Kako prepisivati u skoli ?

Da li koristite puskice?

  • DA

  • PONEKAD

  • NE


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
uh... da pocnem da sirim svoje umece na mladje generacije:

1. klasicna puskica - papiric - ispod ruke koja stoji na stolu, pa citam kroz prste..
2. puskica u rukavu - za profesore koji slabije prate desavanja
3. PISANJE NA KLUPI (celu klupu ispisem :) )
4. sedenje na papiru - puskici
5. matematicke formule na gumici
6. puskica u hemijskoj olovci (kod mene ima da se kupi hemijska 15din koja u sebi ima papir sasvim dovoljne velicine, koji se izvuce a kad ga pustis on se automatski vrati u hemijsku - strasna stvar
7. ukoliko uzimamo svoje papire - ima jedna hemijska 350din koja pise providno (odnosno pises pises nista se ne vidi) a sa druge strane hemijske je slabo ljubicasto svetlo koje kad uperite u text sve lepo pokaze.
8. puskica u najlon carapama :) u slucaju da ste zensko i nosite suknju.. (niko ne sme da vam kaze: Digni suknju da vidim jel imas puskicu!)
9. pocepane farmerke pa u ''rupu'' :D
10. one debele plasticne narukvice ali to je samo za neke sitne stvari tipa formula
11. unutrasnjost jakne, kosulje - zalepljeno
12. nokti *za devojke - kupite rapidograf i pisi, pa preko bezbojni lak (u slucaju da sitno pisete naravno, ja jako sitno mogu da pisem /uvek mi je puskica na papiricu na kockice/ pa u jedan red kockica meni stane 4 reda teksta)
13. pisanje po rukama - ali nije najbolje resenje :/
14. cak smo pisali i po zidu - oni koji sede do zida :)
15. moja drugarica je na faxu stavila preslikac na ledja majice koju je drugarica ispred nosila.. odradila je sliku koju samo ona provaljuje sta znaci a extra izgleda :)

ako se setim jos necega javljam :)

Sve ovo znaci samo ukoliko niste plasljivi i ako ste spretni, ne moze svako da savlada umetnost prepisivanja :)
Zapamtite - dobru puskicu moze samo da koristi onaj ko ju je napravio
 
Dok sam sedeo sa vase strane katedre mislio sam da radim profesorima sta hocu. Sedeo sam direkt ispred njih i prepisivao kako sa puskica tako i od onog pored mene. A kad sam stao sa one druge strane katedre. . . Video sam koliko je providno prepisivanje i koliko se lako moze provaliti ko prepisuje i kad, sve sto je potrebno jeste da profesor samo pogleda u tebe i to je to. Al' stvarno pojma nemate koliko je ocigledno sta ko radi za vreme kontrolnog/pismenog ili bilo cega dok ne pogledate u nekog ko radi jer zna i nekog ko prepisuje i jedini razlog zasto vas profesor jos nije uhvatio u tom "zlodelu" je jer nece ili ga mrzi. . . Al' stvarno. . . Ko mi neveruje sledeci put kad zavrsi kontrolni pre kraja i dok predaje nek pogleda ceo razred i nek se zadrzi malo, posle jednog minuta posmatranja bice mu jasno ko sta i kako muti. . .
 
uh... da pocnem da sirim svoje umece na mladje generacije:

1. klasicna puskica - papiric - ispod ruke koja stoji na stolu, pa citam kroz prste..
2. puskica u rukavu - za profesore koji slabije prate desavanja
3. PISANJE NA KLUPI (celu klupu ispisem :) )
4. sedenje na papiru - puskici
5. matematicke formule na gumici
6. puskica u hemijskoj olovci (kod mene ima da se kupi hemijska 15din koja u sebi ima papir sasvim dovoljne velicine, koji se izvuce a kad ga pustis on se automatski vrati u hemijsku - strasna stvar
7. ukoliko uzimamo svoje papire - ima jedna hemijska 350din koja pise providno (odnosno pises pises nista se ne vidi) a sa druge strane hemijske je slabo ljubicasto svetlo koje kad uperite u text sve lepo pokaze.
8. puskica u najlon carapama :) u slucaju da ste zensko i nosite suknju.. (niko ne sme da vam kaze: Digni suknju da vidim jel imas puskicu!)
9. pocepane farmerke pa u ''rupu'' :D
10. one debele plasticne narukvice ali to je samo za neke sitne stvari tipa formula
11. unutrasnjost jakne, kosulje - zalepljeno
12. nokti *za devojke - kupite rapidograf i pisi, pa preko bezbojni lak (u slucaju da sitno pisete naravno, ja jako sitno mogu da pisem /uvek mi je puskica na papiricu na kockice/ pa u jedan red kockica meni stane 4 reda teksta)
13. pisanje po rukama - ali nije najbolje resenje :/
14. cak smo pisali i po zidu - oni koji sede do zida :)
15. moja drugarica je na faxu stavila preslikac na ledja majice koju je drugarica ispred nosila.. odradila je sliku koju samo ona provaljuje sta znaci a extra izgleda :)

ako se setim jos necega javljam :)

Sve ovo znaci samo ukoliko niste plasljivi i ako ste spretni, ne moze svako da savlada umetnost prepisivanja :)
Zapamtite - dobru puskicu moze samo da koristi onaj ko ju je napravio

O da, ali sto je najbolje vecinu stvari cete i zapamtiti dok napisete sve to sta treba. . .
 
Dok sam sedeo sa vase strane katedre mislio sam da radim profesorima sta hocu. Sedeo sam direkt ispred njih i prepisivao kako sa puskica tako i od onog pored mene. A kad sam stao sa one druge strane katedre. . . Video sam koliko je providno prepisivanje i koliko se lako moze provaliti ko prepisuje i kad, sve sto je potrebno jeste da profesor samo pogleda u tebe i to je to. Al' stvarno pojma nemate koliko je ocigledno sta ko radi za vreme kontrolnog/pismenog ili bilo cega dok ne pogledate u nekog ko radi jer zna i nekog ko prepisuje i jedini razlog zasto vas profesor jos nije uhvatio u tom "zlodelu" je jer nece ili ga mrzi. . . Al' stvarno. . . Ko mi neveruje sledeci put kad zavrsi kontrolni pre kraja i dok predaje nek pogleda ceo razred i nek se zadrzi malo, posle jednog minuta posmatranja bice mu jasno ko sta i kako muti. . .

Postoje i neki koji napola otvoreno prepisuju očekujući da se sažališ na njih jer su jadni (to su oni koji inače imaju iz svih predmeta male ocene jer nisu mnogo sposobni, pa ih valjda ostali nastavnici i puštaju?)

Onda imaju neki koji na puškicama napišu kojekakve gluposti koje uopšte i ne nameravaš da staviš u kontrolni a ne ono što treba. To znači da ne znaju ni za dvojku prepoznavanje gradiva... Kad sam prvi put davao kontrolni jedan mali izvukao štos od desetak papirića i daje mi: :rtfm: Vidite nastavniče, ja se mučio da sve ovo napišem, a iz ovoga ne umem ni jedan zadatak da odgovorim...
:dash:

Ili kad iščupaju iz ćoška udžbenika onaj "prozorčić" u kome je navodno sažeto gradivo, a u stvari su neke bezveze rečenice, pa onda traže na koje pitanje to da prepišu, i onda prepišu od reči do reči u bilo kom pitanju gde vide istu ključnu reč

Mislim stvarno, i za prepisivanje je potrebno da bar znaš koji delovi lekcije postoje i o čemu se uopšte radi, a ne da pišeš neke pojmove iz drugih predmeta koji počinju na isto slovo (ovo naročito kad se prepisuje iz tuđih papira, tu ima reči koje u kontekstu ne znače baš ništa)
 
Poslednja izmena:
Ja iskreno nisam za pustanje da se prepisuje , jednostavno bedno je da bilo ko pravi dete na maloumnika . Ako se dobro secam pravilnika za ocenjivanje za dvojku je nekih bednih 40% sa varijacijama od profesora do profesora ali se to smatra prepoznavanjem gradiva . I sad, jel se ne prave deca maloumnicima kad im ti das da prepisu da bi dobili dvojku . I tako se slepa do srednje gde uzme i ponavlja prvi razred srednje jer dodje onako zabezeknut i vidi da nema pojma i jos mu tamo profesor ne valja jer trazi "boga miloga" za dvojku . Jednostavno ne . Ok je da profesor pomogne onom gde vidi da je ucenik ucio i zapeo negde, da mu da smernicu i sve ali da neko nema pojma sa zivotom, ispise puskice i opet ne moze da nadje sta mu treba, to samo svedoci da taj knjigu nije pipnuo i ne treba ga pustiti da dobije dobru ocenu . Pa nek polaze taj predmet ako nema pojma i kraj . Ovako se cini medvedja usluga njima i samo je gore i gore ....

Iskreno , licno se ne secam kad sam zadnji put prepisivao . Secam se da sam jedne godine na jednom testu iz fizike ispisao formule na papiricu koje sam inace znao ali bio sam jako nesiguran jer je tad bila ona termodinamika od xyz formulica malih i onda je to haos u glavi . Jedino tad i jos samo kod predmeta koje ne smatram meni potrebnim i bitnim jedino njih prepisujem i provlacim se (ustav, filozofija, sociologija) , ostalo je sve moj trud i ponosim se . :mrgreen:
 
Postoje i neki koji napola otvoreno prepisuju očekujući da se sažališ na njih jer su jadni (to su oni koji inače imaju iz svih predmeta male ocene jer nisu mnogo sposobni, pa ih valjda ostali nastavnici i puštaju?)

Onda imaju neki koji na puškicama napišu kojekakve gluposti koje uopšte i ne nameravaš da staviš u kontrolni a ne ono što treba. To znači da ne znaju ni za dvojku prepoznavanje gradiva... Kad sam prvi put davao kontrolni jedan mali izvukao štos od desetak papirića i daje mi: :rtfm: Vidite nastavniče, ja se mučio da sve ovo napišem, a iz ovoga ne umem ni jedan zadatak da odgovorim...
:dash:

Ili kad iščupaju iz ćoška udžbenika onaj "prozorčić" u kome je navodno sažeto gradivo, a u stvari su neke bezveze rečenice, pa onda traže na koje pitanje to da prepišu, i onda prepišu od reči do reči u bilo kom pitanju gde vide istu ključnu reč

Mislim stvarno, i za prepisivanje je potrebno da bar znaš koji delovi lekcije postoje i o čemu se uopšte radi, a ne da pišeš neke pojmove iz drugih predmeta koji počinju na isto slovo (ovo naročito kad se prepisuje iz tuđih papira, tu ima reči koje u kontekstu ne znače baš ništa)

Ono sto je poenta u svemu jeste da kad vec prepisuju da znaju i sta i zasto prepisuju, a ne da cisto pisu gluposti pa sta bude. . . Meni se dosta cesto desavalo da profesori daju da se koristi knjiga za vereme kolokvijuma/kontorlnog. Sada ce to nekome izgledati da onda mozes da dobijes najbolju ocenu ko od sale, zapravo istina je da ako nisi ucio i radio ako uspes da sklopis jedan do dva zadatka super si prosao. Jednostavno bez ucenja nema nista, a puskice i ostalo su samo pomocna pomagala onima koji su vec ucili i radili da kad zapnu mogu da se podesete i nastave. . .
 
najbolja fora da u providnu hemijsku ili minaricu ubacis puskicu to uvek upali ili da stavis puskicu u rukav posto smo mi u nasoj skoli cepali klupe :D gde je to pocepano mesto tu ubacimo ili grafitnom olovkom napisemo na patikama ili hemijskom po celom telu XD a mozete i da zalepite papiric na flasicu soka ili sve to snimiti na telefon i obuci kosulju i dignuti kragnu tako da se slusalica nevidi ili kupite digitron sa vratancima i sve to zalepite na jednu stranu..................................dosta od mene XD :D
 
ja ne prepisujem mnogo, samo na predmetima koje jednostavno ne mogu da naucim.
nikad nisam napisala puskicu a da prethodno nisam skoro umrla pokusavajuci da naucim.
sta da radim, prosto ne mogu odjednom da zapamtim 70 reci iz nemackog ili 50 pojmova iz geografije koji me uopste ne interesuju. ali stvarno se trudim da naucim.
a kako prepisujem? klasika je i dalje neprevazidjena: puskica u pernicu i boli te uvo.
cak i ako me provale, a to se desilo jednom ili dva puta, nista mi ne kazu zato sto znaju da se trudim.
 
ja ne prepisujem mnogo, samo na predmetima koje jednostavno ne mogu da naucim.
nikad nisam napisala puskicu a da prethodno nisam skoro umrla pokusavajuci da naucim.
sta da radim, prosto ne mogu odjednom da zapamtim 70 reci iz nemackog ili 50 pojmova iz geografije koji me uopste ne interesuju. ali stvarno se trudim da naucim.
a kako prepisujem? klasika je i dalje neprevazidjena: puskica u pernicu i boli te uvo.
cak i ako me provale, a to se desilo jednom ili dva puta, nista mi ne kazu zato sto znaju da se trudim.

apsolutno isti problem!!! Sto se ne rodih u San Marinu ili Andori ili u tako nekoj '3x3' drzavi, ne bi morala da ucim sve planine i reke i granicne prelaze prema susednim drzavama i duzinu granica bla bla... *** kao da cu ovo znati posle odgovaranja... koga je uopste briga sto je granica prema Rumuniji duga 546,5 km i sto je na Kosovu po popisu iz 1921 godine bilo 443 332 stanovnika?! xD isto i za nemacki jbne clanove!

Ja sam samo jednom uhvacena i to na fizici, kod najstrozijeg profe u skoli xD (uhvatio mi telefon) a to bilo negde 15 min pred kraj casa i kaze on meni 'Devojko to je kec' i ja ono u sekundi 'Ok, mada sam koristila talefon kao digitron' i pitam ga da izadjem napolje, a on gleda onaj moj pismeni a ono sve uradjeno (a inace pola odeljenja imalo keceve kod njega, ja do tad imala 2- :mrgreen: ) i kaze 'Evo ti devojko ovaj pismeni i zavrsi' xDD Na kraju dobijem 4 :P
 
apsolutno isti problem!!! Sto se ne rodih u San Marinu ili Andori ili u tako nekoj '3x3' drzavi, ne bi morala da ucim sve planine i reke i granicne prelaze prema susednim drzavama i duzinu granica bla bla... *** kao da cu ovo znati posle odgovaranja... koga je uopste briga sto je granica prema Rumuniji duga 546,5 km i sto je na Kosovu po popisu iz 1921 godine bilo 443 332 stanovnika?! xD isto i za nemacki jbne clanove!
Daju onu seriju kada porodica Amerikanaca odlazi u Južnu Afriku, ne zna se na koliko vremena ali navodno na pola godine, i deca idu u školu, i sad mali Amerikanci moraju da bubače istoriju Južne Afrike sa sve plemenima i plemenskim jezicima, kao da će im to išta koristiti kada se vrate u Ameriku
 

Back
Top