SRBIJA

Srbija nije ni ucestvovala u tim ratovima, kao sto si i sam rekao to je bila pobuna srpskog stanovnistva na teritoriji Hrvatske i pored toga njihov poraz je pre bio politicki nego vojni.

Mislim da se ovi dogadjaji sa astrološke tačke gledišta vide iz horoskopa SFRJ u kom je na žalost - pluton u 12. kući - šovinizam koji je i doveo do kraja SFRJ.
 
Inače još jedna zanimljivost vezana za horoskop prve srpske države je i kvadrat koji Neptun iz 12. polja pravi sa Suncem (vlast) tako da su nam često vladari bili strani državljani (Tito koji je npr. poreklom iz Poljske sin jevrejskog trgovca i poljske grofice), za Karadjordja postoji priča da je po poreklu bio Albanac. Milošević je poreklom Crnogorac...Jedini izuzetak od ovog pravila koji mi pada na pamet je Miloš Obrenović (inače znak ribe u horoskopu - vladar Neptun u kvadratu sa Suncem).
 
Da li znas da je Vukan, brat Stefana Prvovencanog, proglasio sebe za kralja Duklje, takodje Srpske drzave, koja je tu titulu imala od 1077. godine?
Horoskop koji on koristi nije horoskop prve srpske drzave, vec najznamenitije srpske drzave.
Drugo to je horoskop krunisanja i kod svih drugih astrologa on vazi do krunisanja novog kralja ili do kraja dinastije u najboljem slucaju.


Tito je vladao Jugoslovijom, koja je u sebi sadrzala i Srbe, Srbi su sve vreme imali svoga predsednika.
Za Karadjordja prvi put cujem.
Na zalost Crnogorce ne dozivljavam kao strance, iako bih verovatno trebao :(
 
Ovo je pdf za astrološke rasprave i diskusije, molim politiku i slično zaobilazite u širokom luku - takve vaše stavove možete izložiti na pdf Politika, gde im je i mesto ... Ovde dolaze u obzir istorijske i slične činjenice + astrološki komentar. Moliću lepo ...
 
On u sta sma sigurna je da ce srbija doziveti potpuni preporod od kada Pluton potpuno zadje u Jarca ( izaci ce opet ) i dok ne izadje potpuno, sto se desava u jesen 2024 godine. Znaci do tada se desavaju izuzetno velike promene na ovim prostorima koji posle mnogo godina mraka vracaju stari sjaj ovoj zemlji. Ali ova 2008 godina je najbitnija ne samo zato sto je Pluton usao u Znak Jarca vec zaro sto je tu i Jupitar a i Saturn pravi trigon sa znakom, ponovna izgradnja i dokazivanje ( drugim zemljama u smislu spoljne politike ). Ali dobor je Sto je Jupiter tu pa svet ponovo dolazi kod nas. Evrovizija, Egzit, oni tmao trubaci - Guca itd cula sam da su u pripremi i neki novi festivali koji ce biti najposeceniji u Evropi itd. I jos jedna jako bitna godina u pozitivnom smislu je 2020 kada Jupi bude ponovo bio u Jarcu udruzen sa Plutonom. Znaci da ce Srbija opet imati veliku moc u Svetu, ali plasim se posle nekih ne milih dogadjaja ( valjda sa siptarima Pluton - Boga pitaj )
 
Da li znas da je Vukan, brat Stefana Prvovencanog, proglasio sebe za kralja Duklje, takodje Srpske drzave, koja je tu titulu imala od 1077. godine?
Horoskop koji on koristi nije horoskop prve srpske drzave, vec najznamenitije srpske drzave.
Drugo to je horoskop krunisanja i kod svih drugih astrologa on vazi do krunisanja novog kralja ili do kraja dinastije u najboljem slucaju.

Dobro, kako bi izgledao onda taj horoskop prve Srpske države? Koliko se ja razumem, a nisam neki profesionalac genetski horoskop neke države je onaj kada taj narod oformi državu, tj. kada ga drugi zvanično priznaju. Npr. Amerika je kolonizovana mnogo ranije ali su prvu državu formirali i zvanično bili priznati od drugih 4. jula 1776 i oni su genetski rak podznak strelac.

Tito je vladao Jugoslovijom, koja je u sebi sadrzala i Srbe, Srbi su sve vreme imali svoga predsednika.

Tačno, ali taj predsednik je više bio marionetska ličnost - pravi vladar SFRJ je bio Tito. Pošto je suverenitet svih republika bivše SFRJ bio sadržan u zajedničkoj državi onda je Broz bio vladar svih država koje su istu sačinjavale.

Za Karadjordja prvi put cujem.

Ovo je naravno možda samo spekulacija, ali s druge strane kada su živog prestolonaslednika pitali odbio je da bilo šta kaže na ovu temu... Mislim da je pisalo u Glasu Javnosti, ili nekim drugim novinama, nisam siguran za izvor, ali bi potkrepilo teoriju N. Stojanovića.

Na zalost Crnogorce ne dozivljavam kao strance, iako bih verovatno trebao :(

Ne doživljavam ih ni ja, tj. ne doživljavam ni jednu bivšu SFRJ republiku kao inostranstvo, ali astrološki i politički gledano radi se o suverenim državama, dakle o inostranstvu. Crnogorci su genetski u horoskopu lav. A pošto videh da se negde u nekom postu pominje i Engleska ovo su podaci koji se za njih mogu naći na netu:

England: Coronation of William I

Primary Transcendental Neptune, Secondary Mars, Tertiary Transcendental Pluto.

Dec 25 1066
00.00.00 PM LMT (+00)
Westminster
0W09'00"; 51N30'00"
Asc: 22Ai17; Mc: 8Cp42

jarac-ovan?
 
Poslednja izmena:
U prakticnom smislu genetski horoskop ne postoji. Jedini razlog zbog koga ga je on napravio je da bi istakao Saturna kao vladara Srba i posle ga ne koristi uopste, a takva obzervacija ne moze da se napravi iz jedne karte, o ovome vec puno pisao, potrazi.

Za prakticnu upotrebu se obicno koristi karta koja odslikava neku veliku promenu u zemlju, ako je moguce osnivanje zemlje ili sustinska promena kao prelaz sa komunizma na kapitalizam i obrnuto. Vec pomenuta Engleska barata sa nekoliko vazecih karti, gde postoji sporenje koja je u stvari najbitnija. Jos se koristi i horoskop vladara, bio to kralj ili predsednik ili premijer, jer on kao osoba svakodnevno utice na desavanja u zemlji i takodje je bitan trenutak krunisanja odnosno inagurisanja predsednika, jer u elekcionom smislu predstavlja trenutak pocetka njegove vladavine, neka veoma losa kombinacija na nebu u tom trenutku moze znatno da ga omete u vrsenju duznosti i obrnuto.

Kod Tita je poenta da je vladao Jugoslovenima,a ne Srbima, meni je to bitna razlika jer nisam pristalica jugoslovenstva.

Slobodan je vladao Srbijom dok je Crna Gora bila u sastavu SRJ, pa tehnicki nisu bili stranci :)
 
Ali priča o kvadratu Sunca i Neptuna ima smisla...Tadić je takođe stranac- polu Hrvat, polu Crnogorac. ( Obe države su suverene, a Crnogorcima su priznali samim tim i nacionalnost).

Mada, ta priča sa Crnogorcima je komplikovana, polovina ih se izjašnjava Srbima, četvrtina Crnogorcima, a druga četvrtina su Šiptari.
Kako to posmatrati?:think:
 
Po Milekicu kvadrat Sunca i Neptuna govori o odricanju od vlasti.
Sevilja govoris o karti od pre 800 godina i egzaktnom aspektu u njoj, ocekivao bih barem jedan dogadjaj iz tog vremena da potkrepi tvoju pricu.

Najveci broj argumenata koje navodite potice iz vremena nesrecne Jugoslavije, cak je i Tadic na neki nacin "dete" tog vremena.
 
Kada pogledamo ovo:

Kao i ostala južnoslovenska plemena, Srbi su došli na Balkan za vreme velike seobe naroda tokom 6. i 7. veka naše ere. Najranije sistematizovane podatke o Srbima na Balkanu nalazimo u spisima vizantijskog cara Konstantina VII Porfirogenita, u X veku. Tada su Srbi naseljavali teritoriju sadašnje zapadne Srbije, istočne i centralne Bosne, Hercegovinu sa jadranskom obalom između reke Cetine i Skadarskog jezera, a na jugu prostor do reke Lima i planinskog lanca Prokletije. Prva srpska država je bila formirana pod dinastijom Višeslavića, a u okolnostima spoljašnje ugroženosti od strane Bugara i Vizantije. Pod uticajem Vizantije dogodila se važna promena u srpskom narodu, koja će imati prvorazredni značaj u njegovoj budućnosti: krajem IX veka počinje proces napuštanja paganstva i pokrštavanje, u čemu je prednjačila vladarska porodica Višeslavića.

Onda je jasno da horoskop "prve srpske države" N. Stojanovića ne može biti tačan.
Medjutim, čisto sumnjam da ćemo moći ikada sa sigurnošću da utvrdimo datum kada je formirana prva srpska država na ovim prostorima. Ono što je po meni izvesno je da u tom horoskopu mora postojati Neptun kvadrat ili opozicija Sunce.

A evo i linka za tekst o Karadjordju:

http://arhiva.glas-javnosti.co.yu/arhiva/2006/10/24/srpski/T06102303.shtml
 
Po Milekicu kvadrat Sunca i Neptuna govori o odricanju od vlasti.
Sevilja govoris o karti od pre 800 godina i egzaktnom aspektu u njoj, ocekivao bih barem jedan dogadjaj iz tog vremena da potkrepi tvoju pricu.

Najveci broj argumenata koje navodite potice iz vremena nesrecne Jugoslavije, cak je i Tadic na neki nacin "dete" tog vremena.
Oboje znamo da jedan aspekt nema nikad samo jedno značenje.
Koliko ja znam Milekić se nije bavio mundanom astrologijom i ne može se aspekt horoskopa države posmatrati kao aspekt iz karte pojedinca.
A da smo imali strance na vlasti- to jesmo.
Čim deo teritorije dobije svoju državnost, kao Crna Gora, automatski se sve drugačije posmatra, i u ličnom horoskopu i u horoskopu države- meni je bar tako logično.
 
Oboje znamo da jedan aspekt nema nikad samo jedno značenje.
Koliko ja znam Milekić se nije bavio mundanom astrologijom i ne može se aspekt horoskopa države posmatrati kao aspekt iz karte pojedinca.
A da smo imali strance na vlasti- to jesmo.
Čim deo teritorije dobije svoju državnost, kao Crna Gora, automatski se sve drugačije posmatra, i u ličnom horoskopu i u horoskopu države- meni je bar tako logično.

Da, jedan aspekt ima vise znacenja i vise razlicitih elemenata jednog horoskopa mogu da ukazuju na jednu stvar i stefan prvovencani se odrekao prestola....

Ako ti je logicno, onda ti je logicno, nema potrebe da dalje raspravljamo, ni ti ni ja necemo promeniti misljenje.
 
Karta Srbije od ustava nakon iscepljenja Crne Gore:



Na žalost, u ovoj karti imamo MO180PL u Sa-opet sukob naroda sa celim svetom.SA180NE-opet je srpski narod obmanut...uzajamna recepcija po sedištu PL i JU, PL vlada 9. i 10, a JU 11. Je l' to sve ukazuje na dalji procvat kriminala, da vlast i mafija vladaju ruku pod ruku, da režiser dolazi "spolja"...? I sve na štetu naroda...
 
Poslednja izmena:
Da, jedan aspekt ima vise znacenja i vise razlicitih elemenata jednog horoskopa mogu da ukazuju na jednu stvar i stefan prvovencani se odrekao prestola....

Ako ti je logicno, onda ti je logicno, nema potrebe da dalje raspravljamo, ni ti ni ja necemo promeniti misljenje.
Ne sporim da može i to značiti...pa evo, imamo i u današnjem vremenu Koštunicu koji je davao ostavke i na mesto predsednika, i na mesto premijere...verovatno se moraju posmatrati i mnoge druge okolnosti...npr. koji tranzit donosi kog vladara....pa i horoskop vladara uporedno sa državnim...pa se na osnovu toga ispunjavaju potencijali...jer ako u horoskopu vladara ne stoji odricanje od prestola, kako će onda doći do ispunjenja simbolike?
 
Poslednja izmena:
Prije svega važno je razlikovati genetski horoskop naroda od horoskopa države. Genetski horoskop je određen kada je određeni narod formirao svoju prvu državnu zajednicu. Međutim iz povijesnih razloga je to često puta nemoguće utvrditi pa se onda deduktivno pokušava izvesti zaključak. ma koji zaključak na kraju bio izveden on nikako ne može biti definitivan, jer se ne može objektivno do kraja provjeriti.

Kada govorimo o Srbiji možemo se složiti da je Srbija zaista dala velike svjetske umove, da ste jako dobri sportaši, kao i to da ste cijelu povijest sa nekime ratovali.

Međutim i mnoge zemlje kao Hrvatska također su kroz povijest imale briljantne znanstvenika a o sportu da i ne govorim. Prof Đikić je vjerojatni kanditat za nominaciju za Nobelovu nagradu za medicinu zbog otkrića neke genske veze koja uzrokuje rak. Ima ih još zaista mnogo da ne nabrajam.

No da bi se odredio genetski horoskop nekog naroda, potrebno je uočiti ona dominantne i ključne faktore koji izražavaju temeljne osobine nekog naroda.

Ja mislim da znanost i sport u pitanju Srbije ne mogu biti kriteriji.

Inače ne volim pretjerano Stojanovića, međutim kad je u pitanju genetski horoskop Srbije mogu se s time složiti.

Naime, poznato je da je sama Srbija zaista u zadnjih 15 godina bila sotoniziran od Europe i od svojiih susjeda, a tako nešto upravo može prikazati AC na Algolu i podznak Bik. Isti taj Bik vam je dao vrhunske pjevače kao Čolića i Balaševića tako da u tom smislu mislim da AC odgovara.

Ako pak prihvatim tezu od poštara da je Srbija Ovan naiću ću na neke probleme. Sunce u Ovnu bi govorilo o osvajačkim ratovima sa velikim uspjehom međutim to kod Srbije nije bio slučaj. U srpskoj povijesti je bilo svega nekoliko osvajačkih ratova i oni su neslavno završili. Argument da je Srbija kraljevina jer je Sunce egzaltirano u Ovnu = kralj ne stoji nikako jer imamo danas dosta kraljevina kao VB koja je Jarac u horoskopu = tradicija.

Činjenica da je Srbija bila 500 godina pod Turcima potvrđuje tezu da je Srbija Jarac. Trpljenje, muka, pad. Mjesec je ovdje u padu = narod teško živi.

A i činjenica je da ste upravo ulaskom Plutona u Jarca izgubili dio teritorija , Pluton uvijek donosi smanjivanje i mislim da nije za Srbiju slučajno što je Kosovo izgubila ulaskom Plutona u Jarca.
 
Ne osecam potrebu da se poredim ni sakim, pa ni sa Hrvatima, da li vi imate neceg vise ili manje od nas mene prosto ne zanima, mene samo zanima ono sto je prisutno kod Srba, duhovnost je veoma izrazena, a brilijantni umovi nisu retkost.

Ako neka zemlja ima podznak Bik, kljucna planeta za analizu bi u svakom drugom slucaju bila Venera, izuzev u ovom.

Nisam rekao da je Srbija Sunce u Ovnu, rekao sam da Mars voli i postuje ono sto egzaltira njegov znak, tako da mi postujemo nase vojne generale, vodje, kraljeve itd....

Ti pricas o kraljevini ne ja.

Mi smo se mucili pod Turcima jer smo se stalno bunili protiv njih, postoje barem dve velike seobe Srba koje su nastale posle velikih neuspelih buna, inace istorijska je cinjenica da su Srbi u prvih 200 godina Turske vladavine ziveli bolje nego pre jer su placali manje poreze, tek kad je poceo pad Turske drzave pocelo je i trpljenje Srba, takodje u vecem delu Turske vladavine imali smo znatnu autonomiju.

Ti Plutona tumacis kako ti odgovora.

Vindex ti i ja se necemo sloziti, a ovome sam vec puno pisao, tako da zavrsimo ovde.
 
Podznak ovan, ili podznak strelac bi dao širenje teritorije. Nije baš logično ni da je Srbija bik u podznaku, jer bi i taj podznak odgovarao teritorijalnoj ekspanziji. Amerika je npr. podznak strelac, pa imaju konstantnu težnju širenja teritorije, dok je Engleska podznak ovan pa kada su bili imperija Sunce nikad nije zalazilo s njene teritorije.
 
Ne osecam potrebu da se poredim ni sakim, pa ni sa Hrvatima, da li vi imate neceg vise ili manje od nas mene prosto ne zanima, mene samo zanima ono sto je prisutno kod Srba, duhovnost je veoma izrazena, a brilijantni umovi nisu retkost.

Ako neka zemlja ima podznak Bik, kljucna planeta za analizu bi u svakom drugom slucaju bila Venera, izuzev u ovom.

Nisam rekao da je Srbija Sunce u Ovnu, rekao sam da Mars voli i postuje ono sto egzaltira njegov znak, tako da mi postujemo nase vojne generale, vodje, kraljeve itd....

Ti pricas o kraljevini ne ja.

Mi smo se mucili pod Turcima jer smo se stalno bunili protiv njih, postoje barem dve velike seobe Srba koje su nastale posle velikih neuspelih buna, inace istorijska je cinjenica da su Srbi u prvih 200 godina Turske vladavine ziveli bolje nego pre jer su placali manje poreze, tek kad je poceo pad Turske drzave pocelo je i trpljenje Srba, takodje u vecem delu Turske vladavine imali smo znatnu autonomiju.

Ti Plutona tumacis kako ti odgovora.

Vindex ti i ja se necemo sloziti, a ovome sam vec puno pisao, tako da zavrsimo ovde.

Jeste ulazak Plutona ( siptara ) u znak Jarca ( Srbija ) njihov prodir u tradicionalnu srpsku teritoriju znak koji je i doneo ocekuvano to smo raspravljali sa astrologom jednom ja i jos neki. Ali je i to bitno posvuci da se srbija potpuno menja ulaskom Plutona u Jarca, neku veliku metamorfozu cemo doziveti . Ja ocekujem i velika istorijska otkrica na prostoru Srbije ( Pl. u Jarcu - mogu biti velika velika otkrica iz domena istorije i arheologije - iskopavanja na podrucju Srbije mogu naci nesto vrlo bitno kao npr. one piramide u Bosni.)
Samo je se jos nadam i povratku Srpske teritorije kad Pluton bude da drugi put udje u Znak Jarca posto iz njega prethodno izadje.
 
Jeste ulazak Plutona ( siptara ) u znak Jarca ( Srbija ) njihov prodir u tradicionalnu srpsku teritoriju znak koji je i doneo ocekuvano to smo raspravljali sa astrologom jednom ja i jos neki. Ali je i to bitno posvuci da se srbija potpuno menja ulaskom Plutona u Jarca, neku veliku metamorfozu cemo doziveti . Ja ocekujem i velika istorijska otkrica na prostoru Srbije ( Pl. u Jarcu - mogu biti velika velika otkrica iz domena istorije i arheologije - iskopavanja na podrucju Srbije mogu naci nesto vrlo bitno kao npr. one piramide u Bosni.)
Samo je se jos nadam i povratku Srpske teritorije kad Pluton bude da drugi put udje u Znak Jarca posto iz njega prethodno izadje.

Ni oko ovoga se necemo sloziti.
 
Podznak ovan, ili podznak strelac bi dao širenje teritorije. Nije baš logično ni da je Srbija bik u podznaku, jer bi i taj podznak odgovarao teritorijalnoj ekspanziji. Amerika je npr. podznak strelac, pa imaju konstantnu težnju širenja teritorije, dok je Engleska podznak ovan pa kada su bili imperija Sunce nikad nije zalazilo s njene teritorije.

Previs vaznosti pridajete toj karti, zato je stalno i tumacite pogresno. Ona je prvenstveno vezana za Stefana Prvovencanog i delom za njegove naslednike, a to je period kada se Srbija sirila i moderna Srbija se konstantno sirila, sad se skuplja, isto kao i Engleska.

Poredjenje velicine Engleske i Amerike sa Srbijom je pomalo naivno, to bi isto bilo kao kad bih poredio sve ljude koji imaju podznak Ovan i cudio se sto je jedan bolji od drugog.
 
Previs vaznosti pridajete toj karti, zato je stalno i tumacite pogresno. Ona je prvenstveno vezana za Stefana Prvovencanog i delom za njegove naslednike, a to je period kada se Srbija sirila i moderna Srbija se konstantno sirila, sad se skuplja, isto kao i Engleska.

Poredjenje velicine Engleske i Amerike sa Srbijom je pomalo naivno, to bi isto bilo kao kad bih poredio sve ljude koji imaju podznak Ovan i cudio se sto je jedan bolji od drugog.
A kojoj karti bi ti pridao najveći značaj?
 
Postavila si neke karte na forumu, ali ih ja ne vidim, mislim da si postavila kartu Srbije sa Berlinskog kongresa, to je dobra karta za osnovnu analizu, jer iako smo ulazili u razlicite zajednice osnovna jedinica oko Beograda se nije rastakala, cak i kad smo se razdvajali to smo radili po starim granicama, pa ona verovatno jos uvek ima uticaja.

Od novijih karti ne znam, toliko brzo ih menjamo da se ne moze proveriti da li funkcionisu, ipak Venera je pala na Ic u noci Evrovizije tako da to daje odredjenu vaznost karti zadnjeg Ustava.
 

Back
Top