Cane corso

300972_2116219590863_1406914489_31962156_1018162748_n.jpg
Evo jos jedne slike :D
 
U petak idem da joj kupiram usi a za rep jos razmisljem. Moze li mi neko poslati slike da vidim sve tipove usi koje se kupiraju CC? Ja bih zelio ona malo vece usi. Bio bih jako zahvalan na mi neko posalje te slike.
 
Ok velika hvala! Nasao sam jednu extra sliku a i srecom vet ima kalupe. Da li postoje neki fiksatori koji se stave na usi da one ostanu podignute? Posto sam gledao neke slike na netu. Da li neko ima iskustva sa tim?
 
Kalupi su potrebni samo kod jako dugackih usiju tipa onih kod boksera, dobermana... Cak ni za one srednje, kod AST i APBT ne trebaju, metabolizam kalcijuma u uzrastu za kupiranje usiju je takav da se usi same podignu.
 
Ovako ja sam upucen u pasmine. Kada sam rekao gledo sam slike na netu mislio sam slike cane corsa! Nez ne lici mi na kalup vise kao na neku spajalicu koja je sa obje strane i drzi use gore a i citao sam da se nekom omku nisu digle usi kod njegove cc zenke kupirao je sa 3 a do 5 mj nisu mu se digle. Nez da li bi joj to pomoglo da joj se brze podignu usi? A da i kod CC koliki je period dizanja?
 
Na kratko se seku, brzo se podizu. Sa 4 meseca menjaju zube i maksimalno u tom uzrastu izvlace kalcijum iz hrane, tad se vecini pasa i dizu usi, i haskijima, nemackim ovcarima, malinoama... Samo dobra ishrana i nemas brige. Znam na sta mislis, vidjala sam to kod dobermana ali tek u nekom starijem uzrastu ako se nisu normalno podigle na vreme.
 
Ok hvala. Koji je naj bolji sprej za zarastanje usiju i repa? Ili da uzmem nas bivacin ili sprej prah kremu? Ima li neko neki predlog ili da uzmem onaj plavi ili zeleni sprej za zivotinje?
 
gura, uši su sečene PREKRATKO! To je ženka! 3mm iznad rese se ženkama seku uši!
Na koji pršljen je sečen rep?
Da li su skinuti konci? Kad je kupirana?
Maži samo cinkvitaminsku, jednom dnevno. Nemoj da preteruješ.
Pripazi jedino da ne začeše uvo, da ne bi iskidala konce.
Uslikaj rep, pa postavi da vidim na koji pršljen je sečen...
Nemoj još da diraš to drugo uvo, postoji mogućnost da i ovo što je sad dignuto ne bude tako na kraj, ali videćeš. Kad se iseku, uši bi trebalo da budu na dole, i vremenom (za 10 dana) da se dižu. Pojačaj kalcijum. Duplo, slobodno.
 
Jeste, mast kupiš u redovnoj apoteci, u državnim često nemaju, bar ovde kod mene, a u privatnim ima. Mažeš tanak sloj na usi duž reza i tačkicu na rep.
Rep je kratak, takođe, eliminacija na izložbi. Standard kupiranog repa je četvrti pršljen.
Što se tiče podizanja, teže će ići jer je dosta stara, ali ok, dići će se, ako ima hrskavice dobro. Neka jede granule, uzmi Eukanubu large breed puppy, ili Royal giant puppy, ili povoljnije, ali dobra baš hrana Trainer maxi puppy. Daješ joj malo više hrane nego što je po tabeli za njenu kilažu.
I dodatno joj daj pet phos, ili cal de phos, ili kafortan, tako neki preparat da pojačaš kalcijum. Prema kilaži, ali daj joj više nego što je napisano za kilažu.
Šteta što nisam videla tvoja pitanja pre kupiranja, nadam se da će biti ok ipak, ali bilo bi bolje da su i rep i uši duže. A pogotovo rep. Na izložbi je bolje ako je rep na 5-6 nego na treći pršljen, neki sudija bi mogao dati primedbu ili je eliminisati. A to nije dobro. Prema standardu je četvrti. Bože, ko je radio kupiranje uopšte? :roll:
Nije mi jasno zašto rade, ako ne znaju.. O_o
 
Sto se toga tice ja sam trazio na 3 jer mi je nekako ljepsa a ovi po forumu su mi pisali da se moze kupirati i sa 4-5 mjeseci :D Moj pravi vet kaze da nije lose uradjeno, i da polako masiram i da ce biti sve ok! A nazalost radio je jedan doktor veterinarskih nauka :'( . Kazi te mi da li da joj stavim kalupe? Gledao sam dosta slika na kojima stenad od 3-4-5 pa cak 6 mjeseci su kupirali usi i oni sada nose te kalupe. Pa vet mi kaze da je pravo cudo ste se i ovo jedno uho diglo i kazu da obicno period dizanja krece tek nakon 15 dana nakon kupiranja a njoj se uho diglo vec nakon 1 dan. Da li vi slucajno ne znate gdje da nabavim joj kalupe za usi?
 
Nemoj da joj stavljas kalupe. Kalupi i ne postoje, oni se prave.
iskidaces joj flasterom konce, nemoj to raditi.
Mozda je tebi lepse na 3. prsljen, ali to nije u standardu. Ako me razumes...?
Ne diraj usi, mozes da masiras, i ne moras. Da li znas kako da masiras?
Samo mazi, jednom dnevno, i pazi da ne cese. Nakon 10 dana usi bi trebalo da su podignute, ako ce uopste i da se podignu.
 
Mozes li mi objasniti kako se prave i necu joj staviti ih dok ne povadim konce! Ima li nekih slika ili nesto drugo da vidim kako izgledaju ti kalupi a i nije na odmet da mi objasnis kako se masira znam nesto ali ko zna da li je to ok. Mislim da to nju jos boli pa zato nebi jos da je masiram! kada malcice dohvatim ona tako zacvili i trzne se ipak su to jos svjeze rane. Molim vas za pomoc ocajan sam!! :'( Imas li mozda facebook da se tako cujemo?
 

Back
Top