Opasne igracke

Uf,sreca te nemam neku od ovih igracaka.Vjerujem da se na nasem trzistu mogu naci.Vidim da nije sve kinesko.Da se razumijemo sve su sigurno pravljene za istocno trziste.Danas je vrlo profitabilno raditi reciklazu,preradjivati otpad,a strasno je sto se upravo takvi materijali preradjuju u djecje igracke.Rizik postoji i u drugim artiklima,proizvodima,razlog vise da se pazljivo procita etiketa,mada ni to nije velika garancija kvaliteta kod nas.Mnogi proizvodi se prepakuju,ili se samo prelijepi nalepnica.Treba jos dosta vremena da se kod nas prema cijeni rangira kvalitet.
Licno nikako ne volim kupovati ama bas nista kod kineza.Mozda bzvz razmisljam,ali ako cu i kupiti tako neki jeftiniji proizvod,radije cu kupiti od nasih ljudi i dati 50-100 din vise.
Nadam se da ce se pojacati kontrola uvezenih artkala,i vise sam za to da se omoguci,i podstakne nasa proizvodnja,takodje uz rigoroznu kontrolu sirovina.
Dokle vise da dozvoljavamo prodaju skarta u nasoj zemlji.
 
Dobro, onda uopshteno. Ne verujem da je neku mamu koja je na ivici egzistencije, briga sa chim joj se deca igraju. Nije sluchajno shto je kineskih radnji sve vishe, to samo govori da potraznja raste i da se ta roba kupuje, ne zato shto neko ne zeli da priusti svojoj deci Pertini igrachke, vec zato shto nije u mogucnosti.
 
Znam da nema svako pare da priusti svome detetu skupe igracke
i znam da se roditeljima ni ne daju (velike)pare za igracke sa kojima ce se njegovo dete igrati par dana
(ruku na srce deca ih brzo i polome)
ali nisu sve zdravstveno ispravne igracke i skupe.
Treba samo da potrazite deklaraciju na igracki
a svaka prodavnica mora da poseduje
i uverenje o ispravnosti...
razmislite sta kupujete deci,kako svojoj tako i tudjoj
(akcenat je stavljen na igracke za bebe jer one sve to stavljaju u usta)
 
Шта вреди да прочиташ декларацију кад не знаш колико чега сме да се налази у играчкама.
И, ко ти гарантује да то што пише на декларацији одговара стварности!?

Нешто нисам приметила да је наша инспекција повукла неке играчке са тржишта. Просто не могу да верујем да нема неисправних и код нас!?!
 
Шта вреди да прочиташ декларацију кад не знаш колико чега сме да се налази у играчкама.
И, ко ти гарантује да то што пише на декларацији одговара стварности!?

Нешто нисам приметила да је наша инспекција повукла неке играчке са тржишта. Просто не могу да верујем да нема неисправних и код нас!?!

upravo tako...najgore je sto takve igracke izadju na trziste i tek se posle reaguje...sta znaci onda ta deklaracija ako ne dozvolu izlazska na trziste...nema veze...sve u svemu sve je to igra na srecu...neka nam decu Bog cuva i to je sve...spasa nam nema boljeg od drcnih:neutral:
 
Svaka prodavnica koja prodaje igracke
MORA da ima uverenje o ispravnosti tog proizvoda koji prodaje.
To resenje izdaje Gradski zavod za zastitu zdravlja, delatnost higijrne i zastita zivotne sredine.
Svaka posiljka koja predje granicu mora proci kroz zdravstveni pregled.
Tu vam sve pise, ako trazite na uvid i dobicete...
Ali....
(uvek neko ali)
naravno da na svakom cosku ima i kineskih prodavnica koje niko
ne dira zbog nepostojecih uverenja o ispravnosti
 
Sa ovih slika prepoznala sam artikle koji su dugo bili,a mozda jos uvijek,u rafovima nasih radnji.Ni jednog momenta nisam rekla da je skupo i kvalitetno,samo kazem treba voditi racuna,na zalost time samo umanjujemo rizik,ali nikad nismo sigurni. Nase inspekcije,ajde necu reci nece,mozda ne mogu da postignu toliku kontrolu,jer jos uvijek postoje razni kanali kako ta roba stize kod nas.Siva trgovina je jos u velikoj razmjeri,tako da je tesko sve propratiti.Ali ako se nadlezni trude,nadam se i nekom efektu u skorijoj buducnosti.:)
 
Била сам скоро на предавању о штетним материјама које нас окружују.
И, изгледа да не можемо побећи од отрова и канцерогених материја све и да хоћемо: обичан селотејп је ужасно отрован, пластични школски прибор је углавном од канцерогених материја (нисам хемичар и не бих знала да поновим називе тих састојака), обично белило за ''кречење'' хемијске је толико отровно да у већој количини изазива и смрт (!), школске торбе, пернице, фломастери, нарочито маркери - све то садржи врло опасне супстанце...

И кад гледам све то :-? .....- чини ми се да је најбоље не знати ништа од тога! :wink:
Где год се окренеш - све је опасно по здравље!
 
Da nema ovog foruma, ne bih ni znala da se moja deca svakodnevno igraju otrovnim igrackama:? :x Mi smo malopre bacili one teget delfine za kupanje, jer ih Luka stalno stavlja u usta, a oni su kako sam videla otrovni. Strasno!
Pa imamo drvenu slagalicu onog tigra iz Vini pua, za koga nisam sigurna da li je to bas jedna od navedenih, a i onu drvenu kutiju s kockama u raznim bojama i ostalim oblicima i ko zna sta jos.
 
Pa da li je moguće da proizvođači igračaka znajući ok kakvih materijala proizvode igračke mogu mirno da spavaju,a pritom svesno truju decu?I sve to radi novčane dobiti!?I cena uopšte nije garant da je neka igračka neotrovna.A svi veoma dobro znamo koliko koštaju "kvalitetne" igračke renomiranih proizvođača,koje se takođe sklapaju a neke čak i proizvode u lepoj nam Kini!A i ljudi moji mi smo prosto opkoljeni silnim kineskim "buticima" i radnjama sve po 95!
Šta uraditi povodom toga i kako se izboriti sa tim,pitanje je sad:confused:?
 
Upozorenje!!!

Bebac.com izražava veliku zabrinutost zbog informacije da se na tržištu nalaze štetne AD kapi za bebe koje ne ispunjavaju uslove u pogledu zdravstvene ispravnosti.

Smatramo da o ovome u najkraćem roku mora biti obaveštena najšira javnost koja mora biti upoznata i sa eventualnim negativnim efektima koju mogu proisteći korišćenjem ovakvih AD kapi.

Dokumenti do kojih je došao Bebac.com predstavljaju analizu laboratorijskih ispitivanja A+D3 kapi proizvodjača Iva Farm iz Valjeva koja je načinjena u Sektoru za preventivnu medicinu VMA i iz kojih se jasno vidi da one NE ISPUNJAVAJU uslove u pogledu zdravstvene ispravnosti.

Naime, u Mišljenju VMA pod brojem N0 554/07 se navodi da proizvod ne samo što ne poseduje ispravnu deklaraciju, već da je neodgovarajuć i u pogledu što nije vodeni rastvor A i D3 kako se navodi, već je rastvor navedenih vitamina u smeši glicerola i vode što je nedopustivo, jer se bebama preporučuju isključivo vodeni rastvori.

Koliko je ozbiljna situacija svedoče i izjave pedijatara Bebac.com da ukoliko beba udiše ulje iz kapi uljanih rastvora može oboleti od pneumonije. Međutim, svakako najveća opasnost je definitivno koncentracija vitamina u rastvoru koja prekoračuje vrednosti preporučenog unosa za decu i bebe više od 220% do 590%.

Imajući u vidu da veliki broj građana Srbije strahuje od loše zdravstvene zaštite što je uzrokovano i nedavnim puštanjem u prodaju lažnih vakcina protiv gripa, moramo upozoriti javnost, ali i zatražiti od Ministarstva i nadležnih institucije da se oglase po ovom pitanju i da, ukoliko se dokaže istinitost tvrdnji, onemoguće slobodnu prodaju ovih štetnih vitamina A+D3 koji se nalaze u masovnoj upotrebi od strane roditelja.

Informacije radi, velika većina pedijatara i patronažnih sestara upravo preporučuje upotrebu ovih A+D3 kapi za bebe, ali i ukoliko bilo koji roditelj uđe u bilo koju apoteku i zatraži A+D3 kapi za bebu apotekari će im prodati upravo A+D3 kapi proizvođača IvaFarm iz Valjeva.

Zahtevamo od Ministarstva zdravlja i nadležnih institucija hitno ispitavanje slučaja i da obavesti javnost da li je u pitanju štetna jedna serija proizvoda ili celokupna proizvodnja pomenutog proizvođača, kao i da pokrene postupak preispitivanja odgovornosti kako proizvođača, tako i ostalih u lancu distribucije problematičnih A+D3 kapi.

nema na cemu,upravo mi je stigao ovaj mail .Ja stvarno ne mogu da verujem sta se sve moye naci kod nas na trzistu
 

Back
Top