Cane corso

Pozdrav imam jedno pitanje danas sam vodio psa na kupiranje usiju i repa veterinar nista nije stavio kao zastitu za usi da li je to trebao da stavi ili kako i sta da radim da pas ne pokida konce ?
 
Konce mu skidaš posle nedelju dana ako dotad ne spadnu sami. Dizanje može da potraje, zavisi od genetike, dužine uha i ishrane. Nije dovoljan samo kalcijum, nemoj da zanemaruješ i fosfor.
 
POZDRAV LJUDI ,AJDE DA VAS PITAM OVAKO.IMAM CANE CORSO 4 MESECA IMA, KAZU DA NIJE KASNO DO 5 MESECI,DANAS SAM JOJ KUPIRAO USI U BAR,TAMO TO NAJBOLJE RADE U CG, I KAD SAM GA DOVEO KUCI,ON SE IZGLEDA UVRIJEDIO NEKAKO NE ZNAM,STAVILI SU MU ZZVONO ONO ON TO NE MOZE DA DIRA. E OVO ME ZANIMA,KRVARIO JE NEMOGUCE, NE MOGU NIDJE DA VIDIM KONKRETAN ODGOVOR. ZNACI KRIVO MI JE STO SAM MU KUPIRAO UOPSTE, KRVARI ISTOCELO JE TONU KRVI. EVO GA SAD SPAVA I TO A TREBA SUTRA DA MU MAKNEM ZAVOJ,KAKO CU NE ZNAM. AJ NEK MI NEKO KAZE JEL MORA TOLIKO DA KRVARI ,MENI SU REKLI DA MORA????
 
POZDRAV LJUDI ,AJDE DA VAS PITAM OVAKO.IMAM CANE CORSO 4 MESECA IMA, KAZU DA NIJE KASNO DO 5 MESECI,DANAS SAM JOJ KUPIRAO USI U BAR,TAMO TO NAJBOLJE RADE U CG, I KAD SAM GA DOVEO KUCI,ON SE IZGLEDA UVRIJEDIO NEKAKO NE ZNAM,STAVILI SU MU ZZVONO ONO ON TO NE MOZE DA DIRA. E OVO ME ZANIMA,KRVARIO JE NEMOGUCE, NE MOGU NIDJE DA VIDIM KONKRETAN ODGOVOR. ZNACI KRIVO MI JE STO SAM MU KUPIRAO UOPSTE, KRVARI ISTOCELO JE TONU KRVI. EVO GA SAD SPAVA I TO A TREBA SUTRA DA MU MAKNEM ZAVOJ,KAKO CU NE ZNAM. AJ NEK MI NEKO KAZE JEL MORA TOLIKO DA KRVARI ,MENI SU REKLI DA MORA????

Pazi ja kad sam sekao mom curela mu je krv ja sam u istom danu sekao usi i rep jedno i drugo je krvarilo ali i dalje mislim da je rep dosta vise to ce da traje mozda jos 1 dan to krvarenje pa ce da stane.Inace mora da krvari ipak mu seku uvo nije to bas tako bice sve dobro opusti se :)
 
Ima po pet šopovima i vet. apotekama preparata tipa Kafortan, Kaldefos isl. i sve junior formule hrane su obogaćene mineralima neophodnim štencima, a svakako nije zgoreg i da pojačate u ishrani namirnice bogate kalcijumom-bademe, susam, mladi sir, jogurt... i valjalo bi im dodavati i mleveni lan zbog omega-3 i 6 masnih kiselina u dobrom odnosu, a bitnih za resorpciju vitamina D kog pak ima u žumancima, branim gljivama...
 
pomozite please: Naime moja majka je neznajuci engleski kupila pedigre 500 gr kesu ali na njoj pise adult dogs neznajuci da je to za odrasle pse a meni je stene 2 meseca,jel ce biti nesto ako mu budem davao ovo ili da ipak sacuvam to kada poraste posto da vratim nmg?

HVALA!
 
pomozite please: Naime moja majka je neznajuci engleski kupila pedigre 500 gr kesu ali na njoj pise adult dogs neznajuci da je to za odrasle pse a meni je stene 2 meseca,jel ce biti nesto ako mu budem davao ovo ili da ipak sacuvam to kada poraste posto da vratim nmg?

HVALA!
A bre pa on tih 500 grama pojede za dva dana?:D
Pomesaj te granule za odrasle sa istom takvom za juniore ( pedigre) i nema frke.
Ranije i nisu postojale granule za stence, omladince, seniore i kojesta jos.
 
A bre pa on tih 500 grama pojede za dva dana?:D
Pomesaj te granule za odrasle sa istom takvom za juniore ( pedigre) i nema frke.
Ranije i nisu postojale granule za stence, omladince, seniore i kojesta jos.

mislio sam za danas,posto nemam junior imam neke obicne granule premium za stence,dal bi mogao te odrasle da pomesam sa tim obicnim,i reci mi koliko da mu dajem 200g ?
napominjem da dosta jede a ima samo 2 meseca,mada ti znas moj slucaj kod mene je jos kada je imao mesec dana,raste kao zmaj :D
 
mislio sam za danas,posto nemam junior imam neke obicne granule premium za stence,dal bi mogao te odrasle da pomesam sa tim obicnim,i reci mi koliko da mu dajem 200g ?
napominjem da dosta jede a ima samo 2 meseca,mada ti znas moj slucaj kod mene je jos kada je imao mesec dana,raste kao zmaj :D

Ma bre, meshaj sta stignes:D Bas njega boli ona stvar da li su granule za stence ili matorce.
I ovaj moj novi pas jede kao razvaljen, valjda ce prestati da me prati i gleda ochima koje kazu da upravo
umire od gladi:D
 
Štene je to, raste, stalno je gladno, poješće i masnu ponjavu, samo ako je se dočepa. ;) Samo još jogurt, mladi sir isl. kao jedan od obroka i sve OK.

Za uši, Flogocid ili Flogoderm mast, ima i u humanim i u veterinarskim apotekama, tuba je oko 300-400 dinara i vredi svaki dinar, pospešuje zarastanje i sprečava infekcije.
 
evo da i ja prijupitam koju :) imam cc muzijaka starok 4ipo meseca prekosutra ujutru sam zakazao kupiranje usi i repa... e sad dal da mu kidam rep na 3il4 prsljen nmg sad da trazim po forumu ima dosta a i nemam bas vremena :) pa ako bi neko bio ljubazan da napise sta je najbolje... takodje nevjerujem ja tim veterinarima nista njima je samo novac u glavi, moze li pas nesto nagradi ako se bude cesao posle operacije, vidit cu da mu kupim ovu mast sto pise gore iznas par pomentara? i jel treba oko 10-15 dana da mu se usi dignu? hvala
 
Pozdrav,imam kk staru skoro 4 mjeseca. Pojavilo se malo crvenilo u ocima i malo suze . Medjutim bila je prije toga u visokoj travi,da li da sacekam i da vidim hoce li proci i da li je to uzrok? I ja je hranim 4 puta dnevno oko 150-200 grama,da li je to ispravno?
 
Zdravo ljudi, vidim da ste ovde svi sa iskustvima u vezi CC, pa bi mi svaka pomoc dobrodosla:) Pocetkom jula dobila sam CC,zenku,dobila je ime Cara i to je moj dugoocekivani pas. Cara se super uklopila sa svima nama, radosna je,vrti repom, lepo jede,ali ja sam uvek u nekom losem tripu da joj nesto fali..Ona je sada usla u 6. mesec ali ima samo 20kg,ne deluje mrsavo jer i nije toliko visoka,ali ja mislim da bi trebala da bude veca. Kuvamo joj hranu,tipa usi,dzigerica, dajem joj i granule,jede 3x dnevno,pomalo i bira moram priznati. :D neka mi neko kaze kakav vitamin mogu da joj dam za uspesniji rast i razvoj,jer zelim da bude cvrst i izgradjen pas kako treba :) Hvala unapred
 
Na kom se pršljenu rep kupira, ne znam, proguglajte. Pisano je o tome, ali ne sećam se, davno je bilo.

Ko je pitao za tempo hranjenja? Za štene od 4 meseca je OK da jede 4x dnevno, ali količinu precizira proizvođač hrane, ako su u pitanju kupovne varijante. Svi mi vremenom upoznamo svoje ljubimce i procenimo da li im nešto stvarno fali.

Dizanje ušiju zavisi od genetike,dužine samog uveta i ishrane.

Vitamini, minerali isl... Olovke u ruke, evo spiska za nabavku, u prodavnici zdrave hrane-po malo od sledećih namirnica: sirov, oljušteni suncokret, sirova golica (seme bundeve bez ljuske), susamovo seme, laneno seme, kokosovo brašno i cimet. Sve lepo u blender ili neku sličnu napravu i po malo u obrok. Može lepo da se nalije domaćom supom, jogurtom, da se umeša u mladi sir, da se prave krekeri... Moje zverke (manje od vaših, istina) to vole u krekerima sa bademovom pulpom (kad napravim bademovo mleko, pa mi ostane ono posle ceđenja) i maaalčice meda, pečene dugo, na niskoj temperaturi, više sušene zapravo.

Nadam se da sam bar malo pomogla.
 
Taj pas mi se cini interesantnim. Mozda bih sebi nabavio jednog ukoliko ispunjava dva uslova;Prvi je da ne laje puno i bez potrebe a drugi da moze raditi salto mortale;sto bi znacilo da spada u okretne pse;

neka odgovori poznavalac molim.

Bitne osobine:vernost
inteligencija
hrabrost
cvrstina
okretnost
kulaza (smirenost iliti hladnokrvnost)

Cenim da sve ove osobine poseduju ako se pravilno odgoje : pitovi,stafordi, belgijski ovcari,americki buldozi...
Ukoliko neko zna jos koju rasu nek je pridoda ovom spisku.
 
Poslednja izmena:
Taj pas mi se cini interesantnim. Mozda bih sebi nabavio jednog ukoliko ispunjava dva uslova;Prvi je da ne laje puno i bez potrebe a drugi da moze raditi salto mortale;sto bi znacilo da spada u okretne pse;

neka odgovori poznavalac molim.

Bitne osobine:vernost
inteligencija
hrabrost
cvrstina
okretnost
kulaza (smirenost iliti hladnokrvnost)

Cenim da sve ove osobine poseduju ako se pravilno odgoje : pitovi,stafordi, belgijski ovcari,americki buldozi...
Ukoliko neko zna jos koju rasu nek je pridoda ovom spisku.

Ovaj pas se zove i italijanska doga, znacilo bi da je veliki, muzjaci su i do 45 kg tezina i do 65 cm visine.
Prelep je, smiren, za razliku od ovih borbenih pasa moze da se vaspitava, nije lajavac, neustrashiv je,
ali ne napada tek tako bez veze, mislim da bi to za tebe bio bas pravi izbor ako imas avliju ( ogradjenu naravno).


19725707df.png
 
Slobodno sa tog spiska obriši američkog buldoga i AST, a i pita, zavisno od krvne linije, zbog stavke okretnost, jer su prvi prirodno skloni nekim bolestima, a drugi su neselektivno pareni do besvesti i izgubile su se neke osobine. Malinoe su "na struju", dakle, zaboravi "kulažu". Ostale osobine imaju sve rase sa spiska i CC i njihovi "oštriji" rođaci presa di Canario. Možda bi ti ipak najviše odgovarao nemački ovčar radne linije? Recimo crni ili gvozdeni pas ravnih sapi, ili švajcarski beli ovčar koji je kao NO diskvalifikovan pre nego što su im oborili sapi.
 

Back
Top