Bol u stomaku i gasovi

danas sam se registrovao na forum, trazio sam neke informacije i ovde sam ih nashao... hvala shto ste mi pomogli sa svim ovim postovima koje sam prochitao.... mene muchi u poslednje vreme, mrshav sam inache bio do skoro tj do januara proshle godine kada sam vadio krajnike zbog stalnih prehlada itd.. od tad sam zdrav, treniram u nekoj kucnoj varijanti i imam odlichan apetit, ugojio sam se 10ak kila za 4 5 meseci... zadnje 2, 3 nedelje imam ne bolove nego jednostavno nekakav osecaj kao da mi je konstantno pun stomak, znachi testiram sam sebe tj ne jedem par sati i osetim glad i sve shto ide uz to ali mi je i dalje osecaj kao da mi je pun stomak, jednostavno tezak osecaj... nije mi problem da se pregledam i ostalo, ali trenutno nemam zdravstvenu knjizicu, a takodje nisam u situaciji da placam preglede jer sam u finansijskom shkripcu... jedem par puta dnevno, pijem razne vitamine, i dalje rastem itd.. sve je super osim toga... sad dali je to do gasova ili necheg drugog jer me ne boli kada savijem desnu nogu ili kad stiskam kao shto ste rekli da se uradi radi provere.... inache imam 20 godina...
hvala na razumevanju i na silnim savetima....
Sta znaci pun stomak, pun zeludac, puna creva...?By the way, sta pijes od vitamina, koliko dugo i zasto?
 
Ja naivno mislila da sam supermen, i da necu posecivati ovaj podforum za svoje probleme...Ali, avaj...:)
Salu na stranu...Problematika je sledeca>

Pre dva dana su mi se u predelu stomaka javili strasni bolovi koji su identicni trudovima, a temperatura blago povisena 37,8.Prelezala sam citavu noc u nadi da ce prestati, medjutim ujutro sam otisla doktoru. Porodicni lekar je posumnjala na slepo crevo i uputila me na abdominalnu hirurgiju, te rekla da uradim u laboratoriji leukocite i urin.Hirurg mi je nakon pregleda rekao da i on misli da je upala slepog creva, i poslao me kod dezurne operativne ekipe (iako su leukociti 4,8, a urin uredan) te mi rekao kako nije zgoreg da se izvadi i zdravo slepo crevo. Dezurna ekipa,kad me je pregledala, konstatuje da je mozda upala slepog creva. Kazu mi da popijem litru uroloskog caja i da im se javim poslepodne.To sam i uradila. Posle ponovnog pregleda, dezurni hirurg me upucuje da sutra, to jeste danas, posetim opet abdominalnu ambulantu sa nalazima. U medjuvremenu, temperatura je spala i bolovi su se umanjili, a period "trudova" se povecao, sad me boli samo s vremena na vreme, ali i dalje osecam blagi pritisak u stomaku, i stomak je osetljiv na dodir sa desne strane. Nemam grcenja nogu, nemam mucnine, stolica uredna, leukociti 4,8, urin uredan. Treci hirurg me nije ni pregledao, vec je konstatovao da sam bolje i uputio me na ginekoloski pregled, na koji sam i otisla. Ginekolog je ustanovio da je sve u redu i da nema nikakvog upalnog procesa.

I tako...
Ja sad nemam pojma sta da radim...da li je pametno da uradim ultrazvuk abdomena? iako me niko na njega ne upucuje? nemam pojma ni sta vise da pitam, sta mislite vi?

Hvala vam...
 
mrzi me da citam komenare da vidim sta pisete .....ali ja sam prosle godine u letnjem periodu(maj,jun,juli,avgust,septembar) i tako svakog meseca po jednom.... imao bolove na tom mestu u desnom donjem delu stomaka...i boli me jedan dan i prodje,nisam mogao desnu nogu da savijem normalno,bolelo me je,imao sam proliv(iako to nije simptom kod slepog creva),nisam povracao.......a cudno preko zime nista mi nije bilo...bio sam i kod lekara i oni kao ma nista nesto virusno,mozda neka nervoza bla bla.... i evo pre 12 dana me opet zabolelo isto tako..i ja mislio da ce da prodje kad odjednom me zabolelo nenormalno,hteo sam da umrem..i odem u institut za majku i dete,rekli 100% slepo crevo i odmah otisao na opercaiju isti dan...posle mi rekli da je puklo i eto sranje...tamo sam odlezao 11 dana i evo sad nastavljam kucno lecenje...dok ne pukne nisu skroz sigurni da jeste,jer nece niko da te sece bzvz pa da ne bude to...ali kad pukne,to je strasno...
 

Back
Top