Cane corso


Jao hvala ti puno.Ovo je moja mezimica zove se Dona i stara je 3 i po mjeseca
ImageUploadedByForum1450051969.417910.jpg
ImageUploadedByForum1450051989.800073.jpg
ImageUploadedByForum1450052025.434790.jpg
 
Da li neko od vas moze da mi posalje plan dresure CC i sa koliko poceti sa dresurom?

Najbolje bi bilo da sam ucis psa.Nisam bas ja licno za dresure jer rade im svasta,ali sve zavisi od dresera.Ti bi nakon dresure morao sa psom da radis opet da se i ti naviknes na komande a i pas kada izdajes komandu.Kazu da je najbolje oko 5-6mjeseci,ali ne vjerujem u to.Sto je pas mladji to je bolje ja sam svog pocela uciti sa 3mjeseca a sada ima 3ipo.Za pola mjeseca je naucila da donese lopticu da sjedne,ceka i da sapu
 
Dobrodosao na forum, Neso. Najlakse ces psa nauciti osnovnoj poslusnosti tako sto ces mu nenasilnim, a za njega razumljivim metodama pokazati da si ti glavni. Za pocetak pogledaj koju epizodu Saptaca psima, vrlo je korisno.

Cao,nova sam na forumu,a vidim da se jedina ti ovdje bas dobro razumijes u pse.Uzela sam prije mjesec i po stene cc,jako je divna prepametna i preslatka.Sada ima 3 i po mjeseca pa mene zanima da li je mrsava?Visoka je oko 52cm ima 23kg Pogledajte prilog 366746
 
12644833_208421649504080_9212808329713065818_n.jpg
Ovo je moj Cezar uzeli smo ga pre 9 dana,prava maza za decu odlican! Ali uplasen od necega nzn cega,kada nenadano ga pomaze streca se inace cuvar odlican,imam pitanje do kada im se kupiraju usi i sece rep i dal uopste to da radim??? Koliko bi htela toliko ne bi jel mislim da je to za njega trauma,i da li se navikao na nas posle 9 dana da li smem imat poverenja u njega Mada imam ali zbog straha od kucica bolje da pitam. Ima 6 meseci
 
Poštovanje svim članovima. Imam ovog psa već 5 godina. Do skora ih je bilo 2 u dvorištu ali je stariji uginuo. Mužjak je ostao. Sve do sada navedeno je potpuno tačno što se ove rase tiče. Ja nemam nikakvih problema osim jednog koji ne znam kako da rešim. Naime, ako se desi da kapija ostane otvorena izadje na ulicu. Nikad nije daleko i brzo se vraća kući ali redovno strada po neka komšijska mačka.Ljudi se bune sa razlogom a ja nemam ideju kako da ga odučim od toga. Takodje se plašim da ne napadne nekog čoveka ili još gore dete. Nije se do sada dešavalo ali nikad se ne zna. Inače, fantastičan je čuvar i odan je porodici do maximuma. Imam box koji služi samo kad dodju gosti koji ga se plaše. Imam i lanac ali nije na njega navikao pa se vrlo brzo umota i ne zna da se razmota. Ako se ne umota izvuče glavu iz ogrlice jer ima širok vrat.
 
Planiram da uzmem stene cane corso u narednih nekoliko dana, jel moze neko da mi preporuci odakle da kupim? Ne zelim neko stene sa pedigreom svetskog sampiona ili tako nesto ali ne zelim ni nekog mesanca ili bolesno stene, sta mislite o oglasima na prodajempsa.com?
 
Ako neko ima iskustva, treba mi pomoc oko kupovine ove rase. Ja hocu samo za ljubimca ali bas tu rasu, ne treba mi izlozbeni primerak sa pedigreom svetskog sampiona ili tako nesto, ali ipak zelim da budem siguran da je kane korso i da nije neki mesanac ili bolesno stene, tako da gledam da nadjem neku sredinu sto se tice cene. Zanima me sta mislite o sajtu prodajempsa? Posto ne znam gde drugo da gledam, takodje mi je tesko da se odlucim kojeg psa bih uzeo sa tog sajta jer dosta ljudi prodaju ovu rasu ali treba izabrati najbolju opciju a ja sam neiskusan.

I jos jedno pitanje, moze li se ovaj pas drzati u zatvorenom prostoru tj. u kuci, imamo dvoriste koje delimo sa jos komsija pa ne planiram tu da ga drzim, a i cuo sam razne price da ima ljudi koji truju pse po dvoristima. Planiram da uzmem zenku, saveti su dobrodosli.
 
Uz dovoljno aktivnosti može da se drži i u stanu/kući, to je čak i plus kod pravilne socijalizacije psa. Oko nabavke šteneta eć ne mogu da ti pomognem, lično sam pristalica udomljavanja. Btw udomljava se jedna odrasla kuja cc iz kraljevačkog azila/društva Spaske, potraži na fb Danijelu Jović, naći ćeš kod nje po albumima i tu kuju.
 
Ako neko ima iskustva, treba mi pomoc oko kupovine ove rase. Ja hocu samo za ljubimca ali bas tu rasu, ne treba mi izlozbeni primerak sa pedigreom svetskog sampiona ili tako nesto, ali ipak zelim da budem siguran da je kane korso i da nije neki mesanac ili bolesno stene, tako da gledam da nadjem neku sredinu sto se tice cene. Zanima me sta mislite o sajtu prodajempsa? Posto ne znam gde drugo da gledam, takodje mi je tesko da se odlucim kojeg psa bih uzeo sa tog sajta jer dosta ljudi prodaju ovu rasu ali treba izabrati najbolju opciju a ja sam neiskusan.

I jos jedno pitanje, moze li se ovaj pas drzati u zatvorenom prostoru tj. u kuci, imamo dvoriste koje delimo sa jos komsija pa ne planiram tu da ga drzim, a i cuo sam razne price da ima ljudi koji truju pse po dvoristima. Planiram da uzmem zenku, saveti su dobrodosli.

Ne znam sta da ti kazem..osim da procitas malo po netu o karakteristikama te vrste psa..ali jedno sto sam shvatila cane corso sigurno nije da se drzi u stanu, ne samo zbog svoje velicine vec i zbog svojih karakteristika..pri tom taj pas trazi trening i svakodnevno istrcavanje , specijalnu ishranu i negu.to su psi koji balave i imaju te dzepove oko njuske i to treba svakdnevno negovati..ono sto sigurno znam je da kopaju rupe po dvoristu..inace su bodyguard psi i ni malo nisu bezazleni, kao sto izgledaju prema strancima osim prema clanovima porodice a ni tu ovakvim psima ne bih verovala do kraja.jer cane corso priznaje samo jednog gazdu koji mora biti dominantan u odnosu na ovakvog psa.

Karakter Cane Corso
Cane Corso je pas koga izuzetno odlikuje vernost, viskok osecaj duznosti, sloboda u nacinu rada, nepoverenje prema strancima. To je pas sa teznjom za dominacijom koja priznaje kao gazdu samo jednu osobu, koja ne treba biti nervozna ili plasljiva. Cane Corso je pas koji kad je dobro istreniran I uz vlasnika boravi non stop postaje pravo savrsenstvo u svetu pasa. Obicno je miran I povucen ali je isto tako I spreman da kontrolise svaku nezeljenu situaciju sa izuzetnom borbenoscu I agresivnoscu. Izuzetnog psiho-fizickog sklopa po misljenju mnogih koji imaju prave primerke kao I po mom misljenju jedan od najboljih bodi gard pasa na svetu. Postoje mnogo rase koje mozemo jako voleti I koje nam mogu biti od velike pomoci u svakodnevnom zivotu ali sve to pada u vodu kada upoznamo karakterne vrednosti Cane Corso. Toliku dozu obostrane ljubavi I izvusenih zadovoljstava, mogu osetiti samo ljudi ciji nacin zivota je uslovljen koriscenjem karakternih osobina Cane Corso. Lepota jedne jedinke ogleda se u brojnosti I izrazenosti u skladu propisanih rasnih oznaka koje pored svih regija tela cesto I presudno karakter koji je bio I ostao jedinstvena vrednost ove rase, jer iz karaktera dolaze sve fizicke lepote pracene standardnim opisom, nikada obrnuto. Karakter kod Cane Corso mozemo prepoznati u samom kretanju nosenju repa, I u samim ocima. Krece se slobodnim I ravnomernim pokretima I mora ostavljati utisak velike snage I upotrebljivosti, Pokretima osvaja prostor, nikako ne sme biti usporen Ili trom. Njegov ujed je snazan pa ipak mu pribegava u ekstreminim slucajevima. Strano prisustvo najvise pokazuje dubokim glasom, a ako to nije dovoljno pribegava direktnom sudaru grudnih misica pa tek onda ujedom. Gosti su uvek praceni od srane psa pri ulasku I izlasku iz dvorista, samo se tako dozvoljava psu da ih prihvati. Obavezno moram da naglasim da nisu svi gosti podjednaki za naseg psa, zbog takvog podsvesnog I misterioznog osecaja neki ljudi u njemu bude simpatije, a neki ne. Onda se Cane Corso ukruti, spusti usi, duboko I podmulo rezi, njegovo rezanje najvise lici na tutlanje oluje koja se priblizava. Pogled mu postaje staklast, svetlucav I uporan, prisustvo vlasnika ili clana porodice u isto vreme je preko potrebno da on ne bi prekoracio granicu svojih ovlascenja. On je pas koji je pokretan, obazriv, snazan I eksplozivan. To znaju svi koji imaju prave primerke Cane Corso, a to znaju I oni koji su imali nezeljene susrete, oci u oci sa ovim psima. Cane Corso je izuzetno hladnokrvan pas, pri cemu treba obratiti paznju I ne treba uopstavati njegov karakter. Njegova hladnokrvnost mu omogucava distanciranu ljubaznost prema strancima preko mu je potrebna blizina svog vlasnika I dobro vaspitanje, zato sto prilikom neke galame ili neke nezeljene novonastale situacije nas Cane Corso u delicima sekunde dozivljava astronomsku transformaciju, postaje izuzetno agresivan I borben, izuzetno odlucan da novo nastalu situaciju resi svojim vekovnim darom!

tekst preuzet sa neta

ovo je malo slatko stene cane corso

102457.jpg


a ovo odrastao cane corso

DSC_0019.jpg
 
Poslednja izmena:
Jesam pocetnik, ali sam spreman na to, istrazivao sam dosta i trazio savete od iskusnijih ljudi. Uzeo bih zenku inace, cuo sam pre neki dan da su one manje teritorijalne i manje zastitnicki nastrojene prema gazdi tj. manje su sanse da budu agresivne.

Zanima ako neko zna koliko mesecno treba izdvojiti na hranu za zenku zato sto znam da imaju zahtevnu ishranu, posto sam citao mnoge varijante na internetu i nigde ne mogu definitivno da nadjem.

Jos uvek nisam 100% siguran da li cu uzeti ovu rasu, ali stvarno ne znam koju bih drugu uzeo, jednostavno me nijedna druga ne interesuje.
 
Ako jos niste definitivno odlucili o izboru rase kucnog ljubimca , razmislite , recimo i o Erdel terijeru .

Fizicki je laksi , spada u "Prvih 10" po inteligenciji , fizicki laksi - dakle i manji su troskovi ishrane , zdravi su , nemaju onaj "pseci miris" , sto nije bez znacaja za kucno drzanje , zenke su pitomije od muskih , za koje kazu da imaju izrazenu terijersku "tvrdoglavost" ...
Mnogo vise o njima ima na ovom sajtu u Grupi III .

Naravno , konacan izbor je Vas .
 
Ubedila me je porodica da je ipak bolje da uzmemo neku manju rasu zato sto nam je ipak ovo prvi pas i zato sto ce ziveti u kuci sa nama a i troskovi su svakako manji mada ja ne zalim ni jedan dinar koju cemo uloziti u psa.

Odlucili smo da uzmemo dzek rasel terijera, zenku. Dosta sam istrazivao i vidim da je energican pas sto nam bas i treba, treba mu posvetiti dosta paznje na sta smo naravno spremni, kupujemo stene u cetvrtak, jedva cekam! :)
 
ko volike stvarno velike (a bezopasne) pse,
preporucio bih mu ovu rasu:)

https://de.wikipedia.org/wiki/Grosser_Schweizer_Sennenhund

Daleko su od bezopasnog, veruj mi. To jedno, drugo, u pitanju je pretežno radna rasa, nije toliko zastupljen kao njegov rođak bernski planinski pas a cene su im približne (za sasvim prosečno štene, ako se dobro sećam, 800+ evra). Inače, od svih velikih pasa s kojima sam se sretala, mada je tu bitna i socijalizacija, prema ljudima je najprijateljskiji bio jedan kangal, a druga azijatkinja.
 
Zdravoo :)
Imam štene Cane Corso, ženka, stara 3 meseca :)
Htela bih da je vodim na sečenje ušiju i repa pa me zanima da li sam zakasnila ili i dalje to može da se odradi a da ne bude posledica po nju :) Hvala! :)
 
Sad već mora da se uvede u totalnu anesteziju i za jedno i za drugo, i za rep je i poželjno uraditi kupiranje jer su u protivnom skloni displaziji kukova, a uši su isključivo stvar "estetike".
 

Back
Top