Cane corso

Alegra (Rodrigo Del Rosso Malpelo X Rebia Custodi Nos) 15 meseci

SAM_1999copy-1.jpg


SAM_2000copy-1.jpg


i jedan video klip sa treninga (igranja) :)

 
Aga je prelep,nego jel imas u planu da mu kupiras usi?Jer ako imas to u planu neces moci da ga vodis na izlozbe,svi stenci koji su ostenjeni u ovoj godini ne smeju da se kupiraju,pa cak ni rep!!!
:klap: za AGU

Ne znam,veterinar je rekao da ce 19.04.da dobije revakcinu a pet dana nakon toga da mu sredi usi ,mada,ja bas i nisam za to.Nekako mi je zao.Repic mu je vec odsecen.Tako sam ga dobila.

Drago mi je da ti se dopada moj Aga:)
 
Ne znam,veterinar je rekao da ce 19.04.da dobije revakcinu a pet dana nakon toga da mu sredi usi ,mada,ja bas i nisam za to.Nekako mi je zao.Repic mu je vec odsecen.Tako sam ga dobila.

Drago mi je da ti se dopada moj Aga:)


Nije sad da ti solim pamet ali kad sam ja kupirao mom psu veterninar nije hteo da mu kupira
najmanje 20 dana od revakcine,jer mora da mu se formira odbrambeni sistem:think:A ti vidi sta i kako ces.ps.mnogo je lepisi kad se kupira,bar meni:hvala:
 
Nije sad da ti solim pamet ali kad sam ja kupirao mom psu veterninar nije hteo da mu kupira
najmanje 20 dana od revakcine,jer mora da mu se formira odbrambeni sistem:think:A ti vidi sta i kako ces.ps.mnogo je lepisi kad se kupira,bar meni:hvala:

Hvala ti na savetu,svaki je dobrodosao jer ne bih da u necemu pogresim sto bi njemu moglo da skodi.:)
 
I moj Klej je išao na kupiranje dve nedelje posle revakcine, tako da verujem da je potrebno da prodje neko vreme, kao što kaže sveta-steta.
A što se tiče kupiranja, sve je stvar izbora vlasnika psa i njegovih planova (izložbe ili ne)

Luna72
Za zdravlje Cane Corsa po meni ne treba da se brineš ništa više nego za neke druge veće rase. Nema nekih specifičnih bolesti vezanih za rasu (koliko ja znam), tako da je najbitnije da se zdravo hrani sa svim vitaminima za njegov uzrast.
I ja još dosta učim o njima, tek smo "dogurali" do 1.5 god

Pozdrav svima i dajte te slike, stiglo je lepo vreme
 
Pa voleo bih, al sam kupio vec crnog sa belim, a odgajivac od kog sam ga kupio je rekao da ti albino kostaju i do 5000, bez obzira trazio sam takvog, al nisam uspeo da nadjem, a postavicu slike od ovog mog, da vidite i da mi kazete vase misljenje.
 
Sveto,prelep je :klap::klap:
Ja imam problem sa malim..nece na povodac :(Molim te reci mi kako da ga naucim.Hvala unapred:)

E ovako sam ja radio:
prvo sam mu stavio ogrlicu ne par dana dok se nije navikao,posle toga sam mu
stavio povodac i pustio ga da ga vuce za sobom po dvoristu sat dva,
i onda smo krenuli u setnju,inace poceo sam da ga setam sa 2ipo meseca:mazipsa:,
I jos jedan savet,najbrze ces ga nauciti uz druge pse da seta pored noge,tako da ne bi bilo lose da mu nadjes i drustvo za setnju,inace tako se pre oslobodi straha od ljudi i automobila:super:
 
E ovako sam ja radio:
prvo sam mu stavio ogrlicu ne par dana dok se nije navikao,posle toga sam mu
stavio povodac i pustio ga da ga vuce za sobom po dvoristu sat dva,
i onda smo krenuli u setnju,inace poceo sam da ga setam sa 2ipo meseca:mazipsa:,
I jos jedan savet,najbrze ces ga nauciti uz druge pse da seta pored noge,tako da ne bi bilo lose da mu nadjes i drustvo za setnju,inace tako se pre oslobodi straha od ljudi i automobila:super:

Hvala ti puno:)Ogrlicu sam mu stavila pre dve nedelje,ali nisam ga tako ,kao ti pustala da slobodno trci sa povodcem.Uradicu tako.On sada 19.04.puni tri meseca.Slikacuu ga ovih dana da vidite kako je divan :aha:
 
Pozdrav ! Albino su veoma retki, kod nas ih nisam nigde video, ali su i veoma podložni raznim bolestima (uopšte albino psi, ne samo cane corso)

Luna72 -Sve je to period privikavanja, i treba ici postepeno, kao što je sveta dao primer.
Moj Klej je to brzo prebrodio, ali sam muku mučio kada naiđemo na travu. Ne znam šta mu je značilo, ali kako oseti travu pod nogama on sve četiri u vis :whistling: i ni makac dalje. Bez obzira da li smo tek krenuli u šetnju ili se vraćamo. Izluđivao me je :evil: , ali je i to prošlo.

Klej - 17 meseci
37hmt.jpg
 
Joj burazeru pa ne znam,ja bi mu kupirao,nekako sa usima mi izgleda kao lovacki pas???z;)

Aga je prelep,nego jel imas u planu da mu kupiras usi?Jer ako imas to u planu neces moci da ga vodis na izlozbe,svi stenci koji su ostenjeni u ovoj godini ne smeju da se kupiraju,pa cak ni rep!!!
:klap: za AGU

tačno je da sa ušima (nakupirani) izgledaju manje ozbiljno

ali takođe je i dobro što se psi više ne podvrgavaju torturama kupiranja, jer mada nekima tako ne izgleda ipak je to tortura.

inače, ja čuvam malinoe, ali prve komšije su nam 7 kane korso (i to ne bilo kakvi)
http://www.sanguemagnifica.com/DockSangueMagnifica.html
tako da sam prilično upoznata sa rasom, te mogu da uputim komplimente mnogim od ovih pasa čije ste slike postavljali
 
tačno je da sa ušima (nakupirani) izgledaju manje ozbiljno

ali takođe je i dobro što se psi više ne podvrgavaju torturama kupiranja, jer mada nekima tako ne izgleda ipak je to tortura.

inače, ja čuvam malinoe, ali prve komšije su nam 7 kane korso (i to ne bilo kakvi)
http://www.sanguemagnifica.com/DockSangueMagnifica.html
tako da sam prilično upoznata sa rasom, te mogu da uputim komplimente mnogim od ovih pasa čije ste slike postavljali

U pravu si ti,nema sta,jeste tortura i znam kroz sta smo prosli i on a i ja:sad2:,
ali po meni mozda je bolje i to nego da nekada kasnije nastupi infekcija,kazu da kod
ne kupiranih pasa moze doci do infekcije,mozda i ja imam pogresne informacije u vezi toga,
pa reko sto je sigurno,sigurno je valjda:think:
pozz:kpozdrav:
 
mislim da nije informacija tacna, no kako god... nisam videla da u prirodi pas ili bilo koja zivotinja dobije infekciju jer nema kupirano uvo... to je secenje, to psa boli, otvorena rana, dakle podlozno je infekcijama....
 
Nije tačna informacija, po meni su podložnije infekciji neke dugodlake rase, ako nemaju adekvatno održavanje ušne školjke. Cane Corso, SAO (Srednje Azijski Ovčar), NL Terijer i mnogim drugim, su kupirane uši i rep možda i od samog nastanka rase, radi lakšeg lova, odbrane stada od vukova .... A pojedinim rasama je to rađeno čisto iz estetskih razloga.
Pozdrav!
 
Nije tačna informacija, po meni su podložnije infekciji neke dugodlake rase, ako nemaju adekvatno održavanje ušne školjke. Cane Corso, SAO (Srednje Azijski Ovčar), NL Terijer i mnogim drugim, su kupirane uši i rep možda i od samog nastanka rase, radi lakšeg lova, odbrane stada od vukova .... A pojedinim rasama je to rađeno čisto iz estetskih razloga.
Pozdrav!
podrzavam :)
 
inače, ja čuvam malinoe, ali prve komšije su nam 7 kane korso (i to ne bilo kakvi)
http://www.sanguemagnifica.com/DockSangueMagnifica.html
tako da sam prilično upoznata sa rasom, te mogu da uputim komplimente mnogim od ovih pasa čije ste slike postavljali
Čini mi se da su menjali sajt, nisam bio dosta vremena. Imali su ranije sliku jednog psa, sivo bele boje, po svemu sudeći Cane Corso, pa ako znate nešto o njemu (pošto ste komšije:))
 

Back
Top