Kako da skinem sifru sa biosa

A ko je to bio pametan pa ti stavio sifru na rodjenom racunaru na rodjeni bios? Ja sam se sretao sa takvim stvarima al ne znam sto me ljudi muce da vadim bateriju... Mada moze jos jedna fora sa kler cmos... Al zaboravih sa kojim dzamperima, mada ima upustvo ako si dobio knjizicu uz plocu :D
 
Ma jako je malo bre ploca na kojima to nepise.Kakva je sansa da naidjes bas na takvu.

Mada lakse je za objasniti to sa cekicem.A moze jos da pomisli da ga zezas.Kakvi dzamperi,sta je to?CMOS,nikad cuo... :) On covek hoce da skine sifru a ti njemu sad tu neke dzampere,dzempere i kojesta govoris...:)Za cekic i bateriju su svi sigurno culi.

Mudro zbori crvni ;)
 
Ma ja sam naletio na neki komp sto je stigao od strike iz Njemacke :D I ja da podesim boot sa cd kad os bios pod sifrom... I lepo ja izvadim bateriju popijem kaficu popusim cigaretu popricam s ljudima i vratim bateriju kad os sifra i dalje tu... E sad stoje dzamperi a nista ne pise.... Reko majku mu sta da radim... I nista reko na srecu prebacim dzamper koji je bio najblizi biosu sa 1-2 na 2-3 par sekundi i za divno cuda nema sifre :D Zacudilo me sto nije uspelo s baterijom al ipak sam nekako posao zavrsio....
A imao sam i situaciju gde sam jedva cupao baterije... Neke zakukuljene za mumuljene nece da se skinu na lepu rec e tu cekic rad :D

BTW. Kad sam sve ono odradio na poklopcu od kucista stoji nalepnica i upustvo za dzampere :D Bedak :)
 

Back
Top