Грађани извиждали Динкића

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Alekasandar3

Buduća legenda
Poruka
35.716
Dinkić upisao besplatne akcije28.01.2008 15:11:43 Ocena: -.-- (Glasova: 0) Komentara: 0

BEOGRAD (Beta) - Ministar ekonomije i regionalnog razvoja Srbije Mlađan Dinkić danas je upisao besplatne akcije javnih preduzeća u Glavnoj pošti u Beogradu.
Dinkić je kazao da želi "ličnim primerom" prvog dana upisivanja akcija da pokaže na značaj te akcije i najavio da će predložiti da se na Zakon o besplatnoj podeli akcija usvoje amandmani kojima će se ispraviti "nepravde koje mogu proizaći iz sadašnjeg teksta zakona".
Amandmani bi trebalo da omoguće da pravo na akcije naknadno dobiju oni čija su preduzeća loše privatizovana, pa ne mogu da prodaju akcije, kao i poslovno nesposobna lica, koja nisu upisana u birački spisak, kazao je Dinkić.
Na pitanje novinara o vrednosti akcija koje će građani dobiti, ministar je ocenio da će vrednost zavisiti, između ostalog, od političkih prilika u zemlji.
"Ako na izborima dobije Tomislav Nikolić postoji velika opasnost da strani investitori više ne ulažu, a ako nema kupaca akcije neće vredeti ništa", naveo je Dinkić.
S druge strane, dodao je Dinkić, ako nastavimo put evropskih integracija i protok kapitala u Srbiji, akcije će vredeti više.
Na pitanje da li će prodaja 51 odsto Naftne industrije Srbije za 400 miliona evra uticati na iznos koji će građani dobiti, ministar je kazao da treba sačekati da se ugovori o prodaji potpišu, da to neće biti u kratkom roku i da nije sve utvrđeno, jer je čuo i "izjavu predsednika da treba oko NIS-a dodatno pregovarati.
Dinkićev dolazak je propraćen uzvicima nekolicine nezadovoljnih građana koji su vikali "lopovi, lopovi" i "sve ste rasprodali". Oni agenciji Beta nisu želeli da kažu da li govore u ime neke organizacije i šta su želeli da pitaju ministra Dinkića.
Prema Dinkićevim rečima, građani će u prvoj polovini 2009. godine moći da prodaju prve akcije i dodao da će on akcije nekih preduzeća da čuva jer očekuje da se njihova vrednost poveća, dok će druge akcije odmah da proda ukoliko njihova vrednost na berzi bude dobra.
"Očekujem da će prvo, u približno istom trenutku, moći da se prodaju akcije Jata, NIS-a, Telekoma i Galenike", kazao je Dinkić.
Upisivanju su prisustvovali i državni sekretari Vladimir Ilić i Nebojša Chirić i generalni direktor PTT-a Goran Chirić.
Upisivanje je počelo danas, a do 14 časova u Srbiji se za ostvarenje prava na besplatne akcije upisalo 58.490 građana.
Građani su u prepodnevnim časovime u Beogradu čekali do 15 minuta na upisivanje akcija, u centru Niša čekalo se oko pola časa, u Novom Sadu od 15 do 60 minuata, a u Novom Pazaru nije bilo većih gužvi.
-----------------------------------
У саопштењу Г17+ оривљен је Томислав Николић.
 
HAHAHAH opet taj Toma majku mu :D

Mosh' misliti:lol:
Ogorceni ljudi sto se "siromasni" ministar prvi nadzudzurio za besplatne akcije.
Pa, preti: Ako glasate Nikolica nema akcija, a u svakoj normalnoj i pravnoj drzavi na svetu, on bi krivicno odgovarao.
Ovo nije ni normalna ni pravna, ovo je korumpirana drzava.
Pa, dokle?!
E, ne trebaju mi, poklanjam Dinkicu i Djelicu, zao mi sirotinje:roll: a ja cu se snaci, ali, glasacu onako kako JA zelim, a ne kako me oni teraju silnim ucenjivanjima:roll:
 
mozda su bili obuceni ko rumuni 85. , imali svaki treci zub u vilici i smrdeli na miks znoja i bugarskog Bruta , pa ih je prepoznao:-D

Pa zamisli koliko su onda osiromasili pod "NAJBOLJIM MINISTROM FINANSIJA NA SVETU",kada nemaju lovu ni za pastu za zube,zubara,sapun,sampon,kada nemaju od cega da kupe odecu...:shock::lol:..Pa dobro je "preposteni" Dinkic i prosao...moglo je da padne i par samara,za poneti...:lol::lol:
 
Pa zamisli koliko su onda osiromasili pod "NAJBOLJIM MINISTROM FINANSIJA NA SVETU",kada nemaju lovu ni za pastu za zube,zubara,sapun,sampon,kada nemaju od cega da kupe odecu...:shock::lol:..Pa dobro je "preposteni" Dinkic i prosao...moglo je da padne i par samara,za poneti...:lol::lol:
Pa da za vreme Slobe i Tome su nosili iskljucivo Armani i Pradu i onda dodjose zle dosmanlije i Dinkic i sve im otese :lol: nego nisi se falio da je Vuk podrzao Tadica u drugom krugu ,sta li mu se desilo da nije drogiran bio ili je stvarno Tadic najbolji ?
 
I kad su ti cenjeni gradjani završili sa zviždanjem, stali su u red i upisali akcije.

Svašta. Pa kad ne veruju u podelu akcija, radikali su mogli da pozovu svoje pristalice da ne upisuju akcije.

Baš me zanima da li bi ih neko poslušao.

Ma kako da ne.
Danas je svaka pošta k'o GSP u zlatna vremena, ne mogu vrata da se zatvore od silnog naroda koji zviždi.
 
I kad su ti cenjeni gradjani završili sa zviždanjem, stali su u red i upisali akcije.

Svašta. Pa kad ne veruju u podelu akcija, radikali su mogli da pozovu svoje pristalice da ne upisuju akcije.

Baš me zanima da li bi ih neko poslušao.
pa tipicno za radikale vriste i dizu buku na sav glas ,a onda kad su pare u pitanju podviju repove i rasire guzu ne bi li nesto ucarili pa makar i od zlog dosmanlijskog rezima :mrgreen:
 
Pa da za vreme Slobe i Tome su nosili iskljucivo Armani i Pradu i onda dodjose zle dosmanlije i Dinkic i sve im otese :lol: nego nisi se falio da je Vuk podrzao Tadica u drugom krugu ,sta li mu se desilo da nije drogiran bio ili je stvarno Tadic najbolji ?

Ne mozes da racunas vreme od pre dugog svetskog rata i danas,kao ni od pre 10 godina i sada!
Za tvoju informaciju,nasi "prijatelji" su nam ukinuli SANKCIJE,vec 8 godina su neki drugi na vlasti,usao je strani kapital u Srbiju,dobili smo pomoc u vidu KREDITA,PRODALI su sve firme,fabrike i preduzeca u "postenim" privatizacijama,uveden je PDV od 18% koji je napunio budzet Srbije...A GDE JE TA LOVA?!:shock:
Mozda na racunima Evroaksis banke?:shock:
Mozda je kod TETKE!?!:shock:
 
Sto se tice Vuka...pa Tadic ga je molio101 put,ali BUKVALNO ga je molio....i za podrsku u prvom krugu.......ali kada je video kako je prosao u drugom otisao mu je na "noge"...sta ces...Vuk je Hriscanin,dobra dusa,zna da oprosti...ALI MENE TO NE OBAVEZUJE!!!
JA CU GLASATI ZA NIKOLICA ZBOG TEBE,I TEBI SLICNIH!!!DA MOGU VRATITI VREME U NAZAD,TUKAO BIH VAS ZAJEDNO SA MURIJOM NA MITINZIMA.....NA ISTIM ONIM MITINZIMA NA KOJIMA STE NAM SE KRILI IZA LEDJA KAO PRAVI HOMOSE...:lol::lol:
 
Pa nisu to Dinkiceve akcije, nije mu to deda ostavio.

Nije mu naravno ostavio deda. Nije nikome ostavio deda. Ali pošto su vaše vodje bile protiv izglasavanja zakona, logično bi bilo da vas pozovu da ne upisujete akcije.

Jedva čekam da vidim Vučića kad ode da upiše akcije. Mada će se sakriti u mišju rupu, ali i po cenu blama će ih upisati, sigurna sam.:lol:
 
Nije mu naravno ostavio deda. Nije nikome ostavio deda. Ali pošto su vaše vodje bile protiv izglasavanja zakona, logično bi bilo da vas pozovu da ne upisujete akcije.

Jedva čekam da vidim Vučića kad ode da upiše akcije. Mada će se sakriti u mišju rupu, ali i po cenu blama će ih upisati, sigurna sam.:lol:

Sto ne bi i Vucic?
Ne dajte to njemu dosovski rezim, to je njegovo, kao i tvoje i moje, ali, bar nije otrcao prvi dan:lol:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top