problem sa zvukom-zvucnom karticom

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Ivance

Početnik
Poruka
26
Nesto sam zeznuo ili izbrisao i nemam zvuka na kompu. u winampu mi izadje eror:
nullsoft directsound output v2.47 (d) eror
Bad sound driver.Please install proper drivers or select another device in configuration.
error code: 88780078
imam integrisanu zvucnu tako da neznam koji diver da skinem.
hvala za bilokakvu pomoc...
 
I ja imam isti problem i sad pokusavam da nadjem savete,pokusala sam u kontrol panelu,ali nije resilo problem,mozda je nesto u biosu,ali moguce je,nemoj mi mnogo verovati,slabo se razumem,da je i baterija u pitanju.Izvini sto ne mogu vise da ti kazem,ako ja uspem,javicu ti,ako ne pozvacu nekoga iz servisa.Pozdravljam te,i pokusaj sve sto ti padne na pamet.
 
Miras59, sta ti se desava?
Da li ti zvucna kartica nije instalirana ili ti je instalirana a ti nemas zvuk?
Ako imas dokumentaciju od racunara pogledaj koju si plocu imas.
Ako nemas ni dokumentaciju ni kutiju od ploce onda otvori kuciste i pogledaj ime na samoj ploci i poslacu ti link.
 
Ufffffff! Slusaj vamo!!!
Ubaci disk za maticnu plocu koju si dobila kad si kupila kompjuter!!
Kada se pokrene autorun od diska imaces opciju instal audio driver!! Klikni na to i reinstalirace ti se drajveri za zvuk!!! I to je to!!!

Ubacio sam ja cd (pokusao reinstalirat drajvere) ali nemam opciju instal audio driver nego ove opcije:
INF Driver
10/100 LAN Driver
USB 2,0 Driver
Onboard VGA Driver
 
Kako iskljuciti integrisanu zvucnu karticu u bios-u,otvorio sam bios (bios setup utility) jel to to,ali nemogu da nadjem stavku za iskljucenje integrisane
@nissan

Nisi baš najveštiji u baratanju samim kompom, a kamoli da čačkaš oko BIOS-a. Moj ti je najiskreniji savet da ne diraš NIŠTA ukoliko nisi dobro upućen u te stvari. ;) Uostalom, zašto hoćeš da isključiš integrisanu zvučnu karticu?!
 
Potrebna mi je pomoc oko sound kartice TerraTec Solo1-N.Ranje mi je nesto krcalo kad pustam video snimke sa interneta pa sam je izvadio.Sad mi opet doslo da je ubacim pa probam sa drajverom ali evo slomih se ne mogu da ga nadjem.Inace kad sam je ubacio,Skype mi je izbacio dali zelim nju da koristim a prepoznao je kao ESS 1969.Hvala unapred svima koji mi pomognu.Isao sam i na Terratec sajt ali tamo ja ili ne znam da nadjem ili ga nema.:sad2:
 
Potrebna mi je pomoc oko sound kartice TerraTec Solo1-N.Ranje mi je nesto krcalo kad pustam video snimke sa interneta pa sam je izvadio.Sad mi opet doslo da je ubacim pa probam sa drajverom ali evo slomih se ne mogu da ga nadjem.Inace kad sam je ubacio,Skype mi je izbacio dali zelim nju da koristim a prepoznao je kao ESS 1969.Hvala unapred svima koji mi pomognu.Isao sam i na Terratec sajt ali tamo ja ili ne znam da nadjem ili ga nema.:sad2:

http://www.nodevice.com/driver/company/Terratec/page5.html
 
eh..drugovi..jel moze jedna pomoc....ovak..ne radi mi zvucna na maticnoj...i sad sam kupio zvucnu...i sve instalirao..!! i nema mi one ikone u donjem desnom uglu..od zvuka...!! mozda treba iskljuciti onu integrisanu.. i kako?? ako mozete pomoci...hvala unaprijed...:)
Да би ти се појавио тзв."Volume icon" десно у Тaskbaru, уђи у Control panel > Sounds and Audio Devices > и чекирај Place volume icon in the taskbar у првом табу Volume.

Интегрисану звучну карту можеш искључити у BIOS-u (обично се та ставка налази негде у Advanced табу), мада и не мораш, јер Windows може баратати и вишеструким звучним каратама, само је потребно да у Control panel > Sounds and Audio Devices > под Audio табом изабереш ону картицу коју ће систем користити.;)
 
Nesto sam zeznuo ili izbrisao i nemam zvuka na kompu. u winampu mi izadje eror:
nullsoft directsound output v2.47 (d) eror
Bad sound driver.Please install proper drivers or select another device in configuration.
error code: 88780078
imam integrisanu zvucnu tako da neznam koji diver da skinem.
hvala za bilokakvu pomoc...

U ovakvim sluchajevima- ako osoba ima skype, treba da ga iskljuchi pa da ga ponovo ukljuchi. Deshavalo se i meni to isto.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top