Razvod ili brak?

mamaVesna

Zainteresovan član
Poruka
140
Evo citam razne temice na ovom forumu. Na puno njih sam procitala izjavu "Bolje dobar razvod nego los brak". I slazem se. Ali vas pitam, sta i kada je razvod los? To jest, kada sta u losem braku sa puno problema, ali poznavajuci osobu sa kojom ste, znate da bi razvod bio jos gori. Sta onda?

Dakle, LOS RAZVOD ILI LOS BRAK?
 
mamaVesna:
Evo citam razne temice na ovom forumu. Na puno njih sam procitala izjavu "Bolje dobar razvod nego los brak". I slazem se. Ali vas pitam, sta i kada je razvod los? To jest, kada sta u losem braku sa puno problema, ali poznavajuci osobu sa kojom ste, znate da bi razvod bio jos gori. Sta onda?

Dakle, LOS RAZVOD ILI LOS BRAK?

Pojasni.
 
Pa da pojasnim, recimo, imate decu i ta deca trpe zbog vasih svadja i nesuglasica. Normalno je da razmisljate o razvodu. I ako se sve lepo dogovorite sa vasom polovinom i taj razvod prodje ok i kasnije imate zdrav odnos sa svojim bivsim/bivsom, on/ona redovno posecuje decu, ucestvuje u njihovom vaspitanju, onda bismo to mogli nazvatai dobrim razvodom. I to je svakako bolje nego los brak u kome ste do tada bili.
Ali, ako sam proces razvoda bude uzasan, sa puno svadja i scena, ako nakon razvoda osoba koja nije sa decom izgubi interesovanje za tu decu ili ih zapostavi, ako ne mozete sa tom osobom da normalno razgovarate posle tog razvoda, onda je taj razvod los.

Pa mene zanima, da li je i taj los razvod bolji nego los brak?
 
Mislim da je los razvod u svakom sluaju bolja opcija od loseg braka. Nijedan razvod nije lep ni dobar, a stara dobra fora-trpecu zbog dece je najveca moguca greska koju roditelji cine.
Ovo je post jednog decka koji se potpisao sa nickom "Dete nerazvednih roditelja". Mislim da odgovara na pitanje.

"Moji su bili razvedeni kad sam bio mali, iz slicnih razloga. Onda se moj cale kao uzasno pokajao i obecao da nece vise. I normalno keva ga je primila nazad. I normalno, obecanje nije odrzao. Nikome ne bih pozeleo ono sto sam ja morao da trpim u takvoj porodici. I posle svega, oboje su mi prebacivali da su zbog mene ponovo bili zajedno.
Dete ti nece prebacivati razvod, znam sigurno da bih ja vise voleo da sam dete razvedenih roditelja. Mnogo je mirniji zivot.
I jos nesto - neudate i razvedene zene duze zive od udatih. Kod muskaraca je obrnuto."
 
Ja sam pisala o mojim problemima u braku i upravo si postavila dobro pitanje ,jer ako bi poceo proces razvoda da li bi se mi razveli dobro i ostali prijatelji ili bi i tu bilo raznih svadja i ostalih stvari (vredjanja,pretnje).
Poznajuci mog muza bilo bi ovo drugo jer ne prihvata razvod a zna i nece da prihvati da se razvede, bolje reci nece da me pusti.
Zasto ?Pretpostavljam da nije samo zbog deteta kako on kaze vec i zbog toga da se navikao na mene i zna da druga osoba nece prihvatiti uslove koje on postavlja i koje sam ja do sada ispunjavala.A drugo tu je i tipicno muska stvar da mu slucajno zena ne nadje bolju priliku i time bude on onaj koji je u stvari promasaj u celoj toj prici.
 
gost iz foruma o razvodu:
Poznajuci mog muza bilo bi ovo drugo jer ne prihvata razvod a zna i nece da prihvati da se razvede, bolje reci nece da me pusti.


Nece da TE PUSTI??? U kom veku ti zivis? Jesi li necija svojina, kucni ljubimac sta god pa ti treba da te neko PUSTI?? Ne mogu da verujem sta citam ovde. Gde ti je samostalnost? Izadji iz tog loseg braka ako to zelis i zivi svoj zivot gde neces razmisljati da li ce neko bilo gde da te 'pusti'!
 
jedinica:
Mislim da je los razvod u svakom sluaju bolja opcija od loseg braka. Nijedan razvod nije lep ni dobar, a stara dobra fora-trpecu zbog dece je najveca moguca greska koju roditelji cine.
Ovo je post jednog decka koji se potpisao sa nickom "Dete nerazvednih roditelja". Mislim da odgovara na pitanje.

"Moji su bili razvedeni kad sam bio mali, iz slicnih razloga. Onda se moj cale kao uzasno pokajao i obecao da nece vise. I normalno keva ga je primila nazad. I normalno, obecanje nije odrzao. Nikome ne bih pozeleo ono sto sam ja morao da trpim u takvoj porodici. I posle svega, oboje su mi prebacivali da su zbog mene ponovo bili zajedno.
Dete ti nece prebacivati razvod, znam sigurno da bih ja vise voleo da sam dete razvedenih roditelja. Mnogo je mirniji zivot.
I jos nesto - neudate i razvedene zene duze zive od udatih. Kod muskaraca je obrnuto."

Sve je to tako, kad gledas iz jednog ugla. Ali, popricaj malo sa "decom razvedenih roditelja". Verujem da ces dobiti drugaciji odgovor. Naravno, opet mislim na one ciji su roditelji imali los razvod i gde je taj razvod prakticno predstavljao gubitak jednog od roditelja za dete.

Kada je brak u krizi, da li se treba sakriti iza izjave "Bolje dobar razvod nego los brak" ili misliti malo vise na tu decu, pa mozda i preci preko nekih stvari. Sta ako taj razvod za kojim posegnete kao za resenjem ne bude dobar, nego los? Gde su granice, kada i los razvod bude bolji nego los brak?
 
Nije doslo do razvoda, naprotiv.
I slazem se da nema pravila, svaki brak i svaki razvod je slucaj za sebe.

Pitam ovo jer me zanima. Cesto ovde vidjam teme tipa "imam taj i taj problem u braku" i jos cesce vidjam odgovore "bolje dobar razvod nego los brak". I malo mi se smucilo. Jer kao svi krecu u razvod sa pretpostavkom da ce biti "dobar", a meni se cini da su dobri razvodi jako retki.

Moji roditelji su razvedeni vec jako dugo i jos uvek ne mogu da razgovaraju jedno sa drugim. Cak to ide dotle da sam imala problem na svojoj svadbi koga gde da smestim kako bi sto manje bili u kontaktu. Ja sada imam dvoje dece i rodjendane im slavim dva dana: jedan za baku i drugi za deku. Ne bih se vracala preterano u proslost, ali samo da napomenem da sam oca pocela redovno da vidjam tek kada sam se udala. Dakle, 20 godina sam prakticno bila bez oca. I znajuci kako je meni bilo, prosto imam potrebu da kazem ljudima: mislite malo i na svoju decu.

Lako je biti sebican, udas se i rodis to dete, pri tom ne razmisljas da li dovoljno poznajes tu osobu, kakav ce biti zivot sa tom osobom i ostalo, sve nekako stihijski. I onda kad vidis da ne valja, umesto da kazes: ok, pogresio/la sam, treba malo i da snosim posledice svojih gresaka, ti odmah po razvodu pa upropastis i svoju decu.

Nemoj pogresno da me shvatis, ne mislim ja da neko treba da ostane u braku po svaku cenu, ali mi se cini da se danas olako poteze za razvodom kao resenjem problema.
 
mamaVesna:
Sve je to tako, kad gledas iz jednog ugla. Ali, popricaj malo sa "decom razvedenih roditelja". Verujem da ces dobiti drugaciji odgovor. Naravno, opet mislim na one ciji su roditelji imali los razvod i gde je taj razvod prakticno predstavljao gubitak jednog od roditelja za dete.

Kada je brak u krizi, da li se treba sakriti iza izjave "Bolje dobar razvod nego los brak" ili misliti malo vise na tu decu, pa mozda i preci preko nekih stvari. Sta ako taj razvod za kojim posegnete kao za resenjem ne bude dobar, nego los? Gde su granice, kada i los razvod bude bolji nego los brak?


Ja sam dete razvedenih roditelja i jedva sam docekala trenutak kada ce da se razvedu. Moji tinejdzerski dani su prosli uz njihove konstantne svadje, dreku, lupanje shakom o sto, onda ignorisanjem jednog drugog sledecih par dana. Mnogo puta sam plakala jer nisam mogla da izdrzim vise taj pritisak. A majka je imala samo jedno objasnjenje, u braku je sa mojim ocem zbog mene, otac je govorio isto. Konacno su se kad sam vec dopunila 20 razveli. Ipak, traume svadja su ostavile posledice...ni sada ne podnosim kada cujem da se neko dere....odmah pocnem da se tresem.
Vi niste svesni kakvo breme bacate na decu ostajuci u braku koji ne valja 'jer ostajete bas zbog dece'. Pogresno. Nijedno dete ne zeli da zivi u haosu i svadji. Ucinite nam uslugu i razvedite se sto pre, bice bolje i za vas i za nas, jer ne cinite nam nikakvu uslugu ostajuci u braku kroz koji trpimo i mi i vi!!!!
 
mamaVesna:
Evo citam razne temice na ovom forumu. Na puno njih sam procitala izjavu "Bolje dobar razvod nego los brak". I slazem se. Ali vas pitam, sta i kada je razvod los? To jest, kada sta u losem braku sa puno problema, ali poznavajuci osobu sa kojom ste, znate da bi razvod bio jos gori. Sta onda?

Dakle, LOS RAZVOD ILI LOS BRAK?
Los razvod je verovatno kada se partneri savadjaju oko case a kamoli dece i ne ostanu u relativno dobrim odnosima.U svakom slucaju sam za los razvod,bolje i to nego los brak.Zasto ziveti sa osobom sa kojom nema vise normalnog razgovora i odnosa.Mada je sve to relativno,ako par ima decu cesto ostaju u losem braku zbog njih.
 
Dove:
Ja sam dete razvedenih roditelja i jedva sam docekala trenutak kada ce da se razvedu. Moji tinejdzerski dani su prosli uz njihove konstantne svadje, dreku, lupanje shakom o sto, onda ignorisanjem jednog drugog sledecih par dana. Mnogo puta sam plakala jer nisam mogla da izdrzim vise taj pritisak. A majka je imala samo jedno objasnjenje, u braku je sa mojim ocem zbog mene, otac je govorio isto. Konacno su se kad sam vec dopunila 20 razveli. Ipak, traume svadja su ostavile posledice...ni sada ne podnosim kada cujem da se neko dere....odmah pocnem da se tresem.
Vi niste svesni kakvo breme bacate na decu ostajuci u braku koji ne valja 'jer ostajete bas zbog dece'. Pogresno. Nijedno dete ne zeli da zivi u haosu i svadji. Ucinite nam uslugu i razvedite se sto pre, bice bolje i za vas i za nas, jer ne cinite nam nikakvu uslugu ostajuci u braku kroz koji trpimo i mi i vi!!!!

Potpuno te razumem, ali si ti ipak kroz svoje detinjstvo imala oba roditelja. Razveli su se kad si imala dvadeset.
Moji su se razveli kad sam imala 3 godine. Ni ne pamtim vreme kad smo bili svi zajedno. Sada imam svoj brak i svoju decu i mogu da shvatim mnogo vise i svoju majku i svog oca i sve sto su ucinili. Ali negde u dubini ostaje pitanje da li je moralo bas tako. Da li je moglo drugacije, da je majka progutala malo svog ponosa ili da se otac malo vise potrudio oko nje?

Tebi su prebacivali sto su zajedno zbog tebe, meni je majka prebacivala kako je ceo svoj zivot zrtvovala zbog nas, jer nas je zaista potpuno sama podigla i vaspitala (imam i brata). Dakle, sve ima svoje.

Nisam za los brak, ponavljam jos jednom. Pogotovo onaj gde ima nasilja, bilo fizickog ili verbalnog, samo mislim da bi ljudi morali da budu malo odgovorniji i da to sto su napravili jednu gresku u zivotu (pogresan izbor partnera) ne ispravljaju drugom greskom.
 
POCNITE DA SE RAZVODITE I VEC STE MRTVI JER NAM JE SUDSTVO SPORO SUDIJE SU PLASLJIVE PODMITLJIVE PA DA IM DATE I 10000 EURA PLATU RAZVODILE BI ZENU STO DUZE MOGU JER IM TO ZAKON DOZVOLJAVA A ZA TO VREME DOK SE MUZ INATI DECA PATE JER MAJKE KRENU CESTO I BEZ MIRAZA KOJI SU DONELE. SRAMOTA JA SAM ZRTVA KOJA SE VRATILA I NISAM SRECNA JER UVEK SUMNJAM I NOSIM BOL U SRCU I DUSI PREDALA SAM SE POSLE 3 GODINNE SUDJENJA. MOJA DRUGARICA EKONOMISTA GLADUJE JER SE SUDI SESTU GODINU JOS NIJE DOBILA NI SOCIJALU A STANUJE PRIVATNO PORED DVE PRAVLJENE KUCE U BRAKU. SRAMOTA!!! UA PRAVOSUDJE SRAM VAS BILO ! KUKAVICE!!
 
POCNITE DA SE RAZVODITE I VEC STE MRTVI JER NAM JE SUDSTVO SPORO SUDIJE SU PLASLJIVE PODMITLJIVE PA DA IM DATE I 10000 EURA PLATU RAZVODILE BI ZENU STO DUZE MOGU JER IM TO ZAKON DOZVOLJAVA A ZA TO VREME DOK SE MUZ INATI DECA PATE JER MAJKE KRENU CESTO I BEZ MIRAZA KOJI SU DONELE. SRAMOTA JA SAM ZRTVA KOJA SE VRATILA I NISAM SRECNA JER UVEK SUMNJAM I NOSIM BOL U SRCU I DUSI PREDALA SAM SE POSLE 3 GODINNE SUDJENJA. MOJA DRUGARICA EKONOMISTA GLADUJE JER SE SUDI SESTU GODINU JOS NIJE DOBILA NI SOCIJALU A STANUJE PRIVATNO PORED DVE PRAVLJENE KUCE U BRAKU. SRAMOTA!!! UA PRAVOSUDJE SRAM VAS BILO ! KUKAVICE!! :?: :?: :roll:
 
Potpuno je u pravu za sudstvo i to i mene plasi jer nisam gola i bosa usla u brak.Bila sam privatnik i za vreme mog porodiljskog muz nije hteo nista da mi pomogne a trazio je i pticija jaja od mene(da sve bude 100%cisto u kuci, rucak uvek na stolu,sve opeglano oprano slozeno,da se odmara i da se beba od 6 meseci ne dere jer on ne voli kad on place)!!!!
On je pri tome samo sedeo ili spavao posle 6 sati rada a ja sam obavljala sve to i radila knjigovodstvo i vodila brigu da je sve u redu sa radnjom.Nakraju se svelo nato da on nece vise da gubi vreme u mojoj radnji (iako je imao odlican prihod od nje)i trazio da se zatvori sto sam i morala jer nisam imala kome da ostavim bebu od 6 meseci.
Da nastavim dete je od mojih za rodjenje dobilo 1500eura a sad mi on to ne priznaje jer smo sa tim parama dodali i kupili kola,da bi se on na kraju stalno vozikao kao i njegovu mamu a ja sam morala da molim da me odveze sa detetom negde.
Kako uopste da vratim pare kad mi on kaze da iz kuce necu uzeti nista sem "gaca".
 
Potpuno je u pravu za sudstvo i to i mene plasi jer nisam gola i bosa usla u brak.Bila sam privatnik i za vreme mog porodiljskog muz nije hteo nista da mi pomogne a trazio je i pticija jaja od mene(da sve bude 100%cisto u kuci, rucak uvek na stolu,sve opeglano oprano slozeno,da se odmara i da se beba od 6 meseci ne dere jer on ne voli kad on place)!!!!
On je pri tome samo sedeo ili spavao posle 6 sati rada a ja sam obavljala sve to i radila knjigovodstvo i vodila brigu da je sve u redu sa radnjom.Nakraju se svelo nato da on nece vise da gubi vreme u mojoj radnji (iako je imao odlican prihod od nje)i trazio da se zatvori sto sam i morala jer nisam imala kome da ostavim bebu od 6 meseci.
Da nastavim dete je od mojih za rodjenje dobilo 1500eura a sad mi on to ne priznaje jer smo sa tim parama dodali i kupili kola,da bi se on na kraju stalno vozikao kao i njegovu mamu a ja sam morala da molim da me odveze sa detetom negde.
Kako uopste da vratim pare kad mi on kaze da iz kuce necu uzeti nista sem "gaca".
 
cisto me interesuje koliko se poznavali osobu za koju ste se udali ili ozenili pa nakon 1-2 g. se razvodite. zar niste videli njihove labilne i lose strane dik ste se zabavljali ili ste se udali/ozenili samo da biste bili neciji muz/zena
 
Anonymous:
cisto me interesuje koliko se poznavali osobu za koju ste se udali ili ozenili pa nakon 1-2 g. se razvodite. zar niste videli njihove labilne i lose strane dik ste se zabavljali ili ste se udali/ozenili samo da biste bili neciji muz/zena

Moju bivsu zenu sam pre braka poznavao 4 godine. Godinu dana smo bili drugovi, a tri smo se godine zabavljali. I za te 4 godine nismo imali ni najmanju nesuglasicu. Puno smo pricali i u prici smo prepoznali ista interesovanja, iste poglede na svet. Nista nije ukazivalo na to da ce nam brak biti neuspesan.
Ali, ona narodna poslovica koja prica o tome kako nekoga mozes upoznati tek kada pojedes dzak soli pod istim krovom sa njim, pokazala se tacnom.
Zabavljanje je jedno, a brak sasvim nesto drugo. Kada se zabavljate i na kraju svako ode svojoj kuci, onda ne razmisljate o racunima, o kucnim poslovima i tome slicno. A kada pocnete da delite koru hleba i taj skuceni prostor ispod krova, e onda pocnete stvarno da se upoznajete.
 
rdeki:
Anonymous:
cisto me interesuje koliko se poznavali osobu za koju ste se udali ili ozenili pa nakon 1-2 g. se razvodite. zar niste videli njihove labilne i lose strane dik ste se zabavljali ili ste se udali/ozenili samo da biste bili neciji muz/zena

Moju bivsu zenu sam pre braka poznavao 4 godine. Godinu dana smo bili drugovi, a tri smo se godine zabavljali. I za te 4 godine nismo imali ni najmanju nesuglasicu. Puno smo pricali i u prici smo prepoznali ista interesovanja, iste poglede na svet. Nista nije ukazivalo na to da ce nam brak biti neuspesan.
Ali, ona narodna poslovica koja prica o tome kako nekoga mozes upoznati tek kada pojedes dzak soli pod istim krovom sa njim, pokazala se tacnom.
Zabavljanje je jedno, a brak sasvim nesto drugo. Kada se zabavljate i na kraju svako ode svojoj kuci, onda ne razmisljate o racunima, o kucnim poslovima i tome slicno. A kada pocnete da delite koru hleba i taj skuceni prostor ispod krova, e onda pocnete stvarno da se upoznajete.

pa jeste li nekad u te 4.g. otisli zajedno na neki put vise dana?ako jeste,kako ste se tada ponasali u vezi novca?da li ste se razbacivali ili...?
da li ti je z te 4.g. ikad napravila sama rucak negde i obradovala te sa tim?? kako je reagovala kad si bio bolestan???da li je bila u stanju da prespava kod tebe?ne mogu da razumem nista od toga!! 4.g. i nisi vidio da necete moci.jesi bio toliko slep,glup ili...????
 
Mislim da se treba pozvati na iskustva starijih...Koliko je simpaticnih penzionera oko nas, u brakovima u kojima jedni druge nutkaju, cuvaju, paze, cekaju odraslu decu i unucice na nedeljnom rucku... A sigurno je da su prolazili kroz razne bracne krize, i da je sve ono sto se nama desava vec deo njihovog iskustva. Pa su, ipak, opstali zajedno. Zivot trazi mnogo vise mudrosti nego sto je prelamanje stvari preko kolena i, po meni jos gore, uvodjenje bez razmisljanja u praksu raznih popularnih fraza koje su primamljive za tinejdzerke. Verovatno je dobro u svakoj situaciji izabrati sebe, ali (stvarno se ne pozivam na model MAJKE-ZRTVE koji je kod nas vrlo zastupljen) kada imas decu ponekad zaista mora da se napravi kompromis. Isto je i kada te povredi neko koga volis. I to je najociglednija istina. Prosto banalna.
Ponekad ne treba kriti neku (manju) svadju od dece, ne treba ih uciti plasticnim, lazno idealnim odnosima. Jer, kako ce nauciti da reaguju kada ih neko gnjavi, zloupotrebljava, radi nesto lose?
Dobar razvod? Skepticna sam. Nije mi se dogodilo da vidim na roditeljskom sastanku razvedenog tatu cija su deca kod mame. Mozda dotrce u bolnicu, izvode za vikend, povedu na letovanje. Sve ostalo rade mame...
Zatim, bas me interesuje sta bi nase majke rekle o nasim dobrim, obozavanim tatama, kada bi htele da budu iskrene do kraja? Ne negiram da postoje sasvim dobri roditelji, sasvim dobri brakovi u kojima su ljudi naucili da zive sa sopstvenim i manama partnera. Ali, za to je ipak potrebno da prodje neko vreme, da "sazrimo". Ko nece, moze da se razvede. Ovde ne tretiram patoloske odnose (tuce, sadizam itd.), tu je razvod jedini spas.
I jos nesto - ne volim ove "bezgresne" , fasirane raznim moralnim poukama, koji ne znaju sta je oprastanje i pruzanje mogucnosti da se stvari poprave.
 
Anonymous:
pa jeste li nekad u te 4.g. otisli zajedno na neki put vise dana?ako jeste,kako ste se tada ponasali u vezi novca?da li ste se razbacivali ili...?
da li ti je z te 4.g. ikad napravila sama rucak negde i obradovala te sa tim?? kako je reagovala kad si bio bolestan???da li je bila u stanju da prespava kod tebe?ne mogu da razumem nista od toga!! 4.g. i nisi vidio da necete moci.jesi bio toliko slep,glup ili...????

Shvatas li razliku? Da probam da ti objasnim.
Mozes ti da odes sa njom negde zajedno i da provedes 10-15 dana na odmoru. Ali, to si platio ili ste platili, imate dzeparac i trosite ono sto imate ne razmisljajuci da li kuci treba da se plati struja i slicno. Nemate nikakvih nesuglasica i sve je lepo.
Prespava devojka kod momka, i on kod nje. Skuva ona njemu rucak, veceru, on vodi racuna o njoj dok je bolesna. Sve se to desava, ali to nije to. Nije tesko istrpeti nekoga jednu noc. Nije tesko jednom u par meseci nesto skuvati, pogotovu ako imas sve potrebne namirnice i uopste ne razmisljas o njima.
Ali, kada krene zivot zajedno, pa kada pocnete da svoju crkavicu, koja vam je do tada sluzila kao dzeparac, razvlacite i trosite ne za izlaske vec za namirnice, racune, kada svakodnevno morate da trpite jedno drugo pod istim krovom, e onda pocnete da primecujete neke stvari koje do tada ili niste uopste primecivali, ili im niste pridavali potrebnu paznju.
I tu niko ne bude ni slep ni glup, vec je to zivot.
 
zoza:
Dobar razvod? Skepticna sam. Nije mi se dogodilo da vidim na roditeljskom sastanku razvedenog tatu cija su deca kod mame. Mozda dotrce u bolnicu, izvode za vikend, povedu na letovanje. Sve ostalo rade mame...

Nema dobrog razvoda. Razvod je kao pojava nesto veoma lose i ostavlja jaku traumu na decu. I to ja kao dete razvedenih roditelja znam.
Ali, u situaciji kada svadje postanu svakodnevnica i kada vise nista ne mozes da ucnis kako bi spasio brak, onda razvod dolazi kao bolno ali jedino moguce resenje. I kao otac koji nije uspeo da sacuva svoj brak, ma koliko sam se trudio, sada vidim da je svima nama ovako bolje.
 
rdeki:
Anonymous:
cisto me interesuje koliko se poznavali osobu za koju ste se udali ili ozenili pa nakon 1-2 g. se razvodite. zar niste videli njihove labilne i lose strane dik ste se zabavljali ili ste se udali/ozenili samo da biste bili neciji muz/zena

Moju bivsu zenu sam pre braka poznavao 4 godine. Godinu dana smo bili drugovi, a tri smo se godine zabavljali. I za te 4 godine nismo imali ni najmanju nesuglasicu. Puno smo pricali i u prici smo prepoznali ista interesovanja, iste poglede na svet. Nista nije ukazivalo na to da ce nam brak biti neuspesan.
Ali, ona narodna poslovica koja prica o tome kako nekoga mozes upoznati tek kada pojedes dzak soli pod istim krovom sa njim, pokazala se tacnom.
Zabavljanje je jedno, a brak sasvim nesto drugo. Kada se zabavljate i na kraju svako ode svojoj kuci, onda ne razmisljate o racunima, o kucnim poslovima i tome slicno. A kada pocnete da delite koru hleba i taj skuceni prostor ispod krova, e onda pocnete stvarno da se upoznajete.


Pune 4 godine a niste od toga ni godinu dana ziveli zajedno pre braka? Nije ni cudo sto se raspao a da ovamo pre toga niste imali nesuglasica. Normalno da niste, niste se ni poznavali dovoljno.
 

Back
Top