OSKAR 2008

Ko ce dobiti Oskara za najbolji film?

  • Atonement

  • Juno

  • Michael Clayton

  • No Country For Old Men

  • There Will Be Blood


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
No Country for Old Man
dobija oskara.
u moru g.ovana koja su izasla ove godine ovaj film je isplivao
na povrsinu kao jedino dobro ostvarenje
koje najzad odstupa od konvencionalnih zavrsetaka filmova u kojima se docarava sladunjavost Americkog sna.
Odlicna gluma
i uvjek rado vidjeni Tomi.
 
Ovo je moje misljenje kako treba da bude, a ne prognoza kako ce biti :)

Najbolji film - No Country for Old Man
Najbolji glavni glumac - Daniel Day-Lewis
Najbolji sporedni glumac - Javier Bardem ( I TO OBAVEZNO, bice sramota ako ne dobije)
Za reziju - braca Coen

Zenske uloge ne mogu da komentarisem, jer nisam gledala sve filmove.
Znaci, jedino za sta "navijam" su No Country for Old Man i JAVIER BARDEM :)

Nesto imam feeling da ce Oskara za glavnu musku ulogu da dobije Clooney. A to bi bilo takvo njesra jer je najgori. Mislim, u odnosu na ostale nominovane.
 
Odgledah ga...stvarno odlicno, pomalo razvuceno ali je bas to diktiralo atmosferu, sjajna studija karaktera...Javier Bardem...fantasticno...jos sa onom pucom na pritisak...pun pogodak!
Film je prepun simbolike i svakako viseslojan...kako ste ga razumeli u celini, saobracajka na kraju, trazi mu kosulju, kao ovaj na pocetku jaknu...hm...ima li tu necega? Ili se mozda 3pujem...
Da li su Javier i glavni glumac slicni?
 
100% No Country for Old Man
nema,nema.Kraj mi se ubjedljivo najvise svidio
kad dozivi saobracajku na kraju
samo sam skakao i vikao dizi se i bjezi
ali fora sa kosuljom je dobra
pomognes covjeku koji je prethodno pobio desetine ljudi.
Tomi mi je najzamrseniji
al doskocice su mu prejake
sprdnja na racun zamjenika je evidentna u filmu su predstavljeni kao nesposobne budale.
 
Kejt Blancet za Elizabetu...sjajan film, pogledajte ga ;)

nekako bi mi mnogo bilo
da dvije godine za redom
glumice dobijaju oskara za tumacenje Engleskih kraljica
samo u Engleskoj postoji makar 20 pozorisnih glumica koje bi taj posao odradile bolje od
Kejt.Ta fora sa kostimima,spletkarenjima na dvoru
je vise svima na vrh glave
i koliko god gluma dobra bila ne moze da nadomjesti
cinjenicu da je film tesko s-e.
 
nisam gledala no Country for Old mEN,ali dobro kazete...stvarno je mnogo losih filmova ove godine izaslo...
AKO Majkl Klejton dobije nagradu za najbolji film...stvarno nije fer.mogu za sporednu glumicu i to je to.
 
Cate Blanchett je nominovana za najbolju sporednu i glavnu zensku ulogu (Elizabeth :Golden Age, nije lose,malo dosadila ta tema al' nema veze i I'm Not Here u kome glumi B.Dylana to me bas interesuje)!!!
Tako,bio bi baksuz kad bi ostala ''oscarless''.
 
Ona 1000000000000000000000000000000000-ta verzija o engleskoj crvenokosoj frigidushi ce pobrati najvishe oskara garant....moraju anglosaxonci sami sebe da istapshu po ramenima....i ako je zvaka toliko izvakana da je odavno prestalo da bude neukusno i postalo otuzno.
 
Ona 1000000000000000000000000000000000-ta verzija o engleskoj crvenokosoj frigidushi ce pobrati najvishe oskara garant....moraju anglosaxonci sami sebe da istapshu po ramenima....i ako je zvaka toliko izvakana da je odavno prestalo da bude neukusno i postalo otuzno.
kako majke ti,kad je nominovan za najbolju glumicu,kostim,sminku i slicne stvari...???
sta ti mislis,koji ti je film bolji koji pokupi oskare za kostim,sminku,specijalne efektie i sl. ili film koji osovoji JEDNOG Oskara a to je za najbolji film...???
 

Back
Top