Kako prepisivati u skoli ?

Da li koristite puskice?

  • DA

  • PONEKAD

  • NE


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
U pravu si.Samo mora se sitno pisati,a ipak moci procitati.

napises puskicu koje hoces ti velicine, mozes i na A4 papiru i odes u kopirnicu da ti umanje, nijednom nije omasilo a meni se desava da se mnogo bolje i vidi kad se iskopira pa nekad uzmem i male puskice i iskopiram za svaki slucaj :mrgreen: realno, nisu ovi blesavi sto otvaraju kopirnice pored skole, mene tamo svi znaju :lol: samo udjem i ona devojka sama pita 'jel za puskice' :lol: jednom sam tako dosla da kopiram svesku(ne za puskice) a ona mi umanjila :mrgreen: jedino je fora sto su sad poskupeli papir, mislim da 1 papir kosta 5-6 din :roll: a 50 metara dalje kosta 1 din xD
 
Jao kad smo kod prepisivanja. Moja drugarica se prebacila iz naše škole u onu privatnu, internacionalnu. I ona na početku pitala nekog lika pored nje nešto na testu, a on počeo da beči očima, u fazonu, to se ne sme raditi... Tamo profesori uopšte ne dežuraju na testu kao kod nas jer niko i ne prepisuje...:lol:
 
hahhahhahh i ja sam to citala na netu negde kako na nekom univerzitetu polazu ispite 'na postenje' (bas tako je pisalo xD), kao profesor zna koliko svako moze da nauci i koju ocenu da dobije pa nema potrebe da dezura :aha: :lol:
meni se mnogo vise svidja ovaj nas sistem 'snadji se' :lol:
tamo mi ne bi bilo zanimljivo da prepisujem kad nema nikoga ko moze da me uhvati :lol:
 
Ja mali milion puta pustim djake da prepisu. Vidim, ali ne vidim. Mislim ako vas ne mrzi da pisete puskice od 2 metra, i to je trud. Samo ne razumem kako ne kontate da sve to sto ste ispisali po puskicama vec znate. Jednom uceniku sam dala da koristi udzbenik i svesku na kontrolnom. Dobio je 1. Ne zato sto je to meni tako doslo, vec je rad bio za 1. Da bi se prepisalo, mora da se zna, ne kako da se prepise, vec da se zna gradivo. Kako vas ne mrzi da provedete sate pisuci, trcite u kopirnice, i ostalo, ja ne razumem...
 
Sedim sa najboljom drugaricom i vece pred test se dogovorimo ko ce sta da napise na puskici... Ja stavim ispod klupe ili ispod svog testa, a ona u pernici posto ima jedan manji dzep... Nikad nas nisu provalili, cak ni najstoza nastavnica kod koje svi naj**u...
 
Uf,raznih metoda je tu bilo,i to kod predmeta koja su ultra dosadna i suvoparna - pola puškica napiše drugarica,pola ja,u notes(obe imale nokia telefon,pa preko bluetooth-a prebacivale),Puškice u džepovima rezerva,za ne daj Bože. a nekad kad ne možemo da izvadimo puškicu,onda domunđavanje i dopisivanje na testu. grafitnom naravno. :) Bilo je još domišljatih primera,ali neka ostanu tajna. ;) uvek mi simpatično bilo što više gradiva zapamtim dok pišem puškicu,nego da sam uzela da učim.
 
Na fizici prepisujem najcesce. I to formule, jer nikad nisam voljela da ih ucim napamet. Imam kalkulator sa oklopom xD pa unutra utrpam puskice... otvorim da nesto "izracunam" i usput nadjem zeljenu formulu. Ludnica xD Volim svoj kalkulator. :heart: :D
Ne prepisujem tako cesto jer nisam bas ekspert za to!
 
To sa slusalicama je malo bezveze...Ako snimas sebe na diktafon dok dodjes do onoga sto ti treba prodje ceo cas...Slusalice su dobre za odgovaranje i to tako sto uzmes one besplatne minute i govori ti drug iz razreda koji zna, a ne neko ko ne zna, pa dok taj nadje prodje 3 sata...Niko jos nije provalio, ali ja nisam nikad tako, ne znam, glupo mi...Mada, ima profesora koji traze da zavezes kosu kad odgovaras..:lol:
 
ako je sam čitao, onda zna šta od gradiva postoji, pa može brzo da nađe to pitanje i odmah da odgovara na njega
Ako bi koristio tekst koji je neko drugi čitao, to bi samo slučajno mogao da nabode pravi odgovor u pravo vreme

Nego u moje vreme je to bilo toliko masovno (od nas 40-toro nismo na sluške odgovarali možda 8-9 nas) da su svi bili uigrani i nonšalantni tako da je i bilo manje šanse da neko posumnja (prvo su uvežbali na onim smušenijim nastavnicima)
 
evo vam novi stos, dobar za one koji imaju one stare old skul stampace a ne ova nova laserska gov.na, uzmete papir iz sveske i na njemu ostampate sve sto vam treba nekim sivim slovima ili maximalno izbledite crna i eto vrhunske fore, vidi se jedino na rastojanju od 10 cm, znaci ni teoretske sanse nema da budete provaljeni, pali na pismenima, za usmeni neupotrebljiva xD
 
Haha kad se setim :D Ja pokušavam da što više izbegnem puškice, i samo ih koristim kada smatram da mi neki predmet baš ne treba za budući fakultet/posao heh :)
Nemački, koliko puta sam štampao liste glagola u manjem fontu, pa onda samo sednem na to, i kad nastavnica ne gleda, samo gvirnem, jer pre toga znam gde šta stoji :D Ili najbolje na istoriji, gde profesorka ništa ne vidi, kad odgovaramo, stavimo udžbenik iza jakne na stolu, nema šanse da provali, možeš biti i u prvoj i u zadnjoj klupi :)

Ali najveća fora mi je to što 90% napisanih puškica ne iskoristim, jer se setim svega što sam napisao na testu ^^
 

Back
Top