Operacija srca

Sava035 procitajte sve odgovore na moja pitanja i bice vam lakse i jednostavnije. Ja sam bila u totalnom soku jer nisam ni znala da me ceka operacija zamene aortnog zalistka, vi ste bar znali, pa ste se bar malo psihicki pripremali. Povrh svega ja imam fobiju zatvorenog prostora i operacija je prosla tako jednostavno da je za neverovati. Stvarno, nema cega da se bojite. Institut na Dedinju je takva ustanova, da na kraju budete ponosni i hvalite se gde ste operisani. Bukvalno sve je podredjeno pacijentu. Neprijatan je samo osecaj kad udjete u bolnicu, u onu stravicnu guzvu, a cim se popnete uz stepenice, pardon liftom, sve se menja. Nadjete se u potpuno drugom svetu, sve pacijente ceka isto, osoblje je jako ljubazno, stalno se nesto desava, nemate ni vremena za strah. Operaciju, kao operaciju ni ne osetite. Nista ne boli, nista vas ne gusi, sve ide po odredjenoj proceduri i nakon nedelju dana vi ste vec kod kuce. Evo, ja sam operisana pre 3 meseca i zivim najnormalnije; idem na pijacu, kupujem, nosim, setam se...............
Glavu gore, videce te kako ce vam sve ovo biti smesno, za mesec, dva, Razmisljajte o tim danima, a o operaciji nek razmisljaju hirurzi. Pozdrav.
 
Danas su me zvali sa Dedinja i posle godinu i po cekanja zakazali mi operaciju. Pozvan sam da se 12.03. (a to je vec za 10 dana) javim na odelenje. Godinu i po dana sam cekao da me pozovu, a sad mi je frka. Nikada nisam imao nikakvu peraciju (a iamam 45 godina), a sada idem na cetvorostruki baj pas.

Ma hajde, glavu gore - sve je to za ljude. Biće sve u redu, a tamo negde 20.03. javićeš se ti nama da nam kažeš kako je bilo i kako si već sutradan po operaciji bio na nogama. :bye:
 
Tajamasha, da ti se zahvalim na informacijama. Vratio sam se nazad na forum, procitao Vasa pitanja i to je otprilike to sto bih vas ja sad pitao. Procitao sam i odgovore, tako da sam shvatio skoro sve sto me interesije. Samo niko ne pise sta je neophodno da se ponese kad se podje na operaciju. Da li treba poneti pidzamu, sretstva za licnu higijenu....????
 
Posto je dragi nesbridzis zaboravio da navede sta treba poneti, naravno pidzamu i kozmetiku. mspopovic ce vam to najbolje reci. Ja sam nosila i knjigu i casopise ali nista nisam stigla da procitam jer je boravak u bolnici jako dinamican, plus upoznajete nove ljude, pricate sa njima i glupo je da se izolujete. Vasi nece ni stici da vas obidju, mozda jednom, vec cete ici kuci. Uvek razmisljajte o onim danima, kad se operacija zavrsi. Ja tako prevazilazim strah.
 
Evo i mene. Dakle, udobna pidžama koja se kopča - nikako navlačenje preko glave. Donji veš za 5 do 6 dana, pribor za brijanje i ličnu higijenu. Papirne maramice, a ne zaboravi i pakovanje vlažnih maramica (onih za bebeću guzu, u velikoj plastičnoj kutiji) - to će ti trebati da se osvežiš posle operacije, jer tuš kabine nisu baš zgodne za umivanje ispod pazuha. Papuče obavezno, a i bade mantil. I to bi bilo to. Kad sam ja bio, bio je bolničar Paja - sjajan lik koji ujutro dođe po narudžbe (novine, sokovi, cigare, grickalice, itd) i sve donese do 8 sati (častiš ga malo, drugarski). Čuo sam da je otišao u penziju, verovatno ga je neko zamenio. Kao što reče Tajamasha, nećeš imati vremena za ozbiljno čitanje, a i nije preporučljivo - bolje je družiti se sa narodom nego se zabiti u svoje ćoše. Sad se hitno baci na pribavljanje potrebnih nalaza i ne zaboravi zubara! A i izbegavaj nepotrebne kontakte i čuvaj se prehlade. Sad sam malo pridavio, ali ako se setim još nečega, javiću. :bye:
 
Evo i mene. Dakle, udobna pidžama koja se kopča - nikako navlačenje preko glave. Donji veš za 5 do 6 dana, pribor za brijanje i ličnu higijenu. Papirne maramice, a ne zaboravi i pakovanje vlažnih maramica (onih za bebeću guzu, u velikoj plastičnoj kutiji) - to će ti trebati da se osvežiš posle operacije, jer tuš kabine nisu baš zgodne za umivanje ispod pazuha. Papuče obavezno, a i bade mantil. I to bi bilo to. Kad sam ja bio, bio je bolničar Paja - sjajan lik koji ujutro dođe po narudžbe (novine, sokovi, cigare, grickalice, itd) i sve donese do 8 sati (častiš ga malo, drugarski). Čuo sam da je otišao u penziju, verovatno ga je neko zamenio. Kao što reče Tajamasha, nećeš imati vremena za ozbiljno čitanje, a i nije preporučljivo - bolje je družiti se sa narodom nego se zabiti u svoje ćoše. Sad se hitno baci na pribavljanje potrebnih nalaza i ne zaboravi zubara! A i izbegavaj nepotrebne kontakte i čuvaj se prehlade. Sad sam malo pridavio, ali ako se setim još nečega, javiću. :bye:

Da da to je sve sto trebas
 
Meni je zao sto se Kaja ne javlja.Ona, kao mspopovic kaze pravu rec u pravo vreme, njene reci su melem na ranu. Bas mi je cudno sto se ne javlja. Ona je pionir ove teme. Puno je pozdravljam:heart:
 
Danas su me zvali sa Dedinja i posle godinu i po cekanja zakazali mi operaciju. Pozvan sam da se 12.03. (a to je vec za 10 dana) javim na odelenje. Godinu i po dana sam cekao da me pozovu, a sad mi je frka. Nikada nisam imao nikakvu peraciju (a iamam 45 godina), a sada idem na cetvorostruki baj pas.

Savo, da li su ti rekli koje su analize krvi potrebne, snimak pluca, potvrda zubara, uput od lekara?
Prosto mi je neverovatno da su ti 10 dana pred prijem rekli samo da dodjes (ili si ranije dobio papir sa uputstvom)?
Za kratko vreme treba dosta analiza da se odradi (ja sam samo za prijem kod lekara opste prakse cekao 5 dana - Beograd)

pozdrav...
 
Savo, da li su ti rekli koje su analize krvi potrebne, snimak pluca, potvrda zubara, uput od lekara?
Prosto mi je neverovatno da su ti 10 dana pred prijem rekli samo da dodjes (ili si ranije dobio papir sa uputstvom)?
Za kratko vreme treba dosta analiza da se odradi (ja sam samo za prijem kod lekara opste prakse cekao 5 dana - Beograd)

pozdrav...

U tome i jeste caka. Sve analize se urade privatno. To je u principu izvodljivo i za 2 dana, kao 48 sati svadba. Sto bi besplatno, kad moze da se plati. Malo se salim ali je stvarno tako. Svaki ordinirajuci lekar ce vas uputiti kao hitan slucaj, e sad je na vama sta cete, kako cete i da li mozete tako. Najjednostavnije je privatno, jer sve laboratorije istog dana urade sve rezultate. Ja mislim da smo svi operisani, sa ovog Foruma tako uradili. Samo napred, brze prodje vreme.
 
Stvar je u tome sto sam ja rezultat od koronarografije predao jos pre godinu ipo, i oni su mi tad rekli da moram da radim cetvorostruki baj pas. Kada su me to obavestili dali su mi papir sta sve od analiza moram da ponesem kad me budu pozvali. Znaci, ja sam odavno znao sta mi treba, samo je problem u tome sto rezultati nesmeju biti stariji od 15 dana tako da nisam mogo nista da radim. Nisam znao kad ce da me pozovu, kad ono juce, dodjite za 10 dana. Sad sam u frci da jurim rezutate raznih analiza pa nemam vreme da mislim na operaciju. Mozda je ovo i dobra fora.
 
Pozdrav svima. Pokusavao sam da kontaktiram tajamashu putem privatne poruke, ali nisam siguran da li ih je dobila. Volio bih ovim putem da je pitam za mail ili nesto da se cujemo, jer smo imali istu vrstu operacije, pa bih da je pitam za iskustva i imam par stvari koje me interusuju. Iz Bosne sam, Operisan prije 20 dana u Sarajevu (zamjena aortne valvule). Imam 24 godine, i zelim da pohvalim forum i sve ucesnike foruma jer sam zaista uzivao citajuci, i diveci se tolikoj podrsci, a znam koliko je potrebna. Ako neko ima ikakvih pitanja o operaciji kakvu sam ja imao, moze slobodno da me doda na msn d3athcode@hotmail.com ; bilo bi mi drago pomoci drugima. Pozz
 
Pozdrav svima. Pokusavao sam da kontaktiram tajamashu putem privatne poruke, ali nisam siguran da li ih je dobila. Volio bih ovim putem da je pitam za mail ili nesto da se cujemo, jer smo imali istu vrstu operacije, pa bih da je pitam za iskustva i imam par stvari koje me interusuju. Iz Bosne sam, Operisan prije 20 dana u Sarajevu (zamjena aortne valvule). Imam 24 godine, i zelim da pohvalim forum i sve ucesnike foruma jer sam zaista uzivao citajuci, i diveci se tolikoj podrsci, a znam koliko je potrebna. Ako neko ima ikakvih pitanja o operaciji kakvu sam ja imao, moze slobodno da me doda na msn d3athcode@hotmail.com ; bilo bi mi drago pomoci drugima. Pozz

Postovani, nema potrebe za privatnim porukama, bolje je da svi forumasi ucestvuju u davanju odgovora i podrske. Pitanja koja postavite bice interesantna svima, jer su operacije na otvorenom srcu uglavnom slicne. I mspopovic je takodje operisao aortnu stenozu, pa je bolje da ovako razmenjujemo iskustva. Samo napred sa pitanjima. Pozdrav.
 
Pozdrav svima. Pokusavao sam da kontaktiram tajamashu putem privatne poruke, ali nisam siguran da li ih je dobila. Volio bih ovim putem da je pitam za mail ili nesto da se cujemo, jer smo imali istu vrstu operacije, pa bih da je pitam za iskustva i imam par stvari koje me interusuju. Iz Bosne sam, Operisan prije 20 dana u Sarajevu (zamjena aortne valvule). Imam 24 godine, i zelim da pohvalim forum i sve ucesnike foruma jer sam zaista uzivao citajuci, i diveci se tolikoj podrsci, a znam koliko je potrebna. Ako neko ima ikakvih pitanja o operaciji kakvu sam ja imao, moze slobodno da me doda na msn d3athcode@hotmail.com ; bilo bi mi drago pomoci drugima. Pozz

Pa javi se čoveče :bye: Što nas je više, to je veselije, a iskustava nikad naodmet. :bye:
 

Back
Top