Operacija srca

Imam pitanje dok cekam na zaaaaakaaaazanu kontrolu,za sve koji nesto znate a posebno za Sofiju i belu 76: Smem li da uzimam Q10 uz dodatak gloga? Ubise me aritmije, (ArrythmiaES ventric.et supravenric; sinus tachycardia parox), pojacan Tensec na 2x5mg, Sintrom sema 1+1/5.1+1/5,1....Nekad sam negde (Alchajmer mi cesto gostuje) cula da glog jeste odlican za aritmije ali ne sme uz antikoagulant. Mozda sam i sanjala, ko to zna?Uglavnom- cera mi nabavila a ja ne znam bi' li, ne bi' li? Sta kazete?
 
Pozdrav svima. Možete li mi reći/napisati koliko se ostaje u intenzivnoj nakon operacije valvula? Majka je operisana u četvrtak 20-.og i još je u intenzivnoj, mnogo brinem. Kada pozovem , sesta mi samo kaže da je stabilna, a obzirom da znam da imaju puno posla oko pacijenata ustručavam se da ih još nešto pitam. Hvala unapred na odgovoru.
 
A izgleda da dosta zavisi i od ustanove. Moj skolski drug operisan (bypass) u cetvrtak 13 na Klinickom, na intenzivnoj ostao do ponedeljka a u utorak ujutro kuci. ;)
Ja licno( zalisci) na intenzivnoj provela nekih 16 sati. Vazno da je op. dobro prosla i da sve ide svojim tokom. Bilo je kod nas isto ljudi koji su do samog izlaska iz bolnice nosili privremeni pace maker, sve posle bude dobro, ne brini. A sto se informacija tice, imas pravo na njih, oni ti daju u koje vreme da dodjes ili pozoves i tad je jedna osoba zaduzena samo za to i ne oduzimas vreme koje bi bilo posveceno pacijentima. Tako da slobodno pitas.
 
Sanjka bio sam danas i objasnili su mi. Hvala Vam, umirili ste me obzirom da sam jako brinuo, iz ubeđenja da je boravak na inenzivnoj uglavnom 2 dana . Videće da li treba trajni tj stalni pejs. Hvala još jednom i sve najbolje.
 
Stvarno mrzim kad moram da tragam za nasom temom!!!:besna:
Evo da odgovorim sama na svoje pitanje - NE SME GLOG u mom slucaju. Ove aritmije su vezane za priraslice pa jednostavno moram da zivim sa tim.Tensec uspeva da smiri tahikardije i hvala mu na tome a ova vrsta aritmija koja me :dash: - pa sad- na svasta sam se ja navikla od op.na ovamo:zper:
A ovo pisem samo da nekom "nasem" ne bi palo na pamet da proba bez kontrole lekara. Jos sam i pitala neke farmaceute i svi kao- glog je odlican za aritmije, jos i q 10 -divota!. A kardiolog kaze u ovom slucaju bi bio kontra efekat.
E sad iz ove teme, sletdi:
 
pitanje za Sofiju
Adhezije izmedju dijafragme i srca i pleure? Kako nastaju?Imaju li to svi koji su operisani?Pre op. UZ je dao samo perikard priraslice i ovakve aritmije sam imala neka 2 mes. pre operacije. Jel moguce da smo svi operisani i da svi to imamo a da samo ja hipohondrisem :dash: EF mi je ok, jedino se ponovo povecava prolaps?
:worth: objasni mi, kad sam vec sama po sebi paralisana - mrzim to - odem kod lekara (sto mi stvarno predstavlja nocnu moru vise) i onda se oduzmem kao da sam sa brda sisla i nista ne pitam :rumenko:
 
dobar dan htela bi da postavim jedno pitanje imala sam mozdani udar imam 34 godine i imam ogroman strah prilikom pregleda srca otkrili su da imam rupu na srcu i da treba da se operisem od srca jako me je strah,pa bih htela da znam da li se neko od toga operisao svaki drugi dan proveravam pv i qvick pijem sintom i sve mi to zadje sve veci strah molim vas da mi odgovorite da li ste upoznati sa ovakvim slucjevima sve ovo mi je iznenada majka sam 5 djece
 
Molim nekog da mi odgovori: koliko traje ukupan oporavak nakon operacije mitralnog zaliska, koliko dugo je potrebno da se osoba vrati u uobicajene aktivnosti, koliko dugo se ostaje na bolovanju, tj kada je osoba spremna da se vrati na posao.
Pretpostavljam da je sve to inidividualno, ali ako neko iz svog iskustva moze da mi odgovori.
Izvinjavam se ako je na ovu temu vec pisano, ali pretrazivanjem po stranicama nisam nista nasla. Hvala.
 
Potpuno individualno. Zavisi od predhodnog ostecenja srca, godina, drugih poznatih ili prikrivenih bolesti...Neko se potpuno oporavi i za cetiri do sest meseci se vrati na posao, kod nekog stvari malo krenu naopacke...Sa mnom je bilo njih dvoje koji su posle op. dobili secer i sad su oboje na insulinu.Nikad pre op. nisu imali problem sa secerom. A opet, bio je i onih koji su se toliko bojali da sam mislila da nece preziveti operaciju uz toliki strah. A posle pet meseci su bili kao novi!!!??? Ja licno sam poziv na operaciju dozivela kao pocetak novog zivota i jedva cekala da izadjem popravljena. Ali trajno su mi ostala ta "slepila" koja me ogranicavaju u mnogim aktivnostima.
Ako nam je Kaja tu, mozda i ona napise koju rec i ona je "mitralka":bye:
 
:mace:
Tu je, dabome ;)
Samo nema šta pametno da kaže.
Mene su sa posla odveli na hitnu, posle na bolovanje, a oni su u međuvremenu firmu zatvorili i nisam više imala gde da se vratim.
Generalno, mislim da bar nekoliko meseci treba ostati kod kuće. Kad grudna kost lepo zaraste, mučnine i nesvestice prestanu, pritisak prestane da varira - e onda može i na posao.
Ima jedna pametna izreka: posla će uvek biti, samo nas neće biti
Zato ne treba žuriti, onako kekeljavi i onako na poslu samo smetamo :mrgreen:
 
Svaka operacija nosi izvesne rizike, pa i kardiohiruska. Generalno, kod operacija koje se planiraju, oporavak je brz i potpuno. KOnci se skidaju nakon 10 ak dana, a pacijentkinja ne sme da spava ne ledjima sva meseca. Obavezna je terapija osnovne bolesti (pritisak, secer...)
Srdacan pozdrav

Dr med. Dragan Stojicevic
 
Pozdrav!
Evo 5 mjeseci od moje operacije i sad sam se vec vratio u normalu. Navikao sam se na zvuke koje proizvodi vjestacka valvula i mogu reci da i nisam imao znacajnijih problema do sada.Opusteno sam odpjesacim 5-6 km u prirodu i nemam onog straha tipa "a sta da se nesto desi"
Sada mi se pojavio problem sa lijevim uvom.Vec nekoliko dana mi se stvara cep na samom izlazu uva ujutro kad se probudim i citav dan je polu zatvoreno.
Stavljao sam kapi za usi i nije bas pomoglo osim sto sam na stapicu za ciscenje jutros vidio krv.Malo me uplasilo jer je to vjerovatno zbog farina.Zadnji INR mi je bio 4,2 pa sam malo smanjio dozu.Nemam nikakvih bolova ali ne znam smijem li cekati ponedeljak da odem kod ljekara.
 
Poslednja izmena:
Trebalo bi da nacinite pregled kod otorinolaringologa sa otoskopijom.
Verovatno imate cepic, a moguce je da ste stapicem i povredili uho.
Idite na pregled i nemojte pokusavati sami da izlecite.

Srdacan pozdrav

Dr med. Dragan Stojicevic
 
Poslednja izmena od moderatora:
Nasao sam ovu temu preko goola i iscitao je celu :) pa eto resio da se registrujem i postavim pitanje posto sam se uspanicio.Naime deka mi je operisan pre par dana na Dedinju trostruki bypass...operaciju je izvrsio doktor Jakovljevic,sve je proslo ok..jutros mi se deda javio tacnije zvao me i uznemirilo me sto mi je rekao da je nocas imao aritmije koje su trajale pa se i on malo uznemirio :( Ovde sam procitao da je to donekle normalno,jer se srce navikala na novi rezim rada (tako sam shvatio) ..e sad jesam li shvatio dobro ili pogresno?Unapred hvala na odgovoru.
 

Back
Top