psihicki problem...

  • Začetnik teme chudan tip
  • Datum pokretanja
C

chudan tip

Gost
Sutra punim 20 godina ali razmisljam kao osoba koja ima 40. Prezeo sam i preozbiljan za svoje godine, mnogo se bolje slazem sa mnogo starijima od sebe nego sa mojim vrsnjacima, jako se vezujem za neke osobe, posebno zenskog pola, imam problem da nadjem devojku, do sad sa imao samo jednu i to sve zato sto to shvatam ozbiljno, zahtevam mnogo od devojke, posebno sto se tice moralnih nacela, kao da cu da se ozenim s njom (naravno nije mi to u planu, ali cenim samo duge i stabilne veze)i tesko nalazim takve u mom ili mladjim godistima, cenim ozbiljnost a neozbiljnih ljudi koji su naravno vecina u mom godistu se klonim, u srednjoj skoli sam bio jako zatvoren (sizoidan)ali kako mi je okolina sve zrelija postajem otvoreniji prema njima, ali je meni opet sve to daleko.JEDVA CEKAM DA MI PRODJE MLADOST obracao sam se raznim psiholozima ali oni smatraju da je samnom sve u redu i da nema nekih tezih poremecaja. Od trauma iz detinjstva imam samo velik broj svadja mojih roditelja sto me je uzasno plasilo, ali je to s vremenom prestalo. Sta da radim? Da li da se opustim sto mi jako tesko pada ili da sacekam jos par godina
 
nisi ti ni malo cudan tip....daj boze da su svi takvi....vrlo zrelo razmisljanje za tvoje godine.....ok imas malih cimanja zbog roditelja i to si sigurno stvara nesigurnost...ali sto se devojaka tice tu ti skidam kapu....jer ja kao zensko sam pocela da se gnusam nasih devojaka....znas u kom smeru razmisljam..i ja sam takva...mislim oprezna i to bolesno,...sada sam u vezi sa jednim tipom i ocekujem da se ponasa kao da ce da me zeni...i ako svesno znam da je to krajnje nemoguce, ne posle mesec dana...ako ti je vec tesko..idi kod nekog psihologa, kao sto radim i ja.....jer jedino "oni" mogu da razumeju jos uvek normalne osobe....jer da nisi normalan...ne bi sebi postavio onakav nick....

pozdrav od lole :wink:
 
to sto osecas da si drugaciji -nisi cudak.pretpostavlam da si samo inteligentniji i napredniji od vrsnjaka.to ces kasnije shvatiti prednosti toga,pa ko bi vodio ovu drzavu kad bi svi bili isti , ljudi vole da pokose glavu koja je iznd mase.ako ti treba neko za pricu biraj bilo koga samo ne psihijatre ,licno iskustvo,nemogu da ti kazu nista sto vec neznas.samo napred .missJ/78. :!:
 
chudan tip:
Sutra punim 20 godina ali razmisljam kao osoba koja ima 40. Prezeo sam i preozbiljan za svoje godine, mnogo se bolje slazem sa mnogo starijima od sebe nego sa mojim vrsnjacima, jako se vezujem za neke osobe, posebno zenskog pola, imam problem da nadjem devojku, do sad sa imao samo jednu i to sve zato sto to shvatam ozbiljno, zahtevam mnogo od devojke, posebno sto se tice moralnih nacela, kao da cu da se ozenim s njom (naravno nije mi to u planu, ali cenim samo duge i stabilne veze)i tesko nalazim takve u mom ili mladjim godistima, cenim ozbiljnost a neozbiljnih ljudi koji su naravno vecina u mom godistu se klonim, u srednjoj skoli sam bio jako zatvoren (sizoidan)ali kako mi je okolina sve zrelija postajem otvoreniji prema njima, ali je meni opet sve to daleko.JEDVA CEKAM DA MI PRODJE MLADOST obracao sam se raznim psiholozima ali oni smatraju da je samnom sve u redu i da nema nekih tezih poremecaja. Od trauma iz detinjstva imam samo velik broj svadja mojih roditelja sto me je uzasno plasilo, ali je to s vremenom prestalo. Sta da radim? Da li da se opustim sto mi jako tesko pada ili da sacekam jos par godina
Sinko, pravi savet za tvojih 20 godina je sledeći: Zažmuri i "kreši" sve što stigneš dok te drži to u gaćama. Kada dođe vreme za ono pravo "hemija" u mozgu će da te nepogrešivo obavesti. Mani se "psihića", oni su redovno opaučeniji od pacijenata. Dobro poznajem nekolicinu i znam da su svi otišli na te studije ne bi li izučili lične frustracije. Naravno, nisu, ali zato za lovu popuju drugima. Ti si samo dečko koji se nagledao nesuglasica u porodici, što nije ni čudna ni usamljena pojava. Život je boza koju (ako smo pri mozgu) sami uređujemo. Uredi i ti svoj. Odredi ozbiljno profesiju i obavezno neki ozbiljni hobi, strašno pomaže, a u pauzama udri po "ženskinju". Uz svo prenemaganje , one samo to i čekaju.
 
Zravo CHUDNI,
Jos na samom pocetku da ti kazem da nisi cudan i da smesta prmenis nadimak ,ok?:)
Ja licno ne smatram da tu ima neceg loseg a ja ti pisem ovo zato sto se moja prica 98% poklapa sa tvojom.Nisam mogla da verujem kada sam citala ,samo sto sam ja zensko i mislila sam da se ta “zrelost” vise desava devojkama i da one nekako vise pate i....,ali evo ti si me uverio u suprotno .Ja jos nisam napunila 20 godina ali cu uskoro ,od trauma iz detinjstva jedino pamtim nesnosne svadje mojih roditelja koje jos uvek traju ali su se tada jos uvek nekako suzdravali a ja sigurno ni pola od toga nisam cula ,vreme je prolazilo a ja sam se nekako sazivela sa tim i bilo je deo svakodnevnice.Onda su dosle godine puberteta ,svi moju drugovi su prolazili kroz taj pubertet ali ja kao da nisam ,vec tad sam sve bila prerasla(ne fizicki)i bila ozbiljna kao da mi je 18 .Neki su sazreli ali evo vecina njih je za moje pojmove jos nezrela i veoma mi je teko da se odrzim u takvoj sredini ,prosto nemoguce ,par ljudi sa kojima sam se dobro druzila vise ne zive u istom gradu ,posto sam u sustini druzeljubiva osoba trudila sam se da odrzim prijateljstva i sa nazovimo nezrelom grupom ali nije uspelo jer sam isla protiv sebe a nista dobijala nisam.Isto tako sam imala samo jednu vezu do sada(bas zato sto na sve to gledam ozbiljno ,veze na jedno vece me ne interesuju i ....)Neko je ovde na forumu rekao da je plakao za svoj 18ti rodjendan ,ja za osamnesti nisam plakala ali za 19 sam bila na ivici da zaplacem.eto tako u sustini nemam puno godina ali ja se osecam kao da sam u kasnim tridesetim ,bolje se razumem sa starijim od sebe .Mada mogu reci da polako zailazim u 40te i da cu uskoro i svoje roditelje prevazici.Strasan osecaj!Inace i broj ljudi sa kojima kontaktiram se sveo na minimum bas iz tog razloga .

Ja sam razmisljala da posetim psihologa cak sam ponekad ubedjena da sam i za psihijatra ali jos uvek nisam pokucala na njihova vrata iz ne znam ni ja sama kog razloga!

Ne znam koliko sam ja kompetentna da dam savet posto imam isti problem ali “chudni” delujes mi kao veoma intelignenta i normalna osoba i mislim da ce doci i” bolji”dani tj sazrece i ovi nazovimo ih “nezreli”!Menjaj sebe samo onoliko koliko ti zelis ,onaj epitet sizoidan ti nikako ne pistoji!ok?

Puno srece u daljem zivotu! & HAPPY BIRTHDAY
 
nemate pojma kako mi je drago sto sam procitala sve ovo. ja imam isti problem. imam 18 godina a osecam se ko da imam 30. non-stop zaboravljam koje sam godiste, a kad se setim uplasim se jer sam onda svesna da mi mladost prolazi i da cu se jenog dana, kada mi stvarno bude 30 probuditi i pitati gde su mi prosle najbolje godine mladosti. mislim, uglavnom stariji ljudi pricaju kako nije bitno da li imas i 80 godina ako si u dusi mlad, a sta cu ja kad se u 18 osecam matoro?
 
just me:
nemate pojma kako mi je drago sto sam procitala sve ovo. ja imam isti problem. imam 18 godina a osecam se ko da imam 30. non-stop zaboravljam koje sam godiste, a kad se setim uplasim se jer sam onda svesna da mi mladost prolazi i da cu se jenog dana, kada mi stvarno bude 30 probuditi i pitati gde su mi prosle najbolje godine mladosti. mislim, uglavnom stariji ljudi pricaju kako nije bitno da li imas i 80 godina ako si u dusi mlad, a sta cu ja kad se u 18 osecam matoro?

hej Just Me ,bas mi je drago sto si se javila ,evo "chudni" vidis da nismo sami!Pazi i meni se desava da razmisljam evo sad mi je 19 a kako mi prolaze i ........!
 
just me:
nemate pojma kako mi je drago sto sam procitala sve ovo. ja imam isti problem. imam 18 godina a osecam se ko da imam 30. non-stop zaboravljam koje sam godiste, a kad se setim uplasim se jer sam onda svesna da mi mladost prolazi i da cu se jenog dana, kada mi stvarno bude 30 probuditi i pitati gde su mi prosle najbolje godine mladosti. mislim, uglavnom stariji ljudi pricaju kako nije bitno da li imas i 80 godina ako si u dusi mlad, a sta cu ja kad se u 18 osecam matoro?

hej Just Me ,bas mi je drago sto si se javila ,evo "chudni" vidis da nismo sami!Pazi i meni se desava da razmisljam evo sad mi je 19 a kako mi prolaze i ........!
 

Back
Top