu priču bez rezerve.

Kad srpski narod, (kad kažem narod, ne mislim na zvaničnu politiku i političare) bude prihvatao različitosti bez gundjanja, kad srpskom narodu ne bude smetao svaki drugi narod koji živi na našim prostorima, kad vam ne bude smetalo to što govore drugim jezikom, što nisu pravoslavne vere i mnoge druge stvari koje karakterišu njihov narod, onda možete s punim pravom tražiti isto to za Srbe u rasejanju.

Dotle se pokrijte ušima i ne javljajte se.

Srbi iz ove priče i dalje rade u toj omraženoj Nemačkoj i ne pada im na pamet da se vrate u Srbiju i pored svih neprijatnosti koje doživljavaju, tako da ne znam kome se žale i zašto.
 
Kad srpski narod, (kad kažem narod, ne mislim na zvaničnu politiku i političare) bude prihvatao različitosti bez gundjanja, kad srpskom narodu ne bude smetao svaki drugi narod koji živi na našim prostorima, kad vam ne bude smetalo to što govore drugim jezikom, što nisu pravoslavne vere i mnoge druge stvari koje karakterišu njihov narod, onda možete s punim pravom tražiti isto to za Srbe u rasejanju.
nece da bidne da je tako kao sto ti govoris.
ja sam hiljadu puta bio svedok da je Srpski narod oberucke prihvatao svakog stranca koji je dosao u zemlju Srbiju...sva dok taj stranac nije poceo da trazi od domacina da nauce njegov jezik, da prime njegovu veru, da koriste njegovu valutu, da Srpska deca moraju da uce njegov jezik ....
Dotle se pokrijte ušima i ne javljajte se.
Takodje.
 
# - “Pa jel vi imate EUR?”
# - “Ne”
# - “Pa kako ste onda u Evropi?!
Ова девојка је класичан тип Чединих бирача у Србији.
То је оно што се жели постићи у будућности-да човек потпуно отупави медијском и системском контролом,односно да потпуно изгуби сваку карактеристику која га чини слободним човеком и Божијим духовним бићем.
 
nece da bidne da je tako kao sto ti govoris.
ja sam hiljadu puta bio svedok da je Srpski narod oberucke prihvatao svakog stranca koji je dosao u zemlju Srbiju...sva dok taj stranac nije poceo da trazi od domacina da nauce njegov jezik, da prime njegovu veru, da koriste njegovu valutu, da Srpska deca moraju da uce njegov jezik ....

Takodje.


Uh...bravo...ote' mi reči sa tastature...:smile:
 
Klasicna radikalsko-patrijotsko smusenjacka prica.Uzmu jedan primer i od toga naprave ujdurmu.Nesto ne vidim da se onih 300.000 mladih ljudi koji su pobegli od besmislenih ratova, sankcija, nemogucnosti zaposlenja, i koje ste vi oterali, utrkuju da se vrate u Srbiju.


Ali oni najkvalitetniji, najsposobniji i najpametniji, ni ne odbijaju mogućnost povratka u svoju zemlju...baš naprotiv :


Ja imam drugi primer u svojoj bližoj porodici.

Moja sestra, a kao diplomac klase na svom fakultetu, je dobila stipendiju od jedne prekookeanske zemlje i po diplomiranju mesto asistenta na fakultetu u toj zemlji.

Savršeno se snašla, ubrzo i udala ( za našeg momka odavde), koji joj se tamo pridružio i sam dobio odličan posao u najkraćem mogućem roku.

Ona uskoro brani doktorat, ostaje tamo na faksu i za sada nema nameru da se vraća ovde...sasvim je zadovoljna kako životom, tako i uslovima istog u toj zemlji.

Isto tako se ne razbacuje izjavama kako se neće vraćati ovde...baš naprotiv...ukoliko joj se ukaže neka dobra ponuda...zašto da ne !



I da naglasim da je ona otišla tek PROŠLE GODINE...missim iz ovolikog DOBRA...aha...a demokrate na vlasti već punih 8 godina.
 
Klasicna radikalsko-patrijotsko smusenjacka prica.Uzmu jedan primer i od toga naprave ujdurmu.Nesto ne vidim da se onih 300.000 mladih ljudi koji su pobegli od besmislenih ratova, sankcija, nemogucnosti zaposlenja, i koje ste vi oterali, utrkuju da se vrate u Srbiju.
naravno, ljudi pobegli 99 a evo, ni 08 se ne vracaju....imas li nesto da zakljucis ili opet trebaju jarke bojice? 8-)
 
Evo jednog mog iskustva, od letos:
Volontirala sam mesec dana u Badenu u bolnici na intenzivnoj nezi.
Dok još nisam rekla odakle sam, svi su bili ok, čim rekoh da sam iz Srbije, ljudi počeše da me zaobilaze u širokom luku- kao da ću npr. SARS da iskašljem.
Neki su me zaobilazili do kraja, a nekima sam uspela da objasnim da nije baš sve onako kako izgleda na tv-u.
Malo sam ih podsetila na Šiptare ( koje ne vole više nego bila koga drugo, kažu prljavi su, nekulturni, necivilizovani...), pa im objasnila situaciju, na kraju čak razgovarala i sa novinarom koji je magistrirao žurnalistiku u Londonu ( naravno, čistokrvni je Nemac) koji je bio u Srbiji 2003. godini i koji mi je priznao da se protiv nas vodi medijska hajka u Nemačkoj i da je to svakom pametnijem Nemcu jasno.

Ako se sećate slučaja onog našeg gasterbajtera koji je pobio 8-9 ljudi letos, sad zaboravih mesto, e Nemci su od reči do reči preneli sve, uz komentare kako smo mi divljaci( ovom prilikom ne bih o njihovim kanibalima, majkama koje kolju svoju decu na spavanju, činjenici da se svakodnevno bar jedno dete pronadje u kontejneru...), a ni jednom za mesec dana nisam videla neku reportažu o životu Srba na Kosovu.
Mislim da je krajnje vreme da shvatimo da Nemci postepeno rade , ako ne na našem uništenju, onda definitivno na porobljavanju.
Uostalom, Hitler im je u amanet i ostavio da unište Srbe. Možda bi i on lično to uspeo da nije išao đonom.
 
Ja lično ne znam za ovakve slučajeve.:smile:

Imam dosta bliske rođake u toj istoj Nemačkoj, koji su baš mnogo godina tamo...imaju svoje firme...deca su im tamo pozavršavala fakultete i nemaju ni sličnih problema.:smile:

Dobro i kvalitetno žive i tamo, a i ovde kada dođu, gde će se po penzionisanju svakako vratiti u svoje solidne domove...ništa kičerajski i da "komšije zavide".:lol:

Isto tako sam i sama boravila po nekoliko meseci u par zapadnih zemalja i nikad nisam imala nikakvih problema, a od početka se znalo i ko sam i odakle sam...možda je i do okruženja u kome se krećemo, a najviše i od same osobe...bar moja iskustva.:smile:

Ne isključujem da nešto negativno može da mi se desi negde...o tom, potom...ako se desi...:smile:
 
Naravno da ne trebaju.Naime, vasom mudrom politikom zemlja je upropastena, ,a Srbiji ce trebati nekih dvadesetak godina da se vrati na nivo na kojem je SFRJ bila u vreme Ante Markovica.Kako je sad, odlicnom je, koliko ste vi upropastili zemlju.Tisina tamo.
Vidi, vidi, sada bi i da ucutkuju na silu ?!?:lol::lol:
Da nije tuzno, bilo bi smesno :) Cuvaj zivce, trebace ti u zivotu :)
Jeste li vi taj tekst na sapirografu iskopirali pa svi isto kvacete i kokodacete?? Hajde malo kreativnosti, mlade snage, siroki vidici, hajde malo truda i trunka pameti, pa nije to tako tesko, procitas brdo knjiga, malo proputujes svet, malo upoznas ljude i ...postanes radikal :lol::lol:
Clovek, ne jezi se :)
 
Ja lično ne znam za ovakve slučajeve.:smile:

Imam dosta bliske rođake u toj istoj Nemačkoj, koji su baš mnogo godina tamo...imaju svoje firme...deca su im tamo pozavršavala fakultete i nemaju ni sličnih problema.:smile:

Dobro i kvalitetno žive i tamo, a i ovde kada dođu, gde će se po penzionisanju svakako vratiti u svoje solidne domove...ništa kičerajski i da "komšije zavide".:lol:

Isto tako sam i sama boravila po nekoliko meseci u par zapadnih zemalja i nikad nisam imala nikakvih problema, a od početka se znalo i ko sam i odakle sam...možda je i do okruženja u kome se krećemo, a najviše i od same osobe...bar moja iskustva.:smile:

Ne isključujem da nešto negativno može da mi se desi negde...o tom, potom...ako se desi...:smile:
Eto, neni se desilo....e sad, generalno ni moje iskustvo nije bilo loše, čak sam dobila i bračnu ponudu.:lol:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top