razvod zbog NE-sexa

Gost
U braku smo 3 godine i imamo dete od 1.5 godine.Od samog starta do sada mozda smo spavali u proseku na svaka 2 meseca a sada se to dosta "proredilo",to znaci jos gore nego pre.Kao prvo protivnik sam razvoda zbog nekih glupih stvari kao sto je taj ali ako ja nisam imala ni najmanju podrsku ,ljubav neznost dok sam bila u "drugom stanju" a ni posle toga sta dalje da mislim i radim.Jos gore je to sto sam i ja prestala da se osecam kao zena a sve vise samo majka i domacica.Nikad se nisam predavala ali sad dosta posustajem i sve vise razmisljam o razvodu.Problem je i taj sto sam pocela da ga mrzim jer me je kada sam bila u II mesecu trudnoce udario ali hvala bogu nije bilo posledica.Sada sam svaki put zgadjena kada i pokusa da mi pridje uvek se setim te scene i mog straha da nisam izgubila to malo zeljeno dete.Prestala sam i da ga volim i sad samo osecam gorcinu.Sta da radim?Bojim se da ce me dete jednog dana optuziti da sam ga odvojila od oca ali verujte da ne bih mogla da mu kazem za neke stvari da li zato sto me je sramota ili da ne bi krivio oca ,ne znam?Hvala
 
Draga moja, probaj da resis problem u otvorenom razgovoru sa suprugom. Ako ne uspe, onda ne bi bilo lose da potrazite pomoc od bracnog savetovalista ili nekog dobrog psihijatra.
Kaze jedan psihijatar da za svaki brak u kome nema nasilja ili preljube ima sanse za uspeh ako se na vreme pocnu resavati problemi.
 
Draga moja, resite problem da on ne bi resio vas!
I to sto pre!
Brak, kao i svaka veza se menja kada dodje neko treci, cetvrti... To je priroda tako reguslisala, a na nama je da se prilagodimo. Poverenje, strpljenje, postovanje...kompromis... su samo neki od segmenata kojih sada medju vama mora da bude troduplo vise nego pre. Necu ti reci da je to faza, ali 80% parova prodje kroz isto to kroz sta ti sada prolazis. Ne dozvoli sebi (a ni detetu) da ti ta tema postane preokupacija. Prestani da mislis o tome. Dete ce porasti, a ti pazi sta ces imati da mu kazes...
Ljubav se neguje, u vezi , u braku...Probaj malo da se sredis. Poveri dete na cuvanje nekom bliskom, a ti poseti frizera, kupi neke nove krpice, izadji sa muzem...probajte da nadjete samo VASE vreme, barem 1 nedeljno, kada cete biti samo vas dvoje i niko vise.
 
Imam slican problem kao ti, i mene je muz udario i to kad sam bila u petom-sestom mesecu trudnoce, prvo jednom malo vise uz obecanje da nece nikad vise, da bi to nakon dve-tri nedelje ponovio...i opet nikad vise... e sad proslo je odredjeno vreme i nije, ali i ja se cesto toga setim i ... jednostavno pokusavam da zaboravim a ne mogu, stvarno bi htela, ali od tada nista nije kao pre ja ga vise ne gledam isto...
Stvarno bi htela da nije tako, da ga gledam kao pre ali ne mogu, ne mogu... ni ja ne znam resenje svog problema, ali napisala sam ti ovo da znas da nisi sama, ima nas jos kojima se desila slicna ili ista situacija!
 
drage dame ja nemam odgovor ni reshenje za vashe probleme pogotovo shto ne mogu racijonalno da razmishljam kad prochitam da je mushkarac udario zenu pa josh i trudnu ,mozak mi se zablokira od uzasa i gnjeva :x nikako mi nije jasno kako zena moze da zivi sa tim chovijekom i dalje ,poslije svega ,pa neka joj je muz i otac njenoj dijeci? :(
 
mr. I:
drage dame ja nemam odgovor ni reshenje za vashe probleme pogotovo shto ne mogu racijonalno da razmishljam kad prochitam da je mushkarac udario zenu pa josh i trudnu ,mozak mi se zablokira od uzasa i gnjeva :x nikako mi nije jasno kako zena moze da zivi sa tim chovijekom i dalje ,poslije svega ,pa neka joj je muz i otac njenoj dijeci? :(


ti si jedini/jedina sa cijom se izjavom slazem. Citam ove prethodne koji joj savetuju da istrune u braku u kom nije zadovoljna...kako tipicno za nas balkanske zene, trpi i cuti! E pa dosta je toga bilo, gospodjo ako vidis da ne ide, onda ne ide. Nemoj da trpis nasilje nad tobom, pa sta ako je on otac tvog deteta, to dete ce jednom da poraste i ode, a gde je tvoj zivot prosao? Zivot je jedan! I tvoj! Utrosi ga onako kako ti zelis a ne kako drugi zele! Naravno, nikad ne zaboravi na dete, ono je uvek na prvom mestu, ali to moze da bude i ako su mu roditelji razvedeni.
 
Solution:
Citam ove prethodne koji joj savetuju da istrune u braku u kom nije zadovoljna...kako tipicno za nas balkanske zene, trpi i cuti!

Niko je ne savetuje da istrune u braku u kome nije zadovoljna nego da proba da resi probleme, ako zeli da ga ocuva. A ako ne zeli, to je vec druga prica.
Solution:
E pa dosta je toga bilo, gospodjo ako vidis da ne ide, onda ne ide.
I cim naidjes na prvi problem, na prvu prepreku ti se predaj. Sa takvim razmisljanjem nijedan brak ne bi opstao.
Solution:
Nemoj da trpis nasilje nad tobom, pa sta ako je on otac tvog deteta, to dete ce jednom da poraste i ode, a gde je tvoj zivot prosao?
Nemoj niko da trpi nasilje, i to bas zbog dece. Da deca ne bi svasta prezivljavala, i da ne bi mozda pomislila da je tako nesto (nasilje) normalna pojava.
Solution:
Zivot je jedan! I tvoj! Utrosi ga onako kako ti zelis a ne kako drugi zele!
Tako je dok ne dodje dete, koje si ti zeleo/la. A onda zivis kako bi tom detetu obezbedio/la sto bolji zivot. Samo, ako nisi zadovoljan svojim zivotom, niko ne moze biti zadovoljan tobom, pa ni ta deca.
Solution:
Naravno, nikad ne zaboravi na dete, ono je uvek na prvom mestu, ali to moze da bude i ako su mu roditelji razvedeni.
Uvek je bolji dobar razvod nego los brak. I to bas zbog dece. Ali, ako problemi mogu da se rese, resite ih. Ako ne mogu, onda se razvedite. Ali nemojte se razvoditi cim naidje prvi problem koji i ne pokusate da resite.
 
Solution:
mr. I:
drage dame ja nemam odgovor ni reshenje za vashe probleme pogotovo shto ne mogu racijonalno da razmishljam kad prochitam da je mushkarac udario zenu pa josh i trudnu ,mozak mi se zablokira od uzasa i gnjeva :x nikako mi nije jasno kako zena moze da zivi sa tim chovijekom i dalje ,poslije svega ,pa neka joj je muz i otac njenoj dijeci? :(


ti si jedini :wink: /jedina sa cijom se izjavom slazem. Citam ove prethodne koji joj savetuju da istrune u braku u kom nije zadovoljna...kako tipicno za nas balkanske zene, trpi i cuti! E pa dosta je toga bilo, gospodjo ako vidis da ne ide, onda ne ide. Nemoj da trpis nasilje nad tobom, pa sta ako je on otac tvog deteta, to dete ce jednom da poraste i ode, a gde je tvoj zivot prosao? Zivot je jedan! I tvoj! Utrosi ga onako kako ti zelis a ne kako drugi zele! Naravno, nikad ne zaboravi na dete, ono je uvek na prvom mestu, ali to moze da bude i ako su mu roditelji razvedeni.
 
rdeki,
kako ti smatrash da bi se moglo popraviti to shto ju je udario pa josh trudnu ,nema tu nishta shta bi se moglo uraditi pa da se stanje vrati na prijashnje , prije tog dogadjaja.iako se to desilo samo jednom ,ona i dalje prozivljava tu situaciju iznova tako da se nasilje nad njom nastavlja.
 
Mamica:
Draga moja, resite problem da on ne bi resio vas!
I to sto pre!
Sve je to lepo ja znam i za strpljenje i kompromise ali samo sa svoje strane.Zatvorio mi je radnju jer nije hteo da mi pomogne dok sam bila na porodiljskom da je bar odrzava koliko toliko.Tako sam ostala i bez posla.Svako drugo vece je sa drustvom u igraonici a ja ostajem sa detetom kod kuce.Pominjala sam mu to da prestane da bude malo vise sa mnom i detetom ali njemu treba "sloboda",pa zar svako drugo vece!Sada sam prestala i da pricam sa njim zato sto su mi ustanovili srcanu aritmiju,pa da se ne bi nervirala i izazvala pogorsanje stanja bukvalno bezim.Zato mi je potrebna pomoc,kako pricati a da se ne desi nesto lose?
 
mr. I:
rdeki,
kako ti smatrash da bi se moglo popraviti to shto ju je udario pa josh trudnu ,nema tu nishta shta bi se moglo uraditi pa da se stanje vrati na prijashnje , prije tog dogadjaja.iako se to desilo samo jednom ,ona i dalje prozivljava tu situaciju iznova tako da se nasilje nad njom nastavlja.
Upravo to ste u pravu,mr.I.
Iako se to desilo jedanput ja sam u stalnom strahu jer je sad tu dete koje moze da vidi to ako opet pokusa ponovo a to nikako ne bih zelela.
dosta puta mu se desilo i ako pocnem razgovor dolazi do toga da me ili krene da udari ili samo malo "pridavi".Sad i zbog zdravstvenog stanja bezim i od razgovora.
 
Anonymous:
Imam slican problem kao ti, i mene je muz udario i to kad sam bila u petom-sestom mesecu trudnoce, prvo jednom malo vise uz obecanje

Mene najvise nervira kad posle svega moze da kaze"ja imam sincinu"kao svaki ponosan otac.A sta bi rekao da sam tu sincinu izgubila da nisam odmah stigla do klinike??!!!
 
ne mogu da razumem da netko ostaje sa osobom koja ga je udarila dok je bila trudna.kako ti se ne gadi iti pomisao na vodjenje ljubavi sa takvim covekom.
jedna poslovica nije uzalud ponavljana cesto "VUK DLAKU MENJA ALI CUD NIKADA" tako da cisto sumnjam da te nece izbatinati u buducnosti. nego bih te savetovala da vidis tu u gradu gde si da platis nekom tko je jaci da ga izbatina ali ne malo nego da provede u bolnici 3-4 meseca.ja imam prijatelje koji su za to strucnjaci i mogu ti reci da ih mnoge zene narucuju i sve su bile zadovoljne do sada.
kako se samo usudjuje ponositi SINCINOM kojeg zamalo nije ubio. e,ljudi svasta videh ovde ali ovaku budalu kao sto je tvoj muz nisam jos. steta sto nije kod mne u kuci,znala bih ja sta bi sa njim.
 
kod mene je bez batina.Najverovatnije zato sto sam u tim svadjama i ja "drcna".Ali sve ostalo je "moja prica".Svaki dan je nalazio razloge da izade iz kuce i da bude sa svojim drustvom(ni u kom slucaju nije smeo da ispadne papucar).Razlika u godinama je bila velika,zemlja nam se raspala i ja sam postala stranac bez drzavljanstva i polako postala zavisna u svakom pogledu.Interesovanje za sex je bilo po onoj nasoj- prosle godine jednom ove redje.Imamo dva sina koja su mi "uteha",hrana koja mi je 'psihicka terapija' i vecite dijete zbog onog-ja sam opet debela pa mu to mozda smeta.Utopila sam se u tu BALKANSKU svakodnevnicu i to traje citavih dvanaest godina (sta ja pricam jos dva meseca bice tacno trinaest).Imamo zajednicki privatan posao pa sam jos uvek zavisna,drzavljanstvo sam dobila ali nemam nikog svog ovde, a roditelji su naravno izgradili svoj zivot sa bratom i snajom.I tako da ne duzim vise pomirila sam se sa tom situacijom a nije da nisam pokusavala da resim problem sa razgovorom (mali milion puta) i sve je bilo OK ali kratko i onda sve ispocetka (inace sam zaboravila da kazem da on nije los covek ali nisam ni ja).Savet necu da ti dam,zakljucak izvedi sama -ja nisam kompetentna za davanje saveta.SRECNO
 
Anonymous:
mr. I:
rdeki,
kako ti smatrash da bi se moglo popraviti to shto ju je udario pa josh trudnu ,nema tu nishta shta bi se moglo uraditi pa da se stanje vrati na prijashnje , prije tog dogadjaja.iako se to desilo samo jednom ,ona i dalje prozivljava tu situaciju iznova tako da se nasilje nad njom nastavlja.
Upravo to ste u pravu,mr.I.
Iako se to desilo jedanput ja sam u stalnom strahu jer je sad tu dete koje moze da vidi to ako opet pokusa ponovo a to nikako ne bih zelela.
dosta puta mu se desilo i ako pocnem razgovor dolazi do toga da me ili krene da udari ili samo malo "pridavi".Sad i zbog zdravstvenog stanja bezim i od razgovora.

Dragi moji, ja ovde slusam jednu stranu. A da znate samo kako sam se zapanjio kada sam cuo da se prica kako ja moju zenu maltretiram, i kako sam je maltretirao dok je bila u drugom stanju.

Draga damo, ako zelis da resis problemi sacuvas brak, ako procenjujes da je to moguce, onda se potrudi.
Ali, ako se plasis njega, ako zivis u strahu, odvratan ti je, ne zelis vise da imas bilo sta sa njim, onda se razvedi.
Zapamtite dobro, zelja jednog partnera da odrzi brak i sav njegov trud nisu dovoljni. Brak je moguce odrzati jedino ako to oboje zele i oboje podnose "teret" istog.

I da ponovim jos jednom ono sto sam gore napisao, posto to ocigledno niste dobro videli:
Po jednom psihijatru moguce je svaki brak sacuvati, ako se obrati na vreme, ali ako nije doslo do nasilja ili preljube.
Hajde da malo objasnim. Ako je doslo do batina, to obicno uzrokuje te se batine ponavljaju i ponavljaju. U takvim uslovima je nemoguce odrzati brak i tu je razvod i pozeljan, narocito ako su tu deca.
Sto se tice preljube, tu se pre svega misli na emotivnu preljubu. Ako se jedan od supruznika zaljubi u neko trece lice, od tog braka takodje nema nista. Ta osoba vise nije spremna da ucestvuje u braku, zapostavlja porodicu i jedino sto joj okupira misli je kada ce se ponovo sresti sa svojim ljubavnikom, odnosno ljubavnicom.

Sada, svako od vas treba da prepozna u kakvoj se situaciji nalazi. Ne znam ja bolje od tebe kako je u tvojoj porodici, u tvom braku. Ne znam da li ti zelis ili ne zelis da ocuvas taj brak. Ti to bolje znas i ponasaj se u skladu sa onim sta znas.
Ja znam sta je razorilo moj brak, znam gde sam ja pogresio, znam kako sam se poneo a kako sam trebao da se ponesem u nekim situacijama, i mogao bih da pricam o tome. Ali to je bio moj brak, a ne vas.
 
Jos nesto, ako u braku koji vam ne odgovara ostajete zbog straha sta ce svet reci, ili zbog toga sto se plasite da cete ostati sami - nemojte.
Sta vas briga sta ko prica? Taj sto prica lose nije bio u vasoj kozi. A bice i onih koji ce se setiti da oni nisu imali hrabrosti, pa ce im biti krivo zbog toga.
Nemojte se plasiti ni da cete ostati sami. Verujte, mnogo je bolje biti sam nego ziveti sa nekim ko ti ne odgovara.
 
rdeki
Posto ste i sami razvedeni znate da postoje 2 vrste razvoda sporazumni i sa tuzbom (zbog nasilja,prevare...).Kod sporazumnog je proces laksi i brzi.Kod ovog drugog suprotno.I da ga tuzim jer smatrate da bi se nasilje nastavilo(po nekim psihijatrima)zamislite razlog u usima sudija (znate udario me je jednom i malo je agresivniji).HA,HA
Smatrali bi me izuzetno nedoraslom osobom,pa gospodjo ovo je balkan!predpostavljam da bi to rekli i da jedan udarac nije nista.
Sto se tice okoline stvarno me ne intresuje sta ko misli ali ne mogu da je zanemarim.
Cak i moja majka (iako se hvatala za grudi kao da ce dobiti infrakt kad je saznala sta mi radi muz) sada mi prica kako je vazno sacuvati brak koji ne valja i ne pruza mi nikakvu podrsku.
Ona je od starog kova da sve moze pricom (iako sa mojim ocem nikad nije ni morala da raspravlja zato sto je on jedan od onih za koje covek moze slobodno da kaze da je idealan u svakom smislu )
Problem je u podrsci bar roditelja ali bojim se da je nemam i da ispadam rasturacica braka ma koliko on bio los.
 
Moji su bili razvedeni kad sam bio mali, iz slicnih razloga. Onda se moj cale kao uzasno pokajao i obecao da nece vise. I normalno keva ga je primila nazad. I normalno, obecanje nije odrzao. Nikome ne bih pozeleo ono sto sam ja morao da trpim u takvoj porodici. I posle svega, oboje su mi prebacivali da su zbog mene ponovo bili zajedno.
Dete ti nece prebacivati razvod, znam sigurno da bih ja vise voleo da sam dete razvedenih roditelja. Mnogo je mirniji zivot.
I jos nesto - neudate i razvedene zene duze zive od udatih. Kod muskaraca je obrnuto.
 
Anonymous:
rdeki
Posto ste i sami razvedeni znate da postoje 2 vrste razvoda sporazumni i sa tuzbom (zbog nasilja,prevare...).Kod sporazumnog je proces laksi i brzi.Kod ovog drugog suprotno.I da ga tuzim jer smatrate da bi se nasilje nastavilo(po nekim psihijatrima)zamislite razlog u usima sudija (znate udario me je jednom i malo je agresivniji).HA,HA
Smatrali bi me izuzetno nedoraslom osobom,pa gospodjo ovo je balkan!predpostavljam da bi to rekli i da jedan udarac nije nista.
Hm, ne znas kako to ide. Prvo, kada podneses tuzbu za razvod sud ce socijalnom u opstini gde zivite da to prosledi i oni ce vas pozvati na razgovor, sto se naziva pokusaj mirenja. Socijalno daje misljenje da li je brak moguc ili nije. Ali, niko te ne moze naterati da zivis u braku na silu. I ti ljudi u socijalnom ce napisati da je brak nemoguc ako jedno od vas ne zeli da nastavi dalje.

Anonymous:
Sto se tice okoline stvarno me ne intresuje sta ko misli ali ne mogu da je zanemarim.
Cak i moja majka (iako se hvatala za grudi kao da ce dobiti infrakt kad je saznala sta mi radi muz) sada mi prica kako je vazno sacuvati brak koji ne valja i ne pruza mi nikakvu podrsku.
Ona je od starog kova da sve moze pricom (iako sa mojim ocem nikad nije ni morala da raspravlja zato sto je on jedan od onih za koje covek moze slobodno da kaze da je idealan u svakom smislu )
Problem je u podrsci bar roditelja ali bojim se da je nemam i da ispadam rasturacica braka ma koliko on bio los.

Ja to ne mogu da razumem. Bar bi te neko ko je prosao sito i reseto morao razumeti. Sta treba da se desi? Pitaj ti to tvoju majku. Sta treba da se desi da bi ona dala blagoslov tvojoj odluci? Treba da ti prodje mladost, da dete prezivljava strahote i tome slicno? Ako ti zele dobro oni ce te u svakoj tvojoj odluci podrzati. A ti, ako ne zelis da rasturas brak probaj sa savetovalistem. A ako ne zelis da ga ocuvas, onda presavij papir i podnesi tuzbu.

I jos jednom, ako nisi zadovoljna sobom i svojim zivotom, niko pored tebe ne moze biti zadovoljan tobom. Ni muz, ni dete. Zar trebas dozvoliti da zivis u braku u kome niko nije zadovoljan? Nikako, vec moras nesto promeniti. Ili uciniti da ti zivot u braku predstavlja zadovoljstvo, ili izaci iz takvog braka i zbog sebe i sbog drugih, a na prvom mestu zbog deteta.
 
Anonymous:
Mamica:
Draga moja, resite problem da on ne bi resio vas!
I to sto pre!
Sve je to lepo ja znam i za strpljenje i kompromise ali samo sa svoje strane.Zatvorio mi je radnju jer nije hteo da mi pomogne dok sam bila na porodiljskom da je bar odrzava koliko toliko.Tako sam ostala i bez posla.Svako drugo vece je sa drustvom u igraonici a ja ostajem sa detetom kod kuce.Pominjala sam mu to da prestane da bude malo vise sa mnom i detetom ali njemu treba "sloboda",pa zar svako drugo vece!Sada sam prestala i da pricam sa njim zato sto su mi ustanovili srcanu aritmiju,pa da se ne bi nervirala i izazvala pogorsanje stanja bukvalno bezim.Zato mi je potrebna pomoc,kako pricati a da se ne desi nesto lose?

nema tu vishe shta da se pricha ,svaka iole normalna pricha sa takvim likom kao shto je on je beskorisna i opasna,zapitajte se da li ste ikada i imali kakvu normalnu prichu sa njim i onda kad je sve bilo o.k. medju vama?nagadjam da ih je bilo malo.on je parazit.unishtio vam je ekonomsku samostalnost ,vezao vas dijetetom za kucu ,silom zaplashio da se nebi bunili ,na kraju vam je i zdravlje ugrozeno tako da se moze desiti da vam i zivot ovisi o njegovoj dobroj volji .kao shto rekoh ,vashe priche su davno isprichane ako ih je i bilo :(
 
Kada jednom prestane ljubav to se vise ne vraca, a pogotovo kada pocne gadjenje i prezir.
Vise puta sam se pitala da li da se razvedem, ali nemam posao i imam dvoje dece. U svakom slucaju nisam sigurna koliko cu jos moci da trpim.
Sve u svemu, ako dete trpi razne situacije, bolje je razvesti se, upravo zbog tog deteta, nego da ono kasnije ima posledice kroz zivot.
Razmisli o tome :!:
 
Поштована, "Увек је бољи добар Развод , него Лош брак" ....Најважније је да након развода заволите неког мушкарца који ће пригрлити нежну душу Ваше деце, ако је могуће остати у релативно коректним односом са бившим , а да Ваш Супруг НИКАДА не направи разлику између Детета из Вашег 1. брака и детета које ћете ако Бог да добити из љубљви, са њим!!! ТО СЕ У ПОРОДИЧНОЈ ПСИХИЈАТРИЈИ ЗОВЕ : Функционална породица : Отац, мајка ( ради позитивне и контрапозитивне идентификације, затим минимум 2 детета _ доказано је да јединци пате у животу...И НАЈВАЖНИЈЕ: на најмањи знак да Ваше прво дете , тај мушкрац или игнорише или чак макар мало мање воли него своје рођено - ОДУСТАНИТЕ!! То није личност ни карактер вредан ваше пажње и љубљви.....Леп поздрав...са дистанце од 14 година...
 
Поштована, "Увек је бољи добар Развод , него Лош брак" ....Најважније је да након развода заволите неког мушкарца који ће пригрлити нежну душу Ваше деце, ако је могуће остати у релативно коректним односом са бившим , а да Ваш Супруг НИКАДА не направи разлику између Детета из Вашег 1. брака и детета које ћете ако Бог да добити из љубљви, са њим!!! ТО СЕ У ПОРОДИЧНОЈ ПСИХИЈАТРИЈИ ЗОВЕ : Функционална породица : Отац, мајка ( ради позитивне и контрапозитивне идентификације, затим минимум 2 детета _ доказано је да јединци пате у животу...И НАЈВАЖНИЈЕ: на најмањи знак да Ваше прво дете , тај мушкрац или игнорише или чак макар мало мање воли него своје рођено - ОДУСТАНИТЕ!! То није личност ни карактер вредан ваше пажње и љубљви.....Леп поздрав...са дистанце од 14 година...

Sa distance od 14 godina, mogao si i da je pozoves telefonom....
 

Back
Top