Cane corso

Moze li neko da mi objasni kako da napravim i stavim svom psu fisbajn ili jos bolje ako negdje na netu ima neki snimak ili slike sa objasnjenjem. Asi je dobro! Malopre sam je vodio kod veta kaze da je sve u redu i da rane fino napreduju. Fisbajn bih joj stavio cim izvadim konce i cim se rane fino smire.
 
Gura, to se stvarno ne moze objasnjavati preko foruma, zao mi je. Postoji gomila nacina koji su pogresni, a samo jedan koji je ispravan. Dakle kako god da ti neko objasni ti ces verovatno uraditi pogresno. Ja sam pokusala da ti objasnim na faceu, ali ti to nije dovoljno. Zaista ne znam sta bi zeleo. Pronadji kontakt sa nekim ko ima dobermana, staforda, snaucera, pa neka joj veze usi, drugo resenje ne preostaje.
 
Pozz svima..Imam mesanku Cane Corsa .. Evo vam malo slika :)
IMG_8156.jpg
[/IMG].
IMG_8139.jpg
[/IMG]Ovako je izgledala kad je dosla kod mene ..imala je malo vise od mesec dana ! A ovako izgleda u periodu izmedju 3. i 5. meseca :)
DSC00941.jpg
[/IMG]
DSC00935.jpg
[/IMG]
DSC00886.jpg
[/IMG]
DSC00909.jpg
[/IMG]
Kako vam se cini ? :)
 
Poslednja izmena:
Znam da je tema cane corso i odavno je pratim..zaista sam veliki ljubitelj ove rase ali u ovom trenutku nisam mogla da priustim cistokrvnog cane corsa..Doru sam dobila na poklon i zaista sam prezadovoljna ..Zao mi je ako je nekome zasmetalo to sto sam izbacila slike..Nisam imala srca da joj secem usi i rep iako sam to htela da uradim od samog pocetka..Nisam zelela da zbog izgleda mucim kuce..Meni je lepa i ovako :)
 
Ok, svejedno, ja sam samo spomenula šta je tema. Ne znam da li postoji tema "mešanci" nemam pojma. Jer bi ovde trebalo raspravljati o rasi.
Svakako kod cane corsa se rep ne seče iz tih "estetskih" razloga. Rep im je - kad porastu kao bič, i užasno doprinosi stvaranju displazije kukova. E sad, ti nećeš "da mučiš kuče" a na kraju će pretpostavljam samo da se muči jer će dobiti prokletu displaziju, neće moći da hoda, neće moći ništa, to psa boli, i na kraju pas se mora uspavati kako više ne bi patio. Ehh, nema veze, šta je tu je...
 
Iskreno nisam znala zasto se sece rep kucicima.I nije mi jasno ako vec moze da prouzorkuje zdravstvene probleme zasto je onda zabranjeno ? Slike sam postavila zato sto me je interesovalo misljenje ljudi sa ovog foruma, zato sto izgleda ima dosta poznavaoca i strucnjaka i za rasu i uopste za pse .Nije mi jasno zasto si toliko negativna prema meni..Moje kuce mozda nije cistokrvno ali je i dalje kuce a meni je njeno zdravlje najbitnije..Zahvaljujem ti se na informacii..Provericu sa veterinarom. ne treba napadati nekoga ako nesto ne zna..vec mu treba izaci u susret..Hvala jos jednom
 
To sa eutanazijom zbog displazije je nebuloza, granule sa dodatim lekovima za obnovu hrskavice su od obicnih (iz iste kategorije, pricam o RC i Hill's) skuplje samo 200din/kg a tih lekova ima i "solo", bez granula. I CC su sami po sebi, zbog velicine, skloni displaziji, kao i sve ostale vece rase.
 
@Dadabre, ja sam "negativna" prema svima. Tebi ne mislim ništa loše. To što ne stavim more smajlija ne znači da te mrzim, i ako ti treba neka pomoć, tu sam. Ja ti neću govoriti slatke stvari, nego iskrene, viđene iz iskustva i one koje sam saznala iz tuđih iskustava. Ako se ne brineš oko toga šta jeste praksa i istina, ti pitaj, slobodno.

@Mimi, kad se baviš SAMO jednom rasom, a za 2 godine vidiš more slučajeva uspavanih cc pasa zbog displazije, nikakva im hrana, lekovi i ostale gluposti za uzimanje para ne pomažu. Pas pada i kraj razgovora.
Najčešći psi su oni kojima je rep bio normalne dužine. Pričam iz iskustva, ko voli nek izvoli i nek čeka.

Zabranjeno je baš zbog toga što ljudi koji pišu zakone nemaju pojma o praxi niti su videli tog psa, niti su se bavili istraživanjem! Jednostavno, prezirem priče na tu temu, uvek se nađe neko ko kaže "jadaaan pas, sečete mu rep" a posle nije "jadan pas, trebaju mu invalidska kolica ili veštački kukovi"! Uhhh!
 
I da se još nešto razumemo!!! Kilogram Royala - Hillsa još gore je preskup i sam po sebi da bi se za rasu CANE CORSO moglo reći "hrana nije ne znam kako skupa, samo 200din skuplja od Royala!" Pobogu, šta, mi zarađujemo dvesta miliona pa nam 800din za kg hrane (koju corso spyzdi za 2 dana) nije mnogo?
Eee, svaka čast ako vi imate te novce, baš sam onda sretna... ;)
 
E, sad vec "zvucis" ogorceno... Pozdravljam, cenim i ne sporim tvoje iskustvo sa cc i zao mi je tih pasa ali to je i propust vlasnika, pas sa displazijom kukova, NA VREME DIJAGNOSTIFIKOVANOM moze da ima kvalitetan zivot uz terapiju. Ne kazem da sad treba sa, tipa, Benta da se prebaci na RC ili Hill's, pa jos medicinski, samo navodim i tu opciju kao primer (jer znam da ima i vlasnika koji za svoje cc mogu da priuste superpremium kategoriju), uz dodatak da lekovi identicnog sastava i dejstva mogu da se nadju i pojedinacno, i u veterinarskim i u humanim apotekama. I na kraju, ko je pisao zakone? Zastitari, pa su onima iz Ministarstva dali da ih potpisu kao svoje a medju zastitarima, to makar svi znaju, ima i prilicno zadrtih ljudi. Kupiranje repa relativno lako i brzo prebole i nisam protiv toga ako je to preventivna mera protiv ozbiljnih zdravstvenih komplikacija ali kupiranje usiju nikad necu moci da shvatim i prihvatim.

E, i Hill's jd je bio jeftiniji od RC mobility support, a i efikasniji, kad sam ih kupovala svom psu, istina, mnogo manjem od cc.
 
Poslednja izmena:
Evo da i ja kazem par rijeci! To je cista glupost sto su zabranili kupiranje 1. pas moze da oboli od displazije i pas pane sa noga i njegov zivot ne lici ninasta! 2. pas je mnogo ruzni sa rep i usima! Mom psu narkoza uopste nije bila problem! Ona je nakon budjenja iz anestezije bila omamljena oko 1i pol do 2 i odmah se vratila svom normalnom zivotu! I mom slucaju to nije mucenje! I bolje je to na vrijeme sprijeciti nego posle jadan pas da se muci! Ako vec znamo jedan uzrok displazije polje je da ga u samom startu sprijecimo! Jedino ako pas ima genetski naslijedjenu displaziju epa... A sto se tice Tazzice nju mi ne dirajte ona nije ogorcena niti negadivna (barem prema meni kada je god nesto pitam maksimalno mi objasni koliko je to moguce preko facebook-a i ona je poznavvalac CC i ima iskustva sa njima! I neizmjerno sam joj zahvalan na pomoci) vec nije mjesto njesancima na djelu foruma gdje se vode diskusije o rasi! Ima tema mjesanci i tu je trebala da se oglasi. A pas je stvarno lijep vidi se da ona ima krvi CC! Sto se tice zakona o zabrani kupiranja to je cista glupost i besmislica to treba da se pusti vlasniku na volju! Ipak kupiranjem se eliminise jedan uzrocnik bolseti displazije! Pozz! Tazzice hvala :*** :D !
 
Znam mimi, ali ko još snima psa? Pa ljudi "kupuju" pse, *menjaju* ih za "razno" dobijaju u suvlasništvo i sl. Kao od odgajivača. A odgajivač ne daje garanciju. Zašto? Jer njegovi psi nemaju sertifikate niti bi odgajivač imao hrabrosti da svoje pse snimi. I tako falšira sertifikate, dolazi do širenja displazije i td.
Slažemo se oko kupiranja, ti ljudi koji to pišu, nemaju pojma.
Čisto da nešto urade...
Užas, na to jesam ogorčena...

Zato ja lepo radim sa odgajivačem koji ima sertifikovane pse, koji daje odg garanciju i vodi računa o uzgoju. Pa samo gledam oko sebe ostale (ne sve, naravno, ima još par ok) i čudim se dokle će! A ti, tzv odgajivači ne da ne znaju šta znači snimiti psa nego i neće da saznaju, štence hrane hlebom i drže u svinjskom oboru. A zovu se odgajivačima... I kako da ne budem ogorčena... :roll:
Na žalost, naša država, svima sve omogućava, a to nekad utiče na život nečijeg deteta, koji zavoli psa, a pas se razboli, da vlasnici nisu ni svesni zašto...
Yebigaaaa... :(
 
Znam mimi, ali ko još snima psa? Pa ljudi "kupuju" pse, *menjaju* ih za "razno" dobijaju u suvlasništvo i sl. Kao od odgajivača. A odgajivač ne daje garanciju. Zašto? Jer njegovi psi nemaju sertifikate niti bi odgajivač imao hrabrosti da svoje pse snimi. I tako falšira sertifikate, dolazi do širenja displazije i td.
Slažemo se oko kupiranja, ti ljudi koji to pišu, nemaju pojma.
Čisto da nešto urade...
Užas, na to jesam ogorčena...

Zato ja lepo radim sa odgajivačem koji ima sertifikovane pse, koji daje odg garanciju i vodi računa o uzgoju. Pa samo gledam oko sebe ostale (ne sve, naravno, ima još par ok) i čudim se dokle će! A ti, tzv odgajivači ne da ne znaju šta znači snimiti psa nego i neće da saznaju, štence hrane hlebom i drže u svinjskom oboru. A zovu se odgajivačima... I kako da ne budem ogorčena... :roll:
Na žalost, naša država, svima sve omogućava, a to nekad utiče na život nečijeg deteta, koji zavoli psa, a pas se razboli, da vlasnici nisu ni svesni zašto...
Yebigaaaa... :(

Na zalost, svesna sam i ja svega, najgore je sto se ta ljudska pohlepa (a ima je kad god neka rasa postane "moderna") obija o glavu psima. Da ne poveruje covek kako tretiraju zivotinje, kakve shkartove prodaju kao cistokrvne primerke a vec o snimanju kukova niko nece da razmislja. Jeste offtoppic ali ne mogu da zamislim NO tzv. eksterijerca iz domaceg koji moze da istrci ceo onaj nemacki test izdrzljivosti. CC su relativno nova rasa, jos je sve u fazi ispitivanja (u praksi, na terenu) i narocito ih kod nas ima neujednacenih po tipu, kuja odgaja stence u blatu, bas tako, u svinjskom oboru, pa se vlasnik cudi otkud mu proboj imuniteta i parvoviroza tako gadna da se samo jedno stene izvuklo... A stencima repovi nekupirani a kuja potpuno u tipu APBT!
 
Omasila sam temu pa sta sad nije smak sveta (moja greska ).necu vise nista pisati ni postavljati posto vam smeta ..Poslala sam mejl veterinarima sa sajta www.pet-centar.rs (rekla sam da sam dobila informaciju da rep u velikoj meri doprinosi displaziji kukova.)Deo njihovog odgovora je sledeci
Informacija koju ste dobili prama našim saznanjima se nije potvrdila u praksi / teoriji i prema tome, tvrdnja se smatra neosnovanom. Ko je u pravu zaista ne znam ali provericu..toliko od mene pozz
 
Veterinari kod nas nemaju uzu specialnost sem mozda pojedinaca! U Americi nema vet opsteg smjera vec su svi specializovani za odredjenu zivotinju ili oblast! A sto se tice displazije nju mogu dobiti i psi sa kupiranim repom, a psi sa repom mogu da je ne dobiju tako da je to od psa do psa. Da li si radila snimak kukova?
 
Zašto bi radila snimak kukova na tako mladoj kuji?
To je glupo... Snimak se radi između 14 i 23 meseca.
Bar što se tiče odgajivača.
To što su odgovorili u Pet-centru, okači mačku o rep, to ti je jedna teta koja sedi za računarom i klasičan odgovor je iz knjige, a sve što nema u knjizi (kao podsetnik) ona napiše "odvedite životinju u najbližu veterinarsku stanicu" ili "kod nas u centru možete kupiti preparat koji će pomoći" ma daaaj! i neko u to veruje još uvek?
Ja sam rekla kakvo saznanje imam, a vi svi blago meni, kupirajte, ili nemojte, nije moj pas, nije moja stvar!
I ne morate meni da javljate šta ste odlučili i zbog čega.
Ja sam tu da odg na neko pitanje, ako znam IZ ISKUSTVA a ne bilo čega drugog, i to što proveravaš je odlično. Ja sam rekla šta sam imala, složila se sa mm, što mi je drago jer je poštujem, ali i da nisam, moje mišljenje usled iskustva ostaje ISTO!
Samo ako kupirate rep, on se seče od četvrtkog pršljena na dalje (5, 6..) to je to.
Ako nekome treba pomoć, ja sam tu, na facebook-u sam skoro 15h dnevno i uglavnom sam online.
Pa pitajte ili već šta god. :)

Amaba cane corso je facebook nalog ambacanecorso@hotmail.com
 

Back
Top