Авто магазин

vule gs

Ističe se
Poruka
2.285
Видим да се подоста прича по разним темама о Авто магазину, уз који нисам имао среће да растем али сам имао среће да имам пар комада које могу да прелистам. Мислим да би ова тема могла да служи као својеврсна библиотека, где ћемо качити разне текстове из Авто мазагина које нађемо на нету и/или скенирамо. Ако модератори сматрају да је ова тема превише, или да представља беспотребно сепемовање, нека је обришу.
Ево ја прилажем пар старих тестова које сам покупио са нета (погодите о ком се ауту ради8-)). Мени се чини као да су из Авто магазина, а ако грешим... Нека ме старији форумаши исправе, а модератори некао обришу.

ЈУ премијера - Ситроен ВХ 16. Пошто се ВХ појавио 1982, ценим да је ово негде 1983:









Представљање Цимосовог ГА, ценим негде 1979-80:

















Ново из Цимоса - Ситроен GSX (овакав као што је на слици никад није произведен у Цимосу) - ценим негде око 1976-77:



Тест ГС-а, негде 1973-74 (фотос са прве стране је најјачи, јер је стваран, тад није било фотошопа):









То је то за вечерас, иначе имам још разноразних текстова, које ћу касније да покачим (не знам само да ли да качим и табеларне техничке податке за разна кола или не:-?).
 
komplet
dsc03094zz5.jpg

dsc03095lm7.jpg

stari naziv "Auto" (Avto)
dsc03096dg6.jpg
 
Ja bih i ovom prilikom apelovao na sve da prilikom kacenja slika manuelno kopiraju url slike (ful size, properties slike pa kopirati url i uneti ga u krstaricinu "umetnite sliku" ) - neke fotke imaju url u tri reda zbog dugackog naziva , treci se nevidi vec osenceni url mora da se predje do kraja na dole. Na primer ja nevidim Vule_gs ove fotke (i od 50% ostalih) pa moram da idem na citiraj pa copy url fotke pa u sledeci prozor paste ....

Nisam video o kojoj se Ajkuli radi , ali se jos uvek secam slike Cimosa ID 19 sa testiranja....
 
mene su pre par dana kritikovali oko kačenja slika, tako da sad ispred url-a manuelno dopišem
... Tako mi je Marauder objasnio... Ali ajde da probam opet da prikačim fotografiju naslovne strane "Auto magazina", koju sam slikao mobilnim telefonom (tako da kvalitet nije neki)...
dsc03096no6.jpg

do 70 i neke revija se zvala "Auto" (za Sloveniju "Avto"). Mrzi me da tražim tačno koje godine je postala "Auto magazin". U ovakvom obliku je najpoznatija:
dsc03095zl5.jpg
 
a evo i moje kolekcije (mislim...ako mogu da skupljaju autiće i o tome međusobno razgovaraju, ne vidim zašto ne bi mi mogli o jednom kultnom časopisu). Ako nekoga nešto interesuje, neki podatak, test, bilo šta u vezi revije...na raspolaganju sam...
dsc03094hd9.jpg
 
Po meni "najlaksa" procedura za kacenje fotki a da je svi vide :

Na sliku u albumu kliknuti i sacekati da se pojavi cela, onda kliknuti na full size (za svaki slucaj) i sacekati da se cela pojavi. Desnim klikom na fotku, properties iskopirati url ceo ! (nekada je u 3 reda ali se treci nevidi, zato osenceni url provuci na dole)
E sad u Krstarici kliknuti na "umetnite sliku" i kada se u gornjem levom uglu pojavi prozorcic, paste na deo predvidjen za umetanje URL slike i ok.

inace izgubim i po 10 minuta na photobucketu, ostali su jos gori.
Sve zavisi od upgradnje softa, ovog, onog.
Najnezgodnije je kada moras da citiras i citiras, copy-paste 10x da bi video 10 fotki.
A mrzi me i nemam vremena da se bakcem nadogradnjom .
 
Ista je, tvoje slike vidim samo ti je lakse da kliknes na "umetnite sliku" i tamo paste url slike nego da to rucno radis.
nezgodno je sto vecina nezna da neki nevide neke fotke ... jedino da s' vremena na vreme postujem ovo uputsvo na ostalim temama koje posecujem, ili da odradim neki upgrade soft-a.
Poenta je da se iz propertiesa slike url slike umetne u krstaricin prostor za umetanje url-a slike.
mnogi koriste druge nacine.
 
I photobucket je nezgodan, cesto se gubi, spor je ...
Neradim nista sa zagradama. Sa kliknute full size fotke (za svaki slucaj full size), properties, kopiram ceo url , sa sve http ://
Onda na krstarici kliknem na ikonicu
insertimage.gif
, obrisem krstaricino plavim osenceno " http:// " i na blanko pasteujem kompletan url slike.
 
to je ok kada skidaš slike sa neta, tj kada ih prebacuješ sa nekog sajta ovamo. I to mi je sada jasno. Hvala... Ali osim upotrebe imageshack-a ne znam siguran način da svi vide da prebacim sa mog kompjutera ovamo. Jer kada desnim kliknem na sliku u kompj, nigde ne postoji url...
 
Uh, ovaj imageshack je bas spor...
Pa moramo upotrebljavati neki od tih photobucketa, imageshacka, itd...

Postoji doduse jedan mnooogo tezi i nepotreban nacin : kada pre nego sto skines fotku sa neta odes u properties copiras url, skines sliku odes u properties i u notes ubacis url . To je bas komplikovano i radi se samo onda kada imas nameru da kasnije iz nekog razloga tu fotku bacis na forum a mrzi te da koristis bucket-shack itd.
Ali to nevazi za vec ranije skinute fotke na kojima u notes nisi ubacio url fotke. A i neznaci da url i daqlje funkcionise.
Obrni-okreni primorani smo da koristimo usporene bucket-shack itd...
 
Po meni "najlaksa" procedura za kacenje fotki a da je svi vide :

Na sliku u albumu kliknuti i sacekati da se pojavi cela, onda kliknuti na full size (za svaki slucaj) i sacekati da se cela pojavi. Desnim klikom na fotku, properties iskopirati url ceo ! (nekada je u 3 reda ali se treci nevidi, zato osenceni url provuci na dole)
E sad u Krstarici kliknuti na "umetnite sliku" i kada se u gornjem levom uglu pojavi prozorcic, paste na deo predvidjen za umetanje URL slike i ok.
.
Sve je to lepo, ali ako se link zbog bilo kog razloga prekine, posle slike više nema. Neki sajtovi to namerno i rade, pa sad kad gledam neke ranije postove vidim da mi slike nestadoše. Zato ipak u poslednje vreme najčešće koristim Photobucket.

ne znam kojih si godina, ali tu smo negde čim je dobro pamtiš. Šteta što mnogi odavde zbog toga što su rođeni u vreme raspada SFRJ nisu imali priliku da čitaju istu

Znači - ovom prilikom ću opet da ponovim...ako bilo ko odavde zna nekoga ko poseduje komplet brojeva od 1966 do 1972, kupujem odmah. Naime već imam komplet od 1972 do 1991, koje sam kupio negde 1996,7 pa bi da kompletiram...da imam sve

Ti si baš kompletiran. Ja imam većinu brojeva od 1976. do 1991. ali sam ih sve kupio u vreme izlaženja. Zanimljivo, prvi sam kupio dok sam bio na moru u Puli 1976. Još se sećam, bio je test Kadetta GTE.
 
"Na sliku u albumu kliknuti i sacekati ..." mislio sam na vec postavljenu sliku u svom albumu na bucket, shack ili ...

Hmm.. nadam se da ste me razumeli onako kako sam pretpostavljao da ce te !

Tudje fotke i albumi naravno nose rizik nestanka.
 

Back
Top