Ajd da vidim znalce.. molim komentare

G

GZ

Gost
Sve mnogo citam o antivirusima i kojekakvim programima za zastitu. Slazeem se sa vecinom ovde koje nalazim da komentarisu kojesta ali me zanima jedna stvar. Prvo, sto se tice antivirusa uvijek koristiti ono sto je napoznatije a drugo molim vas da mi napisete svoje iskustvo i znanje sa jednim meni do skora nepoznatim antivirusnim softverom koji se zove VET i koji je koliko ja znam australski proizvod. Neije besplatan kako ni njegov update. Doduse taj AV imam kod sebe ali nisam otkrio nista specijalno ko0d njega. Molim jos jednom vase komentare i sugestije.. Pozdrav...
 
Piraterija ® Kao gost...:
GZ:
Ne mogu da vjerujem da niko ne zna nistya o ovome...
Pa sigurno je mnogo dobar i popularan cim nista ne znamo o njmeu....

Tacno tako, mozda je neki AV iz senke koji planira da osvoji trziste i sje*be Bortona i Kasperskog, e blago vama kad imate vremena da se bakcete sa antivirusima.
Od kad koristim NET (vec par godina) nikad nisam imao problema sa virusima niti necim slicnim.
Koristio sam jedno vreme PC Cillin (mesec dana uvrh glave) i batalio sam ga.

Lutao sam svugde gde se moze lutati po netu (ovo podrazumeva i sajtove sa krekovima koji su uglavnom puni virusa) i nikad nisa, imao problema sa njima.

Jedini problem su bili virusi koje sam kobajagi pravio (cisto u edukativne svrhe) i zarazio sebe jer mi nije bilo jasno kako tako malo go*vno moze da napravi cudo. Bogami napravio je. I onda format c i problem resen
 
Respect That! I ja sam sam eXperimentisao nesto sa tim sra*ima ali nije bio neki veci haos (namerno sam skinuo Worm32.Blaster.E i Mydoom beta ali nista starsno...cekao sam ih da upadnu ali bezuspesno pa sam ih sam skinuo) a jedini antivirus koji sam imao bio je Norton 2002 koji sam izbrisao jer je usporavao komp. Ali nije izbrisan ceo pa sam formatirao HDD...
Eeee...To je bilo moje prvo formatiranje... :P
 
Piraterija®:
Respect That! I ja sam sam eXperimentisao nesto sa tim sra*ima ali nije bio neki veci haos (namerno sam skinuo Worm32.Blaster.E i Mydoom beta ali nista starsno...cekao sam ih da upadnu ali bezuspesno pa sam ih sam skinuo) a jedini antivirus koji sam imao bio je Norton 2002 koji sam izbrisao jer je usporavao komp. Ali nije izbrisan ceo pa sam formatirao HDD...
Eeee...To je bilo moje prvo formatiranje... :P

E kad se setim mog prvog formatiranja, kako je to bilo strasno, preznojio sam se 10 puta, a bilo je iz cista mira (doslo mi da experimentisem), jos onda kad sam morao da se bakcem sa tonom disketa i nisam imao CD-ROM na onoj jadnoj 486-ici. Najgore od svega je to sto je ubrzo posle tog formatiranja zagorela zbog jos jednog experimentisanja...

A sta je taj Mydoom radio, da li bi mi neko objasnio zasto su oni kreteni davali 1/4mil$?
 
Sta da kazem vec da je situacija sledeca. Imam ili sam imao jednog druga koji se bavio tako nekim eksperimentisanjem ali ne iz znanja ili svoje radoznalosti vec iz podrske drugog druga koji zivi ni manje ni vise nego u australiji. Ovaj ga snabdjeva svim i svacim pa izmedju ostalog i onim hakerskim softverima. Naravno covjek je tako reci prekonoc postao haker, mada ne onakav kakav bi zelio naravno. Dalje, uvijek ima, bar tako kaze svjeze informacije, nove softvere, i jos mnogo kojekakvih gluposti. On je taj VET toliko nafalio da ko niko nista ne zna o racunarima rekao bi da je nista drugo do svetac. Ovde vidim ima dosta znalaca i dosta neznalica ali ljudi se susrecu sa svim i svacim a ja sam trazio podatke o tom VET-u na mnogo nacina ali nista. Cist anonimus. Niko ga i ne pominje ko da ga bog nije ni dao. Pa sam na kraju shvatio a jos iz vaseg iskustva da je AV VET u stvari zamka mojeg da kazem druga ili sta je vec da bi drzao neke lakovjerne ljude u ovisnosti od UPDATE koje ovaj dobija iz AU i tako dobijao neku korist od njih... Hvala Vam ovom prilikom na iskazanim misljenjima, mada se nadam da ce ih biti jos S psotovanjem GZ.
 
Napisi neki mail pa cu ti dati nesto detaljnije o ovom AV programu koje imam pa onda mi reci sta imas.. Toliko hvaljen od ovog tipa da se vise ne moze da trpi a probao sam ga nista narocito sem da sam trazio i misljenje drugih, naravno i pametnijih i iskusnijih od mene.. Poz..
 
Ljudi poslusajte SALCA, kompijuter da tako kazem mora da slusa gazdu ako ga uopste ima, ako ga znaci ima a ne sluzi ga samo napred FORMAT C,D,E,..... i gonite ga,nema druge,naucise se mnogo i od toga,verujte,narocito ovi sto pitaju u vezi virusa .... shvate barem neke stvari!!! nadam se ,moje iskustvo,znaci 2 formata , 2 OS , 3 antivirusa ...... i sad barem nesto znam .!!! pozdrav
 

Back
Top