Ненад Чанак-срце вуче радикалима,али разум не да!

Poruka
19.903
Синоћ у "Полиграфу" на Б92,Ненад Чанак рекао да Демократску Странку Србије вуче срце ка радикалима,али да разум не дозвољава нешто више.

Мислите ли да ту има истине?И зашто их срце вуче ка радикалима,а зашто разум не да,ако је тачно ово што је Чанак рекао?:)
 
Ja ne znam cemu ovolika frka oko toga sto bi Nikolic mogao da bude Predsednik Srbije ? Niti ce biti Premier, niti ministar u vladi za neko kljucno mesto, nece se mesati u ekonomiju zemlje i mnogo toga jer za to nema ovlastenja, pa s'toga cemu ovolika frka ? Naprotiv mislim da bi Nikolic bas trebao da bude predsednik drzave, dok bi "demokrate" i dalje nastavile put ka EU.
 
Srce ih vuce jer se zalazu za iste ideje, a razum ne da jer im trenutna situacija garantuje "stolice" :)

Како то да се залажу за исте идеје,ако се нон-стоп износи тврдња у јавност од стране ДС-а и политичких опција блиским тој странци,да су радикали антиевропски оријентисани и да им је циљ стварање руске губерније од Србије?А,нисам чуо да је и ДСС оптуживан за исто.
Колико знам,ДСС не оптужује нико за овакве идеје,а овамо се прича како имају исте или сличне ставове по кључним питањима.
ДСС хоће Европу,а СРС неће,јел` тако?Па,како је то исто?:)
 
Hvala Bogu da je tako. Kostunica je klasicna kukavica i neverovatno je proracunat- a to je dobro za politicara. Iskusno zayebava celu Srbiju dosta dugo. Videcemo dokle.

Naprotiv, matori Koštunije je pokazao više puta da ima muda da istera svoje. Ne volim ga ni ja, ali što se toga tiče, skidam mu kapu.

Greška je Tadićeva (i kukavičluk) što dozvoljava Koštunici da ga ucenjuje, a samim tim i veliki deo naroda Srbije. Da se razumemo, meni je Tadića najbolji izbor u Srbiji, zato i gledam prvo njegove mane i greške.
 
Naprotiv, matori Koštunije je pokazao više puta da ima muda da istera svoje. Ne volim ga ni ja, ali što se toga tiče, skidam mu kapu.

Greška je Tadićeva (i kukavičluk) što dozvoljava Koštunici da ga ucenjuje, a samim tim i veliki deo naroda Srbije. Da se razumemo, meni je Tadića najbolji izbor u Srbiji, zato i gledam prvo njegove mane i greške.

Па,то си управу.Само показују да им је много стало до власти и да не бирају,него дај шта даш.
 
Како то да се залажу за исте идеје,ако се нон-стоп износи тврдња у јавност од стране ДС-а и политичких опција блиским тој странци,да су радикали антиевропски оријентисани и да им је циљ стварање руске губерније од Србије?А,нисам чуо да је и ДСС оптуживан за исто.
Колико знам,ДСС не оптужује нико за овакве идеје,а овамо се прича како имају исте или сличне ставове по кључним питањима.
ДСС хоће Европу,а СРС неће,јел` тако?Па,како је то исто?:)

Ja koliko sam pratio SRS nije protiv Srbije u EU, vec je protiv pristupa "po svaku cenu" ako je ta cena previsoka kao sto je slucaj recimo sa gubitkom (KiM) nekih 13-14% teritorije Srbije. DSS se zalaze isto za EU, a protiv je odcepljenja KiM i cak isto trazi da se ponisti dogovor o pristupanju EU u slucaju da ista posalje svoju misiju na KiM bez saglasnosti UN-a. Pored ovoga sto sam naveo, meni su njihove ideje po pitanju KiM i pristupa EU - identicne.
 
Ja koliko sam pratio SRS nije protiv Srbije u EU, vec je protiv pristupa "po svaku cenu" ako je ta cena previsoka kao sto je slucaj recimo sa gubitkom (KiM) nekih 13-14% teritorije Srbije. DSS se zalaze isto za EU, a protiv je odcepljenja KiM i cak isto trazi da se ponisti dogovor o pristupanju EU u slucaju da ista posalje svoju misiju na KiM bez saglasnosti UN-a. Pored ovoga sto sam naveo, meni su njihove ideje po pitanju KiM i pristupa EU - identicne.

A famozni Nikolićev citat o rupi u persijskom tepihu? Tako nešto DSS nikada nije izjavio, niti će izjaviti, niti misli, a radikalima je to u krvi. Radikali mrze EU. Vidiš i na ovom forumu da je tako...
 
A famozni Nikolićev citat o rupi u persijskom tepihu? Tako nešto DSS nikada nije izjavio, niti će izjaviti, niti misli, a radikalima je to u krvi. Radikali mrze EU. Vidiš i na ovom forumu da je tako...

Rupa u persijskom tephu? izvini, nisam upoznat sa tom izjavom.

Sto se tice ovog foruma, ja koliko vidim ljudi ne mrze EU vec izjave pojedinih koji stizu iz iste a zalazu se protiv interesa drzave Srbije i srpskog naroda. Nisam video nikoga da je napao Slovacku, Grcku, Rumuniju, Kipar, Spaniju itd. itd. zemlje koje su isto deo te iste EU, ali se zalazu za teritorijalnu celovitost Srbije ili su neutralne po nasem pitanju, jer su dovoljno fer da se ne mesaju u unutrasnje pitanje strane drzave. Licno mislim da bi Srbija trebala da pristupi EU zbog svog licnog interesa a ne zbog necijeg drugog, i tako isto bilo kojoj drugoj zajednici ili organizaciji od koje ce imati vise koristi nego stete. Sada ako Srbija treba da izgubi vekovni deo svoje drzave kao sto je slucaj sa KiM, treba onda izracunati koliko ono vredi i dobiti vise zauzvrat, recimo RS koja je svakako srpska, podela KiM, otpis spoljnog duga, milijarde eura pomoci srpskoj ekonomiji i pristup EU. U slucaju da neko ponudi takve uslove, onda mozemo da razgovaramo, a gluposti tipa "Nezavisnost Kosovu a vama EVROPSKA BUDUCNOST" :P pali mishko :P
 
A famozni Nikolićev citat o rupi u persijskom tepihu? Tako nešto DSS nikada nije izjavio, niti će izjaviti, niti misli, a radikalima je to u krvi. Radikali mrze EU. Vidiš i na ovom forumu da je tako...

Neželim da govorim u ime radikala,jer to nisam,ali moram da ti kažem da nemrzim EU ali mrzim ucenjivače i otimače.
 
Pa kad bi neko malo dublje vršio analizu DSS-a, ne samo onako, kafanski, video bi da su krajnje marginalizovani svi koji su evropska struja DSS-a
Janković, Parivodić...
samo je nejasnoća ono što mi ne vidimo, da li je DSS pod nečijim pritiskom ili nekim ozbiljnim upozorenjima šta će se desiti ako pristanu sa radikalima,
davno bi oni formirali tu koaliciju da tako nije.
 
Posle ove izjave da ne prihvata ucene od DSS Tadic se otkrio kolko je za zastitu interesa Srbije ,ako je njemu zastita granica Srbije ucena ,sta ocekivati od njega taj bi dusu prodao za jednu vizu.
Mogu oni proglasiti Kosovo nece taj ni prstom mrdnuti ,mozda im se cak i izvini .

Да...Сложио бих се.
Али,у тој ситуацији,како онда протумачити део Чанкове изјаве да ДСС-у разум не да коалицију са СРС-ом?Јел` то разумно,ако ДСС зна ово што си ти написао?
 
Не знам какав утицај има Мишковић у целој причи?Да ли њему не одговара коалиција са СРС?
da mu ne odgovara ne bi finansirao Tominu kampanju ,uostalom sto mu ne bi odgovarala kad radikali nisu rec rekli protiv njega sve ove godine, a u Novom Sadu nasmeseni otvaraju njegove mega makete i planiraju da mu dodele najskuplju gradjavinski parcelu u gradu za jos jedan delta-city.
 
Naprotiv, matori Koštunije je pokazao više puta da ima muda da istera svoje. Ne volim ga ni ja, ali što se toga tiče, skidam mu kapu.

Greška je Tadićeva (i kukavičluk) što dozvoljava Koštunici da ga ucenjuje, a samim tim i veliki deo naroda Srbije. Da se razumemo, meni je Tadića najbolji izbor u Srbiji, zato i gledam prvo njegove mane i greške.

Cujem da ga je oko podrske na izborima Tadic iskulirao, tacnije njegove uslove. Tako i treba. Dosta je Kostunjavi radio sta je hteo zajedno sa onim seljakom iz Cacka.
 
Синоћ у "Полиграфу" на Б92,Ненад Чанак рекао да Демократску Странку Србије вуче срце ка радикалима,али да разум не дозвољава нешто више.

Мислите ли да ту има истине?И зашто их срце вуче ка радикалима,а зашто разум не да,ако је тачно ово што је Чанак рекао?:)

ДСС и тазум?
`леба ти, када будеш нашао ово друго код овог првог, добићеш Нобела.
Они су по мени као неки "националистички" део КПЈ, којег неће ни комунисти ни националисти, па служе само за попуњавање празног места док не дође неко други.

Бојим се да ће да их ДС искориштава док не падну испод цензуса, већ на следећим изборима, а да ће онда уместо њих у коалицију ДС да узме ЛДП.
И наравно ДСС ће тим идиотлуком поново да доведе најгоре на власт у Србији, и после ће да кукају како су били легалисти и желели добро земљи, а ми остали ћемо да се бакћемо са коалицијом ДС-ЛДП-мањине...
 
Pa kad bi neko malo dublje vršio analizu DSS-a, ne samo onako, kafanski, video bi da su krajnje marginalizovani svi koji su evropska struja DSS-a
Janković, Parivodić...
samo je nejasnoća ono što mi ne vidimo, da li je DSS pod nečijim pritiskom ili nekim ozbiljnim upozorenjima šta će se desiti ako pristanu sa radikalima,
davno bi oni formirali tu koaliciju da tako nije.
Због чега би ДСС ишао у коалицију са СРС-ом кад је Коштуница успео да натера Тадића да се понаша и брани српске интересе? Овако се то ради под плаштом демократије. ;)
Коштуница има сва права да враћа жутима, јер су га два пута испалили 2002. на председничким изборима када је победио али није била довољна излазност. Остатак ДОС-а није хтео да укине цензус од 50%, већ им је било само важно да Коштуница не постане председник Србије, па макар радикали расли. Ко је сад крив ДС-у?
Сутра ће састанак у Москви пресудити и договор са Путином.
 
Због чега би ДСС ишао у коалицију са СРС-ом кад је Коштуница успео да натера Тадића да се понаша и брани српске интересе? Овако се то ради под плаштом демократије. ;)

Da, a Kostunica je morao to da uraditi sa DS-om jer sa radikalima najverovatnije ne bi bilo moguce braniti srpske interese zbog hipoteke koje srs ima u Evropi. U tom slucaju DSS bi se nasao na udaru i domace i medjunarodne javnosti, za domacu me zabole, ali od medjunarodne zavisimo, hteli mi to ili ne. "Nije dovoljno hteti, potrebno je moci" :wink:
 
Синоћ у "Полиграфу" на Б92,Ненад Чанак рекао да Демократску Странку Србије вуче срце ка радикалима,али да разум не дозвољава нешто више.

Мислите ли да ту има истине?И зашто их срце вуче ка радикалима,а зашто разум не да,ако је тачно ово што је Чанак рекао?:)



Čanak je potpuno u pravu kad kaže da Koštunicu srce vuče radikalima. To je jasno i vidljivo i on se uopšte ne pretvara i u tom smislu je iskren. Druga stvar je to što je svestan činjenice da mu takva koalicija ne bi odgovarala i što bi veoma brzo nestao sa političke scene sa svojih desetak procenata glasača.

S druge strane i on treba DS, ali isto tako mislim da je Tadić prvi put posle dugo vremena napravio pravi potez i javno rekao da ne pristaje ni na čije ucene, a nadam se da će se toga i držati.

Ako Koštunica smatra da treba da da podršku radikalima, neka je da, nije problem. Isto važi i za Velimira Ilića.

Mislim da je bilo zaista previše stresova u vezi s tim. Godinama već kalkuliše i ucenjuje Srbiju mogućom podrškom radikalima. Pa neka je da konačno i da završimo s tim. A onda...
Ok,
 

Back
Top