Operacija srca

Sama koronarografija traje oko pola sata. Kroz neki veliki krvni sud uvuku sondu, ubrizgaju kontrast pa sve to snime da bi se najpreciznije videlo u kom delu srca je problem i kakav. Potpuno je bezbolno. Posle snimanja mora da leži dan ili dva potpuno nepokretan da bi se rupa na krvnom sudu zatvorila. Koliko ja znam, nema nikakvih prepreka za posetu. Sad, da li će ga odmah pripremiti i za operaciju ili ne - zavisi od liste čenja.
 
Draga mi82,drago mi je sto je Vas tata dobio datum. Sigurno sada imate milion obaveza. Brzo vreme prodje i vazno je da se sve zavrsi na vreme.
Sto se tice koronarografije,meni je nisu radili,ali znam da su moji cimeri iz sobe to sasvim lepo podneli.
Taj pregled se radi u okviru svih pregleda koji trebaju za operaciju i ne verujem da ce tatu pustiti kuci,pa mu ponovo zakazivati.
Sada se koronarografija uglavnom radi kroz arteriju ruke,jer je zaustavljanje krvarenja na tom mestu,nakon punkcije lakse.
Prednost je i sto pacijent nakon intervencije moze odmah da ustane sa stola,a kada se radi preko preponske arterije,pacijent mora da miruje do 24 casa.
Dakle,tata ce moci nesmetano da prima posetu svakog dana.
A sto se izlaska iz bolnice tice,ja sam na primer izasla osmog dana od operacije.
Nece biti ni kod Vaseg tate sigurno nikakvih komplikacija ☺
Ako ostane da prijem bude 9. 12. tata ce Novu godinu docekati kod kuce ( Boze zdravlja).
Bice sve u redu. Sigurno.
U toku ovih priprema necete ni stici da razmisljate.
Samo pozitivno,koliko god da je to moguce. Veliki pozdrav za Vas mi82 i za Vaseg tatu.
Tu smo da pruzimo podrsku
 
Hvala Vam od srca na odgovorima i sto izdvajate vreme da nama pomognete i objasnite...Ja se trudim da pozitivno razmisljam i uvek smo tako svi u kuci gledali pozitivno na sve,ali ponekad kad ga vidim da mu nije bas najbolje nije bas svejedno ,mislim da me razumete..Neizvesnost cini svoje,ali kao sto rekoh pozitivno razmisljamo...Za sada jos uvek je datum za prijem 9.12 .Od nedelje imamo jos nekoliko zuba da sredimo pa polako da se priprema sve sto treba od analiza...Hvala Vam jos jednom i imacu tu slobodu da postavim jos neko pitanje ako se setim jos neceg :) Jako brinem zaista ali sam optimista...
 
Hvala Vam od srca na odgovorima i sto izdvajate vreme da nama pomognete i objasnite...Ja se trudim da pozitivno razmisljam i uvek smo tako svi u kuci gledali pozitivno na sve,ali ponekad kad ga vidim da mu nije bas najbolje nije bas svejedno ,mislim da me razumete..Neizvesnost cini svoje,ali kao sto rekoh pozitivno razmisljamo...Za sada jos uvek je datum za prijem 9.12 .Od nedelje imamo jos nekoliko zuba da sredimo pa polako da se priprema sve sto treba od analiza...Hvala Vam jos jednom i imacu tu slobodu da postavim jos neko pitanje ako se setim jos neceg :) Jako brinem zaista ali sam optimista...
:per: Ovo baš zvuči kao da smo svi ovde belosvetski stručnjaci sa prebukiranim rasporedom...
Opusti se draga :zag:, ovo je mesto za neobavezno ćaskanje i sitnu razmenu informacija, svrati kad ko hoće, priča ko sa kim hoće. Niko nikoga ne opterećuje i naprosto se družimo kao kod kuće uz kaficu. I svako je uvek dobrodošao!
 
Hvala Vam od srca na odgovorima i sto izdvajate vreme da nama pomognete i objasnite...Ja se trudim da pozitivno razmisljam i uvek smo tako svi u kuci gledali pozitivno na sve,ali ponekad kad ga vidim da mu nije bas najbolje nije bas svejedno ,mislim da me razumete..Neizvesnost cini svoje,ali kao sto rekoh pozitivno razmisljamo...Za sada jos uvek je datum za prijem 9.12 .Od nedelje imamo jos nekoliko zuba da sredimo pa polako da se priprema sve sto treba od analiza...Hvala Vam jos jednom i imacu tu slobodu da postavim jos neko pitanje ako se setim jos neceg :) Jako brinem zaista ali sam optimista...

Draga mi82, kada sam ja otkrila ovaj forum, to je za mene bilo otkrovenje.
Spas ! Iscitavala sam ponovo i ponovo.
Uz pomoc foruma i divnih clanova,ja sam znala sta da ocekujem,sta sve treba da pripremim,kako cu se osecati posle operacije...
Jer ovde su pre svega ljudi koji su to doziveli ( ili njihovi najblizi). Sve informacije su tacne i nema onog , sta bi bilo kad bi bilo,.
Tako da,svaka poruka,svako ohrabrenje i podela iskustva je vise nego dobrodosla.
Tu smo da odgovorimo na sve sto mozemo,a kasnije da i zajedno pratimo tatin oporavak ☺☺☺
Veliki pozdrav za sve
 
I ja sam dobila datum- 2.decembar. Imam nedelju i po da odradim sve a jos sam i prehladjena.... Sutra idem isto da vadim zube.... Imam neki upalni proces koji se vidi na snimku... Inace, zubi su mi jako slabi. Kakva je procedura kada se piju lekovi za razredjivanje krvi za popravku?
 
Draga Nanice,pokusaj da nadjes negde na forumu. Cini mi se da je negde to objasnjeno.
Ja sam sredila zube i uradila protetiku dve godine pred operaciju. Kao da sam znala.
Sigurno ce se javiti neko ko ce objasniti.
Drago mi je zbog datuma.
Svi znamo kolika je guzva na Dedinju i mislim da je prava sreca dobiti datum sto pre i na vreme sve zavrsiti.
Puno te pozdravljam ☺
 
Falkenstajner, ja sam u Kamenici a ne na Dedinju :)
Moram priznati da sm prizeljkivala da to bude tek posle NG, ali nadam se da cu biti kuci na Bozic koji ja salvim 25.decembra, inace ce biti jako tuzno- ja u bolnici a decea i muz sami :( . Vec sam jedan Bozic i NG provela u bolnici, ne bih zelela da to prozivim ponovo inace cu dobiti fobiju od ovih praznika!
Izvadila sam dva prednja zuba, proteza ce biti sutra-prekosutra i sve cu popraviti ali mi je frka jer imam jako slabe zube i brzo se kvare. Moja zubarka koja je inace veeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeoma obazriva kaze da po njoj popravka i nije neki problem posle operacije, ali svakako cemo se drzati toga sto kazu kardiolozi i kardiohirurzi.
 
Bojiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim seeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee!
Ja cu pobeci iz bolnice ili iz op sale! Bas me uhvatio neki strah, utripovala sam sebe da cu umreti!
Jel posle operacije mogu ocekivati da aritmije prestanu?
 
Nema razloga za strah uopšte, svi smo to mi prošli i sve će biti u redu, i ja sam operisan u Kamenici to su pravi profesionalci tako da samo opušteno razmišljaj da posle oporavka ćeš imati rešen problem i da će ti biti bolje sigurno.
 
Draga Nanice,normalno je da se bojis. To je tako prirodno. Mene su isto na forumu tesili. Na primer,ja sam se jako plasila masine koja odrzava rad srca i kako ce oni moje srce da pokrenu i sta ako bude problema...
Pitanja su se samo rojila.
Ides da ti bude bolje i videces,bice.
Ja aritmije posle operacije uopste nemam.
Veruj mi,sve ce proci mnogo lakse nego sto ti sada mislis.
Sve ce biti u redu Nanice ! Nije lako. Svi smo to prosli i svi te razumemo.
Meni je puno pomoglo i drustvo iz sobe (u bolnici). Videla sam da ima i mladjih i starijih od mene koji su cekali na operaciju. A veruj da smo se svi istom brzinom oporavljali,ustajali,pustani kucama.
 
Imam 27 godina i pre dve godine sam provela mesec dana na neurologoji KCS zbog trnjenja leve polovine tela. Naknadno su utvrdili postojanje srcane mane foramen ovale apertum, ali nisu je smatrali znacajnom. Zbog cestih simptma, pre mesec dana sam otisla na dedinje po drugo misljenje. Na ultrazvuku sa kontrastom su utvrdili veci prolaz krvi i poslali me odmah na konzilijum tako da sada cekam odluku. Rekli su mi da je mozdani udar prva indikacija za operaciju, pa me zanima ako neko zna kakve su sanse da me odbiju i da li je bolja klasicna operacija od kisobran metode. Ukoliko imate bilo kakve informacije vezano za ovu operaciju i bolnicu uopste, molim vas za odgovor. Hvala unapred. Veliki pozdrav svima
 
Sofija,meni zaista nije poznato.
Verovatno ce se javiti neko ko zna o cemu je rec.
Ne verujem da ces biti odbijena. Mislim da ces zbog tvojih godina sigurno imati prednost.
Sto se Dedinja kao bolnice tice,tu zaista ne treba da imas nikakve brige.
Veliki pozdrav
 
Hvala na pomoci u svakom slucaju. Nije da volim da se operisem ako nema razloga, ali do sad sam potrosila 3 godine po lekarima na KC. Prvo su postavili dijagnozu autoimune bolesti koju nisu dokazali pa me nisu ni lecili. Jedan lekar privatno mi je rekao da bi operacija dosla u obzir ako dozivim opet slog. Tako da mi je bolja opcija da cekam operaciju nego slog. :D
Citala sam skoro ceo forum i vidim da retko ko ima taj problem, tj rupicu izmedju pretkomora, a kazu da je cesto.
 
Hvala Vam svima dragi moji forumasi! Evo, sada me upravo drma neka euforija, radujem se da cu videti sebe u punoj snazi jer ovo je katastrofa- umorna sam a onda gubim zivce sto se odrazava najvise na mojoj deci jer nemam dovoljno strpljenja..... Samo bih da lezim i spavam....
Nadam se da ce mi operacija pomoci sto se tice aritmija jer su mi bas ceste a do nedavno(2g unazad) srce mi je radilo skoro pa besprekorno. Posle drugog porodjaja pocinju aritmije koje su sve cesce i sada vise ne mogu da ih trpim!

Mene najvise plase lekari, sta ce reci pa znate ono njihovo domundjavanje izmedju sebe a tebi u ocima milion pitanja a ne znas ni da li hoces sve da znas pa da li da pitas ili da cutis..... A pitanje koje me najvise muci jeste upravo vezano za te aritmije- sta ako pocne jos vise da preskace ili dobijem neki teski oblik aritmije.... Samo cu osluskivati taj aparat kako radi bip, bip, bip.....Jooooooooooooj!!!!

- - - - - - - - - -

Sofija, nedavno je jedna poznanica operisala rupicu, napisala sam joj da mi kaze gde je tacno bila ta rupica pa ti javljam. Nije bila klasicna operacija nego kroz venu su joj usli u srce i zapusili tu rupicu. Zena nije ni znala da ima to, porodila se dva puta prirodno a da nije ni znala za ovu manu, jos joj dr kaze kao Vi ne smete prirodno radjati a ona ima vec sina od 10-12g! Otkrila je slucajno tako sto je odreagovala na neki lek koji joj je izazvao neka lupanja i tu se otkrilo da ima taj problem!
 
Hvala Nanice na trudu. Pisem vec drugi put od jutros i nista. Bila bih zahvalna ako moze da kaze koliko je cekala na operaciju i kako se sad oseca. Plasim se da se opet nesto ne desi dok oni odluce. Evo od jutros u 5 odjednom sam izgubila osecaj u stopalu, nije se jos povratilo skroz. Bila sam i u urgentnom i nisu hteli ni da pogledaju, kazu velika je guzva da zovem hitnu.
Veliki pozdrav i hvala jos jednom
 
Sofija, nisam jos dobila odgovor, ne znam zasto ne odgovara... Zanam da je cekal 3 meseca ali zbog toga sto su bili u toku neki radovi a i Kamenica je kod nje u pitanju tako da u vezi toga bas ne mogu da Ti pomognem. Ako mi odgovori, ja cu odmah javiti!
 
Nanice, nadam se da imas moderni, pametni tel pa da mozes da komuniciras
Drzimo ti palceve svi. Srecno.
Flankestajner - opet ponosna sam sto si u ovom klubu. Tako je lepo imati te ovde :heart:
Sofija, bolje op. nego mozdani. Cak i klasicna, sa rezom je bolja od toga.Veruj mi, kad bih mogla da resim potencijalni mozdani a da treba jos jednom da prodjem op, rado bih.
I drzi se Dedinja kad si vec uspela da udjes. Na klinickom mi zakazali bili eho tek za septembar svojevremeno. Na Dedinju me u junu operisali. Nema sanse da bih docekala septembar. Tako da jednostavno prepusti njima.Oni znaju kako, kad i zasto.:)
 
Sanjka, hvala na savetu. :) Slazem se. Moje iskustvo sa klinickim je takodje lose, kada sam im trazila da ponove ultrazvuk, rekli su mi da su dobro odradili i da se to radi jednom u zivotu. to je onaj kroz jednjak. Posle toga, sam neko vreme odustala jer su me nagovorili da moje tegobe nisu zbog te mane, pa sam isla kod psihijatra. Moja familija je to prihvatila jer im je tako lakse, i sad ne veruju da ce me operisati, ali dobro sigurno ce mi u tom slucaju dati terapiju da ne bi doslo do mozdanog udara. Verujem da su oni mnogo ozbiljniji. :)
 
Operisana sam u petak, u subotu sam izasla iz soka, sve je bilo u redu do juce kada se pojavio av blok prvog syepena pa drugog pa kompletan. Jako sam ogorcena jer sam operisala jedno a oni mi napravili drugo! Ne znam jel se ovo javilo kod nekog? Kazu da mozr biti i od same operacije. Ma pobecicu glavom bez obzira pa ako treba da umrem nek barem malo zivim. A i kakva je to procedura- ne vidis oci onome ko te je operisao? Nisam ga videla ni pre ni posle, ne znam uopste coveka!
 
Hvala Vam sto ste tako divne i predivne drage moje ,narocito falkenstajner i sanjka :*
Ono sto me trenutno brine,jeste to ,sto mi se tata od jutros prehladio malo kija i kaslje (ponekada) i javila se neka blaga temp. 37 :( ...Ja jako brinem da ga ne vrate sutra zbog toga...Popio je odredjenu dozu antibiotika i diklofen za temp,pa se nadam da se stabilizuje do sutra...
Toliko smo se cuvali i pazili ,i sad da nas snadje ovo dan pre odlazka na prijem.Inace izvadili smo sve zube,zdravlje od Boga kada se budemo vratili radicemo protezu..Sto se ostalih nalaza tice svi su ok,hvala Bogu.Nisam stizala da vam pisem ,jel smo stalno jurili nesto,ali znam da mi ne zamerate i da razumete ..
Htela bih samo da pitam,jel moguce da njega ako prime sutra ,odmah po prijemu u toku dana urade koronarografiju?Sad me bas hvata neka panika iskreno ,mada ne pokazujem to tati ..Njega bodrimo i salimo se svi samo da ne razmislja o tome..
Javicu Vam kako smo prosli sutra,nadam se da ga nece vratiti .... :(
Nanice,drzim palceve da se sve to sredi i da sto bezbolnije prodje oporavak :*
 

Back
Top