Cane corso

Ljudi to nije nimalo normalno. Odvedi je ti opet kod veterinara neka ti da tablete za gliste i jednu vitaminsku inekciju. Dvaj joj izjutra mlijeko i potopljeno zumance i hranu i hrani je 3x dnevno sa nekom malo boljom hranom ako si u mogucnosti. Moja zenka sada ima 4,5 mjeseci i teska je oko 25kg i visina 43cm. Ali setaj je dosta da ima apetit i da se malo definise. Brini se ti o njoj ako se nisu drugi brinuli. Ako ima sam 20kg to je kosti koza! :sad2: :dash:
 
Na duze staze je to kontraindikovano ali ako malecka nema apetita, posto je ocistis od glista, daj joj da pije glukozu za infuziju, onaj manje koncentrovan rastvor, 5% ako se dobro secam, to bi trebalo da joj otvori apetit.
 
Gura! Cane corso NE SME da se "forsira" u šetnje i slično pre godinu dana. Pas (ne svaki, ali većina) ne bi trebalo da pije mleko posle 5-6 meseca.
Da, nemoj da je vodiš kod veta, jer će ti naplati Boga Oca za intervenciju. Mislim da Vitoligama nema na tržištu, ali ako ima veterinar, (nazovi i pitaj!!!) : "dobar dan, da li imate vitoligam injekcioni u ordinaciji?" Ako kaže da nema, onda nema, i nemoj da ti daju zamene i td, to je uglavnom sra*e, barem po mom iskustvu.
Ako NEMA vitoligama kod veta, kupi u VET apoteci preparat PROMOTOR i u svaki obrok joj ukapaj 3-4 kapi. Ne košta mnogo, oko 200 dindži, ja mislim, a ima 20ml. To su vitamini, da je oporaviš, i taman pred zimu, ja mom psu dajem, iako je zdrava. (kao i sebi što sam kupila Duovit ;) )
Očisti je od parazita CESTAL = 100din/kom (jedna na 10kg telesne mase) ili DRONTAL =200din/kom (isto doziranje) tabletom, ničim drugim, da bi bila sigurna da si uradila posao. Nemoj da ti daju u pet shopu neku "zamenu" poslušaj me. I kupiš tri, pa joj daj dve cele i od treća jednu četvrtinu, jer nisam sigurna da ima tačno 20kg, a nemaš pojma kad je očišćena poslednji put.
Dakle, prvo čišćenje od parazita i Vitoligam, ako je ostalo ovima u stanici, ako nije, kupi promotor.
Koju hranu koristiš, šta si joj kupila?

Javljaj se, evo i tebi da kažem, na fb možeš da me pitaš šta god želiš, ambacanecorso@hotmail.com.
 
Gliste cesto umeju da ubiju apetit, telad se recimo prepoznaju sto zgadjeno odbijaju da sisaju, otud moj predlog za glukozu, inace verujem i ja da nece imati nekih problema sa apetitom mukica. E, kako me iznerviraju neodgovorni odgajivaci! :aha:
 
to sam i pretpostavljala da je ova nije hranila kako treba,ako moze neki savet oko hranjenja?mada ona kaze da je bila bolesna od nekog stomacnog virusa i da je primala infuziju pa mozda je od toga ovako sitna?
 
Meni to ne deluje ni kao stomačni virus, dobila si "mačku u džaku" pitanje je da li pas zdrav ili ne. To je jako tužno, za tebe, jer ako je zavoliš, a njoj nešto bude ne daj Bože, užas!!!
 
Za rep je cak i pozeljno, sapo procitaj koji post unazad na kom prsljenu, da bi se sprecila displazija kukova u kasnijim godinama a za usi je to na ovom nasem "divljem istoku" stvar tvog izbora, mada je FCI to zvanicno zabranila.
 
Za uši je najbolje sa 5 do 8 nedelja, ako ćemo realno, ali nema veze. Ko posluša savet, shvatiće i zašto, ja sam o tome pisala već.
Sve preko toga je muka. Iz iskustva.
Rep po standardu najmanje na četvrti pršljen, možeš i duže da ostaviš. Ali ne kraći.
 
Evo da vam javim da je moja ljubimica pocela da dodaje na tezini.I nisam dobila macku u dzaku to je jedan prelepi pas i bice jos lepsa,da vodila sam je kod vet radili smo analize i sve je ok.Kod nje je bila greska sto nije hranjena kako treba kod prethodnog vlasnika ali sada se ja brinem o njoj i bice ona super,dajem joj trainer granule sa jogurtom ili sirutkom,mlevene grkljane,telece nogice,junecu dzigericu ...cistila sam je od parazita dajem joj kalcijum i beviplex.a da nije bila opasno bolesna vec je imala obican stomacni virus.Hvala Vam na savetima! Javljacu Vam kako napredjujemo.
 
bravo jas sum od makedonija i imam cane corso cuvam ga u kuci spava sa nama i je vrlo miran pas, voli ljude, voli kad nam dodze goste, skace po njima i nije nimalo agresivan.bas mi je drago da citam da neko cuva ovaj lepi pas u kuci zasto ljudi i bas ne reagoju lepo kad cuje da veliki pas se cuva kuci. ja imam musko napinice 7 meseca na 9 januara, crni je sa belom zvjezdom na grudi i ima super pedigre. obozavam crne. pozdrav pa pisi nesto za tvoju lepoticu.
 

Back
Top