Dramaticne posledice za Evropu i svet

Rocco S

Primećen član
Banovan
Poruka
510
Rogozin:

Dramatične posledice za Evropu i svet – za dugo, dugo decenija

Stalni predstavnik Rusije pri NATO-u Dmitrij Rogozin upozorio je danas da bi nezavisnost Kosova i Metohije otvorila „Pandorinu kutiju” i dovela do dramatičnih posledica u Evropi.

„Za Evropu, ako ne bude katastrofalna, takva situacija biće dramatična, za duge, duge decenije, i za ceo svet takođe”, upozorio je on na konferenciji za novinare u Moskvi.

(...)

Rogozin je ukazao da ruski partneri ne uvažavaju spoljne granice Srbije a smatraju da unutrašnje granice Srbije, odnosno Kosovo, treba uvažavati.

„I nikakvih kompenzacija za Srbe na Kosovu, niko ni ne predviđa”, rekao je Rogozin, ukazujući i na primere da se želi dati pravo „albanskoj enklavi (na Kosovu) da se izdvoji kao posebna država” a Srbima i Hrvatima u BiH, takvo pravo se ne daje.

http://www.rtv.co.yu/sr/vesti/politika/politika/2008_01_24/vest_48384.jsp
 
Dokle vise?Nista se nece desiti.Tako su predvidjali III svetski rat i ako Amerika napdane Irak, napala dvaput pa nista.A Irak je, ekonomski gledano, mnogo ozbiljni faktor nego Srbija.Pricali i da ce Rusija poceti otvorenu konforntaciju sa NATO ako nas bombarduju, pa ulagali najostrije proteste.Mislim...
 
Dokle vise?Nista se nece desiti.Tako su predvidjali III svetski rat i ako Amerika napdane Irak, napala dvaput pa nista.A Irak je, ekonomski gledano, mnogo ozbiljni faktor nego Srbija.Pricali i da ce Rusija poceti otvorenu konforntaciju sa NATO ako nas bombarduju, pa ulagali najostrije proteste.Mislim...
A ono jes pricali su i da Seseljev pobratim Sadam ima tajno oruzije kojima ce hebati majku amerima samo da krenu malo "dublje" u Irak , kad ono zavrsio Sadam u pacovskoj rupi , pa na vesalima .
 
Ne.To je bila prica patriotske rusko-srpske bratije.Sad ti meni reci, onako iskreno, da li zaista mislis, i pored toga sto je Putin postavio ovog jurodivog coveka tamo gde ga je posatvio, da li ce Rusija uci u konvencionalni sukob sa NATO, sa nesagledivim posledicama i mogucom eskalacijom do nuklearnog rata?Zbog Srbije?



Stvarno me vishe nervira ta vasha argumentacija na svaki cas "..da li stvarno mislish da ce zbog Srbije..." Batalite to vishe aman! KAkve Srbije. Pa nikada ona nista nije uradila zbog Srbije pa nece ni sad. Ukoliko je njoj u interesu uradice sve pa i do te mere da dodje do eskalacije koje bi eventualno preshla u kojekakav rat. Karta na koju nashe diplomatei politicari igraju je da se sto vishe uklope u Ruske interese kako bi imali kakav takav shtit i sigurnost. Tako da je stvarno nebulozno non stop govoriti "zar stvarno mislish da ce Rusija zbog Srbije.... " Kakva je uopshte to plitkoumna dilema???
 
Celokupna patriotska retorika se svodi na to kako Kosovo nece izaci iz granica Srbije i nece postati nezavisno.Mene zanima kako oni to misle da izvedu, o posledicama cemo lako.


Valjda ti je jasno da se Srbija bori da ne dodje do priznavanja Kosova kao drzave od strane EU a unilateralna priznanja su shesta stvar takodje i najverovatnija. Tako da kosovo verovatno nikada ni nece izaci iz granica Srbije a za pravu politiku se treba boriti ne za Kosovo.
 
Slazem se, ali za to su potrebne dve racionalne strane, a kad su Srbi bili racionalni?

...ne, ne, ne .... Da se samo mi pitamo i da samo mi ucestvujemo u tome odavno bi Kosovo bilo nezavisno cak mozda i blize EU nego mi :lol: salim se... za EU Hocu reci druga strana i nisu Srbi ... Realno status kvo jedino josh odrzava Rusija ... Treba iskoristiti njene trenutne interese i odigrati tj. izvuci najbolje iz njih .... u nekom prenesenom znacenju moramo odigrati to shto Shmekerskije... Naravno druga stvar je shto to nece biti slucaj
 

Back
Top