ip adresa

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Fora je da pregledas IP adrese sa kojima tvoj kompjuter "komunicira" Onda mu nesto posaljes, recimo sliku ili tako nesto i kad je on prihvati pregledas ponovo.IP adrese. Njegova je ona koja nije postojala prvi put ;)
 
ovaj, a ocu li ja mozda kojim slucajem dobiti odgovor na pitanje? :)


Tesko prijatelju, ovde uglavnom niko nema pojma o zivotu pa lupetaju gluposti na sav glas, svi su nesto negde culi i misle da znaju nesto, ali realno... slabo ti ko moze pomoci.
Vidi, iz CLI-a (komandne linjie), mozes pomocu komande netstat dobiti sve aktivne konekcije tvog racunara sa nakim drugim hostovima. Problem je sto vecina provajdera daje fixne ili dinamicke nerutabilne adrese, odnosno adrese iz privatnog opsega, koje se NAT-uju (prevode) na neku javnu... vrlo lako se moze desiti da iz netstat dobijes neku javnu adresu preko koje se natuje taj koga bi da upecas. Obzirom da NAT krije LAN iz kog ti dolazi taj korisnik, ti njemu zapravo ne mozes nista. Mozes eventualno da utvrdis na koje pravno lice je prijavljena ta javna IP adresa i to je sve. Drugim recima... sanse da uradis bilo sta iste su sansi da dobjes Bingo ili da te spuca grom.... ;)
 
Nikodim,pa nije bas tako.Dobio je odgovor....ostatak -> google ;)
I zaboravio si da pomenes da postoji i bezicni internet,gde je staticka ip adresa.Ako nista drugo bar ces provaliti kad ti se neko pojavi na MSN-u sa drugim imenom...Ok u vecini slucajeva,dinamicka IP,nikakve koristi od toga,zato se nisam ni cimao da mu tacno objasnjavam sta i kako,jer bi i posle objasnjenja,sigurno usledilo pitanje a kako ovo ili ono ;)
 
Pa ja sam mu dao odgovor jer na taj nacin "lovi" trenutnu dinamicku IP adresu.
Sto se tice NATA koliko ja znam uglavnom korisnici kablovskih sistema i oni koji se kace iz firmi idu preko NATA. ADSL korisnici imaju klasicnu dinamicku IP adresu.
 
Ajde ne lupaj gluposti leba ti, idi citaj nesto... pametnije bi ti bilo... "Zaboravilo sam da spomenem Wireless..."
Oces da spominjemo i vrste WiFi enkripcija, da vidimo sta znas o tome...???? Bolje ne lupaj lguposti i ne uplici se da objasnjavas nesto sto ne znas. Za pocetak procaita sta je to NAT i kako radi... Onda ces mozda i shvatiti sta sam pisao, pa ce gluposti i ne znanje biti manje ocigledno...
Jel razlikujes klase IP adresa??? Jel znas sta su to ne rutabilne ili privatne IP adrese???? Ej o cemu ti pricas?????


Gde su bre moderatori sa ovih tema??? Zasto dozvoljavete klincima da lupaju gluposti po temama???



Neko je zvao supermena :lol:

Većina poruka je obrisana.

A što se tiče ,,puštanja klinaca da lupaju gluposti po temama,, .... onda bih trebao lepo sve poruke da pobrišem, tebi i snejksu da dam po ban radi nekulturnog ponašanja i ajmo dalje.

Mornar vas lepo u svakom postu moli da ne počinjete glupe rasprave, a vi opet hoćete da dokažete da ste samo vi pametni i da vi sve znate. Čovek vam lepo kaže ,,odyebite, u redu je vi ste pametni i ajmo dalje,, a vi opet počinjete frku.

Čak i da je napravio neku grešku u onome što je rekao - ovo je forum. 21 vek. Svako ima pravo da kaže ono što misli. Što bih ja čoveku brisao post ako nema vređanja u njemu ? :dontunderstand:

Stvarno ste gori od djece.
 
Ajde Avetinjo onda BAN meni. pa kada budem posle budem ulazio sa 200 raznih IP adresa ........
Ustvari da ne zaboravim ako mi pukneš ban da znaš da si ga puko na jedan od mnogih zajedničkih servera od ISP Telekoma , pa kada korisnici počnu da te motaju ...lolc.
Sem toga i tvoji postovi su bili izuzetno konstruktivni koliko sam ih pročitao.
 
Ban po IP adresi moze da da samo viša sila od mene, supermoderator ili administrator.

I ne moraš meni da pričaš gde sam puko i kome. ;)

Ja dajem ban po tvom profilu, tj. tvom korisničkom profilu.

Ali ti ipak uzaludno hoćeš nama da se pohvališ kako znaš da dodjes na krstaricu preko nekog drugog ... hm ... kako si ono beše rekao ,,proxy servera,, ? Da. To je. :lol:

Ja se u to ne razumem ali sam ipak shvatio od tvojih 20 postova šta hoćeš da kažeš. Kako si izmislio vruću vodu :lol:
 
Poslednja izmena:
Ja razumem da neko flipne i pocne pisati svasta kad ga neko isprovocira i izbaci iz takta.Mada ni to ne bi trebalo da se desava jer ipak je ovo samo forum,ali ajd' da kazemo hoce da istera svoje do kraja,kroz neku koliko toliko normalnu konverzaciju, jer je u pravu.

Ovde je toliko gneva ispoljeno zbog jendnog posta,da se normalan covek mora zapitati,sta je pravi razlog takvom ponasanju,jer taj jedan post sigurno nije.

Ne pisem ovo da bi prozivao,iako ste debelo zasluzili i da kopam i trazim vase stupid postove.Snejksov jedan sam vec pomenuo.Pitam se samo zasto ga nije prokomentarisao kad smo toliko otisli u off?


Nije problem,eto prelazim preko svega sto je bilo,mozemo da prodiskutujemo moj post ali kao razumni ljudi,bez vredjanja.
To sto sam rekao,stojim iza toga i tvrdim da je tacno.
Korisnici na wireles-u imaju staticku IP,makar to bilo i uslovno receno ipak nije potpuno netacno.
Uz pomoc komande netstat u cmd-u mozes saznati IP onog s kim spikas preko msn-a.Ako se taj pojavi sa drugim imenom mozes da ga provalis.E sad pod kojim okolnostim ti ne mozes njega provaliti je druga prica.U ostalom da li sam rekao da ce to uvek uroditi plodom? Nisam naravno ;)

I sta je to toliko netacno u mom postu,da dodje neko i da mi kaze da nelupam gluposti....

Opet kazem necu da nastavljam u smeru u kom smo bili krenuli,samo hocu da obrazlozim radi jasnoce same teme onom ko cita ;) Ako sam napravio neku kardinalnu gresku,ispravite me,nije problem sve dok je to samo ispravljanja bez vredjanja i prozivanja ;)

pozzzz
 
Fora je da pregledas IP adrese sa kojima tvoj kompjuter "komunicira" Onda mu nesto posaljes, recimo sliku ili tako nesto i kad je on prihvati pregledas ponovo.IP adrese. Njegova je ona koja nije postojala prvi put ;)

Obrnuto. Ako zelis da saznas adresu klijenta sa kojim trenutno komuniciras potrebno je da "on tebi" nesto posalje, i u trenutku primanja potrebno je uraditi skeniranje trenutno uspostavljenih konekcija.

U svakom slucaju bio si najblizi odgovoru.
 
Poslednja izmena:
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top