Pomoc oko poreza!!!!

R

relax

Gost
Moj slucaj je sledeci.
Posedujem malu firmu koju sam otvorio pre 2 godine. Otvorio sam je uz rad i tada nije bilo nikakvih poreskih nameta po osnovu penzionog invalidskog i poreza na nezaposlene.
Taj zakon je izglasan prosle godine u aprilu. Sve bi bilo u redu da su oni meni poslali resenje o placanju u nekom zakonskom roku, oni su ga poslali sada sa zaostatkom od 1 godine i traze da se sve pladi unazad u roku od 15 dana.
Da li neko zna gde mogu da pogledam koliki je po zakonu rok za isporucanje takvog resenja?
Ne mogu da verujem da oni mogu ladno da kasne godinu dana a od nas traze da to izmirimo za 15 dana.
Uplasim se nekada ovako neodgovorne drzave.
Svaki sajt i informacija bi mi ulilo nadu i hvala vam unapred.
 
Zakonom o penzijskom osiguranju koji je stupio na snagu 2. aprila 2003. godine propisano je da su obveznici placanja doprinosa za PIO osiguranici zaposleni koji su istovremeno vlasnici radnji preduzeca. Poreska uprava je bila duzna da dostavi resenje o placanju doprinosa u toku 2003. godine, ali kako je uplatni racun za ovu kategoriju osiguranika objavljen tek krajem decembra 2003. godine, osiguranici su dobili zaduzenje tek u 2004. godini.Rok za placanje je stvarno 15 dana, ali je Zakonom o poreskom postupku predvidjena mogucnost eventualne otplate duga na vise rata. Savet: kontaktiraj sa ljudima iz Poreske uprave: Save Maskovica 3-5 ili eventualno napisi dopis na adresu: Ministarstvo rada, zaposljavanja i socijalne politike; Nemanjina 22-26; Odeljenje za PIO. Pozdrav!!!!!!!!!!!
 

Back
Top