Kako prepisivati u skoli ?

Da li koristite puskice?

  • DA

  • PONEKAD

  • NE


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Ovu poruku pishe jedan profa matisha !!! koji je pazljivo prochitao sve ove vashe nachine prepisivanja.

Sve te vashe fore sa prepisivanjem profani dobro znaju i VIDE ! A vi se pitate pa zashto ne reaguju ??

Odgovor je jednostavan . NEMAJU KOME DA DAJU POZITIVNE ocene! Vi ste josh i dobri , jer hocete i da prepishete , a ima dosta onih koje mrzi i da prepishu !!

Upravo tako..sve sam ono mogla da radim u osnovnoj jer su profesori dozvoljavali,kako da kod nekog nastavnika uzmem i citam sa puskice dok ne gleda kad on uvek gleda..svuda:rtfm:
 
nema shta nisam sa puskica...sociologiju imam pet jer sam oba kontrolna prepislaa ravno s apuskica,cela sveska fotokopirana u malom....ako ne moze tako,neko drugi ti uradi pa ti baci papiric,razradish mrezu pre kontrolnog...Ako odgovaras zameni se sa nekim da sednesh u sredinu ili zadnje redove,fotokopiras svesku slova veci font pa citas { ovako smo mi dobijali pet iz Ustava,u sustini,mi smo citali i kad smo bili druga klupa do nje } da ne pominjem da sam odlicna a nisam imala svesku ni iz jednog predmeta...Nema tu neke nauke, ljudi obicno uvek idu na komplikovano pa pishu na olovku pa stavljaju u patenticu pa neke leve tehnike shto teshko kad moze jednostavno...Samo fotokopiras svesku, { ili knjigu u malom } 2 primerka ako ti oduzme jedan,stavish na sto i pishes...Ne trebash biti doktor iz fizike pa stavljas puskice na neka leva mesta tipa ne znam brus,carape i koji djavoli, u dzep od jaken ili slicno cim podlei kontrolne odmah vadi na sto i gotovo....ako se priblizi ili stavi ispod kontrolnog ili josh bolje drzi u ruci samo stegni saku, papirici unutra,ona prolazi ti nemash nishta,opustis saku i eto papirica...dosta ljudima su oduzeli puskice koji su drzali na tako uocljivom mestu ili sakriju ispod kontrolnog a onima kojima su drzali su saci...of course not. Mada bilo je jednom kad sam stavila ispod kontrolnog jer nije bilo vremena da iscepim puskice jer sam dobila kopiju taman kad je profesor dosao..A kad nisi imao puskica uvek je bilo '' Pst, Stevo daj tvoje puskice !'' '' Cekaj sad Marina prepisuje...''

Znas kad bi ti kod mene prepisala na ovako glup nacin, nikad :cool:
 
A kako biste prepisali u ovoj sitaciji? Dato je deset recenica na srpskom koje treba da se prevedu na engleski. Sasvim nove recenice, a ne one iz vezbanja. Djaci du rasporedjeni tako da su petichari u prvim klupama cetvorke iza njih i tako redom. Profesorka sve vreme sheta u toku casa. Ne odgovara ni na jedno pitanje djaka u toku testa. Ko zavrsi, izlazi napolje. Djaci rade test na papirima sa profesorkinim potpisom i pecatom skole. Klupe nemaju fijoku. Torbe se odlazu na ulazu u ucionicu. Svaki djak koji bude uhvacen u pokusaju prepisivanja (uglavnom su to oni zgrcheni sto tipkaju po mobilnom), dobija odmah jedinicu u Dnevnik bez ikakvog pogovora i biva poslat kod direktora na odgovornost. Svaki djak koji pokusa nekome da dobaci resenje, bude odmah upisan u napomenu i trazi se smanjena ocena iz vladanja. Oni koji posteno odrade test bivaju nagradjeni time sto mogu odmah na sledecem casu da odgovaraju usmeno ukoliko im se ocena ne dopadne i upisuje im se u Dnevnik veca dobijena ocena.
Dakle, ima li ko dobru ideju pa da je predlozim svojim djacima. Inace, stari maturanti jos uvek tvrde da nisu uspeli ni jednom da nesto prepisu na ovakvim testovima iako mogu ladno da priznaju bez ikakvih sankcija jer su zavrsili skolu.
 
A kako biste prepisali u ovoj sitaciji? Dato je deset recenica na srpskom koje treba da se prevedu na engleski. Sasvim nove recenice, a ne one iz vezbanja. Djaci du rasporedjeni tako da su petichari u prvim klupama cetvorke iza njih i tako redom. Profesorka sve vreme sheta u toku casa. Ne odgovara ni na jedno pitanje djaka u toku testa. Ko zavrsi, izlazi napolje. Djaci rade test na papirima sa profesorkinim potpisom i pecatom skole. Klupe nemaju fijoku. Torbe se odlazu na ulazu u ucionicu. Svaki djak koji bude uhvacen u pokusaju prepisivanja (uglavnom su to oni zgrcheni sto tipkaju po mobilnom), dobija odmah jedinicu u Dnevnik bez ikakvog pogovora i biva poslat kod direktora na odgovornost. Svaki djak koji pokusa nekome da dobaci resenje, bude odmah upisan u napomenu i trazi se smanjena ocena iz vladanja. Oni koji posteno odrade test bivaju nagradjeni time sto mogu odmah na sledecem casu da odgovaraju usmeno ukoliko im se ocena ne dopadne i upisuje im se u Dnevnik veca dobijena ocena.
Dakle, ima li ko dobru ideju pa da je predlozim svojim djacima. Inace, stari maturanti jos uvek tvrde da nisu uspeli ni jednom da nesto prepisu na ovakvim testovima iako mogu ladno da priznaju bez ikakvih sankcija jer su zavrsili skolu.

Omg!!!!!! Da li vi radite u Ausvicu????? :eek:
1. Citava fama ovo 10 recenica??? Zaboga!
2. Ok razumem potpis i to...ali boze ko da je prijemni za fax!
3. Aj da razumem ovo odmah jedinica,to je normalno,ali slanje kod direktora zbog pokusaja prepisivanja :eek:!
4. Oooo da ovo smanjivanje ocene iz vladanja je stvarno ljudsko za pokusaja pomaganja kolegi iz odeljenja,svaka cast,moral na prvom mestu!
5. Nagrada vam je...nesto sto profesor mora da uradi...msm ne mora,ali ko je imalo normalan se trudi da njegovi ucenici postignu sto bolji,a ne sto gori uspeh istresanjem iz gaca.
6. Jadni ti koji su morali da idu u tu skolu,samo cu to reci...

Pobogu tolika frka oko 10 recenica...strasno...bez komentara.:eek::eek::eek:
I posle u deca kriva -.- :tiganj::udriglavu::azdaja:
 
Omg!!!!!! Da li vi radite u Ausvicu????? :eek:
1. Citava fama ovo 10 recenica??? Zaboga!
2. Ok razumem potpis i to...ali boze ko da je prijemni za fax!
3. Aj da razumem ovo odmah jedinica,to je normalno,ali slanje kod direktora zbog pokusaja prepisivanja :eek:!
4. Oooo da ovo smanjivanje ocene iz vladanja je stvarno ljudsko za pokusaja pomaganja kolegi iz odeljenja,svaka cast,moral na prvom mestu!
5. Nagrada vam je...nesto sto profesor mora da uradi...msm ne mora,ali ko je imalo normalan se trudi da njegovi ucenici postignu sto bolji,a ne sto gori uspeh istresanjem iz gaca.
6. Jadni ti koji su morali da idu u tu skolu,samo cu to reci...

Pobogu tolika frka oko 10 recenica...strasno...bez komentara.:eek::eek::eek:
I posle u deca kriva -.- :tiganj::udriglavu::azdaja:

1. fama??? Zaboga!
2. pa isto je, na oba testa ne treba da se vara!
3. a sto da ne? :eek:!
4. Naravno, pomaganje se sastoji u tome da se pre testa nadju pa da kolega kolegi pomogne da nesto nauci.
5. Profesor mora da upise sve ocene koje ucenik dobije, a tek onda da pruzi sansu da se dobiju bolje novim odgovaranjem. A neupisivanje ocene i sansa da se ona ispravi pre upisivanja je ustupak.
6. Nisu jadni, oni kazu da im je dobro i da je nikad ne bi menjali...

Kakva frka, nema frke, svi lepo rade test i to je to.:eek::eek::eek:
Nisu deca nista kriva :neutral:
 
1. fama??? Zaboga!
2. pa isto je, na oba testa ne treba da se vara!
3. a sto da ne? :eek:!
4. Naravno, pomaganje se sastoji u tome da se pre testa nadju pa da kolega kolegi pomogne da nesto nauci.
5. Profesor mora da upise sve ocene koje ucenik dobije, a tek onda da pruzi sansu da se dobiju bolje novim odgovaranjem. A neupisivanje ocene i sansa da se ona ispravi pre upisivanja je ustupak.
6. Nisu jadni, oni kazu da im je dobro i da je nikad ne bi menjali...

Kakva frka, nema frke, svi lepo rade test i to je to.:eek::eek::eek:
Nisu deca nista kriva :neutral:

1. Da,da i da! Fama! Pa sta radite pred vazan test ako ovo radite za 10 recenica???? Alo!
2. Naravno ne treba da se vara,ali cemu toliko traumiranje?!?!??!
3. A STO DA DA?????? A ZASTO DA SE UCENIK SALJE KOD DIREKTORA??? NEMA COVEK PAMETNIJA POSLA,NEGO DA RESAVA NESTO STO NASTAVNIK NE MOZE???? Strasno!
4. Jao klasicne budite-dobri-drugari-ljube-vas-i-mrze-nastavnici :dash:....kao da ste se svi vi rodili veliki,niko ne zna kako je biti dete! Fuj!
5. Ma razumem ja sve to...
6. Moguce,ali verujem da su im se neki predmeti smucili za ceo zivot...
Nema frke,a? Pa dobro...oko jednog jednostavnog testa tolika prasina...da normalno je to skroz...
Ma ne...nikad nisu deca kriva,kao oni ne uce,a imaju traume...
Boze,PROFESORI pa nikad mi nece biti jasno kako mozete biti takvi (ne svi)...kao da nikad niste bili deca...ne kazem ja da treba dopustiti prepisivanje,ali ne treba traumirati decu!
 
1. Da,da i da! Fama! Pa sta radite pred vazan test ako ovo radite za 10 recenica???? Alo!
2. Naravno ne treba da se vara,ali cemu toliko traumiranje?!?!??!
3. A STO DA DA?????? A ZASTO DA SE UCENIK SALJE KOD DIREKTORA??? NEMA COVEK PAMETNIJA POSLA,NEGO DA RESAVA NESTO STO NASTAVNIK NE MOZE???? Strasno!
4. Jao klasicne budite-dobri-drugari-ljube-vas-i-mrze-nastavnici :dash:....kao da ste se svi vi rodili veliki,niko ne zna kako je biti dete! Fuj!
5....
6. Jesu, oni kod gde kod profesora moraju da shtrebaju napamet i oni koji imaju pratece graficke radove
Nema frke,a? Pa dobro...oko jednog jednostavnog testa tolika prasina...da normalno je to skroz...
Ma ne...nikad nisu deca kriva,kao oni ne uce,a imaju traume...
Boze,PROFESORI pa nikad mi nece biti jasno kako mozete biti takvi (ne svi)...kao da nikad niste bili deca...ne kazem ja da treba dopustiti prepisivanje,ali ne treba traumirati decu!

1. Sta radimo?:eek: Pa nema tu bas toliko posla :confused:
2. traumiranje? :eek:
3. zato sto je taj postupak nalozhen od strane direktora
4. Znam, u srednjoj skoli pokazivala drugarici matematiku, ona meni hemiju, pa se skupljali kod nekog, vezbali pred kontrolne
5. Ma razumem ja sve to...
6. Moguce,ali verujem da su im se neki predmeti smucili za ceo zivot...
Nema frke,a? Pa dobro...oko jednog jednostavnog testa tolika prasina...da normalno je to skroz...
Da ne uce ne uce i sami to priznaju, neki se cak i stide kad priznaju...
Pa i nisu istraumirana, kazu na maturi da su dosta naucili i zahvalni su, cak i posle, na pet godina mature, a da su sve vreme mislili da se samo zezamo na casu (takav je predmet) :neutral:
 
Poslednja izmena:
1. Sta radimo?:eek: Pa nema tu bas toliko posla :confused:
2. traumiranje? :eek:
3. zato sto je taj postupak nalozhen od strane direktora
4. Znam, u srednjoj skoli pokazivala drugarici matematiku, ona meni hemiju, pa se skupljali kod nekog, vezbali pred kontrolne
5. Ma razumem ja sve to...
6. Moguce,ali verujem da su im se neki predmeti smucili za ceo zivot...
Nema frke,a? Pa dobro...oko jednog jednostavnog testa tolika prasina...da normalno je to skroz...
Da ne uce ne uce i sami to priznaju, neki se cak i stide kad priznaju...
Pa i nisu istraumirana, kazu na maturi da su dosta naucili i zahvalni su, cak i posle, na pet godina mature, a da su sve vreme mislili da se samo zezamo na casu (takav je predmet) :neutral:

Jao boze...dobro necu vise da pricam...ovo je vas boze-pomozi-sistem...to sto necete da priznate da je ovo preterano,ok.pravimo se ludi. :neutral:
 
A kako biste prepisali u ovoj sitaciji? Dato je deset recenica na srpskom koje treba da se prevedu na engleski. Sasvim nove recenice, a ne one iz vezbanja. Djaci du rasporedjeni tako da su petichari u prvim klupama cetvorke iza njih i tako redom. Profesorka sve vreme sheta u toku casa. Ne odgovara ni na jedno pitanje djaka u toku testa. Ko zavrsi, izlazi napolje. Djaci rade test na papirima sa profesorkinim potpisom i pecatom skole. Klupe nemaju fijoku. Torbe se odlazu na ulazu u ucionicu. Svaki djak koji bude uhvacen u pokusaju prepisivanja (uglavnom su to oni zgrcheni sto tipkaju po mobilnom), dobija odmah jedinicu u Dnevnik bez ikakvog pogovora i biva poslat kod direktora na odgovornost. Svaki djak koji pokusa nekome da dobaci resenje, bude odmah upisan u napomenu i trazi se smanjena ocena iz vladanja. Oni koji posteno odrade test bivaju nagradjeni time sto mogu odmah na sledecem casu da odgovaraju usmeno ukoliko im se ocena ne dopadne i upisuje im se u Dnevnik veca dobijena ocena.
Dakle, ima li ko dobru ideju pa da je predlozim svojim djacima. Inace, stari maturanti jos uvek tvrde da nisu uspeli ni jednom da nesto prepisu na ovakvim testovima iako mogu ladno da priznaju bez ikakvih sankcija jer su zavrsili skolu.
1. ovo nikada nece biti xD
2. ako bas bude ne moze zbog toga kod direktora

varijante ako bude sta da se radi
1.sipati hasis profesorki u kafu
2.staviti joj mrtvu zmiju u tasnu ili sto
3.zvati policiju da je podmetnuta bomba
4.zvati vatrogasce da gori skola
5.zvati profesorkinog muza da mu se objasni sta je radila sa profesorom fizickog posle skole
6.praviti se da imas napad epilepsije....

problem resen...
 
1. ovo nikada nece biti xD
2. ako bas bude ne moze zbog toga kod direktora

varijante ako bude sta da se radi
1.sipati hasis profesorki u kafu
2.staviti joj mrtvu zmiju u tasnu ili sto
3.zvati policiju da je podmetnuta bomba
4.zvati vatrogasce da gori skola
5.zvati profesorkinog muza da mu se objasni sta je radila sa profesorom fizickog posle skole
6.praviti se da imas napad epilepsije....

problem resen...

Hhahahhahahhahah svaka ti cast!!! :per::hahaha:
Ja sam najvise za 2 i 5 xD...bravo! :mrgreen:...
Kako oni prema nama,tako i mi prema njima...mnogo su nam oglupeli nastavnici...foliraju mnogo i glume neko ludilo...:rtfm:
 
A kako biste prepisali u ovoj sitaciji? Dato je deset recenica na srpskom koje treba da se prevedu na engleski. Sasvim nove recenice, a ne one iz vezbanja. Djaci du rasporedjeni tako da su petichari u prvim klupama cetvorke iza njih i tako redom. Profesorka sve vreme sheta u toku casa. Ne odgovara ni na jedno pitanje djaka u toku testa. Ko zavrsi, izlazi napolje. Djaci rade test na papirima sa profesorkinim potpisom i pecatom skole. Klupe nemaju fijoku. Torbe se odlazu na ulazu u ucionicu. Svaki djak koji bude uhvacen u pokusaju prepisivanja (uglavnom su to oni zgrcheni sto tipkaju po mobilnom), dobija odmah jedinicu u Dnevnik bez ikakvog pogovora i biva poslat kod direktora na odgovornost. Svaki djak koji pokusa nekome da dobaci resenje, bude odmah upisan u napomenu i trazi se smanjena ocena iz vladanja. Oni koji posteno odrade test bivaju nagradjeni time sto mogu odmah na sledecem casu da odgovaraju usmeno ukoliko im se ocena ne dopadne i upisuje im se u Dnevnik veca dobijena ocena.
Dakle, ima li ko dobru ideju pa da je predlozim svojim djacima. Inace, stari maturanti jos uvek tvrde da nisu uspeli ni jednom da nesto prepisu na ovakvim testovima iako mogu ladno da priznaju bez ikakvih sankcija jer su zavrsili skolu.

evo ovako bi ja... iz engleskog konkretno imam 4... znači sedim u drugoj klupi... ako mogu da biram, biram mesto do nekog zida... i dogovorim se sa ovima ispred mene da npr. počnem da kašljem ili tako nešto, i treba mi papirna maramica (kod mene to nije problem ionako kijam celo proleće, jesen i zimu)... pitam profesorku jel mogu da uzmem papirne maramice, ona dozvoli. u tom trenutku mi papirne maramice daje taj neko ko ima 5, što sedi ispred mene,a i maramicama se nalazi rešenje koje je moguće (UVEK) napisati ako sediš u prvoj klupi jer profa dosta vremena provede šetajući...... eto :P
 
evo ovako bi ja... iz engleskog konkretno imam 4... znači sedim u drugoj klupi... ako mogu da biram, biram mesto do nekog zida... i dogovorim se sa ovima ispred mene da npr. počnem da kašljem ili tako nešto, i treba mi papirna maramica (kod mene to nije problem ionako kijam celo proleće, jesen i zimu)... pitam profesorku jel mogu da uzmem papirne maramice, ona dozvoli. u tom trenutku mi papirne maramice daje taj neko ko ima 5, što sedi ispred mene,a i maramicama se nalazi rešenje koje je moguće (UVEK) napisati ako sediš u prvoj klupi jer profa dosta vremena provede šetajući...... eto :P

:zcepanje: Znala sam, a ako ti samo profesorka daje maramicu? (ojadise me za maramice :roll: i za gumice i za minice:dash:) I ako je taj peticar zaboravio maramicu u rancu pored vrata? Salim se. Znam tu foru pa cekam da bih cekala da je napunis i stavis u dzep. Kad sledeci put pokusas da je uzmes i procitas, to se jako dobro vidi iz svi delova ucionice.
Mislim, ok je fazon za jedno pitanje, al sta ce onaj jadnik koji nista ne zna? Ili zna za tri, a zeli pet?
 
Ovo možda nema veze sa temom... Ali dobro... Prošle godine mi je nastavnica šizike otišla u penziju. Nju je zamenio jedan CAR (malo je reći)... Na prvom času pitao nas je da li želimo da kupimo odštampane testove iz šizike... Mi smo pristali... Sledećeg časa, čovek, donosi jedan primerak testova (4 testa) i daje nam da ga pogledamo... MI SMO U ŠOKU!!! Nijedan nastavnik to ne radi! Oni idu iz ruke u ruke... Neki prepisuju zadatke koji će nam slediti na prvom kontrolnom... HAOS TOTALAN! Fotografišu se kod svakog učenik (ko šta stigne)!!! I svi se trudimo da nas on ne primeti!!! Piše, on, lekciju na tabli... I odjednom se samo ladno okrene i kaže: '' Ako ste ga dobro snimili, isfotografisali i proučili mogli biste da mi ga vratite .'' KOJI JE TO CAR!!! Najjače je to što je narednog časa pitao da li neko možda nije bio na prethodnom času i nije uspeo da vidi k0ntrolni, desetoro njih se prijavilo i opet je im je dao!!! Sa takvim profanom nisu potrebne puškice. NEMOJ DA SE NEKO ZEZNE PA DA POMISLI DA NISMO IMALI JEDINICA!!! NA PRVOM TESTU 17 ASOVA U JEDNOM ODELJENJU MOG RAZREDA!!! Ipak je iz fizike prosečna ocena odeljenja bila jako slaba! A, ŠTO SE TIČE ZNANJA...!? NA NJEGOVIM ČASOVIMA MOGAO JE DA NAUČI SVAKO KO JE HTEO!!!
 
:zcepanje: Znala sam, a ako ti samo profesorka daje maramicu? (ojadise me za maramice :roll: i za gumice i za minice:dash:) I ako je taj peticar zaboravio maramicu u rancu pored vrata? Salim se. Znam tu foru pa cekam da bih cekala da je napunis i stavis u dzep. Kad sledeci put pokusas da je uzmes i procitas, to se jako dobro vidi iz svi delova ucionice.
Mislim, ok je fazon za jedno pitanje, al sta ce onaj jadnik koji nista ne zna? Ili zna za tri, a zeli pet?

za te ekstremne slučajeve uvek postoji mogućnost da dok profa deli testove slikaju svoj test i posalju preko bluetooth-a (tako se to kod nas radi jer je brzo i jeftino)nekom napolju, a naravno sve vreme imaju slušalice u ušima, to je bar najlakše sakriti... onda te taj neko okrene telefonom i diktira ti u slušalice rešenja...
 
Ovo možda nema veze sa temom... Ali dobro... Prošle godine mi je nastavnica šizike otišla u penziju. Nju je zamenio jedan CAR (malo je reći)... Na prvom času pitao nas je da li želimo da kupimo odštampane testove iz šizike... Mi smo pristali... Sledećeg časa, čovek, donosi jedan primerak testova (4 testa) i daje nam da ga pogledamo... MI SMO U ŠOKU!!! Nijedan nastavnik to ne radi! Oni idu iz ruke u ruke... Neki prepisuju zadatke koji će nam slediti na prvom kontrolnom... HAOS TOTALAN! Fotografišu se kod svakog učenik (ko šta stigne)!!! I svi se trudimo da nas on ne primeti!!! Piše, on, lekciju na tabli... I odjednom se samo ladno okrene i kaže: '' Ako ste ga dobro snimili, isfotografisali i proučili mogli biste da mi ga vratite .'' KOJI JE TO CAR!!! Najjače je to što je narednog časa pitao da li neko možda nije bio na prethodnom času i nije uspeo da vidi k0ntrolni, desetoro njih se prijavilo i opet je im je dao!!! Sa takvim profanom nisu potrebne puškice. NEMOJ DA SE NEKO ZEZNE PA DA POMISLI DA NISMO IMALI JEDINICA!!! NA PRVOM TESTU 17 ASOVA U JEDNOM ODELJENJU MOG RAZREDA!!! Ipak je iz fizike prosečna ocena odeljenja bila jako slaba! A, ŠTO SE TIČE ZNANJA...!? NA NJEGOVIM ČASOVIMA MOGAO JE DA NAUČI SVAKO KO JE HTEO!!!

hahaha ista situacija... samo je kod nas to na matematici... profesorka jednom dala za pismeni sve zadatke koje smo radili na nekom od časova i bilans je bio 21 kec od 31 u odeljenju :zper:
btw ja sam dobila 1+ :mrgreen:
 
za te ekstremne slučajeve uvek postoji mogućnost da dok profa deli testove slikaju svoj test i posalju preko bluetooth-a (tako se to kod nas radi jer je brzo i jeftino)nekom napolju, a naravno sve vreme imaju slušalice u ušima, to je bar najlakše sakriti... onda te taj neko okrene telefonom i diktira ti u slušalice rešenja...


Slusalice na trideset glava od kojih su skoro sve osisane na keca?:zcepanje:
 

Back
Top