Kako prepisivati u skoli ?

Da li koristite puskice?

  • DA

  • PONEKAD

  • NE


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Ja prepisujem od drugarice tako shto joj pokazem joj olovkom na pitanje koje ne znam,a ona na njenom papiru napishe odgovor.
Ponekad ispishem sve i svashta po stolu.
Ili ispishem po celoj ruci i obuchem neku majicu dugih rukava.
Imam fazon i da kupim providnu hemijsku,napravim trakicu od papira,ispishem na nju shta mi treba,i ubacim u hemijsku.:cool:
Ponekad,recimo kad je fizika u pitanju,sa unutrashnje strane shake po prstima ispishem formule,i kad zashkripi samo pogledam,a kad sam "u opasnosti" samo stegnem shaku.
I tako... Snalazim se. :super:

Sad,u 2.oj godini,imali smo test iz engleskog,kondicional. I vetjina nije to dobro nauchila,pa smo obnavljali na velikom odmoru. Sl. chas je bio engleski i sve je ostalo na tabli,a profanka do 5 min pred kraj chasa nije izvaljivala to na tabli.:hahaha:
Ocene su bile bash fine. ^^
 
Eh sad... To morash da imash sretje stvarno.
Kod mene u shkoli su u nekim uchionicama dozvoljavali prepisivanje,a u nekim ne.
Sve zavisi ko ti je dezuran.
Mi smo na prijemni u ranchevima doneli i zbirke iz matematike(ona sa reshenjima) i zbirku iz srpskog.
Nama su dezurni rekli da mozemo slobodno da ih izvuchemo i da prepisujemo,samo da ne galamimo zbog one kontrole...
Jedan roditelj je sve vreme stajao na vratima i kad bi naishla kontrola,mi smo zbirke pod dupe i pravimo se fini.
Sveeee smo isprepisivali.:mrgreen:
Kod mene u shkoli je bilo dozvoljeno u svim uchionicama,osim u jednoj.
Moji drugovi koji su bili u toj gde nije bilo dozovoljeno su mi rekli da je bilo strashno. Samo shto im nisu zabranili da dishu.
Tako da... Sedi,uchi,a ako ti se posretji - super. Ako ne... Shtash... Radi shta znash.
 
Ja najcesce puskice napisem na papiric, pa u dupli list(iz sveske) ga ubacim. Ne moram da ga otvaram da bih videla odg. vec ga samo malo podignem i od svetlosti se sve providi. Posle ga samo stavim ispod klupe ili bacim u ranac i predam rad. Lako, zar ne?
 
Ma, najbolje je da napišete na sto i stavite kontrolni preko;) POgotovu ako imate one tamno braon stolove koje imamo mi u gimnaziji, na njima se napisano vidi samo pod određenim uglom, i to onim savršenim- učenik vidi sve, profesor ništa:mrgreen:
Mada, ja sam jednom prepisivala tako što sam imala ručni sat na levoj ruci, a nekoliko potrebnih definicija sam napisala na ruci, ispod njega ( bilo je leto, tako da bi dugi rukavi bili providni:lol:)
Mada, ne bi vam preporučila da prepisujete iz knjiga i svezaka... Kao prvo, pitanja sa kontrolnog nikad ne idu po redu po kom su oblasti u knjizi, moraćete da kopate ceo čas:confused: A i previše su glomazne...
Ja samo za fiziku koristim svesku, i to ne školsku već posebnu, u kojoj sama pripremim rešenja zadataka:whistling:
 
jes jes
tako smo mi kod jednog profesora
večito pravili puškice
i pričali sa njim o tome
gde šta stavljamo
i kako ko prepisuje
a ni na kraj pameti nikome nije palo da će da da kontrolni
jer je pitao usmeno
tako da su na kraju godine
svi bili provaljeni od strane dotičnog
 
Ma, mogu da se kladim u šta hoćete da moji profesori ne koriste net, a i ako ga koriste ne idu na ovaj forum, tako da me bole uvo za ostale, ja sam bezbedna:hahaha:

A i iako sam sposobna da prepišem, više se oslanjam na sopstveno znanje... Tako da, i da me provale ja imam plan b;)
 
Napises sve sto ti treba na listove, pregledno i fora je da ti to sam uradis da bi se snasao.Onda odes do kopirnice i umanjis sto vise mozes. Onda sve to oblepis selotejpom da ne bi suskalo. Na casu lepo sednes na puske i kako ti koja treba izvadis na sto. Tako je najbolje, provereno. Bolje nego da stalno nesto gledas ispod klupe, odma si sumnjiv. Ako imas dvolist, fanta, samo ubacis u sredinu a cak se i providi, ne moras ni da vadis.
Ima i profesora, kao sto je moja matematicarka, kojima mozes da ne predas test, odes kuci, uradis i kad ona donese taj dan ocenjene, ti podmetnes i kazes kako je zaboravila da pregleda.To je za najhrabrije... Al svi se i danas zezamo na racun mog druga koji ispade najbolji matematicar u generaciji, a pritom ne zna da bekne matu...
Naravno ceduljice za uvek-spremnu-drugaricu su neizostavne....
 

Back
Top