heppy family

Sloga je u porodici jako vazna.Vazno je uciti decu da sve dele.;-)

Хехе, ајд да мало развијемо дискусију:wink::

Слога у породици јесте јако важна, али не видим баш неку чврсту везу између тога да деца све деле и слоге у породици. Могу деца да деле све, а да породица буде несложна.:-?
А, с друге стране, не налазим да је оправдано и пожељно да деца БАШ СВЕ деле. :roll:

Тако да...можда би могла мало да конкретизујеш.
 
Ovako...lijepo jeste,ali treba biti realan roditelj...
Opet moram objasniti kroz primjer;)
Meni bliska osoba ima 3 djeteta.Prvo ima 17 g.,drugo 14,trece 11 g.
E sad kad god se nesto kupilo prvom,mladji klinci bi u vrisak da hoce i oni,i to im se na kraju priusti...ali ovo prvo to nije imalo u njihove godine(npr mobilni tel.)...tako i podjela svega nosi i podjelu obaveza i duznosti...ne moze dijete koje ima 11 g imati iste obaveze i duznosti kao ono koje ima 17 g.
Ja ovako radim,dacu jedan banalan primjer...ako sinu (14g.)dam pare za igraonicu,ceri(5g.) cu kupiti slikovnicu...:)
 
Djeca malo vece razlike u godinama,ne mogu sve dijeliti,jer svako ima drugacija interesovanja,ukus...sigurno pitanje nije postavljeno da se djeli npr cokolada...mislim za takve stvari se podrazumijeva,ali ima dosta drugih koje jednostavno ne mogu dijeliti.Tada igra ulogu roditelj koliko je realno gledano na takve stvari.Ja sam najstarije dijete,dosta toga sam dijelila sa sestrom,ali ima i nametnutog,sto smatram nepravdom.
 
Naravno slozna porodica je nesto najlepse sto covek moze da ima.Po mom misljenju razumevanje,podrska i tolerancija su ti osonvni uslovi da bi neka porodica bila slozna isrecna.E sad verovatno ih je i najteze ispuniti u svakom trenutku.Sto se tice toga da deca sve dele...mislim vazno je naravno,ali mislim da nije toliko opet bitno.Ako se ljudi razumeju medjusobno onda im nece biti tesko da se dogovore sta je cije,kome sta treba itd.Kao sto im nece biti tesko da podele neki problem.Opet sto je ovde neko i rekao kada su deca u pitanju,a ima ih vise ne zasluzuju svi isto,i nije im neophodno.To sto ja mozda mogu celu noc da provodem u gradu ne znaci da i moja sestra od 14 godina treba da ima ista prava,malo je rano za nju:-)
Ili recimo meni mozda treba vise novca kada izlazim sa drustvom nego njoj...to su ipak neke stvari u kojima za sada nismo jednake.
 
ne volim da otvaram nove teme i moracu da se nadovezem na temu zato sto ima par kljucnih reci koje mi privlace paznju... a to su slozna porodica i deljenje....skoro sam bila u stanu u kojem smo ziveli sa rodieljima m.m., i sada vise nismo tamo (neko se seca price) posle mog odlaska...skoro sam bila po stvari koje su jos u tom stanu u nasoj sobi i videla otvorene kutije koje su vec bile spremne za selidbu, kompjuter prikljucen, vise para cipela kojih nema, porcelanske cinije i neko posudje i ono za sta mi je najvise tuga nema vise nekih stvari koje mi je mama poklonila...sad ajde da oni nemaju sve to pa da su uzeli na koriscenje, ali nije to u pitanju...nego mi lici na ono e sad cemo da je nerviramo i provociramo...sad da pojasnim da trenutno nase stvari moraju biti tamo i da smo do skora placali sve troskove u tom stanu sem kirije i da se mamici jos placa osiguranje za auto...i da za ssada ne mozemo sve nase stvari da prenesemo...
i da bih se nadovezala na temu sta ovde znaci slozna porodica mislim da je jasno... i da ovo nije samo deljenje...sta bi ste vi uradili na mom mestu...ja se strasno nerviram i jedem...ne znam kako ce mi muz odreagovati i da li ce odreagovati...ozbiljno ovo prelazi sve moguce granice trpljenja...:-?
 
Pile,svaka cast na zivcima.Izvini ali moram da te pitam ZASTO precutkujes(nova sam ,nisam pregledala bas sve teme)
Kad su takve stvari u pitanju ja imam prag tolerancije (mora se priznati vrlo mali) mogu da predjem preko nekih stvari ali ko mene ne postuje (ne trazim da me voli) ne postujem ni ja njega ,a to sto ona radi prevazilazi granice ne normalnog nego zdravog ponasanja
Kazi joj da ti sve te stvari spakuje i vrati u kutije jer nemas vremena a ni razloga da istu stvar radis 10puta ,daj joj rok i organizuj preseljenje istih sto pre (mada bi bilo bolje da joj to tvoj muz kaze) i probaj da sebe izdresiras da te takve njene blasfemije i bezobrazluci ne doticu
 
hm...hvala srecna mamo hvala na komentaru...morala sam negde da se izduvam...ostaje mi samo da sto pre organizujem selidbu...na kraju krajeva necu nikakve razmirice...ako muz hoce neka reaguje ako ne razumem ga...i to je to...preplakacu mamine poklone i ona mi nece zameriti...ebi ga zao mi je ali sta da radim kada trenutno nisam u poziciji da mogu da biram...bice sutra i po mome...eto inace hvala @mamo na komentaru jer bilo koji mi je dobro dosao, a nije ih mnogo bilo...verovatno pored svih slicnih tema svekrva, snajka, muz, tralala ova dodje kao slag na slagu na slagu na torti...nista i to ce se resiti...ali tebi najiskrenije hvala na recima utehe...pozdrav
 
Ух, пиле, не бих ја могла да ћутим....ни због мужа, ни због мира у кући.
Свака теби част!

Ма, кад боље размислим - ако би ми неко уста затворио - на уши бих проговорила:evil:
 
Ух, пиле, не бих ја могла да ћутим....ни због мужа, ни због мира у кући.
Свака теби част!

Ма, кад боље размислим - ако би ми неко уста затворио - на уши бих проговорила:evil:

Pa gle da pistim na usi mi nista ne vredi...receno je njima davno sve, a muz vec sve zna...heheh, ali me slatko nasmeja...hhh...
 
Ха-ха, па, било ми је чудно то што си ћутала....
Мада, знамо сви да има много људи са којима се не може разговарати.
 

Back
Top