Cane corso

Mozda sam se malo kasno ukljucio u ovu temu ali evo i jedno od mojih misljenja.
Po mome neki cc su malo debeli za svoje god npr vidio sam da je 6 mjeseci star i tezak 40 kg a za moj pojam on treba da ima od 40-50 maksimalno kad odraste i kad se zategne.
 
Amba 16 meseci
296359_200510960008546_100001489316049_552649_1432449_n.jpg


Amba 16 meseci
293534_200509560008686_100001489316049_552642_3728870_n.jpg


Prijateljica Ela
299834_200510840008558_100001489316049_552646_6332952_n.jpg


Ela
298599_200508573342118_100001489316049_552634_5115972_n.jpg


Eto, i mi se javismo ;)
 
Ljudi kako da dam ime psu? U pitanju je cc stara dva mjeseca prelijepa je!! Napredna mala tj debela velika veca je od muziaka! Nijes sto je moja ali je ko secer! Slike saljem u petak ili subotu! :heart: :D
 
Ljudi kako da dam ime psu? U pitanju je cc stara dva mjeseca prelijepa je!! Napredna mala tj debela velika veca je od muziaka! Nijes sto je moja ali je ko secer! Slike saljem u petak ili subotu! :heart: :D

POstoji cak mislim dve ili tri teme sa predlozima imena, pogledaj, mozda nadjes nesto. Nego, ako ti stene deluje debelo, pa i ako ne deluje, ocisti je od glista.
 
Hahahahaa :)
Ja mačićima dajem ime tako što ih pšogledam i na šta mi liče, to ime dobiju.
Beli mačak koji kao neki vojnik u faci se zove Jacques, tako me podsetio.
A žuti se zove Garry. Kao Garfild, ili kao drugar - gari, oba mu pašu.
Zeleni se zvao Mile, i to zato što je jako delovao depresivno, pa mi je to bilo tako milo. hahhaa :)

Ti kujicu nazovi Aska, ako ti deluje pametno i mudro :D hehehehe :)
 
POstoji cak mislim dve ili tri teme sa predlozima imena, pogledaj, mozda nadjes nesto. Nego, ako ti stene deluje debelo, pa i ako ne deluje, ocisti je od glista.

Pas je ociscen od svih prazita za 25 dana treba da primi revakcinu! Ona je debela zato sto ne da jede vec mete i krupnija je rastom od brace i sestera, naj veca je u leglu! Ne mogu da ostenem od nje koliko grize kako to da rijesim ja je mazim ona me grize znam da je stene ali se bojim da joj to ne predje u naviku!
 
Pas je ociscen od svih prazita za 25 dana treba da primi revakcinu! Ona je debela zato sto ne da jede vec mete i krupnija je rastom od brace i sestera, naj veca je u leglu! Ne mogu da ostenem od nje koliko grize kako to da rijesim ja je mazim ona me grize znam da je stene ali se bojim da joj to ne predje u naviku!

Nekih nedelju dana pre revakcine treba da joj ponovis i terapiju protiv glista, i da joj ponavljas i malo cesce dok je mala. Kad te zaboli, zakukaj, to bi trebalo da bude dovoljna kocnica, a ako ne prekine onda, opomeni je kao kuja, povuci je za kozu na grebenu, ako treba, i protresi malo. Ne boj se, ne boli ih to, to je standardna vaspitna mera jos dok su u leglu, kod majke.

Da li je kasno za kupiranje sada ima dva mjeseca zelim da joj kupiram i usi i rep!

Repovi se obicno kupiraju sa 4-7 dana a usi sa 4 meseca, kad menjaju zube i imaju najbrzi metabolizam kalcijuma. Vidi sa veterinarom ako hoces, kad joj bude sekao usi, da odsece i rep. Ali da znas, mravo je mucenje gledati ih kako se bude iz narkoze, a koliko krvi izgube tokom operacije, necu ni da pisem! :sad2: (Ovo je iz licnog iskustva, asistirala sam muzu na kupiranjima usiju.)
 
Ok, kupiranje je najbolje između 5 i 7 nedelje, iskreno. Uši se same podignu.
Potrebno ti je da pronađeš veterinara koji će to da uradi.
Ako želiš, preporučiću ti jednog, u Sr. Mitrovici, izuzetan posao radi!
Štene kad je tolišno ne gubi krvi sem par kapi.
Lično bila prisutna na kupiranju legla (10kom štenadi uzrasta od 6 nedelja)
Ako kupiraš sa 4 meseca uši, moguće je da se ne podignu.

Mimi's mom, trebalo je da pokušate ranije da kupirate, zbog mnoooogo bržeg zarastanja rana, i mnogo lakšeg podnošenja anestezije.
Rep isto kad i uši, što pre.

Ovo je lično iskustvo, ako ti zatreba broj od veta sa kojim sam PREZADOVOLJNA kad je kupiranje u pitanju, javi se.
 
Ovako ja sam iz BiH tj Trebinja! Ona dakle sada ima 7-10 nedjelja bili sada bilo kasno da se to odradi boim se kako ce to sve da podnese! Ona je jos mala bebica prelijepa je posla cu vam slike da vidite ali bice jos ljepsa kada se kupira! Ali boim se kako ce da mi odradi to moj vet ali imam povjerenja u njih!
 
Nije, možeš sad da uradiš kupiranje.
Ja ne znam kako rade veterinari u Bosni, ali razgovaraj sa njim.
Kaži mu da seče rep na 4. ili 5. pršljen, bolje da je duži nego kraći.
Uši kaži da ostavi dovoljno ušne školjke da je ne skrati previše duboko. I neka ne budu prekratke uši.
Samo polako, sve je to extra!
Neka joj daje po malo dozice ketamina, a ne po kilaži, neka da samo toliko da je spusti, pa nek dodaje ako se počne buditi.
Sve što govorim, iz iskustva je, i to iz odabranog najboljeg.
Ja sam moju kuju sa 4 meseca kupirala, mnogo duže im zarastaju rane, mnogo teže podnesu anesteziju...
Kad su tako mali kao tvoja bebica, sve prođe vrlo lako i brzo!

Sa srećom :)
 
Ovo mi je tako teska odluka necu kupirati necu da je mucim! Ona jede neneormalno sve mi zao da ne ostane gladana jede 3-4 puta dnevno! Sada ima 9 kg. Izjutra joj dajem mlijeko i zumance onda po 150g hrane za juniore. ona je zivahna ali samo nekih 10-15 minuta nakon obroka onda legne i spava po cijeli dan. Cak me plasi uopste ne obavlja nuzde tj jeste jako rijetko danas mi je samo piskila i nagradio sam je kada je to odradila, dao sam joj malu sakicu hrane. :D
 
:)
Za cane corsa je veoma loša odluka da se ostavi dug rep. U mnogome pospešuje nastanak displazije, i to je provereno na više strana. Njihov rep je izuzetno težak i jak, a zadnji deo kostura preslab da bi ga nosio.
Tvoj izbor, tvoj pas ;)
 
Moja Asi je je stvarno dobra ali se bojim posto je svi gnjave da ce se razmaziti i da ''ce ona postati vodja copora'', to treba ja da budem. Ona je prvi dan naucila na automobil i gdje da obavlja nuzdu. Kada se setemo ona sve trckara zamonom ali bas ludi na macke na pse i ljude ne obraca paznju ali na macke ludi! Kako da joj dam do znanja ko je gazna ona nekada zarezi na mene i pocne da laje kada je krenem vaditi iz auti i da je podizem sa poda msm mene to ne plasi vec mi je glupo da na mene rezi moj pas i onda kao da krene de me ujede. Kako da rijesim ovaj problem da joj dam do znanja ko je gazda, to je samo uradila dva puta kada sam je vadio iz auta i malo pre kada sam krenuo da je vodim da obavi nuzdu. Bojim se kada postane malo telence da ne postane agresivna na druge pse i ljude! Moze neka pomoc?
 
Polako, staloženo. Komanda "ne" se uči od kad prohoda hehehe...
I to je komanda koju možeš da kažeš i ujedno je malo protreseš za kožu na vratu, od gore...
To jbi je trebalo malko smiriti...
Staloženo, budi siguran u svoju odluku, i zabrani ljudima da je maze kad radi nešto što ne treba.
Neka je ljudi maze samo kad uradi nešto dobro npr ja sam moju Ambu naučila da se mazi kad sedne, i odlično je jer sad klinac od 2 godine stoji pored nje i mazi je, a ona mirno sedi.
Znači "sedi" i onda maženje, ako ustane, opet "sedi" pa maženje.
Nema maženja dok radi nešto što je sad "tako slatko" a nije poželjno ponašanje. ;)
 

Back
Top