Cane corso

375204_244312248961750_100001489316049_697654_2098026007_n.jpg


Amba cane corso :)
Moja ljubav i ponos
 
Hvala :) Sad je u treanju i nije baš prijatna za narod... Ili za mužjake..
Bože, od onog stvorenja koje se izvrne na leđa kad dođu deca da je maze do agresivnog čudovišta kad je u teranju... Hmmm, strange...
 
Moze li mi neko poslati onu kilazu od okota do 2 godine koliko treba da imaju a da nije ova sa 20 strane posto nije tacna pise sa 4 mjeseca da ima 14 kg a ona sada ima oko 20kg.
.................Ženka: Mužjak:
Okot ..........0,5 kg .. 0,5 kg
15 Dana .....1,5 kg .. 1,5 kg
45 Dana....... 6 kg .. 6 kg
2 Meseca ...8.5 kg .. 9 kg
3 Meseca ..12,5 kg .. 13,5 kg
4 Meseca ..16,5 kg .. 18 kg
5 Meseci ...22,5 kg .. 24,5 kg
6 Meseci... 28 kg .. 31,5 kg
7 Meseci ...33,5 kg .. 37,5 kg
8 Meseci... 36 kg .. 40 kg
9 Meseci ...38 kg .. 42 kg
10 Meseci .40 kg .. 44 kg
11 Meseci .41,5 kg .. 45,5 kg
1 Godina ...43 kg .. 47,5 kg
2 Godine ...45 kg .. 50 kg
 
Genetska nestabilnost je donekle i normalna za relativno mladu rasu a neuroticni mogu da budu jedino vlasnici, pas koji deluje neuroticno je iskljucivo ogledalo vlasnika, bez obzira na rasu.
 
Izuzećemo iz te priče presa canario ;)
Oni su baš neurotični :)


cane corso nije neurotična rasa, sama po sebi, i ni malo nisu nestabilni. Odlični su sa klincima i moja kuja je jako dobra i nežna sa manjim životinjama (mačke i zeka) i to je to.
Sa njim aje JAKO važno rano krenuti sa socijalizacijom sa drugim životinjama i sve bude perfektno!

Genetski bi trebalo proveriti kakvi su roditelji, a to nije mnogo teško, pa ti svoje štene usmeriš dalje kao redovnog psa, bilo koje rase :)
 
Jaaaooo, zašto joj ne vezuješ uši? Prođe voz!!! Požuri!

Samo uzmi flaster (u apoteci kupi) i povučeš uvo za šic (ono što bi bilo najviše kad bi uši držala na gore) i izvučeš jako OD glave i ka dole i čvrsto joj zamotaš, tako da bude preklopljeno u kao rolnicu (što bliže glavi lepi ka krajevima.).

Ne znam, da nacrtam pa da ti pošaljem slike na face? Kako ne znaš da joj staviš? :(
 
Inace ova slika je uslikana ujutro oko 8 tek kada smo se ustali. Slikao je moj rodjak sa stepenica. Inace salji bilo kakve slike da nesto radim po pitanju usiju molim te. Probaj napraviti fisbajn i staviti ga u uho Ambi a ja cu sam to zalijepiti. Slikavas korak po korak. Molim te!
 
MOZE LI NEKO DA ME POSAVETUJE? DOBILA SAM STENE CANE ZENKICU STARA JE 6 MESECI ,JUCE SAM JE VODILA KOD VETERINARA IZMERILI SMO JE I ONA JE TESKA SAMO 20kg A VISOKA 50cm ,DA LI JE TO NORMALNA TEZINA ZA NJEN UZRAST ILI NIJE?:(
 
NE, nije dobra težina!!!
Hrani to jadno štene, moli Boga da nije od loše ishrane zaradla neku boleštinu i čuvaj je!
Genetiku ne možeš da sprečiš, ali izgladnjivanje je strašno!
Hrani jeeeee bar ti kad već drugi nisu!
I ugasi all caps, nemoj da vičeš na ans, mi dobro čujemo (čitamo) ;)
 
Nisam upucena u konkretne brojke i zato sam cekala da se ti javis ali i meni je delovalo da je to bas malo za tu visinu. I da, Hana, caps lock se na forumu tretira kao vikanje u normalnom razgovoru.
 

Back
Top