Mucnina

whiteflower

Zainteresovan član
Poruka
168
Cao svima, vec nedelju dana imam mucninu, sta god da jedem iritira mi stomak, i kiselinu, i sva sam nekako malaksala... :confused: Imala sam i temperaturu 38 prvog dana kada je sve pocelo, sada nemam. Drzala sam dijetu pre nego sto je sve pocelo, pa ne znam da li sam mozda iziritirala zeludac, pa je ovo zbog toga?
P.S. Kod doktora ne bih isla, osim ako nije nesto strasno, jer nemam zdravstvenu knjizicu ni prava na istu, jer sam jos uvek student (preko 26 godina) pa mi preostaje samo privatni lekar...:sad:
 
Pa valjda nije strasno, djavo ga znao.....posto kod doktora neces da ides, ne ostaje ti nista drugo nego da se nadas da nije nista strasno, zar ne? I da nagadjas sta bi moglo biti. A kad si vec kod te rabote - molim te baci pogled i za moju boljku: nesto me ziga izpod lopatice, desno. Nemam temperaturu. A pre nego sto je pocelo, napolju je duvala kosava. De zivota ti - ne bih d aidem kod doktora, pa dok vec nagadjas za sebe - budi drug.....
 
Jao, WW, nisi fer, da se ne radi o meni josh bih se i smejala :lol: Znas kako, nije mi svejedno, jer je za privatnu ordinaciju ipak potrebno dosta novca, i sto je najgore, imala sam vec losa iskustva sa privatnicima ( ginekolozima ) koji su mi za pola godine trista cuda izmislili, bila sam vise kod lekara nego ikada pre! Tako da, nije mi da zbog svake gluposti trcim kod privatnika, i zato sam i pitala ovde...
 
Pa mislim - a sta da ti kazem, draga, zlato, duso?! Ja stvarno ne znam sta bi moglo da ti bude iz napisanog, niti iko moze da zna, sem da nagadjamo kao i ti.....A ne mogu d ase ne iznerviram bre kad me tako pitas, da pogodim preko ekrana, i odma mi kazes 'ja ne bih kod doktora...'.
 
Hm, moze zlato, to bash lepo zvuci :) Shalim se, o.k. sta da radim, nista drugo nisam mogla sem da nagadjam, u sebi, ili na ovom ili nekom drugom forumu... Bitno da mi je danas dobro, uzela sam neke tablete protiv mucnine i konacno sam mogla normalno da jedem... Veliki pozzzz za WW i ostale :)
 
Ne, mada mi ne bi smetalo da je to u pitanju ;) Radila sam testic za svaki slucaj, a i bili smo dobri i koristili smo zashtitu, pa nema shanse. A krastavce ne volim, ne verujem da cu ih ni tada traziti, mada, nikad se ne zna... :wink: Pozdrav! :)
 
Cao svima, vec nedelju dana imam mucninu, sta god da jedem iritira mi stomak, i kiselinu, i sva sam nekako malaksala... :confused: Imala sam i temperaturu 38 prvog dana kada je sve pocelo, sada nemam. Drzala sam dijetu pre nego sto je sve pocelo, pa ne znam da li sam mozda iziritirala zeludac, pa je ovo zbog toga?
P.S. Kod doktora ne bih isla, osim ako nije nesto strasno, jer nemam zdravstvenu knjizicu ni prava na istu, jer sam jos uvek student (preko 26 godina) pa mi preostaje samo privatni lekar...:sad:

Cao
Ja imam mucninu vec 10 dana od toga 7 dana sam imao temperaturu i mnogo slabo sam mogao da jedem tako sam smrsao dosta.Radio krvnu sliku i ona je ok manje vise nista ozbiljno.
Dosta se ljudi zale na virus ali kod mene mucnina ne prolazi nesto.Sutra idem kod dr.
Ti si verovatno odvikla stomak od hrane i sada ti je teko da se vati posle dijete
pozdrav
 
Moguce :) Ici cu i ja kod lekara za svaki slucaj, bas gledam mislim da mi je najpametnije da uzmem ono dopunsko zdravstveno osiguranje, ili uplatim sama sebi za drzavno osiguranje , pa cu da uradim sve potrebne analize, iako je verovatno pre od nerviranja nego od dijete, nisam se bas toliko izgladnjivala koliko sam se nervirala ;) Hvala ti, i napisi sta ti je dr rekao, ti ces verovatno ici pre mene, pa cisto da znam da li je to neki virus naokolo. Pozdrav :)
 
Mozda ce nekima zvucati glupo, pre par nedelja sam upoznla devojku koja je isto tako imala mucnine, gadjenje na hranu,temperaturu do 38 i oslabila je par kg za par dana...ispostavilo se da je imala zuticu, iako nije bila zuta, znaci nije obavezno da budete kao limun ;) njena dr opste prakse ju je lecila "od gripa" zbog te temperature, ali posle 7 dana na nagovor sestre iz dz poslala ju je na infektivnu...rezultat transaminaze par hiljada i ne bas lepo stanje jetre.
Mozda ne bi bilo lose da proverite kks i biohemiju;) za to vam ne treba uput lekara, a verovatno manje kosta od privatnika.Cisto osnovno, krvna slika, biohemija i naravno alt i ast :D
 
Mene je prvo boleo stomak jedan dan,ucestala ziganja u predelu citavog stomaka u navratima....Nisam bio nista posebno ni naduven,niti sam imao diareju...E sad,ta ziganja su prosla za 1-2 dana,medjutim krenule su mucnine i ponekad zgaravica...Isao sam kod privatnika na ultrazvuk,svi organi su u savrsenom stanju,kaze doktor mora biti nesto sa zeludcom ili crevima (poprilicno tezak zakljucak zar ne? :D)... Sada i dalje imam mucnine koje me sprecavaju da jedem kako inace jedem,posto mi se povraca otprilike sve vreme,svaki dan....Jedem jedva 3-4 puta dnevno i to jako male kolicine hrane,takodje me od juce bole trbusni misici,ne znam da li je povezano sa mucninom....Sta bi to moglo da bude,ili gde da odem?
 
Koliko imas godina?
Moze biti u pitanju gastritis, gastroezofagealna refluksna bolest...
U svakom slucaju treba da te pogleda gastroenterolog , da se uradi gastroskopija.
Ne znam ko te je uputio na ultrazvuk, ili sam po svom misljenju otisao na taj pregled.
U svakom slucaju treba da se javis svom lekaru, da se uradi osnovna laboratorija i da te uputi na pregled kod gore pomenutog gastroenterologa.
 
dr:
Koliko imas godina?
Moze biti u pitanju gastritis, gastroezofagealna refluksna bolest...
U svakom slucaju treba da te pogleda gastroenterolog , da se uradi gastroskopija.
Ne znam ko te je uputio na ultrazvuk, ili sam po svom misljenju otisao na taj pregled.
U svakom slucaju treba da se javis svom lekaru, da se uradi osnovna laboratorija i da te uputi na pregled kod gore pomenutog gastroenterologa.

20 godina,videcu da posetim gastroenterologa ukoliko se stanje ne promeni :)
Uglavnom hvala :)
 

Back
Top