Cane corso

rqk9_821_uc928.jpg
[/URL][/IMG]


Bas lepo stene! :)
 
dragi moji,

imala sam cane corso pet mjeseci..i naucio je par komandi. posto nijesam imala mjesta kod mene morala sam ga dati roditeljima koji bas nemaju vremena da rade sa njim. bice tamo mjesec i po, pa ga vode na selo, tako da cu opet moci da ga dresiram. sta mislite, moze li zaboraviti komande koje je naucio?

pozzzzzzz
 
Moj pas je imao isti problem ali u ranijem uzrastu.Vodila sam ga na snimanje i sve je ok,osim sto je to slabost velikih rasa koje nagloo rastu.Dala mu je vitamin c i neke tabletice za jacanje kostiju.Odvedi je nekom veterinaru,bolje neka pogleda strucno lice.
 
za visinu nisam siguran,
da li je mužijak ili ženkica i koja joj/mu je visina?

ali evo okvirnih težina (možda pomognu)

.................Ženka: Mužjak:
Okot ..........0,5 kg .. 0,5 kg
15 Dana .....1,5 kg .. 1,5 kg
45 Dana....... 6 kg .. 6 kg
2 Meseca ...8.5 kg .. 9 kg
3 Meseca ..12,5 kg .. 13,5 kg
4 Meseca ..16,5 kg .. 18 kg
5 Meseci ...22,5 kg .. 24,5 kg
6 Meseci... 28 kg .. 31,5 kg
7 Meseci ...33,5 kg .. 37,5 kg
8 Meseci... 36 kg .. 40 kg
9 Meseci ...38 kg .. 42 kg
10 Meseci .40 kg .. 44 kg
11 Meseci .41,5 kg .. 45,5 kg
1 Godina ...43 kg .. 47,5 kg
2 Godine ...45 kg .. 50 kg

pozdrav!
 

Prilozi

  • DSC00567.jpg
    DSC00567.jpg
    85,7 KB · Pregleda: 82
POYY SVIMA AJ SAM NOVI IZ NIKSICA BUDUCI VLASNIK CC ZELIO BIX DA DOBIJEM ODGOWOR NA ZDRAWLJE CC I DA LI JE NAJCESCA BOLEST DISPLEZIJA ILI KAKO VEC KUKA:confused:

Pozdrav, Željko, i dobrodošao na forum. Prvo, molim te, isključi caps lock, to se na forumu tretira kao vikanje a mi svi dobro "čujemo". ;) Drugo, bolest se zove displazija, opis bi bio suviše plitka čašica zgloba i zbog toga jabučica zgloba ispada. A koliko je česta kod cc, bolje će ti odgovoriti neki iskusni vlasnik. ONo što znam je da je svakako češća kod većih pasa a da je genetski uslovljena i da rizik da i tvoj pas oboli može da se smanji tako što ćeš nabaviti štene od proverenih odgajivača, od roditelja sa snimljenim kukovima i dobrim rezultatima.
 
Good work mimi's mom :D
Dispazija kuka je veoma cesta i teska bolest kod cane corso rase.
Dobri odgajivaci selekcijom smanjuju mogucnost da stene oboli, i to parenjem pasa koji na snimku kukova imaju dobar rezultat (HD-0, HD-A, HD-B).
Ipak, i uprkos tome ako roditelji imaju dobre kukove, stene moze oboleti usled nebrige novog vlasnika. \

Stene se mora hraniti dobrom hranom, stedeti do 10 - 13 meseci od penjanja uz stepenice, silazenja niz iste, jurcanja, istrcavanja, preteranog plivanja i td.
Takodje uvodjenje vitamina, kalcijuma, i briga o stenetu da je na suvom i cistom mestu je jedan od klucnih faktora za smanjenje rizika.
Jos jedna anomalija koja pogadja i ovu dinu rasu je ispadanje treceg kapka, koji se otklanja veoma brzo hiruskim putem.

Nadam se da sma bila od pomoci :)
Poz
 

Back
Top