Cane corso

Ne da mi lepo da je slikam, ali evo nekih slikica :)
SRECNA NOVA SVIMA :))
ImageUploadedByForum1420144057.733232.jpg
ImageUploadedByForum1420144082.563727.jpg
ImageUploadedByForum1420144106.462104.jpg
ImageUploadedByForum1420144142.330978.jpg
 
Ја сам мом бандиту давао таблете фосфор и калцијум. На кутији пише дневна доза која се даје у зависности од старости пса.
 
Pozdrav svima,
nov sam u ovome,prvi put se srecem sa rasom CC i potrebna mi je pomoc. Uzeo sam musko stene CC ostenjeno 14.03. a kod mene je od 26.04.2015. Elem,odmah sam video da nema velicinu i tezinu koju bi trebalo da ima u tom uzrastu ali je meni ,,zapao za oko" i morao sam ga uzeti. Sada ima 52 dana i tezi jedva 4kg! Trudim se oko ishrane ali,kao sto rekoh,nemam bas iskustva i imam dosta nedoumica. Hranim ga granulama Darling junior a izmedju obroka mu dajem jogurt,supu sa povrcem,jaje (dao sam samo jednom i citao sam na forumima kako se daje) i samo to.Pas je za ovih 10-ak dana napredovao,vidim to, ali ne znam da li je to dovoljno.Koliko bi trebao da napreduje u tezini za nedelju ili jedan dan? Da li se nekim nacinom ishrane moze nadoknaditi zaostatak? Cistio sam od parazita i opet cu za koji dan jer za 2 nedelje prima vakcinu. Inace je pravi ,,djavo" kad se igra sa decom,zivahan je, a istovremeno je i prava maza i voli da ,,odmara". Karakteran od malena,divan je! Svaka pomoc je dobrodosla,hvala.
 
Imam zenku cc staru mesec i po dana,ovo mi je prvi pas pa nisam bas iskusan u tome,zelim da joj kupiram usi i rep,zivim u Beogradu pa ako moze neko da mi preporuci nekog proverenog veterinara koji to radi(ne zelim da mi neko kupira psa ko nema iskustva u tome pa da ga unakazi).
 
Ako planiraš da je vodiš na izložbe, nemoj je kupirati. Kako stoje stvari, pooštriće se kontrola kupiranja na izložbama. Drugo, svako uvođenje u anesteziju je potencijalni rizik po zdravlje i život životinje. Treće, svaka hirurška intervencija, čak i od strane iskusnog hirurga, nosi rizik od iskrvarenja i/ili infekcije.

S druge strane, ako joj je neko od roditelja ili rođaka imao displaziju kukova, kupiranje repa može da umanji verovatnoću da i ona oboli. Sve u svemu, nije laka odluka kad se malo udubi čovek u sve za i protiv.

A što se tiče izbora veterinara, odavno nisam u toku sa BG veterinarima, naročito onima koji bi uopšte pristali da rade kupiranje.
 
Dugo sam razmisljao o tome i pre nego sto sam je dobio i odlucio da to uradim i da je ne vodim na izlozbe posto za to nemam vremena,za kuce imam,da mu posvetim paznju i to,ali sad nemam vremena da ga vodim na izlozbe,sad samo treba naci pravog veterinara da to obavi
 
Listam satima, ako ne danima forum u nadi da nađem informaciju koja mi treba ali nikako :confused:

Naime, imam Cane Corsa tri ipo meseca star i želim da ga kupiram, uši i rep. Znam da ima brdo tema o tome da li je to dobro ili nije i ko se slaže ko se ne slaže. Ja ću mog kupirati, to je odlučeno. Problem je što ja nisam u tim "vodama" još uvek i ne znam ko to dobro radi, ali baš dobro da radi. Skoro svi veterinari će to uraditi "krišom" ali ja ne bih bilo kome to da poverim. Čak i ako je vrhunski veterinar ne mora da znači da dobro radi kupiranje te bih vas forumaše zamolio za savet i preporuku. Naravno u privatnoj poruci. Ako ovo nije baš po pravilima, zamolio bih admine da ipak dozvole pošto ću ja kupiranje svakako uraditi, pa bi bilo preporučljivo da to uradi pravi stručnjak. Inače živim u Novom Sadu, ali mi zarad ovoga ne predstavlja problem da upalim auto i odem bilo gde.

Hvala unapred
 

Back
Top