Cane corso

MA nisam se dobro izrazio nisam je tukao vec protresao! :D Ona je prepametna i shvatio sam rezi samo kada je djeca smaraju kad zele da je nosaju a njoj se spava! Ona je stvarno prepametna svako joj je prijatelj psi ljudi pogotovo ali macke mrzi i prema njima je ne milosrdna, kako da je naucim da ih ne dira nije meni zbog nje nego komsije se ljute!
 
A da zaboravih ona nikako nece da ide na povodcu mislim da nije bas toliko mala da ne moze polako da se uci na povodac, ona ga grize i ide nekako iza mene ali nekada je moram malo povuci da bi krenula da ide.
 
24h pre operacije ne sme nista da jede, 12h nista da pije, pod uslovom da je anestezija injekciona a ne inhalaciona, mislim da pred inhalacionu ne moraju da gladuju ali to drasticno podize cenu same operacije. Po budjenju iz anestezije, bez obzira koje, ne sme nista da jede i pije jos neko vreme, treba mu dati da lize mokar peskir, da bi povratio refleks gutanja, u protivnom ce da ispovraca sve sto unese u organizam. Neko vreme ce biti pod antibioticima, to ce vec da ti objasni veterinar u zavisnosti od dogovora i od stenetove kilaze a rane bi trebalo cistiti povidon jodom. Posle nedelju dana se skidaju konci, to nije tesko uraditi. Posto se operacija najcesce radi u periodu kad i menjaju zube, treba mu pojacati unos kalcijuma i fosfora, inace mu ne gine rahitis, jer i sam proces zarastanja i podizanje usiju vuku kalcijum iz kostiju ako ga nema dovoljno u hrani.
 
Slažem se sa MM, osim u slučaju da se kupiranje uradi do 2,5 meseca, onda ništa od toga.
ali svejedno, MM zna šta priča, a ako nastaviš da se nećkaš, preći će ona dozvoljeno vreme kupiranja ;)
Najbolje je što pre, jer će sve podneti lakše, i brže zarastaju rane, i uši se (ako ih dobro iskupira vet) same podignu!
Odluči što pre , moj savet.
 
Pozdrav za sve forumase,

zelim da vam prestavim nasa tri vrunska legla:

Leglo C Corso Di Munteanu
Otac: Ch Zahur Custodi Nos
Majka: JrCH Alegra

Leglo D Corso Di Munteanu
Otac: Eros
Majka: Aurora

Leglo E Corso Di Munteanu
Otac: CH Zahur Custodi Nos
Majka: CH Gaia Del Rosso Malpelo
 
Poslednja izmena od moderatora:
Moja maca sada ima skoro 18 meseci i nemoguc je...Tolika energija na jednom mestu.Ponasa se kao velika bebe:lol:elem,prosirila sam moju psecu porodicu jednim stenetom kovrdzavog bisona.Imate li neki savet kako da izmirim njihove razlike tako da se oni sprijatelje?Moj Cane je ogroman,a ovo je samo jedna mala mrva.Inace,isto je muzjak.Mali je za sada unutra,ali,jednom ce morati da izadje u dvoriste,a tamo je ON,vlasnik svega :lol:Dajte neki savet:))
 
Poslednja izmena:
Da li ima neka e knjiga o dresuri pasa ili mozda neki film da mi preporucite da pogledam i skinem da krenem malo da je ucim. Ona ima 3 mjeseca da li je prerano da se radi sa njom sjedi, lezi i daj sapu?
 

Back
Top