Oblande

Gianluca

Zainteresovan član
Poruka
317
Treba mi jedan recept za oblande. Ja cu opisati kako izgleda kad se napravi, a vi cenjene dame, da mi kazete kako se pravi.
Izgledaju ovako: samo dve oblande, a izmedju neki fini karamel krem sa orasima. To je sve. I iseceno na duguljaste stangle ( to pretpostavljam da nije bitno )
 
Karamel oblande
300 gr. secera i 4 jaja kuvati na pari dok nepocne da ostaje trag od varjace. Dodati 250 gr. margarina i jos malo kuvati. U ovo sipati karamel od 200 gr. secera. Dodati 200 gr. seckanih oraha. Kad se malo prohladi sipati fil izmedju dve oblande.
 
A zna li neko onaj "najprostiji" recept za oblande (ili "oblatne" kako se kaže u mom kraju)?
Kuva se mleko sa šećerom, samo nikad ne znam u kom odnosu... uvek pitam ujnu pre nego što počnem da pravim :roll:... mislim da na liter mleka ide kilogram šećera i to se kuva, kuva, kuva...
Ukus je super... jako podseća na detinjstvo i Božić na selu...

Pravila je moja Maca (baka) i neke jako lepe oblatne sa medom, orasima i belancima.
Umuti se sneg od 10 belanaca, zasladi se medom i kuva na pari (ne znam da li ide i šećer ili samo med?), na kraju se dodaju seckani orasi... To je tek jako lepo... samo niko ne zna bar približnu količinu meda (eventualno šećera?), a Maca je to sve pravila "odokativno" :sad:.
Ako neko zna bilo bi divno! :D
 
Umuti se sneg od 10 belanaca, zasladi se medom i kuva na pari (ne znam da li ide i šećer ili samo med?), na kraju se dodaju seckani orasi... To je tek jako lepo... samo niko ne zna bar približnu količinu meda (eventualno šećera?), a Maca je to sve pravila "odokativno" :sad:.
Ako neko zna bilo bi divno! :D


I ja bi zelela taj recept. To smo mi kao deca zvali "Zvalava" jer smo vecito bili musavi od tog kolaca
 
Na 1l mleka ide 500gr secera, pa to kuvas, kuvas i kuvas dok ne postane gusta masa boje karamela, pa u to dodas 200gr margarina i po zelji mlevene orahe.
Znam da neko stavlja margarin, međutim, to je "savremena" verzija... U originalu se pravi samo sa mlekom i šećerom...
I da, to se kuva, kuva. kuva... :roll:
Baš ću praviti ovih dana.
 
Pa znas kako, jeste nova verzija ali je dobra pomoc domacicama koje tek pocinju da uce. Fil i jeste samo mleko i secer, ali ako ga prerano skines sa sporeta bice redak, a ako ga duze kuvas useceri se.
Nase bake, tetke, strine su toliko puta to skuvale da tacno znaju kad treba skinuti sa sporeta.
 
Imam i ja jedan dobar recept za oblande:
Braon fil: 10 belanaca umutiti sa 250gr šećera, 450gr mlevenog keksa, 250gr oraha i 100gr čokolade
Žuti fil:Umutiti 350gr margarina sa 250gr prah šećera i tome dodati 10 žumanaca.
Filovati naizmenično oblande.
Preko glazura od čokolade.
 

Back
Top