Nagradno pitanje: Boris ili Toma?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

srbija-foto.com

Početnik
Poruka
13
На свом наградном фото-блогу http://blog.serbia-photo.com/ је следеће питање:

На први поглед ово наградно питање нема никакве везе са фотографисањем, али грешите: данас сам на улици чуо “ако победи Тома, сви ћемо моћи да се сликамо”.

Дакле ваш одговор треба да гласи отприлике овако:

Гласаћу за Тому који ће освојити 6,666.666 гласова.

Зашто?

1. Зато што, док је Тома био на власти а Борис у опозицији, сви смо били милијардери. Џепови су нам били набрекли од милионских новчаница, а често смо их држали и у оним црним пластичним кесама. Толико смо били богати да нико није хтео ни да се сагиње за тричавих десетак или сто милиона ако би их угледао на плочнику.

2. Еколошки смо били много чистији јер, ако ујурту не неђеш да купиш флашицу бензина, не возиш ауто следећих недељу дана.

3. За фотографе је био прави рај. Могли сте да бирате између снимања мртвих и рањених на ратиштима по жељи (у богатој понуди била су хрватско, босанско и косовско ратиште) и премлаћених грађана и грађанки од стране најсавременије опремљених полицајаца ( звали су их “керови” јер је пас одувек био човеков најбољи пријатељ).

4. У продавницама није било редова јер се Влада у којој је био Тома побринула да у радњама нема ничега (То се звало “брига за народ”).

5. Народно здравље било је приоритет те Владе. Шећер, уље, брашно и млеко могло је само понекад да се нађе и то само на црној берзи. На тај начин Влада је показивала бригу за здравље својих грађана јер је познато колико су ти прехрамбени производи штетни по здравље људи. Па није џабе измишљен пост.

6. Лекари су били богови. Причао ми је један пријатељ Др П.Ј. из Ургентног центра да су му свакодневно доносили десетак пацијената, а ох је имао само један катетер. Међу пацијентима су били деца, војници са ратишта, младе девојке … Онда је он одлучивао о томе ко ће да преживи, а ко да умре. Као Бог.

Нећу даље да набрајам. Мислим да је и оволико доста. Надам се да сам вас потпуно убедио да гласате за мог кандидата.

Дакле, ваш задатак је да кажете за кога ћете да гласате, колико гласова предвиђате да ће ваш кандидат да освоји и кратко напишете разлоге зашто гласате за њега. Онај гласач који погоди име будућег Председника Републике и предвиди најприближнији број гласова који ће он освојити добиће за награду фотомонографију “Србија, живот и обичаји”.

Пуно поздрава и у нове ратне победе,
Драгољуб Замуровић
 
1. Зато што, док је Тома био на власти а Борис у опозицији, сви смо били милијардери. Џепови су нам били набрекли од милионских новчаница, а често смо их држали и у оним црним пластичним кесама. Толико смо били богати да нико није хтео ни да се сагиње за тричавих десетак или сто милиона ако би их угледао на плочнику.

Мало си се тешко заеб'о. Извини, колико имаш година? Ако си отприлике исто годиште као и хипер-инфлација, могуће су овако грубе грешке.

4. У продавницама није било редова јер се Влада у којој је био Тома побринула да у радњама нема ничега (То се звало “брига за народ”).

(Уз музику "Грлом у јагоде"...) Те 1998. сам први пут после 8 година био на мору. Не само што је кева могла да ме пошаље од своје плате, него сам ја још од своје ђачке стипендије имао уштекано довољно новца да сасвим пристојно проведем тих 10 дана по црногорским ценама.

Народно здравље било је приоритет те Владе. Шећер, уље, брашно и млеко могло је само понекад да се нађе и то само на црној берзи. На тај начин Влада је показивала бригу за здравље својих грађана јер је познато колико су ти прехрамбени производи штетни по здравље људи. Па није џабе измишљен пост.

Да... још нас и Хитлер бомбардовао, Хрвати одводили народ у Јасеновац, Турци набијали хајдуке на кочеве, а Аустро-Угари вребали из прикрајка...

Нећу даље да набрајам.

Немој молим те, стићеш и до средњег века, па ће још испасти и крив за кугу и несташицу соли у дубровачком залеђу...
 
Prestao sam da citam vec kod tacke 1. Vidim da si ubedjen da su Radikali bili na vlasti u periodu hiperinflacije. Sto znaci da nemas blage veze o cemu pricas. Inace da te obavestim, jedni od najodgovornijih za pojavu i razvoj hipeinflacije su Milan Panic i njegova ondasnja savezna vlada u kojoj je ministre imao i DS.

villageofwrongov5-1.jpg
 
На свом наградном фото-блогу http://blog.serbia-photo.com/ је следеће питање:

На први поглед ово наградно питање нема никакве везе са фотографисањем, али грешите: данас сам на улици чуо “ако победи Тома, сви ћемо моћи да се сликамо”.

Дакле ваш одговор треба да гласи отприлике овако:

Гласаћу за Тому који ће освојити 6,666.666 гласова.

Зашто?

1. Зато што, док је Тома био на власти а Борис у опозицији, сви смо били милијардери. Џепови су нам били набрекли од милионских новчаница, а често смо их држали и у оним црним пластичним кесама. Толико смо били богати да нико није хтео ни да се сагиње за тричавих десетак или сто милиона ако би их угледао на плочнику.

2. Еколошки смо били много чистији јер, ако ујурту не неђеш да купиш флашицу бензина, не возиш ауто следећих недељу дана.

3. За фотографе је био прави рај. Могли сте да бирате између снимања мртвих и рањених на ратиштима по жељи (у богатој понуди била су хрватско, босанско и косовско ратиште) и премлаћених грађана и грађанки од стране најсавременије опремљених полицајаца ( звали су их “керови” јер је пас одувек био човеков најбољи пријатељ).

4. У продавницама није било редова јер се Влада у којој је био Тома побринула да у радњама нема ничега (То се звало “брига за народ”).

5. Народно здравље било је приоритет те Владе. Шећер, уље, брашно и млеко могло је само понекад да се нађе и то само на црној берзи. На тај начин Влада је показивала бригу за здравље својих грађана јер је познато колико су ти прехрамбени производи штетни по здравље људи. Па није џабе измишљен пост.

6. Лекари су били богови. Причао ми је један пријатељ Др П.Ј. из Ургентног центра да су му свакодневно доносили десетак пацијената, а ох је имао само један катетер. Међу пацијентима су били деца, војници са ратишта, младе девојке … Онда је он одлучивао о томе ко ће да преживи, а ко да умре. Као Бог.

Нећу даље да набрајам. Мислим да је и оволико доста. Надам се да сам вас потпуно убедио да гласате за мог кандидата.

Дакле, ваш задатак је да кажете за кога ћете да гласате, колико гласова предвиђате да ће ваш кандидат да освоји и кратко напишете разлоге зашто гласате за њега. Онај гласач који погоди име будућег Председника Републике и предвиди најприближнији број гласова који ће он освојити добиће за награду фотомонографију “Србија, живот и обичаји”.

Пуно поздрава и у нове ратне победе,
Драгољуб Замуровић



Mislim da gradjani Srbije ne bi trebalo da imaju dilemu. Ovaj tekst me je naveo da promenim mišljenje. Glasaću za Tomu.:lol::lol: Dosta je bilo normalnog života. 'Ajmo u "normalan" život.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top