CAN 2008 Ghana

Ko će biti šampion?

  • Egipat

  • Obala Slonovače

  • Gana

  • Kamerun

  • Senegal

  • Nigerija

  • Tunis

  • neko osmi


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
ne znam,bilo bi mi drago da neka manja fudbalska repka(tipa Gvinija ili nesto slcno),ali ne bi imala nista protiv da osvoje Obala Slonovace,Nigerija,Gana,Kamerun,Senegal...ponajmanje Egipat jer su oni osvojili na proslom prvenstvu.
Ne ljutim se dok gledam,uzivam,tu je stvarno fudbal najmanje komercijalizovan,vidi se da uzivaju dok igraju +igraju lijepo.
 
Nigerijci su loši kao ekipa,ali imaju takav individualan kvalitet da mogu svašta. Obala Slonovače je sigurno favorit. Egipat ima strašno organizovan i disciplinovan tim...
Kamerun me je mnogo razočarao. Izbrukali su se protiv Egipta. Da nije Eto leteo,ne bi ni 3:1 bilo. Gana me uopšte ne oduševljava. Gledao sam protiv Namibije i jedva su im zgurali taj gol. Mada,tehnika im je na stvarno zavidnom nivou. Onaj Agogo će se dobro prodati posle turnira. Bogami je i mali Ayew solidan
 
Ghana

GhanaNamibia24-1.jpg
 
Gana i Obala Slonovače u polufinalu


Golom napadača Žunior Agogoa Gana je sa 10 igrača savladala Nigeriju i izborila plasman polufinale Afričkog kupa nacija. Obala Slonovače sa 5:0 deklasirala Gvineju.

Agogo je iako povređen uspeo da osam minuta pre kraja gurne loptu iza linije i donese ogromnu radost domaćim navijačima u Akri.

U obostrano grubom meču do prednosti su u 34. minutu došli gosti sa penala koji je izveo Jakubu, dok je izjednačenje doneo Mikael Esjen u nadoknadi vremena prvog dela meča.

Gana će u polufinalu, koje se igra u četvrtak, igrati protiv pobednika duela Tunis - Kamerun, koji se igra u ponedeljak.

Obala Slonovače je sa 5:0 deklasirala Gvineju u četvrtfinalu i na najbolji mogući način istakla kandidaturu za osvajanje Afričkog kupa nacija.

Dvostruki strelac za "slonove" bio je Kalu u 72. i 81. minutu, a osim njega mrežu Gvineje pogodili su još Keita (25), Drogba (70) i Kone (86).

Protivnik Obale Slonovače u polufinale biće bolji iz duela Egipta i Angole.
 

Back
Top